صفحه 20 از 91 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

سلام من دانشجوی ترم 5 مهندسی برق دانشگاه ازاد هستم,دیپلم من ریاضی بوده و پیش دانشگاهی هم ریاضی بودم,ولی اصلا از رشتم خوشم نمی اد,میخوام پزشکی بخونم ولی دیپلم من ریاضی هست با معدل 14 وپیش دانشگاهی هم ریاضی بودم پس باید قید پزشکی تو ایران رو بزنم(تازه معدلم هم پایینه چون کنکور 25 درصد به معدل بستگی داره)حالا می خوام واسه پزشکی برم خارج از کشور,می خواستم بدونم امکانش هست؟چی کار باید بکنم؟کدوم کشورها شانس دارم؟هزینش چقدر می شه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

سلام
    شما میتونی همین ایران پزشکی بخونید فقط کافیه کنکور تجربی شرکت کنید و2 درس شیمی و زیست را درصد بالا بزنیدونقطه ضعف بچه های تجربی در 2درس ریاضی و فیزیک هست که شما با توجه به رشته ای که دریدمیتونید به راحتی از پس این 2درس بر بیایدو جلو بیفتید.بعد از قبولی در رشته پزشکی چون دیپلم تجربی ندارید چند واحد درس زیست شناسی بهتون پیش میخوره.
    حالا اگه کلا هدفتون خوندن این رشته در خارج هست بایدبدونید که در خارج مثل ایران نمیتونید مستقیم واردرشته پزشکی بشید در امریکای شمالی اول باید حتما لیسانس علوم پایه بگیرید بعد از ان با دادن امتحانی به نام
    MCAT وارد پزشکی بشید که این امتحان هم بصورت حضوری شفاهی و هم کتبی سالی 3بار از دروس دوره لیسانس برگزار میشه که منابع این امتحان در سایتش موجوده.و در خارج طرح پزشکی وجود نداره.

موفق باشید.
    ویرایش توسط erfan1985 : April 30th, 2013 در ساعت 07:05 AM

loee جان ازت تشکر می کنم واسه این که وقت گذاشتی و با حوصله جواب سوالمو دادی.اما یه نکته ای این جا هست که معدل دیپلم تو کنکور اثر میزاره منم معدل دیپلم ریاضیم کم هست و شانس قبولیم تو رشته پزشکی کمه و ناگفته نماند که هرسال که میگذره درصد تاثیر نمره معدل دیپلم تو کنکور داره زیاد میشه پس پزشکی تو ایران خیلی سخته نمیگم محاله ولی با شرایط من خیلی سخته.درمورد اون مطلب که لیسانس زیست رو ایران بگیرم بعد برم خارج ,من الان دانشجوی ترم 5 برق هستم نمی دونم چی کارکنم انصراف بدم برم کنکور تجربی بدم یا این لیسانس برق رو تموم کنم بعد برم خارج از اول شروع به خوندن پزشکی کنم ,نمی دونم واقعا نمی دونم چی
    کار کنم .به نظر شما کدوم کشورها برای پزشکی خوبه؟هزینش چقدر می شه؟

Junior Member

ببین دوست عزیز سردرگمی در زندگی بزرگترین لطمه را در زندگی به شما میزنه و مهمترین سرمایتو که همون وقت با ارزشته ازت میگیره اما باید یاد بگیری هرچه سریعتر راهتو مشخص کنی وبا خودت صادق باشی.ببین به چه رشته ای علاقه داری تا بتونی موفق بشی اگه به رشته های ریاضی علاقه داری که همین رشته ات راادمه بده اما اگه واقعابه پزشکی علاقه داری پس هرچه سریعتر انصراف بده و وقت ارزشمندتو هدرنده و برای پزشکی تلاش کن.
    من به هیچ عنوان توصیه نمیکنم ایران پزشکی بخونی فقط گفتم میشه. اگه از شرایط مالی برخورداری ویزای تحصیلی بگیر به اروپا یا کانادا یا امریکا یا استرالیا برو و اونجا بخون .که هزینش تقریبا سالی 50میلیون میشه که این فقط هزینه تحصیل شماست که اگه خوردوخوراک ومسکن و...را حساب کنی بیشتر میشه.
    اگه نمیتونی از پس این هزینه بر بیای بهتره هرچه سریعتراقدام کنی تا بتونی پناهنده کشوری بشی تا بتونی از وامهای تحصیلی که این هم شرایط خودشو داره و شامل همه نمیشه استفاده کنی و تو این فاصله لیسانس زیست درایران بگیری که تو هزینه صرفه جویی میشه.
    به چند تا شرکت مهاجرتی رجوع کن و اطلاعات کامل ازشون بگیر حتما مفیده.
    موفق باشی

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

لیسانس ایران برای ورود به پزشکی امریکا قابل ارزشیابی نیست. ضمنن نیازی به لیسانس زیست نیست. همون لیسانس برق رو اگه از یه دانشگاه امریکای شمالی گرفته بودی براشون کافی بود.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    لیسانس ایران برای ورود به پزشکی امریکا قابل ارزشیابی نیست. ضمنن نیازی به لیسانس زیست نیست. همون لیسانس برق رو اگه از یه دانشگاه امریکای شمالی گرفته بودی براشون کافی بود.
    فرمایش عرفان جان کاملا درسته از همه رشته ها حتی تاریخ، مهندسی مکانیک و خیلی رشته های دیگه تا خود زیست شناسی و بیوشیمی و شیمی، لیسانسشون به شرطی که از یه دانشگاه کانادایی یا آمریکایی بدست اومده باشه، مورد قبوله فقط بعضی از دانشکده های پزشکی اجبار دارن و بقیه پیشنهاد می کنن که تو این لیسانس مثلا مهندسی مکانیک تو دروس اختیاری رشتتون 30 واحد از 120 واحدش درسایی مثل بیولوژی 1و2 ، شیمی عمومی 1و2 - فیزی1و2 - شیمی عالی 1و2 - بیوشیمی و فیزیولوژی باشه. برنامه درسی رشته های دانشگاهی کانادا و آمریکا مثل ایران نیست اولا لیسانس 120 واحده و هر سال تو 2 ترم مجموعا 8 ماهه ماکزیمم میشه 30 واحد پاس کرد بعلاوه اینکه حدود 15 واحد تو برنامه درسی دست دانشجو بازه تا از هر درسی چه علوم چه هنر چه علوم اجتماعی و ... انتخاب کنه که کسی که بخواد پزشکی بخونه و رشته اش علوم نیست مثل زیست شناسی و مثلا مهندسیه باید اون درسایی که اسم بردم انتخاب کنه و مابقی 15 واحد رو بصورت آزاد تو این درسا شرکت کنه که قابل قبوله
    پس به این شکل تمامی رشته ای لیسانس برای ورود به پزشکی مورد قبوله.

سلام ، من 17 سالمه و سال دوم دبیرستانم ، میخواستم بدونم آیا میشه بعد از گرفتن دیپلم مستقیم به یکی از دانشگاه های پزشکی اروپا مخصوصا آلمان وارد شم؟

در ضمن زبان انگلیسم عالیه و همین امسال یا نهایتا سال دیگه مدرک ایلتس رو میگیرم .

لطفا من رو راهنمایی کنید ، ممنون

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa74 نمایش پست ها
    سلام ، من 17 سالمه و سال دوم دبیرستانم ، میخواستم بدونم آیا میشه بعد از گرفتن دیپلم مستقیم به یکی از دانشگاه های پزشکی اروپا مخصوصا آلمان وارد شم؟

در ضمن زبان انگلیسم عالیه و همین امسال یا نهایتا سال دیگه مدرک ایلتس رو میگیرم .

لطفا من رو راهنمایی کنید ، ممنون
    سلام دوست عزیز
    یه مطلبی براتون می زارم که کلا شما رو با شرایط آشنا میکنه
    با تشکر
    ------------------------------------------------
    مدرک دیپلم دبیرستان برخی از کشورها در آلمان به رسمیت شناخته نمی‌شود. یعنی سطح علمی دانش‌آموزان این کشورها در مقطع دیپلم پائین‌تر از سطح علمی دانش‌آموزان دارای مدرک دیپلم در آلمان است.
    به متقاضیانی که بلافاصله پس از دیپلم قصد تحصیل در آلمان را دارند و دارای همه‌ی شرایط لازم برای دریافت پذیرش مراکز آموزش عالی آلمان هستند و تنها مدرک دیپلم آنها پذیرفته نمی‌شود، شانس دیگری داده می‌شود. این متقاضیان می‌توانند با گذراندن دوره‌ی کالج اجازه‌ی ورود به مراکز آموزشی آلمان و تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود را به دست آورند. در این دوره‌ی یکساله، سطح علمی دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در مراکز آموزش عالی، به سطح دیپلم آلمانی رسانده می‌شود. شرط پذیرفته‌شدن در دوره‌ی کالج، داشتن معلومات کافی در زبان آلمانی است. درس‌های دوره‌ی کالج تنها به زبان آلمانی عرضه می‌شوند. چنانکه داوطلب یکی از مدارک زبان را که در زیر آورده‌شده‌است دارا باشد، می‌تواند تحصیل خود در کالج را آغاز کند:
    - دیپلم زبان آلمانی
    - آزمون مرکزی سطح متوسط انستیتو گوته
    - مدرک قبولی در آزمون "تستِ داف" (TestDaf) از موسسه‌ی تبادلات دانشگاهی (آکادمیک) آلمان(DAAD)
    - دیپلم زبان آلمانی سطح یک (Stufe I)، طبق مصوبه‌ی کنفرانس وزرای فرهنگی
    Kultusministerkonferenz
    دوره‌ی کالج پس از یک سال با آزمون نهایی، که به آن Feststellungsprüfung می‌گویند، به پایان می‌رسد. این آزمون بر اساس رشته‌ی تحصیلی انتخابی صورت می‌گیرد. کسی که آزمون پایانی دوره‌ی کالج را با موفّقیّت به پایان برساند، می‌تواند بلافاصله درخواست پذیرش دانشجویی را به بخش تبادلات فرهنگی دانشگاه مربوطه ارسال کند.
    پذیرش داوطلبان در دوره‌ی کالج به عهده‌ی دانشگاه مربوطه یا نهادهای ایالتی(Landesbehörde) است.
    در آلمان هر گونه درخواستی فقط به صورت کتبی انجام می‌پذیرد. داوطلبان برای درخواست پذیرش در دوره‌ی کالج هم، می‌باید درخواست خود را به صورت کتبی ارائه دهند. برای یافتن پاسخ درست به پرسش‌هایی که در این زمینه پیش می‌آیند، می‌توان به بخش روابط بین الملل دانشگاهها مراجعه کرد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

کاملا درسته. تمامی دوره های تحصیلات پایین تر از فوق لیسانس در آلمان به زبان المانی ارائه میشه -به خصوص پزشکی که رد خور نداره!

Junior Member

بچه ها اینجا کسی هست که بدونه هزینه دوره تکمیلی که فارغ التحصیل های رشته های پزشکی بعد از برگشت به ایران باید بگذرونن چقدره؟ من شنیدم 25 میلیون تومان! حقیقت داره؟