صفحه 24 از 91 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط muhammadinfo نمایش پست ها
    ببین تو داری شرایط کار رو میسنجی و من دارم شرایط تحصیل رو میسنجم!
    معمولا کسی که توی روسیه یا آلملن درس یا هر جایی دیگه درس خونده به علت اینکه این کشور ها معمولا کشورهای تک ملیتی هستند مشخصه که شخص خارجی با زبانش که از دور مشخصه که اکسنت خارجی داره توی کارهای کلینیکی و سروکله زدن با بیمار مشکل پیدا میکنه!
    اما توی آمریکا یا کانادا شرایط کاری کلا فرق میکنه پس همه میخواهند اونجا بمونند (چه کسی از کشوری که توش درآمد خوبی داره و داره راحت زندگی میکنه خارج میشه ؟)
    خوب منم تاکیدم رو همینه که چرا ادم بره یه کشور اروپایی و اون همه هزینه بکنه اکثرا هم که زبانشون انگلیسی هم نیست اخرش هم که فرقی قایل نمیشن مثلا برای دانشگاه برلین با دانشگاه درجه 3 هندی
    بعد دو مرتبه بخواد کشور عوض بکنه؟! خوب از اول بره جایی که احتمال داره برای زندگی همونجا رو انتخاب کنه
    چون رشته های پزشکی مثل فنی و مهندسی نیست که مدارک تو کشور های مختلف معتبر باشه در ثانی این جور رشته ها به شدت هزینه برداره پس نباید انرژی فرد تقسیم بشه
    البته من به دوستانی که 100% مطمئن هستن میخوان مهاجرت کنن رشته های فنی مهندسی رو بیشتر توصیه میکنم چون خیلی از این محدودیت ها رو نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

من تمام ٢٩ صفحه رو به طور كامل خوندم و هم از تحصيل پزشكى نا اميد شدم هم از اين تاپيك!
    ٣٠٠ تا پاسخ اينجا اومده ولى هيشكى جواب سوال اصلى رو نداده. همه سعى كردن منصرف كنن از تصميم يا بحث حاشيه اى
    اون چيزي كه مشخصه و همه ميدونن اينكه براي خوندن پزشكى در اكثر جاها بايد ليسانس مرتبط داشت!
    ١. ولى سوال اينجاست كسى كه ليسانس نا مرتبط داره ميتونه بره پزشكى بخونه از صفر؟؟؟؟؟؟؟؟! اگه آره كدوم كشور و كدوم دانشگاه ها اين مزيت دارن؟!

من دانشجو برق هستم و ترم ديگه ليسانسم تموم ميشه. ميخوام حتماً از اينجا برم و اصلاً به رشته خودم علاق مداوم
    از اونجايى از خيلى قبل به پزشكى علاقه داشتم و پدرم هم پزشكِ
    شديداً به كمك احتياج كه من رو در اين راه، راهنمايى كنيد

٢. تو صفحات قبل خوندم كه پزشكى بومى سازى شده. آيا اين مربوط پزشكى عمومى هست يا تخصص و قسمتهاى ديگر رو هم شامل ميشه؟!
    يعنى من اگه تو ايتاليا پزشكى بخونم نميتونم تو همون اروپا جاى ديگه اى كار كنم؟!
    يا تخصص رو باز برم كشور ديگه اى و همزمان كار كنم؟!

دوستان خواهشاً راهنمايى كنين چى كار كنم واقعاً گير كردم...

رشته مرتبط و مابينى هست بين برق و پزشكى؟!
    اين رشته هاى مابين بيشتر نزديك به مهندسى و پژوهشى هستن تا پزشكى بالينى و كار درمانى و جراحى، درسته؟!

واقعاً ممنون ميشم اگه كسى راهنمايى كنه. بدجورى گير كردم و ميخوام زود هم برم...

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_mm88 نمایش پست ها
    من تمام ٢٩ صفحه رو به طور كامل خوندم و هم از تحصيل پزشكى نا اميد شدم هم از اين تاپيك!
    ٣٠٠ تا پاسخ اينجا اومده ولى هيشكى جواب سوال اصلى رو نداده. همه سعى كردن منصرف كنن از تصميم يا بحث حاشيه اى
    اون چيزي كه مشخصه و همه ميدونن اينكه براي خوندن پزشكى در اكثر جاها بايد ليسانس مرتبط داشت!
    ١. ولى سوال اينجاست كسى كه ليسانس نا مرتبط داره ميتونه بره پزشكى بخونه از صفر؟؟؟؟؟؟؟؟! اگه آره كدوم كشور و كدوم دانشگاه ها اين مزيت دارن؟!

من دانشجو برق هستم و ترم ديگه ليسانسم تموم ميشه. ميخوام حتماً از اينجا برم و اصلاً به رشته خودم علاق مداوم

٢. تو صفحات قبل خوندم كه پزشكى بومى سازى شده. آيا اين مربوط پزشكى عمومى هست يا تخصص و قسمتهاى ديگر رو هم شامل ميشه؟!
    يعنى من اگه تو ايتاليا پزشكى بخونم نميتونم تو همون اروپا جاى ديگه اى كار كنم؟!
    يا تخصص رو باز برم كشور ديگه اى و همزمان كار كنم؟!

دوستان خواهشاً راهنمايى كنين چى كار كنم واقعاً گير كردم...

رشته مرتبط و مابينى هست بين برق و پزشكى؟!
    اين رشته هاى مابين بيشتر نزديك به مهندسى و پژوهشى هستن تا پزشكى بالينى و كار درمانى و جراحى، درسته؟!

واقعاً ممنون ميشم اگه كسى راهنمايى كنه. بدجورى گير كردم و ميخوام زود هم برم...
    1- بله میشه. ولی قوانین هر کشور فرق داره.
    2- درسته. توصیه میشه که هر جا قصد زندگی دارید همونجا پزشکی بخونید. وگرنه اگه وارد کشور دیگه بشید باید از سد نظام پزشکی اونجا رد شید تا اجازه کار بدن که زمان بر و هزینه بر و گاه نشدنیه.
    این هم عمومیه هم تخصص.
    رشته های مرتبط هس: مهندسی پزشکی که صرفا مهندسیه. فیزیک پزشکی که یه مقدار نیمه بالینی هم میشه. فیزیوتراپی که توش علوم الکترونیک هم هست ولی بیشتر بالینیه. بقیه هم اکثرا پژوهشین تا جایی که من یادم میاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Of I/O Psychology

سلام
    با داشتن لیسانس کدوم از این رشته ها میشه تو اروپا یا روسیه(کلن خارج) پزشکی خوند؟(ژنتیک-میکروبیولوژی)
    کدوم واسه اینکه بعد از لیسانس بری پزشکی راحتره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_mm88 نمایش پست ها

معلومه که میتونه اما مشکله. در کل پزشکی جزء پررقابت ترین و وقت‌گیرترین رشته‌های هر کشوری هست و باید برای پذیرش هم به زبان فوق العاده مسلط باشید و هم نمره های امتحانی عالی کسب کنید. بعد از پذیرش هم دانشگاه های پزشکی اونقدر سخت میگیرند که 30 40 درصد بچه ها ول میکنند وسط کار. من اگه بخوام کل درسهای مهندسی رو یک واحد فرض کنم به پزشکی آمریکا 20 یا 30 باید بدم از لحاظ مشکل بودن.

پذیرش پزشکی کشور به کشور و دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. بعضی دانشگاه ها کلاً دانشجوی خارجی نمیگیرند اما بعضی ها میگیرند. من نمیدونم جاهای دیگه بورس میدند یا نه اما آمریکا را مطمئن هستم که بورسی در کار نیست و باید شهریه پرداخت کنید.
    اما به هر حال غیر ممکن نیست. کاری که شما باید بکنید اینه که هر دانشگاه رو از لحاظ پذیرش بررسی کنید. اینجا یک فهرست کلی هست:

en.wikipedia.org/wiki/Medical_school

موفق باشید
    راه، همان است که تو می‌روی.

نقل قول نوشته اصلی توسط mnd نمایش پست ها
    سلام
    با داشتن لیسانس کدوم از این رشته ها میشه تو اروپا یا روسیه(کلن خارج) پزشکی خوند؟(ژنتیک-میکروبیولوژی)
    ممنون
    من اگه همسن شما بودم (19 سال) با شدت تمام مینشستم برای پزشکی تهران سراسری میخوندم. به خدا زحمتی که برای قبول شدنش بکشی یک دهم خارج هم نیست. بعدش هم برو تخصص پوست نونت تو روغنه. خارج همچین خبری هم نیست
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mnd نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    برخلاف نظر این دوستمون میگم اتفاقا بزن بیرون از این مملکت شما میتونید برید با هزینه پایین تر تو کشورهای شرق و مرکز اروپا تحصیل کنید و برای تخصص برید کانادا اصلا هم به نزرات نسنجیده توجه نکن.به عقیده من روسیه مجارستان لهستان اوکراین بلاروس اینا خیلی خوبن.

سلام دوستان
    من رشته ام آمار هست. اگر بخوام یک رشته مرتبط با آمار و پزشکی انتخاب کنم برای ادامه تحصیل از نظر بازار کار چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید؟
    البته بگم من لیسانس و فوق لیسانس امار هستم و دارم برای مهاجرت کانادا (کبک ) اقدام میکنم. در کانادا چه رشته ای در رابطه آمار و چزشکی بهتر هست؟ بازار کار و درامدش خوبه؟
    ممنون از همه

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bernasha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشته ام آمار هست. اگر بخوام یک رشته مرتبط با آمار و پزشکی انتخاب کنم برای ادامه تحصیل از نظر بازار کار چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید؟
    البته بگم من لیسانس و فوق لیسانس امار هستم و دارم برای مهاجرت کانادا (کبک ) اقدام میکنم. در کانادا چه رشته ای در رابطه آمار و چزشکی بهتر هست؟ بازار کار و درامدش خوبه؟
    ممنون از همه
    Biostatistics!!!
    or Medical Biostatistics
    or Medical Informatics

Junior Member zizizi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lmahshidl نمایش پست ها
    سلام

من مطالب این تاپیک رو از اول تا حالا خوندم من سوالم کمی با سوالات اینجا متفاوته اما گفتم چون دوستان پزشک اینجا هستن شاید بتونن کمکم کنن ...

من مهندس کامپیوتر نرم افزار هستم و بسیاااررررررررررررررررررر رررررر رشته ام رو هم دوست دارم .. مدتی پیش با طب سنتی آشنا شدم و کلاسهایی که رفتم همه استادام تایید کردن که استعدادم توش زیاده و ادامه بدم اما متاسفانه تنها راه رفتن به طب سنتی خوندن 7 سال پزشکی عمومیه که من اصلا حاضر نیستم چنین کاری بکنم ،هم وقتم برام ارزش داره و هم اینکه به قول یکی از استادهام که اتفاقا پزشکه .. می گه یه پزشک عمومی رو خودشم نباشه و فقط لپ تاپش باشه کافیه .. قصد توهین ندارم به خدا .. این رو برای کسانی که عاشق اسم پزشکی هستن فقط مطرح می کنم ....به قول دوستان نمی خوام فقط یه دایرة المعارف باشم... چون بیشتر دلم می خواد کارهای تحقیقاتی بکنم تا ویزیت هر روزه بیماران تو یه درمانگاه...

از طرفی یه سوال دارم که آیا تو طب سنتی راه ادامه تحصیلی به صورت آکادمیک وجود داره یه جا مطلبی خوندم که یه دانشگاه با ارمنستان از کارشناسی دوره اش رو گذاشتن ... درسته ؟ و البته جایی خوندم که دانشگاه های ارمنستان از 2010 غیر معتبرن...

یا حتما یه پزشک عمومی می تونه تخصص طب سنتی بگیره ؟؟؟؟

در نهایت اگر نتونم آکادمیک تو این راه ادامه بدم فقط یه رشته میان رشته ایی که ربط به کامپیوتر و ریاضی داشته باشه و پزشکی هم توش دخیل باشه بهم معرفی کنید که تحصیلاتم رو بتونم توش ادامه بدم و تحقیقاتم رو در قالب رشته ایی که مورد قبول باشه بتونم ارائه بدم و تو طب سنتی در کنار رشته ام همین کلاس های متداولی که هست رو فقط برم ... مثل کلاس های دکتر فهیمی یا دکتر روازاده و....
    سلام
    دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقطع دکتری دانشجوی طب سنتی و دارویی می پذیره.می تونید اطلاعات دقیق تر رو از سایت دانشگاه بگیرید
    گ
    دلم می خواهد وقتی از دریچه آن جهان به زندگی کنونم نگریستم، خشنود و راضی باشم از داشتن لحظه های حقیقی.