صفحه 36 از 91 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    تاپیک رو کامل خوندم ولی خیلی برام مهمه که واقعا پزشکان چقدر راضی هستند از رشتشون؟ چون میزان درآمد و خیلی چیزهای دیگه پزشکی اینطور که من میبینم از بیرون قابلی قیاس با هیچ رشته ای نیست. ممنون میشم دقیقا جواب سوالاتم رو بدید. با تشکر.
    مسلما در ایران هیچ رشته ای به اندازه پزشکی و دندانپزشکی پول ساز نیست. اما اگه شما قصدتون زندگی در خارج از ایران هست به نظر من رشته های فنی و مهندسی هم نه تنها هیچ کمی از نظر میزان درامد نسبت به پزشکان ندارن بلکه گاهی از این حیث پول سازتر هم هستند. به عقیده من شما ریسک تغییر رشته رو اصلا نکنید چون ممکنه شرایط براتون خیلی سخت و خدای نکرده جبران ناپذیر بشه.

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

من تقریبا فروم رو کامل خوندم.اگه بخوای پزشکی خارج ایران پذیرش بگیری بازگشتت به ایران نه بگم سخته ولی دردسر داره.هر کشوری مدارک پزشکی خودش رو قبول داره.
    از نظر درامد اگه بخوای اوون ور بمونی خیلی فرقی با رشته های دیگه نداره.این یه واقعیته که اختلاف سطح درآمد پزشکی و رشته های دیگه تو ایران اینقد زیاده و این یکی از مشکلات جهان سومی بودنه.
    پزشکان تو اوون ور وجدانا، اخلاقا، عرفا و قانونا رشوه یا زیرمیزی نمیگیرن ولی این مسئله تو ایران حاده.
    مریض رو تخت داره جوون میده ولی تا پول به حسابشوون واریز نشه خبری از عمل نیست. ولی اوون ور قانونمنده و از این خبرا نیست.
    درامد یه پزشک تو شهرهای متوسط ایران از درامد یه پزشک تو امریکا بالاتره دیگه تهران جای خود، خوب این یعنی یه جای کار ایراد داره و میلنگه.
    اگه واقعا هدفت خدمت به خلق خداست برو ولی راههای خدمت به مردم زیاده.
    هرچند به خاطر سطح درامدی که دارن پرستیژ اجتماعی بالایی دارن ولی پس جایگاه اخلاق کجاست؟!
    نمیخوام درس اخلاق بدم ولی پول همه چیز نیست. شاید بهتر باشه یه نگاهی به وضعیت پزشکی تو کشورهای توسعه یافته و جهان اولی داشته باشیم.

واقعا از هر دوی شما دوستان متشکرم که این گونه راهنمایی میکنید. من چون ریاضیم خوب بود اومدم ریاضی وگرنه علاقه واقعی من بررسی فسیل جانداران ماقبل تاریخ است. الان دارم راست وحسینی میگم. به پزشکی علاقه خیلی خیلی زیاد ندارم. برای همین از شما میخوام واقعا بگید از حرفه تون راضی هستید یا نه؟ اینقدر شنیدم طرف پزشکه ، میگم با خودم : " چی خوندی؟" ببینید من پول برام مهمه چون اهدافی دارم . بدم نمیاد خارج از ایران زندگی کنم . از طرفی هدفم اینه در هر صنفی هستم به خلق خدا کمک کنم. مثلا در پزشکی کسی که نداره خودم پولش رو پرداخت کنم. ولی دوست دارم شما با توجه به این اهداف و روحیات و علایق من ، راهنمایی کنید. چون میخوام از زبون خود شما بشنوم. یعنی از بابت پول و رضایت شما از رشته تون و اینکه میگم نه حرف مردم برایم مهم باشه ولی اون پرستیژ . راهنمایی شما کمک بسیاری میتونه بهم بکنه. من به شدت الان راهم رو گم کردم.

ApplyAbroad Guru

در کانادا و امریکا درآمد پزشکان چندین برابر بیشتر از رشته های مهندسی و بیشتر رشته های دیگر است ولی در اروپا ظاهرا خیلی متفاوت نیست. بهمین دلیل هم پذیرش پزشکی در کانادا و امریکا بسیار دشوارتر است و هم هزینه تحصیل بسیار بالاتر.

خوب پذیرش در پزشکی در هر کشوری هزینه های زیادی داره و ممکنه کانادا و آمریکا به خاطر دلایل مشخصی(وضعیت اقتصادی و اجتماعی و کلا هزینه های زندگی) هزینه های بالاتری داشته باشن.
    البته من چند مدت پیش در اینترنت گشتم و یه سایت در رابطه با مقایسه درآمد رشته های مختلف پیدا کردم و آدرس این سایت رو برای دوستان هم مینویسم(باید دوباره بگردم).بله درامد پزشکان بیشتره ولی چند برابر؟
    همونطور که قبلا عرض کرده بودم این اختلاف درامد در اونجا منطقی هستش ولی در ایران این اختلاف نجومیه(ایضا دلایلش رو در بالا ذکر کردم). پزشکان در کشورهای پیشرفته باید طبق قانون پیش برن اما تو ایران سازمان نظام پزشکی برای برخورد با پزشکان زیرمیزی گیر یا پزشکانی که مورد اخلاقی به خاطر شغلشوون به بار آوردن چه کاری کرده؟( و قطعا جواب منفی است مگر اینکه مورد رسانه ای بشه و یا شبکه های اجتماعی و فیس بووک)
    درسته که نیت شما مقدسه اما دوست عزیز خدمت به خلق باید در عمل صورت بگیره وقتی که شما در اوون موقعیت باشید و از حرف تا عمل فاصله هست(خدای ناکرده قصد بی احترامی به هیچ پزشکی یا شما رو ندارم) اما آیا دوستان پزشک الان این کار رو انجام میدن؟
    من میشناختم اما بسیار انگشت شمار بودن.
    واقعا پول آدم رو مسخ میکنه.
    توی کشورهای دیگه مردم هم کار میکنن هم تفریح هم زندگی هم درس و .... اما تو ایران پزشک هست و مطبش (بعد از اینکه مدرکش رو گرفت اصلا میلی به مطالعه و آپدیت شدن علمی نمیمونه) و پزشکان حاضرند تا ساعات 3و 4 صبح تو مطب بمونن ولی واقعا به خاطر خدمت به خلق نیست به خاطر درآمد بیشتره.
    قبول کنید این معزل مختص کشورهایجهان سوم هستش نه آمریکا و فرانسه و آلمان و ...
    مردم تو ایران معزلشوون جمع کردن پول برای عمل جراحیه ولی تو بقیه کشورها مردم خییلی کمتر ذهنشوون رو درگیر این مسائل میکنن و نتیجه اش هم پیشرفته.
    به نظر من علایق مهمه. ما باید برای خودموون زندگی کنیم. هرکسی میتوننه به هر نحوی خدمت به مردم کنه.

متشکرم از همتون. من دوباره چند صفحه اول تاپیک رو خوندم ولی سوالم رو جواب نگرفتم. شما پزشکان از حرفه تون راضی هستید؟ مثلا من یکی رو دورادور میشناسم که فرانسه داره زندگی میکنه . پزشکی البته و میشنوم خیلی در اونجا تحویلش می گیرن و خلاصه یه زندگی خوبی که هر کی میتونه داشته باشه رو داره. گفتم من بدم نمیاد در خارج از کشور زندگی کنم . هدفم هست به خارج بروم. ولی میخوام بدونم شما چه پیشنهادی میکنید؟

رشته و دانشگاه
    medicine

متشکرم از همتون. من دوباره چند صفحه اول تاپیک رو خوندم ولی سوالم رو جواب نگرفتم. شما پزشکان از حرفه تون راضی هستید؟ مثلا من یکی رو دورادور میشناسم که فرانسه داره زندگی میکنه . پزشکی البته و میشنوم خیلی در اونجا تحویلش می گیرن و خلاصه یه زندگی خوبی که هر کی میتونه داشته باشه رو داره. گفتم من بدم نمیاد در خارج از کشور زندگی کنم . هدفم هست به خارج بروم. ولی میخوام بدونم شما چه پیشنهادی میکنید؟
    دوست عزیز من همون اول بهتون خیلی صادقانه گفتم که با توجه به شرایطی که شما شرح دادید بهترین گزینه واسه شما ادامه تحصیل دادن در رشته خودتون هست. به نظر من اگه در زمینه تحصیلی خودتون ادامه بدید قطعا موفقتر خواهید بود .

دوست عزیز اگه شما اینقد مایل هستید پس بسم الله ...
    شروع کنید از همین الان.

ممنون. مد نظرم هست که در فرانسه ادامه تحصیل بدم . مشکل سربازی ندارم، سنم 27 سال. و به امید خدا دوست دارم برای مغز و اعصاب ادامه بدم . ممکنه هزینه و مدت تحصیل و اینکه میتونم تا حدی فاند بگیرم رو توضیح بدید. البته یه دانشگاه خوب باشه. این رو از تاپیک میدونم که فرانسه باید یه ازمون بدی که اگه دوبار رد بشی دیگه نمیتونی پزشکی بخونی. با تشکر.

رشته و دانشگاه
    medicine

ممنون. مد نظرم هست که در فرانسه ادامه تحصیل بدم . مشکل سربازی ندارم، سنم 27 سال. و به امید خدا دوست دارم برای مغز و اعصاب ادامه بدم . ممکنه هزینه و مدت تحصیل و اینکه میتونم تا حدی فاند بگیرم رو توضیح بدید. البته یه دانشگاه خوب باشه. این رو از تاپیک میدونم که فرانسه باید یه ازمون بدی که اگه دوبار رد بشی دیگه نمیتونی پزشکی بخونی. با تشکر.
    دوست عزیز واسه همین هست که بهتون میگم شما تو رشته خودتون ادامه بدید بهتره. چون شما ظاهرا هیچ اطلاهاتی راجع به رشته ای که میخواید درس بخونید و کشوری که انتخاب کردید برای تحصیل در این رشته ندارید. به نظر من بهتره شما بیشتر تحقیق کنید.