صفحه 4 از 91 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

به نظر برای تحصیل در رشته پزشکی فقط داشتن علاقه کافی نیست و برای موفق بودن در این رشته تلاش و پشتکار فوق العاده زیادی را می طلبد تا بتوان طبیب موفقی بود و متاسفانه در جامعه ایرانی حتی ایرانی های خارج از کشور 0هم افراد تحت تاثیر فضای مسمومه موجود در جامعه و خانواده افراد بدون در نظر گرفتن استعدادهای خودشون سعی می کنن خودشون رو به هر نحوی که شده به پزشکی علاقمند نشون بدن
    و بعد از ورود به این رشته متوجه سختی راه می شوند ودر ایران متا سفانه تبدیل شده به تجارت ولی در اصل طبابت ترکیبی ا زعلم و هنر است
    یه نکته دیگر رو هم که باید اضافه کنم اینه پزشکی در حال گذار از حالت سنتی به سمت پزشکی مو لکولی و پزشکی مدرن است وبسیاری از فارغ التحصیلان این رشته در سراسر دنیا و حتی ایران به سمت رشته های مولکولی وپایه گرایش پیدا کرده اند تا بنوانند phd اخذ کنند
    من واقعا تعجب می کنم شما که فوق لیسانس هستید و در رشته خو تون هم مقاله دادید و کتاب هم ترجمه و تالیف کردید فقط به خاطر حرف پدر محترمتون میخواهید تغیر رشته بدهید
    مگه در رشته تغذیه شما چند واحد مشترک با پزشکی خوندید و تا او نجایی که من اطلا ع دارم شما با فوق لیسانس نمیتونید تخصص پزشکی بگیرید باید دوره عمومی رو بگذرانید و تا بخواهید یک تخصص پزشکی بگیرید بسته به نوع تخصص حدود 10 سال طول خواهد کشید و تا 10 سال اینده هم در ایران تمام تخصصهای پزشکی در ایران به طور کامل اشباع شده و اگر همه چیز روند عادی خودشو رو طی کنه شما نمی تونید پزشگ موفقی باشید

به نظر من رشته خودتون رو دو دستی بچسبید که اوضاع خیلی پیچیده تر از این حر فهاست

هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

من كه نگفتم مي خوام رشته پزشكي بخونم.اگر مي خوام تغيير رشته بدم صرفا بخواطر بازار افتزاحي كه ررشته خودم داره.بازار كار تو رشته خودم اشباع شده و هرساله هم خيل عظيم فارغ التحصيلان ( كه البته الان چند ده برابر شده) به اين جمعيت اضافه مي شه.من اگر PHD هم بگيرم و بخوام 20 مقاله ديگه هم چاپ كنم بازم امكان داره عضو هيئت علمي نشم و باز بيكاري!!! :-[

اگر كسي از بازار كار رشته تغذيه و رژيم اطلاعي داره ممنون ميشم بگه
    خدايا چنان كن سرانجام كار تو خوشنود باشي و ما رستگار

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rashidi.1749
    من كه نگفتم مي خوام رشته پزشكي بخونم.اگر مي خوام تغيير رشته بدم صرفا بخواطر بازار افتزاحي كه ررشته خودم داره.بازار كار تو رشته خودم اشباع شده و هرساله هم خيل عظيم فارغ التحصيلان ( كه البته الان چند ده برابر شده) به اين جمعيت اضافه مي شه.من اگر PHD هم بگيرم و بخوام 20 مقاله ديگه هم چاپ كنم بازم امكان داره عضو هيئت علمي نشم و باز بيكاري!!! :-[

اگر كسي از بازار كار رشته تغذيه و رژيم اطلاعي داره ممنون ميشم بگه
    سالانه در دنيا بخش عظيمي از بودجه هاي تحقيقاتي در رشته هاي علوم پزشكي صرف تحقيقات مرتبط با تغذيه مي شه. ضمنا در اكثر كشورها متخصص تغذيه نقش مهمي در تصميمات تيم درماني داره. متاسفانه در ايران اين رشته هم مثل بقيه رشته ها جايگاهي نداره. خود بنده پزشكي خوندم و معتقدم كه مي شه گفت اكثر رشته هاي مرتبط با پزشكي در ايران همين وضع رو دارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

با اين اوضاع فكر ميكنم درس خوندن از لحاظ اقتصادي به صرفه نيست و فقط بايد براي دل خودمون خونيم.ما كه درسخونديم چه فرقي با كسي كه درس نخونده داريم؟جز اينكه عمرمون رو صرف كرديم و اخر هم بيكار!!! اوضاعي شده خدايي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition

البته خاطر نشان كنم كه حتي در كارهاي تحقيقاتي ما با پزشك ها تعامل زيادي نداريم.كافيه به پايانامه ها و موضوعات نگاهي بندازيد.مشكل اينجاست كه هر دو سعي مي كنن در برنامه هاي هم دخالت كنند.پزشك رژيم مي نويسه!!!!!! بدون اينكه تخصصي داشته باشه و براي درمان چاقي اگهي ميده.نظر با خودتون .قضاوت كنيد.واقعا ايران براي زندگي بدرد نمي خوره

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rashidi.1749
    سلام دوستان.تمنا مي كنم كمك كنيد.
    من فوق ليسانس كشاورزي-علوم دام گرايش تغذيه خوندم با معدل 5/18 و نمره پايانامه 20 و 2 كتاب و 1 ترجمه كتاب + 3 مقاله ISI .پايانامه و مقالات ام در مورد چربي درون بطني بوده و كاهش چاقي.با اين تفاسير مي تونم براي رشته Diet and Niutrition يا همون تغذيه انساني apply كنم و دارم مي كنم.
    حالا چندتا سوال
    1- از اونجايي كه من دارم دپارتمان ام رو عوض مي كنم يعني از Animal science مي رم Medicen ايا بعدا به من مجوز تاسيس مطب ميدن يا نه.من در پذيرشم مطمن هستم كه پذيرش مي گيرم.
    2- پدرم اسرار داره پزشكي بخونم.ايا امكان داره من در PHD يكي از تحصص هاي پزشكي رو بخونم؟
    البته من به كاراي بيوتكنولوژي مثل PCR- , Real time pcr و Rt pcr تسلط دارم.
    اولا حالا اگر بخوام مداركم رو براي پزشكي بفرستم چقدر عقب مي يوفتم كه مدركي رو بگيرم كه اجازه مطب در رشته پزشكي رو به من بدن.ايا درسهام تطبيق مي خوره؟
    چون براي ترم بعد دارم براي رشته تغذيه Apply مي كنم خواهش مي كنم كمكم كنيد تا دوباره انتخاب نادرست در انتخاب رشته نكنم.
    اگر درمورد رشته تغذيه و درامد و شرايط كاريش هم اطلاع داريد ممنون ميشم كمكم كنيد.
    خواهش مي كنم كمك كنيد :'(
    کار بالینی انجام دادن فاصله شدیدن زیادی با رشته های تئوری و پایه داره...!
    شما باید با خیلی چیز ها کنار بیای...!
    شدیدن توصیه میکنم از نزدیک برید ولمس کنید ، بعد انتخاب کنید...!
    رشته ای که شما خوندین تشابه زیادی با رشته بالینی مدیکال نداره...!
    واحد های زیادی رو باید بگذرونید تا وارد مرحله آموزش بالینی و غیره بشین.
    تو ایران حداقل اینطوریه./.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین نمایش پست ها
    Hi,

I don' t have a persian font!

Let me tell you something! Studying a major in US even in the high levels of education is not much easy , so imagine starting a new major such as medicine! It is completely frustrating !! you get here , with all damn kinds of problems and then find yourself in the first college ! if you are lucky, you can start in the year 2 or so, and then let me know what are you thinking of medicine!!? you will be more than 30 when you will be graduated , i don 't think so , even more than 30. and then what? If you are crazy of medicine do it in Iran, so that you can get support of your family . Nobody care of you in the boring years of medicine in here.... I did n't want to make you disappointed but giving you a real perspective... Tell me if you were that crazy of doing such a risk to help you
    !!

Hi,
    if you are not saying some sarcasm i would appriciate it if you could help and tell us some helpfull information.
    thanks

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی در کانادا با مدرک لیسانس مهندسی برق

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    نه. اصلا به اين صورت نيست. شما تطبيق واحد انجام مي ديد و در صورت قبولي تو امتحان علوم پايه وارد بخش باليني مي شويد. البته از اين بخش باليني گريزي نيست (كه صد درصد هم كار درستيه) اما بخش باليني رو گذروندن به منزله خوندن پزشكي از صفر نيست.
    http://webapps.jhu.edu/jhuniverse/administration/
    ضمن اين برنامه در خيلي از دانشگاههاي غير مديكال هم انجام مي شه. (غير از برنامه باليني) به هرحال تو ايران براي ماهايي كه حتي لحظه انتخابمون نمي دونيم داريم چي رو انتخاب مي كنيم و به صرف اينكه معدل بالاست يا نمره هاي رياضي خوبي گرفتيم!(خودم هم نمي دونم چه ربطي داره) و محكوم به خوندن يه رشته شديم راهي به جز جلو رفتن نيست. من خودم بهتر ديدم خودم رو فريب ندم و بدونم علاقم چيه. شايد 10 سال عقب بيفتم از برنامه اطرافيانم . اما شك ندارم كه ارزشش رو داره كه پزشكي و دقيقا پزشكي باليني رو بخونم تا بتونم از اراده خودم لذت ببرم. جاش ايران نيست .

با سلام. می خواستم بپرسم که از نظر اقتصادی هم آیا راه حلی داره و من که باید هزینه یک خانواده رو تامین کنم آیا با یک پشتوانه فوق لیسانس مهندسی میتونم در این راه قدم بردارم؟

سلام
    من الآن مشغول خوندن فوق در رشته مهندسی هستم اما شدیدا به پزشکی علاقه مندم
    آیا به نظر شما این کار مطلقا اشتباه هست که تمام این 7 سال رو دور بریزم و برم پزشکی بخونم
    من واقعا شیفته پزشکی هستم!

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    سلام
    من الآن مشغول خوندن فوق در رشته مهندسی هستم اما شدیدا به پزشکی علاقه مندم
    آیا به نظر شما این کار مطلقا اشتباه هست که تمام این 7 سال رو دور بریزم و برم پزشکی بخونم
    من واقعا شیفته پزشکی هستم!
    به نظرمن برو دنبال علاقت. من چند تا از دوستانم را سراغ دارم که تغییر رشته داده اند (البته لیسانس) از جمله خودم.

موفق باشید