صفحه 56 از 91 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    خب غیر از اینها گزینه ای نیست . همه جا حتی آمریکا پر از ایراده . من دختر داییم داره آمریکا پزشکی میخونه معدل بسیار خوب وبالا از انگلستان با شرایط بسیار عالی تحصیلی و جیب پر از پوند و دلار با اون شرایط افتاده وسط جایی پزشکی میخونه که به قول خودش میگه یه روستا با جهنم فاصله دارم. آمریکا هم دیگه به عنوان بهترین کشور دنیا از خیلی جهات (هرچند بعضی ها ممکنه کانادا رو ترجیح بدن یا حیت برخی دیگه اروپا اما به صورت همون دید اتوپیایی کلی گفتم) مشکل داره مخصوصا برای رشته پزشکی. پس فکر نکنید اگر اونجا هم پزشکی بخونید در نیویورک یا بوستون امکاناتش فراهم هست و تقریبا مثل 90% افرادی که میرن احتمالا باید جایی مثل همین شهرهای کشورهایی که نوشتید بخونید.
    این محیط های یک سروگردن بالاتر خودتون میگید مهیا نیست که!
    80 هزارتا درامد خوبی نیست و در سطح بسیار معمولی کفاف هزینه ها رو میده. اروپا هم برای چندیمن باره که میگم اصلا جای خوبی برای پول درآوردن از پزشکی نیست. این دراند کل درامد هر رشته ای هست که مینویسند و البته این اصلا به اون معنی نیست که حقوق شما اونقدر خواهد بود. چون اینا میانگین حقوقها هست که مینویسن یعنی وقتی مینویسه 80 هزار یعنی حقوقهایی با سطح 120 تا 40 هزار هم در نظر گرفته شدن و میانگین اینا شده اون رقم. وگرنه اکثر شروع درامدها همون 50-60 تا هست. بعد از چند سال مثلا 10 سال میرسه به این میانگین که توی سایتها مینویسند.
    الان جواب دانشگاه نووی ساد اومد برام اتفاقا جالبه این دانشگاه که تایید نیست چقدر سریع و خوب اوکی داد ولی هنوز اندر خم گوشه چشمی از یکی از دانشگاه های تایید بالکان!
    دوستان کسی میدونه با توجه به ناقص بودن مدرک فیزیوتراپی در ایران و وجود همین رشته تا دوره های فلوشیپ و فوق تخصص در خارج بهتر هست برای چه مقطعی پذیرش گرفت؟!مثلا برای لیسانس اپلای کنیم بهتر هست یا دکتری عمومی؟!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    الان جواب دانشگاه نووی ساد اومد برام اتفاقا جالبه این دانشگاه که تایید نیست چقدر سریع و خوب اوکی داد ولی هنوز اندر خم گوشه چشمی از یکی از دانشگاه های تایید بالکان!
    دوستان کسی میدونه با توجه به ناقص بودن مدرک فیزیوتراپی در ایران و وجود همین رشته تا دوره های فلوشیپ و فوق تخصص در خارج بهتر هست برای چه مقطعی پذیرش گرفت؟!مثلا برای لیسانس اپلای کنیم بهتر هست یا دکتری عمومی؟!
    دوست عزیز از من بشنو این نصیحت رو انقدر این شاخه به اون شاخه نپر خودت رو سردرگم میکنی این راهی که شما داری میری من 2 سال پیش رفتم همه گزینه های ممکن رو هم بررسی کردم خونه آخرش همینجایی که هستم رو تونستم ردیف کنم. ببین وقتت رو هدر نده سریع واسه یکی از گزینه ها که هم از نظر هزینه مقرون به صرفه باشه و هم معتبر باشه اقدام کن. ولی من جای تو بودم یه گزینه ای رو انتخاب میکردم که تایید قطعی باشه نه مشروط . شما هم خدا رو میخوای هم خرما میخوای به انگلیسی باشه کم هزینه هم باشه کشور خوبی هم باشه . نمیشه که اینجوری اگه همچین گزینه ای وجود داشت دیگه به من و شما چیزی نمیرسید خود این اروپایی ها و آمریکایی ها انقدر به اندازه کافی دهنشون باز هست واسه این رشته و اینجور موقعیت ها. یه نکته جال اینه که من همیشه فکر میکردم ما ایرانیها عشق پزشکی هستیم نگو از ما بدتر هم وجود داره . همین اسرائیلیها تقریبا اکثر صندلی های پزشکی تو ایتالیا رو اشغال کردن یا عربها هم تعدادشون کم نیست. من جای تو بودم فرانسه رو انتخاب میکردم یه خورده زحمت داره ولی آینده خوبی داره کشور خوبی هم هست البته بلژیک هم گزینه خوبی هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز از من بشنو این نصیحت رو انقدر این شاخه به اون شاخه نپر خودت رو سردرگم میکنی این راهی که شما داری میری من 2 سال پیش رفتم همه گزینه های ممکن رو هم بررسی کردم خونه آخرش همینجایی که هستم رو تونستم ردیف کنم. ببین وقتت رو هدر نده سریع واسه یکی از گزینه ها که هم از نظر هزینه مقرون به صرفه باشه و هم معتبر باشه اقدام کن. ولی من جای تو بودم یه گزینه ای رو انتخاب میکردم که تایید قطعی باشه نه مشروط . شما هم خدا رو میخوای هم خرما میخوای به انگلیسی باشه کم هزینه هم باشه کشور خوبی هم باشه . نمیشه که اینجوری اگه همچین گزینه ای وجود داشت دیگه به من و شما چیزی نمیرسید خود این اروپایی ها و آمریکایی ها انقدر به اندازه کافی دهنشون باز هست واسه این رشته و اینجور موقعیت ها. یه نکته جال اینه که من همیشه فکر میکردم ما ایرانیها عشق پزشکی هستیم نگو از ما بدتر هم وجود داره . همین اسرائیلیها تقریبا اکثر صندلی های پزشکی تو ایتالیا رو اشغال کردن یا عربها هم تعدادشون کم نیست. من جای تو بودم فرانسه رو انتخاب میکردم یه خورده زحمت داره ولی آینده خوبی داره کشور خوبی هم هست البته بلژیک هم گزینه خوبی هست.
    من شنیدم پارسال از ایران برای ایتالیا حدودا 2000 نفر شرکت کننده بوده که نهایتا 4 نفر قبولی داشته آیا این مطلب رو تایید میکنید شما که خودتون ایتالیا هستید؟
    نکته تکمیلی: البته فرانسه واقعا روند ویزا دادنش اصلا حساب کتاب نداره یه دوستی هم برای پزشکی اقدام کرده بود بنده خدا ریجکت شد و کلی پیگیری کرد تا نهایتا ویزا رو گرفت. ولی خب گزینه خوبی هستن این دو تا هم فرانسه هم بلژیک به شرط قبولی در امتحانات ورودیشون.

بابا بخدا این شاخه به اون شاخه ای نیست!اصلا خداوکیلی شاخه ای نزاشتن که من بخوام عوضش کنم =)))))))
    نه دانشگاه انگلیسی و ارزون و تایید هست منتها اصلا دانشگاه پاسخگویی نیست متاسفانه و احتمالا 4-5 ماه قبل ددلاینش حضوری برم!
    راستی دوستان!من کلا به هند تا الان فکر نمیکردم ولی دوستانی که اطلاع دارن میشه چنتا از دانشگاه های خوب و مطرحش رو بم معرفی کنن!

آره در عجبم چطوری بلژیک رو تا حالا چک نکرده بودم:
    In addition to the basic tuition fees, students from outside the European Union are required to pay additional fees. For the academic year 2013 – 2014, the amount of these fees varies between 1,923 euros and 3,845 euros.
    اینم سایت رسمی تحصیلات آکادمیک بلژیک گفته:
    Tuition fees in Belgian universities is among the lowest in Europe. It ranges from 500 euros to 1500 euros per academic year.
    خیلی جالبه واقعا شهریه ها پایین هستن!
    منتها مثل اینکه کورس ها تماما یا به آلمانی هستن یا فرانسه! البته من بروکسل و Leuven رو فقط چک کردم از روی IMED ولی بعید میدونم کورس انگلیسی داشته باشه(که تایید هم باشه دانشگاهش!)
    خوشم میاد خوب میدونن چیکار میکنن امکان نداشته تو این مدت که میگشتم کورس انگلیسی و ارزون قیمتی باشه که بش رحم کرده باشن!

Banned

بابا بخدا این شاخه به اون شاخه ای نیست!اصلا خداوکیلی شاخه ای نزاشتن که من بخوام عوضش کنم =)))))))
    نه دانشگاه انگلیسی و ارزون و تایید هست منتها اصلا دانشگاه پاسخگویی نیست متاسفانه و احتمالا 4-5 ماه قبل ددلاینش حضوری برم!
    راستی دوستان!من کلا به هند تا الان فکر نمیکردم ولی دوستانی که اطلاع دارن میشه چنتا از دانشگاه های خوب و مطرحش رو بم معرفی کنن!
    برای رشته داروسازی دانشگاه جامیا همدرد بسیار خوبه و خودش هم یک کارخونه داروسازی معروف در سطح جهانی داره. دانشگاه راجیو گاندی هم خوبه.
    برای رشته پزشکی دانشگاه مانیپال که شرایط ورودش سخته و خیلی ها از آمریکا و فراسنه و سایر کشورهای اروپایی اونجا هستند.+رزومه قوی میخواد پذیرشش راحت نیست چون سطحش واقعا بالاست هم کمپس این دانشگاه هم اساتید و هم امکانات و جو علمیش.
    برای دندنپزشکی دانشگاه های دهلی امتحان ورودی سختی رو دارند و بنگلور امتحان نداره. کالج های داخل شهر کمی گرون تر از خارج شهر هستند(خارج شهر یعنی 60 دقیقه فاصله نه 10-15 دقیقه)
    هزینه ها
    دارو سالانه حدودا 4000 تا 5000 دلار (البته برخی دانشگاهها نصف هزینه کل دوره رو از اول میگیرند بقیش قسطی برخی هم کمتر میگیرند برخی هم از اول قسطی)(بسته به کسی داره که براتون پذیرش بگیره چون کرسی ها رو اکثرا خیلی زود میخرند و بعدا میفروشند)
    پزشکی حدودا 120 تا 170 هزار دلار ممکنه پایین تر بالاتر هم باشه ولی میانگین همینه
    دندون حدودا 4تا 60 هزار دلار بازم بسته به شهر و ....
    ماهیانه حدودا برای خونه در حد زندگی ایرانی تا 400-600 دلار(توی برج یا آپارتمان با امکانات کامل استخر جکوزی و ....) و یه 200-300 تا هم خورد خوراک . این برای زندگی خوبه ها نه زندگی دانشجویی و خونه درب و داغون و چه میدونم هفته ای دو بار گوشت خوردن یا رستوران نرفتن و این چیزها اگر اهل اون نوع صرفه جویی باشید هزینه ها کمتر هم میشن. یا اگر خونه با امکانات نخوایید میتونید با 200 دلار هم خونه بگیرید ولی وضعیت خوبی نداره.
    سمت بنارس اصلا نرید
    اولیوت ها اینطوری باشن برای شهرها
    دهلی
    بنگلور یا بمبئی(هزینه ها بالاتره)
    حیدرآباد

Banned

آره در عجبم چطوری بلژیک رو تا حالا چک نکرده بودم:
    In addition to the basic tuition fees, students from outside the European Union are required to pay additional fees. For the academic year 2013 – 2014, the amount of these fees varie............. باشن!
    بلژیک حتی برای رشته های مهندسی هم امتحان ورودی داره چه برسه به پزشکی ....

ولی من جای تو بودم یه گزینه ای رو انتخاب میکردم که تایید قطعی باشه نه مشروط
    دوست عزیز مگه مشروط و تایید قطعی بجز شرط معدل در ارزشیابی مدرک تفاوت دیگه ای هم دارن؟!چون تا جایی که سوال پرسیدم گفتن مشروط همون شرط معدل منظورمون هست و باقی ماجرا و آزمون ها مثل تایید قطعی هست ولی شما گفتین ذهنم درگیر شد!

رشته و دانشگاه
    medicine

دوست عزیز مگه مشروط و تایید قطعی بجز شرط معدل در ارزشیابی مدرک تفاوت دیگه ای هم دارن؟!چون تا جایی که سوال پرسیدم گفتن مشروط همون شرط معدل منظورمون هست و باقی ماجرا و آزمون ها مثل تایید قطعی هست ولی شما گفتین ذهنم درگیر شد!
    این رو من در نحوه برخورد کارمندهای بخش انتقال دانشجویان به عینه دیدم. کسنی بودن که از هند و فیلیپین خیلی راحت انتقالی گرفتن ولی به بچه های مجارستان یه خورده بابت همین مشرو بودن گیر بیشتری میدادن. آزمون که سرجای خودش هست ولی هیچ وقت به حرفهای وزارت بهداشتیها اعتماد نکن اصولا افراد قابل اعتمادی نیستن.

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    من شنیدم پارسال از ایران برای ایتالیا حدودا 2000 نفر شرکت کننده بوده که نهایتا 4 نفر قبولی داشته آیا این مطلب رو تایید میکنید شما که خودتون ایتالیا هستید؟
    نکته تکمیلی: البته فرانسه واقعا روند ویزا دادنش اصلا حساب کتاب نداره یه دوستی هم برای پزشکی اقدام کرده بود بنده خدا ریجکت شد و کلی پیگیری کرد تا نهایتا ویزا رو گرفت. ولی خب گزینه خوبی هستن این دو تا هم فرانسه هم بلژیک به شرط قبولی در امتحانات ورودیشون.
    آره من هم شنیدم همچین چیزی رو. البته من خودم تو سنتر دوبی امتحان دادم اونجا شاید نزدیک به 20 تا ایرانی بودن. بین سنترهای دیگه فکر کنم تو خود ایتالیا هم ایرانی ها زیاد بودن. دقیق نمیدونم چند نفر تونستن پذیرش بگیرن ولی اونایی رو که اسمشون رو میدونستم هیچ کدوم نتونستن.