صفحه 44 از 91 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

جدا؟ چقدر بد
    امیدوار شده بودم، اخه بیولوژی با بیولوژی فرقی نداره که !!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

جدا؟ چقدر بد

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط rossy نمایش پست ها
    جدا؟ چقدر بد
    فرقش منابع هست که خونده میشه منابعی که خوندید رو برید با سرفصل هایی که برای همین رشته در آمریکا تدریس میشه مقایسه کنید. دلیل تاکیدشون همینه و طبیعتا اگر بیولوژی همون بیلوژی باشه ایرادی نمیگیرند. البته به بودجتون هم نگاه بندازیدا برای آمریکا یه مقدار هزینه ها بالاست.

سلام دوستان
    من گرین کارت امریکا دارم و مشکل ویزا ندارم. امسال مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی تموم میکنم و میخام برای مستر برم امریکا. ولی از رشته ام اصلا خوشم نمیاد و دوست دارم داروسازی بخونم ایا میتونم واسه مستر بخونم یا باید از لیسانس شروع کنم ?
    و این طور که متوجه شدم باید امتحان PCAT بدم . که بیولوژی و شیمی داره . به نظرتون من که از رشته مهندسی هستم میتونم توی این یک سالی که پیش رو دارم خودم رو برای این ازمون اماده کنم ؟
    چون این ازمون از کالج به دانشگاه هست فکر نمیکنم خیلی تخصصی باشه و تست هاشو دیدم زیست شناسی عمومی - شیمی عمومی - زبان تخصصی و لغات هست.
    چون که من اشنایی با این درس ها ندارم و در حد دبیرستان میدونم.
    و اینکه نظر کلی شما در مورد تصمیم من چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    نگفتم کنکور سخته گفتم درصدهایی بالاتر از اونچه مد نظرتون هست نیاز داریدو . اتفاقا یکی از راحتترین راههای ورود به این دست رشته ها کنکور ایران هست.
    برای این رشته ها دوست عزیز نه امریکا نه اروپا نه هیچ کجا دنیا چیزی به نام فاند یا کمک هزینه و ... ندارند تازه آمریکا خیلی به سیتیزن هاش لطف میکنه وام میده بهشون هرچند بعضا سالها زیر بار وام هستند. مثلا هند همه پولو یکجا!!! میگیره یل نهایت لطف میکنه نصفشو اول میگیره نصفشم دو سه سال بعد.
    والا واقعیت اینه که برای ورود به رشته پزشکی توی خارج از کشور پول که نداشته باشی یعنی هیچی! راهی نداره. فقط برای جایی مثل آلمان اگر معدلتون خوبه برید مدارک زبان و DSH و .... رو بگیرید بعد یک سال باید برید کالج بعد اگر نمره های اونجا هم خوب بود میرید توی مرحله رقابت با سیار داوطلبان خارجی که ظرفیت ها به نسبت خوبن مثلا 8-15 نفر هم من دیدم برای برخی دانشکده ها (تو نت بگریدی پیدا میکنید) و دیگه بسته به نمره و .... نتیجه ها مشخص میشه. فقط قبلا تاکید داشتن روی قبولی پزشکی ایران الان ظاهرا یکمی شل گرفتند و بدون قبولی پزشکی ایران هم میشه برای آلمان اقدام کنی اونو شاید بتونی با ماهی 600 دووم بیاری و کار کنی که خب دیگه واقعا بسته به توان خودته من نمیتونم بگم میشه یا نه. ایتالیا هم میتونی زبان یاد بگیری و مدرکشو بگیری و امتحان بدی ببینی قبول میشی یا نه فکر کنم قسمتی از هزینهاتو بتونی از بورسهای دانشگاه یا بورسهایی که مخصوص جهان سوم هست استفاده کنی و البته بازم همه رو پوشش نمیده. دیگه بقیه جاها هزینه داره حالا هزینه ها زیاد بالا نیست ولی خب اونطوری هم نیست بشه با کار دانشجویی پرداختشون کرد.
    تخصص مغز و اعصای هم دقیقا شبیه همون جریان انشای دوران ابتدایی هست که در آینده میخوایید چکاره بشید. الان تشیف ببری درب ورودی کوی علوم پزشکی از هر 10 نفر ورودی جدید 9 تاشون میگن میخوایم متخصص مغز و اعصاب بشیم اون یکی هم میگه فقط عشقم جراحیه قلبه )))) جالبه در اواخر دوره همون 9 نفر اسم مغز و اعصاب پیششون ببر گازت میگیرن از عصبانیت ) . چرا؟ چون یکی از سنگین ترین تخصصهای پزشکی هست و مطالب ریز و درشتش خارج از حد تصورتون هست دوست عزیز برید یکی از کتابهاشو گیر بیاری ببینید اطلا میتونید ارتباط برقرار کنید با اون حجم مطلب؟
    اما به طور کل تخص گرفتن در پزشکی حدودا در بهترین و پیوسته ترین حالت نیاز به 15 سال درس خوندن برای شروع کار به عنوان متخصص داره. 7+2+4+2 اینا دیگه یعنی بدون اتلاف هیچ گونه وقتی و بدون هیچ رد شدن در آزمون هایی شامل ورود اولیه و رزیدنتی و امتحانات بورد و پره بورد و ...... مراحلو بگذرونید.
    ممنون. خیلی خوشم میاد که اینقدر به رشته ات علاقه داری . با خودم فکر کردم پزشکی تا حدی میتونه جلو بره . مثلا وقتی طرف فلج بشه، دیگه کاری نمیتونه بکنه اگه هدف من کمک به مردم باشه من میتونم از اینجا به بعد شروع به فعالیت کنم مثلا روی ساخت وسیله ای که فلج ها رو سرپا میکنه کار کنم. که الان این کار انجام شده. فکر میکنم اسیر اسم پزشکی شدم. یه سوال دیگه دارم . پزشکی صرفا یه کار روتین رو در عمل جراحی انجام میده یا نه؟ یعنی با گزینه های جدید رو به رو میشه یا نه؟ بسیار ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    دوست عزيز من يادم نمياد در جواب شما يا يه شخص ديكه كفتم معدل ليسانس شما بايين واسه بزشكي،اينجا خارجي ها با معدل ١٨.٥ نتونستن واسه بزشكي بذيرش دريافت كنن،باز شانسي،ولي بحث ظرفيت اينجا بعضي دانشكاها ٤ تا خارجي ميكيرن،بيشترين ظرفيت مونيخ و برلين داره،كه مونيخ واسه بزشكي توصيه نميشه،فوق العاده سخت ميكيره و شهر فوق العاده كرون يه،واسه بجه ها ارشد كه ٢سال ميخوان بخونن يا هم زمان با تحصيل ميخواد كار كنه مي صرفه ولي عملا بجه ها بزشكي ،دندون ،دارو هم زمان با تحصيل نميتونين كار ككنن،برلين ١٥ نفر ميكيره كه امسال نهايتا با معدل ١٩ برداشت،اول اتحاديه أروبا تواولويت،بعد نوبت ميرسه به أفريقا،فلسطين،ايران،،،،،
    برلين توصيه نميشه باز،جون برلين يه قانوني تصويب كرد كه اكه دانشجو ٣بار تو يه درس افتاد از دانشكاه إخراج ميشه واسه دندون ،دارو ،بزشكي
    اينجا هر دانشكاهي شما يه تعداد حد مجاز داري كه تو درس ها بيوفتي،دانشكاه ها شهرهاًجنوب ٤ بار،بقيه شهر ها رو بايد ازدانشكاه برسيد،مثلا دوست من تو بن يه رشته نميدونم زبان الماني ميخونه،اين تا حالا ٣ بار تو يكي ازدرس ها افتقاده و١بار ديكه ميتونه اين درس امتحان بده،اكه اين دفعه بيوفتي از دانشكاه اخراج ميشه،و اونوقت تو كل المان نيمتونه اون رشته رو بخونه،حالا رشته ها ديكه رو نميدونم ولي واسه خارجي بعيد ميدونم بتونه رشته ها ديكه رو. بخونه
    توكلاس ما ٨٠ نفر هستن و ٤ نفر خارجي هستيم،تو اين ترم يك سوم كلاس تو هردرسي توننستن باس كنن،باس يعني حداقل ققبولي اينجا با ايران فرق داره،من ايران تو دانشكاه سراسري از اون سخت اذيت كماش درس ميخوندم،واسه ليسانس،تو طول ترم درس نميخوندم،معدل همه درس تخصصي ها بالا،بخاطر عمومي ها معدل ليسانسم شد ١٥.٠٧
    انينجا اين شكل نيست،باز به توان خودت بستكي داره،من وقتي اومدم اينجا ايراني ها كه ٤ سال بود اينجا بودن كفتن همه درسها رو امتحان بدي،جون ما ها جون زبان مادري مون الماني نيست نميتوني،ولي من رفتم از الماني ها برسيدم امتحانم به جه صورتي كفتن،منصف انه هست،منم همه درس ها رو امتحان دادم قبولم شدم،اما جون بايه مون تو دبيرستان خوب بود،اما بقيه خارجي ها هيج كدوم از درس ها رو قبول نشدن يا خيلي از الماني ها ديكه با هامون نيستن،جون قانون كذاشت اكه ترم ١ شيمي باس نكني نميتوني ترم ٢كار أموري بري و عملا ديكه با ما نيستن،اينجا ميري سر امتحان شيمي ٢ساعت وقت داري ٢٠ سوال ،هر سوال دست كم ٣ قسمت داره ،تشريحي،فرمول همه جي به زبان الماني،الماني اصلا با انكليسي مقاييسه نكنين،انكليسي زبو رراحتي ،ايران دانشكاه بيشتر درس ها تستي بود

يه جيز ديكه،يه أخلاق بدي كه خارجي جماعت بخصوص إعراب و ايراني جماعت داره متوقع بودنش،الماني بيشرفتس،اكه يه درس بلد نيس از همكلاسي هاش طلب كار نيست،مكر اينكه با هم دوست باشن،مديون هم باشن،يه الماني ميره اكهي ميزنه من فلان درس بلد نيستم،يه كمكي ميخوام ساعتي ٢٠يورو مثلا
    حالاخارجي متوقع كه بقيه كه درسشون خوبه بايد به أينها كمك كنن،تازه فرق ديك شون الماني ميكه. بجه ها من اينا رو نميفهمم،يا واضح ميكه من تو اين درس احمقم
    خارجي ميكه همه جيو ميفهمم،من،،،،،در صورتي كه ميتوني قسم بخوري،،،،،،
    الان يادم اومد يكي از خارجي ها اينجا تا ترم ٤ رو رفته ولي رياضي از ترم ١باس نكرده و هي كواهي بزشك برده،الان ا فرصت ديكه واسش باقي مونده ترم ديكه،اكه باس نكنه از اين رشته بايد توًكل المان خداحافظي كنه البته ايشون يه كم بي خيال هست،ميكم همه جي به توان خودتون بستكي داره
    ولي نميدونم جرا اون نسل قبل مال ٣٠ ٤٠ سال بيش وقتي ميومدن اينجا فرصت غنمت ميدونستن،مثلا دائي ايشون اومده اينجا جراحم شده،ايشون دائم ميكه ميخوام ترك تحصيل كنم،اخر شم همين ميشه،البته ايشون ايراني نيستن،ولي كل نسل قبل أهل عمل بود تا ححرف ،نسل الان فقط حرف مفت زن و ممتوقع و راحت ططلب
    وتوصيه اخر يه رشته اي بخون كه عاقبت داشته باشه،من دجار شوك ميشم وقتي بجه ها تو فروم ديكه به هر بهونه با بذيرش هر رشته ميخوان بيان اينجا،بعد ميكم حتما اينا فأميل اينجا دارن حتما برنامه ديكه دارن،من ٢دوست الماني دارم،خالص الماني،يكيشون در زمينه كودك يه Ausbildung انجام داده ٣سال اون يكي تو كار ها إداري ،،،حالا هيجكدومشون ٦ ماه كار بيدا نكردن،حالا خودتون نقيسه كنيد الماني بودن با بقيه كشورها،زبان الماني ،لهجه الماني
    ممنون. شما الان در آلمان پزشکی میخونید؟ اگه بله، دقیقا کدام دانشگاه خوبه البته با توجه به هزینه؟ من مشکلی با کار کردن ندارم البته می فرمایید که نمیشه دانشجویان رشته های مدیکال در خارج کار کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    ممنون. شما الان در آلمان پزشکی میخونید؟ اگه بله، دقیقا کدام دانشگاه خوبه البته با توجه به هزینه؟ من مشکلی با کار کردن ندارم البته می فرمایید که نمیشه دانشجویان رشته های مدیکال در خارج کار کنند.
    من داروسازي ميخونم،بيشتر دانشكاه ها رايكان هستند،ايالت هسن و ايالت نوردوستفالن كه رايكان هستن،بقيه هم تقريبا،دانشكاه بهتر بودن از جه لحاظ،از لحاظ رنكينك ،تو سايت DAADتو صفحه اول قسمت بايين سمت جب يه قسمت داره رنكيكن،بايد عضو بشين كه خيلي راحت،به شما رنكيكن دانشكاه هاي المان تو رشته موردنظر رو بهتون نشون ميده،و رنكينكش درست،
    مثلا تو بزشكي هايدلبرك،مونيخ،مونستر،،ً، ،،
    تودندونبزشكي فرايبورك،كيسن،ممونيخ و،،،،،،،
    تو دارو فرانكفورت،فرايبورك،برلين، مونيخ،مونستروبرانشوايك و،،،،
    فقط حواستون باشه،بعضي دانشكاه ها موردتاييدنيستن
    اماراحت فارغ التحصيل شدن يه بحث ديكس،من در مورد بزشكي اطلاعي ندارم،فقط ميدونم مثلا يه فرد از فرانكفورت راحتر فارغ التحصيل ميشه تا هايدلبرك و مونستر و برلين و ممونيخ
    يا مثلا شنيدم در حالت كلي فرايبورك سخت
    يا كلا دانشكاه هاي جنوب،ايالت بايرن و بادن وتمبرك شما اجازه ٤بار تكرار امتحان داري،دفعه ٤اكه باس نكنيد اخراج ميشيد،ايالت نوردوستفالن ٨ بار ميتونيد،دانشكاه كيل هم فكر ميكنم تعداد دفعاته زياد بود مطمين نيستم،دانشكاه هاي ايالت هسن مثل ماربورك يا كيسن نميدونم
    البته تو همين نوردوستفالن من فكر ميكردم مثلا بن ٩ بار يه شخص ميتونه امتحان بده تو رشته دارو،ولي ٢تا دوستام كه رشته هاي ديكه تو بن ميخونن ميكن ٤بار
    ولي مهم اينه وقتي يه شخص ميخواد تو اين رشته ها و به زبان الماني درس بخونه و مطمينه كه بهش بذيرش ميدن،بره دانشكاهي كه خيالا راحت باشه اكه ٢بار نتونست امتحان بده از دانشكاه إخراج نشه،البته شما اكه نتونستي جندبار سر امتحان بري ،ميتوني كواهي از بزشك تهيه كني و تعداد دفعات امتحان دادنت از بين ننميره
    يه نكته ديكه در مورد كار كردن،ببينيد اينجا بجه هاي زيادي كار ميكنن،اما سخت ولي شدنيه،الان همكلاسي اين ترم من يه دختر بلغارستاني،ما از ساعت ٨يا ٩ كه كلاس دارين تا ١،بعد ١كاراموزي تو ازمايشكاه شروع ميشه تا ٦،بعد ايشون ميره خونه،ساعت ٧تا ٩ ميره كار،يا شنبه ها ،يكشنبه ها ميره كار ،روزي ٨ساعت،خودش با عذاب ميكه بايد برم سر كار،واقعا سخت،يا بجه هاي ديكه خارجي كار ميكنن،اما واقعا سخت،بعضيا درس باس نميكنن،بعضيا يه ترم،١سال درس شون طولاني ميشه
    ونكته ديكه ببينيد واسه حي ميخواين بزشكي بخونين،واقعا دوست دارين،از دور شنيدين خوب درامد دارن،و واسه اينده ببينيد برنامتون جيه،ميخوايد بعد از بزشك عمومي شدن بركردين ايران،ميخواين دوباره تخصص رو اينجا ادامه بدين دوباره ،ميخواين اينجا بمونين،ميخواين برين استراليا،كانادا،امريكا،دو باره بروسه ارزشيابي سخت بزشكي ت. اين كشور ها،،شنيدين با بزشكي خوندن بعضي افراد ثروتمند شدن،من حداقل ميدونم المان با بزشكي عمومي به اون رفاه مد نظر نميرسين،يه بزشك عمومي ماهي ٤٠٠٠ خورده اي ميكيره،،٣٥ تا ٤٠ درصدشو ماليات ميده،از طرف ديكه ديكه هزينه زندكي ،و،،،،،، اينجا بالاستاها نكته ديكه،اينجا مثل ايران نيست كه همه دانشكاه ها يكسان باشه،مثلا تو رشته ما بايد يه دانشجو ترم يك كواهي درس تاريخ داروسازي و سم شناسي رو بكيره،حالا تو دانشكاه ماربورك ياد دانشجو همين ٢تا درس رو امتحان بده،ولي تو دانشكاه ما ،فقط دانشجو ميره سر كلاس ميشينه،جون حضور اجباريه و اخر ترم بهش كواهي ميدن،يعني نبايد امتحان بده،من ترم ١ اين بهترين خبر بود واسم،جون اصلا حوصله امتحان تشريحي به زبان الماني واسه درس تاريخ داروسازي نداشتم،همون سر كلاسش خسته كننده بود،جه شخصي أولين بار نميدونم با دارو بقيه رو درمان كرود،،،،،،،،،،،
    اما در بايان اكه با خودتون رودربايستي ندارين و خودتون ميدونين كه توانايي بالأيي دارين و بنا به دلايلي نتونست ين تو ايران درس بخونين،ادامه بدين،همه كار تو اين دنيا شدنيه،فقط توكل به خدا كنيد و خودتون به خدا بسبارين
    اكه واسه المان نتونستيد،كشوري مثل هلند مدنظر داشته باشين،كشوري كه ايراني ها بهش توجه ندارن،اما الماني ها و أروبا شرقي ها وقتي از اينجا بذيرش نميكيرن ميرن سراغش
    كورس هاي اونجا اينطوركه از يه الماني شنيدم انكليسي-هلندي هست،و فارغ التحصيل شدن خيلي ازالمان راحتره و وروديش هم يه امتحان داره كه كوياراحت
    مخارج و هزينه ها مثل المان يه كم بيشتر،و مثلا بلط وسائل نقليه به دانشجو نميدن،بهجاش ميتونيد بليط ماهانه بكيرين كه خيلي تفاوت نداره
    يه كم در مورد اين كشور هم تحقيق كنيد
    موفق و سربلند باشيد

Junior Member

Question رفتن به پزشکی از لیسانس؟

سلام
    دوستان با تجربه لطفا من رو راهنمایی کنند.انجمن این قدر وسیعه که نمی دونم محل درستی رو برای سوالم انتخاب کردم یا نه. من لیسانس علوم آزمایشگاهی هستم و حقیقتش رشته ام رو دوست ندارم. پزشکی رو از اول دوست داشتم. معدل لیسانس هم شد 15.40 . من برای گرین کارت هم در خواست دادم و طبق ویزا بولتن حدود 3 سال دیگه حداقل طول می کشه تا نوبت من شه و بتونم گرین کارت بگیرم. و اما سوالم با توجه به اینکه من هدفم رو پزشکی گذاشتم با توجه به تحقیقاتی که کردم کلا 2 راه دارم کدوم به نظرتون عاقلانه است. اگر تجربه بیشتری هم دارید کمک کنید

1) شرکت در کنکور سراسری و شروع پزشکی در ایران تا مدت زمانی که هستم و بعد از 3 سال اگر درست شد رفتن به اون جا وتطبیق واحد؟

2) شرکت در در فوق لیسانس ( رشته مورد نظرم اگر قرار به انتخاب باشه ویروس شناسی یا باکتری شناسیه) بالا بردن معدل و گرفتن فوق لیسانس و شیفت به پزشکی در آمریکا؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : رفتن به پزشکی از لیسانس؟

تا اونجایی که من می دونم هیچ کدوم از دو راه شماسر انجامی به تحصیل در پزشکی در آمریکا را نخواهد داشت ( برای 3 سال آینده ) .
    برای تحصیل در رشته پزشکی شما باید یک لیسانس مرتبط را ( در غالب دانشگاه های آمریکا این طور است که لیسانس مرتبط باید در آمریکا کسب شده باشد باز هم بیشتر تحقیق کنید شاید جایی باشد) کسب کنید سپس با شرکت در امتحان MCAT در دانشگاه مورد نظر به مدت 4 سال پزشکی بخوانید .
    راه دیگر هم گرفتن پزشکی از ایران و یا هرکشور دیگری و شرکت در امتحانات USMLE که شامل 3 مرحله است وارد دوره دستیاری یا همان تخصص شوید . که در این دوره حقوق دریافت میکنید (متوسط ماهی 5000 دلار)
    توجه داشته باشید که خواندن پزشکی در آمریکا در دوره عمومی 4 ساله دارای شهریه های از 15000 دلار سالانه در ایالت های جنوب آمریکا نظیر تگزاس شروع می شود و تا 40000 دلار برای ایالت های شمالی مانند ماساچوست و و غربی مانند کالیفرنیا درسال میرسد . که دولت آمریکا برای شهروندان و کسانیکه دارای اقامت هستند وام های تحصیلی که پرداخت آن به بعد از فارق التحصیلی می رسد در نظر گرفته است.
    تا آنجایی که من بررسی کردم چیزی به اسم تطبیق واحد وجود ندارد لذا قبل از رفتن و شروع به کاری حتما تحقیق لازم را انجام دهید .
    در ادامه ذکر این نکته نیز قابل تامل است که کسانی که از طریق کنکور سراسری وارد رشته های پزشکی و... در ایران می شوند در صورتی که دوره آنها رایگان باشد ملزم هستند 2 سال را به عنوان طرح بگزرانند تا مدرک آنها آزاد شود . و بعد از آن در امتحانات USMLE شرکت کنند

پیش فرض پاسخ : رفتن به پزشکی از لیسانس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TLOTD نمایش پست ها
    سلام
    دوستان با تجربه لطفا من رو راهنمایی کنند.انجمن این قدر وسیعه که نمی دونم محل درستی رو برای سوالم انتخاب کردم یا نه. من لیسانس علوم آزمایشگاهی هستم و حقیقتش رشته ام رو دوست ندارم. پزشکی رو از اول دوست داشتم. معدل لیسانس هم شد 15.40 . من برای گرین کارت هم در خواست دادم و طبق ویزا بولتن حدود 3 سال دیگه حداقل طول می کشه تا نوبت من شه و بتونم گرین کارت بگیرم. و اما سوالم با توجه به اینکه من هدفم رو پزشکی گذاشتم با توجه به تحقیقاتی که کردم کلا 2 راه دارم کدوم به نظرتون عاقلانه است. اگر تجربه بیشتری هم دارید کمک کنید

1) شرکت در کنکور سراسری و شروع پزشکی در ایران تا مدت زمانی که هستم و بعد از 3 سال اگر درست شد رفتن به اون جا وتطبیق واحد؟

2) شرکت در در فوق لیسانس ( رشته مورد نظرم اگر قرار به انتخاب باشه ویروس شناسی یا باکتری شناسیه) بالا بردن معدل و گرفتن فوق لیسانس و شیفت به پزشکی در آمریکا؟
    دوست عزیز شما مینتونید جواب سوالتون رو در این لینک هم پیگیری کنین:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...BE%D9%84%D9%85