صفحه 23 از 91 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    ببخشید اینقدر سوال میپرسم
    لیسانس علوم پایه شامل پلیمر و شیمی و بیولوژی هست دیگه، آره ؟ دیگه چیا هست؟
    با سپاس فراوان
    پلیمر که مهندسیه .
    حالا شاید شیمی و بیولوژی مورد قبول باشه من دقیق نمیدونم فقط اول ببینید اصلا لیسانس ایران رو قبول میکنن!( فکر نمیکنم) بعد از طریق اون سایت و دانشکدهها در بیارید چه لیسانسی رو میخوان
    فکر میکنم یک سری واحد های خاص باید پاس کرده باشید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    سلام
    لیسانس های علوم پایه مثل اینکه مورد قبول هست اما تا جایی که من چک کردم بهش میگن PRE dent
    اول امریکا
    دوم کانادا و استرالیا
    سوم ایران
    به علت سطح بالای علمی و موقعیت خوب کاری و سطح زندگی بالا 3 کشور فوق اما اینو هم بدونید که وارد شدن به این رشته به شدنت رقابتیه و گویا بعد از لیسانس یک امتحان به عنوان DAT(DENTAL ADMISSION TEST) باید بتونید بدید تا وارد بشوید و شهریه خیلی خیلی سنگین داره
    یک راهه دیگه هم هست اونم اینه در ایران کنکور بدید رتبه خوبی کسب کنید و دورتون رو در اینجا بگذرونید و با داشتن مدرک ایران و خوند 2 سال در امریکا و یا دادن یک سری امتحانات در کانادا و استرالیا میشه مدرک رو به تاییدشون برسونید
    در امریکا و کانادا 4 سال لیسانس میگیرید و 4 سال هم باید بخونید تا مدرک دکتری دندانپزشکی بگیرید استرالیا در دو تا دانشگاه ملبورن و سیدنی هم به همین شکل هسن اما 2-3 تا دانشگاه هم داره که میتونید 5 سال بخونید و لیسانس دنداپزشکی بگیرید که کم کم داره منسوخ میشه این سیستم (اروپایی) و سیستم امریکایی 8 ساله داره جا میفته
    تو ایران هم 6 سال باید خوند تا مدرک دکتری بگیرید و 2 سال هم باید رفت طرح تا پروانه دایم طبابت بگیرید( همون 8 ساله)
    دنبال کشور های دیگه هم نرید ! چون اکثرا جای موندن نیستن و شرایط خیلی خوبی هم از لحاظ کاری ندارن (حتی غرب اروپا)
    اخرش هم یا باید برگردید ایران یا میخواید برید به اون 3 کشور. ولی اکثر کسانی که من میبینم میرن کشور های بلوک شرق یا هند و فیلیپین و ... هم به علت هزینه بالایی که در طول دوره میکنن هم به علت سختیهایی که به واسطه مهاجرتشون به اون کشور ها تحمل میکنن و هم به علت سطح پایین علمی دیگه انرژی و وقت و پول برای ادامه در اون سه کشور رو ندارند و بر میگردن ایران و تو ایران هم باید 1-2 سال بخونن و کلی شهریه (بالای 50 میلیون) به دانشگاه های ایران بدن تا مدرکشون رو قبول کنن.
    به نظر من برای یه نفر با مدرک دیپلم و اینکه الویت اولش اینه که وارد این رشته بشه و علاقه شدید داره بهترین راه همون خوندن این رشته در ایران و بعد اقدام برای مهاجرت به طرق مختلفه
    این لیست دانشگاه های امریکاست
    http://www.ada.org/267.aspx
    این هم یه فروم هست برای رشته های پزشکی و به زبان انگلیسی ریزه همه چیز درش هست
    http://studentdoctor.net/
    اصلا با نظر شما موافق نیستم.به هیچ عنوان نمیشه شرایط تحصیل در کشورهای اروپایی رو با ایران مقایسه کرد.نمیدونم چطوری میگید که تحصیل در اروپا ارزشی نداره من خودم در یکی از این کشورها دارم درس میخونم هم شرایط زندگی و هم دانشگاه خیلی خیلی بهتر از ایرانه.در ضمن به راحتی میشه بعد از تحصیل به هر جای دنیا که بخواید مهاجرت کنید.چون مدرک معتبری داره و رنکینگش از همه دانشگاههای ایران بالاتره.اینطوری نیست که فقط زندگی تو امریکا و کانادا خوب باشه.نه جاهایی هم هستند که ادم میتونه با هزینه کمتر زندگی خیلی خوبی به همراه شرایط تحصیل عالی داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    اصلا با نظر شما موافق نیستم.به هیچ عنوان نمیشه شرایط تحصیل در کشورهای اروپایی رو با ایران مقایسه کرد.نمیدونم چطوری میگید که تحصیل در اروپا ارزشی نداره من خودم در یکی از این کشورها دارم درس میخونم هم شرایط زندگی و هم دانشگاه خیلی خیلی بهتر از ایرانه.در ضمن به راحتی میشه بعد از تحصیل به هر جای دنیا که بخواید مهاجرت کنید.چون مدرک معتبری داره و رنکینگش از همه دانشگاههای ایران بالاتره.اینطوری نیست که فقط زندگی تو امریکا و کانادا خوب باشه.نه جاهایی هم هستند که ادم میتونه با هزینه کمتر زندگی خیلی خوبی به همراه شرایط تحصیل عالی داشته باشه.
    شرایط رشته ها با هم فرق میکنه ! شاید شما بخوای لیسانس رو ایران بگیری فوق رو المان و دکتری رو امریکا و خوب عملی هم هست اما تو رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دارو اینطور نیست که مدرک کشور های خارجی رو قبول کنن و هیچ فرقی بین فارغ التحصیل از اکسفورد و یا دانشگا ه های ایران نمیگذاره انجمن دندانپزشکی امریکا و حتما باید دو مرتبه اونجا مدرک رو تطبیق بدی
    راجع به شرایط کاری هم تا اونجا که من دیدم کشور های اروپای شرقی که شاید 5 % افرادی که اونجا ها درس میخونن (تو رشته خودم رو میگم) اونور موندگار شن به خاطر ازدواج با اتباع اون کشور ها یا دلایل خاص کشور های اروپای غرب هم خیلی دیدم که به خاطر اینکه شرایط کار . زندگی ایران رو ( تو رشته ما) بهتر میدونستن یا برگشتن ایران یا رفتن به امریکا. کانادا و استرالیا
    پس اصلا اینطوری نیست که در این رشته کسی برود و در اروپا درس بخونه و بعد هم راحت بره امریکا در کل این حرف بیشتر در این موسسات تبلیغ اعزام دانشجو زده میشه
    مخصوصا دانشگاه های هندی و فیلیپینی و اکراینی و روسی و مالزیایی و... که میگن مثلا این دانشگاه مورد تایید اکسفورد انگلیسه یا مورد تایید امریکاست!!! این حرف ها بیشتر تجاری هست تا علمی
    من قویا توصیه میکنم که اگه میتونید برید به یکی از اون سه کشور امریکا کانادا و استرالیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی اگر هم نمیتونید ایران گزینه بعدیتون باید باشه
    یا اینکه رشته دیگه ای برید بخونید در کشور های اروپای غربی که بعدا راحت تر بتونید بروید امریکا و کانادا و ...
    ویرایش توسط dental.persian : December 30th, 2011 در ساعت 04:01 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

شرایط رشته ها با هم فرق میکنه ! شاید شما بخوای لیسانس رو ایران بگیری فوق رو المان و دکتری رو امریکا و خوب عملی هم هست اما تو رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دارو اینطور نیست که مدرک کشور های خارجی قبول به و هیچ فرقی بین فارغ التحصیل از اکسفورد و یا دانشگا ه های ایران نمیگذارن و حتما باید دو مرتبه اونجا مدرک رو تطبیق بدی
    راجع به شرایط کاری هم تا اونجا که من دیدم کشور های اروپای شرقی که شاید 5 % افرادی که اونجا ها درس میخونن (تو رشته خودم رو میگم) اونور موندگار شن به خاطر ازدواج با اتباع اون کشور ها یا دلایل خاص کشور های اروپای غرب هم خیلی دیدم که به خاطر اینکه شرایط کار . زندگی ایران رو ( تو رشته ما) بهتر میدونستن یا برگشتن ایران یا رفتن به امریکا. کانادا و استرالیا
    پس اصلا اینطوری نیست که در این رشته کسی برود و در اروپا درس بخونه و بعد هم راحت بره امریکا در کل این حرف بیشتر در این موسسات تبلیغ اعزام دانشجو زده میشه
    مخصوصا دانشگاه های هندی و فیلیپینی و اکراینی و روسی و مالزیایی و... که میگن مثلا این دانشگاه مورد تایید اکسفورد انگلیسه یا مورد تایید امریکاست!!! این حرف ها بیشتر تجاری هست تا علمی
    من قویا توصیه میکنم که اگه میتونید برید به یکی از اون سه کشور امریکا کانادا و استرالیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی اگر هم نمیتونید ایران گزینه بعدیتون باید باشه
    یا اینکه رشته دیگه ای برید بخونید در کشور های اروپای غربی که بعدا راحت تر بتونید بروید امریکا و کانادا و ...
    من باهات کاملا مخالفم!
    توی ایران دانشگاهها کلا یک فضای بسته ای دارند و سطح خود زندگی بسیار پایینه!
    برای ارزشیابی مدارک دندان و پزشکی هر کشور سختی های خودشا داره !
    آلمان مشکلات خودشا داره , روسیه هم همینطور آمریکا هم شرایط مربوط به خودشا داره

نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadinfo نمایش پست ها
    من باهات کاملا مخالفم!
    توی ایران دانشگاهها کلا یک فضای بسته ای دارند و سطح خود زندگی بسیار پایینه!
    برای ارزشیابی مدارک دندان و پزشکی هر کشور سختی های خودشا داره !
    آلمان مشکلات خودشا داره , روسیه هم همینطور آمریکا هم شرایط مربوط به خودشا داره
    فضای بسته رو موافقم اما سطح زندگی در ایران از کشور های بلوک شرق و هند و فیلیپین و ... بالاتره و اگه اینطور نبود سیلی از ایرانی هایی که رفتن اونجا درس خوندن الان نمیومدن هزینه سنگین کنن تا تو ایران مدرکشون رو تایید کنن
    در مورد قوانین هر کشور خوب امریکا رو نباید با المان و روسیه مقایسه کنی
    در مورد سطح علمی دانشگاه های ایران هم اینو بگم که خیلی از فارغ التحصیل هاش دوره های تکمیلی و تخصصی امریکا رو در تسخیر خودشون در اوردن و خیلی از اساتید دانشگاه های امریکا مخصوصا کالیفرنیا تو این رشته ایرانین. من یه عنوان کسی که این رشته رو تو ایران دارم تموم میکنم و امتحان برد امریکا رو دادم و با کلی دکتر در ایران و خارج از کشور در تماسم توصیه اکیدم همونی هست که گفتم.

رشته و دانشگاه
    medicine

شرایط رشته ها با هم فرق میکنه ! شاید شما بخوای لیسانس رو ایران بگیری فوق رو المان و دکتری رو امریکا و خوب عملی هم هست اما تو رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دارو اینطور نیست که مدرک کشور های خارجی رو قبول کنن و هیچ فرقی بین فارغ التحصیل از اکسفورد و یا دانشگا ه های ایران نمیگذاره انجمن دندانپزشکی امریکا و حتما باید دو مرتبه اونجا مدرک رو تطبیق بدی
    عزیزم نمیدونم شما چقدر در مورد شرایط تحصیل تو اروپا اطلاعات داری ولی من که خودم در اینجا در اینجا درس میخونم چندیدن و چند نفر از دوستانم برای تخصص به راحتی به آمریکا رفتن در صورتی که هیچوقت در مورد دانشگاههای ایران همچنین شرایطی وجود نداره اصلا رنکینگ این دانشگاهها با دانشگاههای ایران قابل قیاس نیست.

رشته و دانشگاه
    medicine

فضای بسته رو موافقم اما سطح زندگی در ایران از کشور های بلوک شرق و هند و فیلیپین و ... بالاتره و اگه اینطور نبود سلی از یرانی هایی که رفتن اونجا درس خوندن الان نمیومدن هزینه سنگین کنن تا تو ایران مدرکشون رو تایید کنن
    در مورد قوانین هر کش.ر خوب امریکا رو نباید با المان و روسیه مقایسه کنی
    در مورد سطح علمی دانشگاه های ایران هم اینو بگم که خیلی از فارغ التحصیل هاش دوره های تکمیلی و تخصصی امریکا رو در تسخیر خودشون در اوردن و خیلی از اساتید دانشگاه های مریکا مخصوصا کالیفرنیا تو این رشته ایرانین. من یه عنوان کسی که این رشته رو تو ایران دارم تموم میکنم و امتحان برد امریکا رو دادم و با کلی دکتر در ایران و خارج از کشور در تماسم توصیه اکیدم همونی هست که گفتم.
    کی همچنین حرفی زده من دارم اینجا زندگی میکنم به همراه همسرم و با هزینه به مراتب پایین تر از ایران زندگی به مراتب بالاتری رو داریم.اصلا همچنین چیزی نیست و هیچگاه سطح زندگی مثل جایی که من دارم درس میخونم و زندگی میکنم که کشور مجارستان با ایران نمیشه قیاس کردودوست عزیز بهتره یه خورده سنجیده تر نظر بدهید.

Apdentist آواتار ها

فضای بسته رو موافقم اما سطح زندگی در ایران از کشور های بلوک شرق و هند و فیلیپین و ... بالاتره و اگه اینطور نبود سیلی از ایرانی هایی که رفتن اونجا درس خوندن الان نمیومدن هزینه سنگین کنن تا تو ایران مدرکشون رو تایید کنن
    در مورد قوانین هر کشور خوب امریکا رو نباید با المان و روسیه مقایسه کنی
    در مورد سطح علمی دانشگاه های ایران هم اینو بگم که خیلی از فارغ التحصیل هاش دوره های تکمیلی و تخصصی امریکا رو در تسخیر خودشون در اوردن و خیلی از اساتید دانشگاه های امریکا مخصوصا کالیفرنیا تو این رشته ایرانین. من یه عنوان کسی که این رشته رو تو ایران دارم تموم میکنم و امتحان برد امریکا رو دادم و با کلی دکتر در ایران و خارج از کشور در تماسم توصیه اکیدم همونی هست که گفتم.
    ببین شخصا میگم تمام ایرانی هایی که توی روسیه هستند به هیچ عنوان نمیخواهند برگردند (به غیر از معدودی که خیلی مسلمون هستند و ایران براشون بهشته)
    از لجاظ زندگی ایران رو باز هم میگم نمیشه با هیچ جایی مگر پاکستان و .. مقایسه کرد
    از لحاظ درسی چند تا از دوستان هستند که برای تخصص پزشکی اینجا هستند به غیر از دغدغه ی زبان سخت روسی دغدغه ای ندارند و سطح اینجا رو بالاتر میدونند !
    دوستی دارم که دانشگاه تهران درس خونده (پزشکی عمومی ) و سیتیزن کانادا هم گرفته الان داره تخصص میخونه (رادیولوژی) واقعا فرق بزرگی میزاره بین دوتا دانشگاه و همیشه میگه که دانشگاه تهران حالا یکی از بهترین های ایران هم هست ببین بقیه دانشگاهها چه وضعیه
    البته یه موردی هم مد نظر قرار بدهیم که علم دیگه جایی پنهان نیست و با این وضع اینترنت فقط تجهیزات و اساتید مهم هستند !
    از این دوستان که ایران درس خونده اند حداقل 7 الی 8 نفر میشناسم با همین مناسبات !

میدونید شما هنوز وارد بازار کار نشدید /
    مجارستان خوبه برای زندگی؟ یعنی شما برنامتون اینه بمونید اونجا؟ والا من دوستان دکترم از بلژیک و فرانسه دیدم اومدن ایران تز دکتری بگذرونن و پروانه بگیرن
    از روسیه و اکراین و فیلیپین که حداقل ده ها نفردارن دوره تکمیلیشون رو میگذرونن فقط دز دانشگاه ما
    حالا شما میگید خوبه؟ ولی از امریکا فقط یک نفر اونم انتقالی گرفته به خاطر شرایط خانوادگیش و اومده ایران
    از ایران که هستن کسایی که حتی هاروارد و UCLA رفتن مستقیم بدون تطبیق مدارک
    میشه بگید دوستاتون تو دوره تخصصی کدوم دانشگاه و چه رشته ای قبول شدن؟
    در کل من بهترین گزینه ها رو گفتم حالا شاید شما سلیقه ای متفاوت داشته باشین اما شاید من به امریکا بروم برای ادامه تحصیل اما اروپا رو اصلا در حدی نمیبینم که بخوام اپلای بکنم.

Apdentist آواتار ها

میدونید شما هنوز وارد بازار کار نشدید /
    مجارستان خوبه برای زندگی؟ یعنی شما برنامتون اینه بمونید اونجا؟ والا من دوستان دکترم از بلژیک و فرانسه دیدم اومدن ایران تز دکتری بگذرونن و پروانه بگیرن
    از روسیه و اکراین و فیلیپین که حداقل ده ها نفردارن دوره تکمیلیشون رو میگذرونن فقط دز دانشگاه ما
    حالا شما میگید خوبه؟ ولی از امریکا فقط یک نفر اونم انتقالی گرفته به خاطر شرایط خانوادگیش و اومده ایران
    از ایران که هستن کسایی که حتی هاروارد و UCLA رفتن مستقیم بدون تطبیق مدارک
    میشه بگید دوستاتون تو دوره تخصصی کدوم دانشگاه و چه رشته ای قبول شدن؟
    در کل من بهترین گزینه ها رو گفتم حالا شاید شما سلیقه ای متفاوت داشته باشین اما شاید من به امریکا بروم برای ادامه تحصیل اما اروپا رو اصلا در حدی نمیبینم که بخوام اپلای بکنم.
    ببین تو داری شرایط کار رو میسنجی و من دارم شرایط تحصیل رو میسنجم!
    معمولا کسی که توی روسیه یا آلملن درس یا هر جایی دیگه درس خونده به علت اینکه این کشور ها معمولا کشورهای تک ملیتی هستند مشخصه که شخص خارجی با زبانش که از دور مشخصه که اکسنت خارجی داره توی کارهای کلینیکی و سروکله زدن با بیمار مشکل پیدا میکنه!
    اما توی آمریکا یا کانادا شرایط کاری کلا فرق میکنه پس همه میخواهند اونجا بمونند (چه کسی از کشوری که توش درآمد خوبی داره و داره راحت زندگی میکنه خارج میشه ؟)