صفحه 6 از 91 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    سلام
    اول بسیار تشکر می کنم بابت راهنمایی هاتون چون که من این نکته رو قبلا نشنیده بودم و ثانیا باید بگم که اون طور که من می دونم در سیستم پزشکی ایران بعد از علوم پایه دانشجوها الزاما باید وارد دوره بالینی بشوند و خوب انتخاب دیگری برای اون ها نیست که بخوان وارد دوره های پزشکی مولکولی یا امثال اون ها بشن...که البته نمی دون درست متوجه شدم یا نه؟ثانیا اونچه که فکر می کنم بزرگترین دغدغه برای پزشکان عمومی امروز شده گرفتن تخصصه...آیا واقعا قبولی در آزمون رزیدنتی این قدر مشکل و بغرنجه؟؟؟
    و یک سوال دیگه هم که داشتم این هست که برای کسی که در ایران پزشکی می خونه از چه مقطعی می تونه ادامه تحصیل در خارج بده؟یعنی باید پزشک عمومی بشه و بعد اقدام کنه یا در حین دوره و مثلا بعد از دوره علوم پایه هم می تونه اقدام کنه و از نظر فاند و ویزا آیا احتمالی برای رشته های پزشکی در کشوهایی مثل آمریکا هست؟(چون شنیدم پزشکی در برخی کشورهای اروپای شرقی بسیار از ایران هم عقب تره)
    خیلی ممنون و سپاسگذار شما.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    درسته اما میشه بعد از پایان پزشکی عمومی phd در علوم مولکولی بگیرن .قبولی در رزیدنتی واقعا سخته 2 سالی باید وقت بذاری.
    البته در مورد آلمان و اتریش تا اونجایی که من میدونم تحت شرایطی بعد از قبولی در کنکور سراسری برید اونجا ادامه بدید.
    با پزشک عمومی سخت میشه رفت خارج چون شما بعد از 7 سال که مدرک تحصیلی بهتون نمیدن باید 2 سال بری طرح تا بهتون مدرک بدن{تا اون موقع سنتون میره بالا و معلوم نیست انگیزه الانو داشته باشید}. البته هر ساعت قانون عوض میشه ممکنه تا اون موقع بگن وثیقه سنگین بذار مدرکتو بگیر بعد از خارج بیا طرحتو بده یا طرحتو بخر . البته قبول شدن در پزشکی دولتی هم داستان خودشو داره
    شما رشته و مدرکتون چیه؟

مهندسی هوافضا...البته شاید الآن به نظرتون یه کم خنده دار بیاد که با این مدرک می خوام به سراغ پزشکی برم!!!ولی خوب این هم از عواقب عدم شناخت از رشته هاست و مصیبتیه که توی دوران دبیرستان به سر آدم میاد...
    به هر حال من حتی حاضر شدم زیر بار کنکور سراسری هم برم که خوب خودتون می دونید چقدر داستان داره ولی چون رشته پزشکی یک رشته طولانیه و هرچه دیرتر به سراغش بری فارغ شدن ازش هم در سن بالاتریه و برای همین تصمیم گرفتم وقتم رو دیگه از دست ندم
    ولی صحبت شما هم کاملا درسته ...با بالا رفتن سن نظر آدم کامل عوض می شه و حتی تا آخر عمر شاید موندگار بشه تو ایران...به نظر شما امکان گرفتن فاند برای رشته پزشکی از صفر هست؟(با توجه به اینکه مدرک مهندسی دارم داشتن این مدرک کمکی می کنه؟)
    من در مورد رشته هایی که معرفی کردین توی اینترنت جستجو کردم و یک چیزای کلی دستگیرم شد اما این سوال برام باقی موند که نهایتا کسی با خوندن رشته های بالا آیا در کلینیک های پزشکی مشغول به کار می شه یا صرفا در زمینه پزشکی یک سری معلومات نصیبش می شه؟...یعنی به عبارت دیگه این رشته ها آدم رو به سمت پزشکی سوق می ده یا باز مهندسی؟
    ممنون می شم یک توضیح کوچیک از این رشته ها و اینکه به چه زمینه ای مربوط می شن بهم بدین...
    خیلی ممنون.
    با مدرک پزشک عمومی از جایی مثله ایران رفتن یه مصیبتیه واثه خودش.
    وقتی مدرک متخصص اطفال رو قبول نمی کنن و مجبور میشه دوباره کل رشته رو از سال اول بخونه !!
    شما حساب کسی که میخاد با مدرک عمومی جایی کار کنه رو خودتون متوجه بشید خاهشن.
    چیزی که از پزشکی عمومی تو دنیا تعریف شده هست با اون چیزی که شما درایران می بینی بکلی متفاوته.

برای اقدام به تغییر رشته و انتخاب یه دانشگاه خارج از ایران برای ادامه رشته ٬ بهترین زمانش برای یه دانشجوی پرشکی ایرانی بعد از اتمام مقطع علوم پایه هست ٬ که خیلی ها اینکارو کردن و نتیجه خوبی گرفتن ٬ یا اینکه کلن به یه رشته پایه تغییر رشته بده.

ما داریم تو سیستمی درس میخونیم که مقاله پایان نامه وزیر علومش و وزیر بهداشتش تقلبی و کپی از کار میاد و کک کسی هم نمی گزه

خاهشن گندی اینبار تو امتحان دستیاری بالاآوردن رو در نظر بگیرید که به همین راحتی با زندگی اینهمه آدم بازی میکنن و خرید و فروش میکنن ... شما پزشک عمومی که زن و بچه داره و با هزار دردسر نشسته یکسال درس خونده بعد به راحتی عقب زده میشه و کسی وارد دوره رزیدنتی میشه که خود من حتی حاضر نمی شم دکتر صداش کنم چه برسه که واسه من اینترن بخاد رزیدنت باشه..!!

اونور دنیا هم کسی عاشق چشم ابروی منو شما نیست ٬‌ البته من خیلی شنیدم که کمک زیاد میکنن ولی در نهایت حواسشون هست شما از چه سیستمی داری وارد اونجا میشی.

مسله بعدی اینه که من هیچ ارتباطی بین مهندسی هوا و فضا که رشته ای که خیلی درآمد خوبی هم داره و ارتباطش به علاقه مند شدن به پزشکی نمی بینم..!!!

علاقه تون خیلی فضاییه..!! چی چیزی شما رو علاقه مند به کار درکلینیک پزشکی کرده؟
    امیدوارم با دیدن چنتا سریال خیلی داغ ٬ دنبال همچین چیزی نرفته باشید ٬ چون واقعیت همیشه با تصورات ما خیلی متفاوته.
    روزی که من پزشکی قبول ٬‌همون متخصص اطفالی که صحبتش شد ٬ به من تسلیت گفت ٬ ولی نفهمیدم منظورش دقیقن چیه ٬ چون خودم هم زیادی داغ بودم.

البته مشکل خیلی ها مثله من ٬ داغ بودن زیادی نیست ٬ سرد بودن و پوچ بودن سیستم موجوده ٬ که همه برای بالارفتن پاشونو رو همدیگه میذران.

با سلام
    از راهنمایی هاتون بسیار ممنونم..در واقع من همیشه به زمینه های تحقیقاتی در مقاطع بالای پزشکی و در کل طب از دوران دبیرستان علاقه داشتم و این علاقه بعد از خوندن مهندسی در من ایجاد نشد!!...اما اونچه که منو دوباره به سمت پزشکی سوق داد محیط بسیار بد رشته خودم بود....متاسفانه بعد از اونکه چندین و چند جا برای کار بعد از اتمام درسم رفتم متوجه شدم که در ایران خانم ها رو در جایگاه مهندس تا وقتی مردهایی هستن که بتونن جای اونها رو بگیرن، اصلا قبول ندارن و کار کردن اون هم در چنین محیطی با همچین نگرشی یعنی تحقیر شبانه روزی....وهمین هم من رو مصصم کرد که برگردم به همون تصمیم قدیمم...چون لاقل به یک خانم با حرفه پزشکی خیلی بهتر نگاه می کنن و قبولش دارن...البته مطمئن هستم که حرفه پزشکی هم به خصوص در ایران مشکلات زیادی با خودش داره...به همین دلیل تصمیم گرفتم حرفه مورد علاقه ام(پزشکی) رو در خارج از ایران ادامه بدم....یعنی فکر می کنم بعد از علوم پایه...البته من اطلاعی از رشته systems biology نداشتم که دوست عزیز معرفی کردن به من و حتما در مورد اون هم تحقیق می کنم امیدوارم که بشه برای ادامه تحصیل در اون زمینه هم در خارج از ایران ادامه داد چون نمی دونم در ایران این رشته systems biology وجود داره یا نه؟
    ممنون.

با سلام
    از راهنمایی هاتون بسیار ممنونم..در واقع من همیشه به زمینه های تحقیقاتی در مقاطع بالای پزشکی و در کل طب از دوران دبیرستان علاقه داشتم و این علاقه بعد از خوندن مهندسی در من ایجاد نشد!!...اما اونچه که منو دوباره به سمت پزشکی سوق داد محیط بسیار بد رشته خودم بود....متاسفانه بعد از اونکه چندین و چند جا برای کار بعد از اتمام درسم رفتم متوجه شدم که در ایران خانم ها رو در جایگاه مهندس تا وقتی مردهایی هستن که بتونن جای اونها رو بگیرن، اصلا قبول ندارن و کار کردن اون هم در چنین محیطی با همچین نگرشی یعنی تحقیر شبانه روزی....وهمین هم من رو مصصم کرد که برگردم به همون تصمیم قدیمم...چون لاقل به یک خانم با حرفه پزشکی خیلی بهتر نگاه می کنن و قبولش دارن...البته مطمئن هستم که حرفه پزشکی هم به خصوص در ایران مشکلات زیادی با خودش داره...به همین دلیل تصمیم گرفتم حرفه مورد علاقه ام(پزشکی) رو در خارج از ایران ادامه بدم....یعنی فکر می کنم بعد از علوم پایه...البته من اطلاعی از رشته systems biology نداشتم که دوست عزیز معرفی کردن به من و حتما در مورد اون هم تحقیق می کنم امیدوارم که بشه برای ادامه تحصیل در اون زمینه هم در خارج از ایران ادامه داد چون نمی دونم در ایران این رشته systems biology وجود داره یا نه؟
    ممنون.
    دوست عزيز: اولا كه نبايد در اثر ناملايمات و رفتارهاي اجتماعي نااميد بشيد. راستش رو بخواين من با وجود مرد بودن هم هيچ جا نتونستم كار پيدا كنم. ببينيد systems biology علم جديدي هست كه حتي اساتيد ايراني نمي دونن چيه و اصلا اين رشته فقط در آمريكا امكان ادامه تحصيلش وجود داره. كسي مي تونه تو اين رشته موفق باشه كه پايه قوي رياضي و كامپيوتر داشته باشه و به پزشكي هم علاقه داشته باشه.....

با سلام
    ممنون.

شما داری خودت رو از چاله به چاه میندازی..!!

شما الان میخای بری دوباره کنکور بدی ٬‌علوم پایه رو تموم کنی و بعد برای پزشکی بری خارج از ایران..!!؟؟

چرا تو یه زمینه مرتبط با رشته خودت از یه دانشگاه پذیرش نمی گیرین؟ یا حتی موقعیت شغلی خارج از ایران؟ رشته خیلی خوبی تحصیل کردین .

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

به نظر من شما اول با یک مشاور هم مشورت کن تا در تصمیم گیری کمکت کنه

و اینکه الان که دیگه وقت کنکور سراسری رو واسه سال اینده ندارید .یه مدت برید از نزدیک سر کلاس بچه های پزشکی حتی برو تو خوابگاهشون {البته باید یه دوست که پزشکی میخونه توی شهر خودتون پیدا کنید}
    من خودم علوم پایه هستم در زمینه این رشته ها حتی رفتن سر کلاساشون و آشنا شدن از نزدیک با محیط کاری متخصصین علوم پایه میتونم کمکتون کنم{از کلاس کاردانی ها تا phd } بقیه دوستان هم که بالینی میخونن لطف کنن این دوست ما را از نزدیک با محیط بالینی آشنا کنن ظاهرا که علاقه ایشون جدیه و هرچه دراین زمینه اطلاعاتشون بیشتر باشه بهتر میتونن تصمیم گیری کنن

زیاد نباید به همه چیز با عینک بدبینی نگاه کنیم
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

من برای رفتن اقدام کردم و به علت رشته ای که خوندم(هوافضا)، که جزو رشته هایی هست که بهش زیاد سخت می گیرن برای ویزا، نتونستم ویزا بگیرم...
    واقعیت من در بین اقوام دو نفر رو می شناسم که خودشون عمومین الآن و با وجود مشقات زیادی که کشیدن الآن از دو چیز ابراز نارضایتی می کنن 1- در قبولی آزمون رزیدنتیه! و اینکه دائما توش تقلب می شه و به همین خاطر چندین ساله که عمومی موندن...2- اینکه مجبور بودن ارتباط نزدیک با بیمار داشته باشن و بعضا از محیطش گلایه داشتن که خوب برای من فقط دلیل اول تا حدی منطقیه و دومی اصلا چون طبیعت پزشکی همینه....
    به هر حال چون من باتوجه به رشتم برای مسائل ویزا شدیدن دچار مشکلم و ممکنه مجبور به موندن همینجا بشم تصمیم گرفتم برم چیزی رو بخون که به کارش هم علاقه دارم
    البته حتما شما بهتر می دونید از مشکلاتی که در کار برای پزشکی هست یا در محیطش...
    از راهنمایی هاتون ممنون می شم

Junior Member

دوست عزيز، همون طوري كه بقيه گفتن پزشكي در ايران به درد نميخوره ولي اگه شما واقعا" حس مي كنيد كه علاقه داريد كافيه يه شب بريد بيمارستان تا صبح بمونيد پيش انترن ها تا تصور بهتري از پزشكي تو ايران داشته باشيد. جديدا" قراره از ليسانس هم پزشكي بگيرن كه يك آزمون جدا داره و اگر قبول بشيد ديگه دوران علوم پايه رو نمي خواد طي كنيد ولي بهتره سعي خودتونو واسه رفتن از اينجا بكنيد.خارج هم فقط امريكا يا كانادا نيست ؛حتي مالزي ! اوضاعش بهتره از اينجا!

نقل قول نوشته اصلی توسط remedy نمایش پست ها
    دوست عزيز، همون طوري كه بقيه گفتن پزشكي در ايران به درد نميخوره ولي اگه شما واقعا" حس مي كنيد كه علاقه داريد كافيه يه شب بريد بيمارستان تا صبح بمونيد پيش انترن ها تا تصور بهتري از پزشكي تو ايران داشته باشيد. جديدا" قراره از ليسانس هم پزشكي بگيرن كه يك آزمون جدا داره و اگر قبول بشيد ديگه دوران علوم پايه رو نمي خواد طي كنيد ولي بهتره سعي خودتونو واسه رفتن از اينجا بكنيد.خارج هم فقط امريكا يا كانادا نيست ؛حتي مالزي ! اوضاعش بهتره از اينجا!
    فكر كنم از دو سال پيش از ليسانس بعضي رشته ها مثل پرستاري و... دانشجو پزشكي مي گيرن (تا اونجا كه مي دونم دانشگاه تهران) ولي فكر نمي كنم ليسانس مهندسي رو قبول كنن (مي تونيد از سايت دانشگاه علوم پزشكي تهران تحقيق كنيد). اي كاش به سوالات من هم يكي جواب ميداد.

نقل قول نوشته اصلی توسط soha62 نمایش پست ها
    فكر كنم از دو سال پيش از ليسانس بعضي رشته ها مثل پرستاري و... دانشجو پزشكي مي گيرن (تا اونجا كه مي دونم دانشگاه تهران) ولي فكر نمي كنم ليسانس مهندسي رو قبول كنن (مي تونيد از سايت دانشگاه علوم پزشكي تهران تحقيق كنيد). اي كاش به سوالات من هم يكي جواب ميداد.
    مگه میشه از مهندسی برای پزشکی امتحان بذارن...!!
    منظور لیسانس رشته های تجربی هست ٬‌اونم نه هر رشته ای که تو دفترچه تجربی نوشته شده٬ زیست شناسی ٬ روانشناسی (شک دارم) ٬ تغذیه و چیزی مباحث علوم پایه درش وجود داشته باشه.

Lightbulb پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

من برای رفتن اقدام کردم و به علت رشته ای که خوندم(هوافضا)، که جزو رشته هایی هست که بهش زیاد سخت می گیرن برای ویزا، نتونستم ویزا بگیرم...
    واقعیت من در بین اقوام دو نفر رو می شناسم که خودشون عمومین الآن و با وجود مشقات زیادی که کشیدن الآن از دو چیز ابراز نارضایتی می کنن 1- در قبولی آزمون رزیدنتیه! و اینکه دائما توش تقلب می شه و به همین خاطر چندین ساله که عمومی موندن...2- اینکه مجبور بودن ارتباط نزدیک با بیمار داشته باشن و بعضا از محیطش گلایه داشتن که خوب برای من فقط دلیل اول تا حدی منطقیه و دومی اصلا چون طبیعت پزشکی همینه....
    به هر حال چون من باتوجه به رشتم برای مسائل ویزا شدیدن دچار مشکلم و ممکنه مجبور به موندن همینجا بشم تصمیم گرفتم برم چیزی رو بخون که به کارش هم علاقه دارم
    البته حتما شما بهتر می دونید از مشکلاتی که در کار برای پزشکی هست یا در محیطش...
    از راهنمایی هاتون ممنون می شم
    من آخرین حرفم رو رک بزنم ٬‌البته دلیل اینهمه نظر دادن من اینه که من نمیخام چند سال دیگه شما بجای من این حرفا رو به کسی بزنی٬ البته من خود دیپلمم ریاضیه و به هیچ عنوان با خود پزشکی مشکل ندارم ٬ با 290 واحدی که پاس کردم زندگی کردم ٬ کندن از این رشته دقیقن مثه اینه که بچه کسی رو ازش جدا کنی ٬‌ ولی وقتی نمیشه ادامه داد و ادامه دادنش جز ضرر چیزی نیست ٬‌ پس باید بکنی.
    مسله نوع انتخاب شماست که کلن روش انتخابتون و مبنای انتخاب کردنتون غلطه.
    پیشنهاد هایی که در مورد رفتن سر کلاس ها و از نزدیک دیدن شرایط به شما شده کاملن پیشنهادهای بجایی هستن.
    اگر گسی رو دارین که اینکارو براتون بکنه ٬ حتمن برید بشینید تو کتابخونه یه بیمارستانی یا دانشکده ای و حجم مطالب رو ببینید ٬ حتی همون مطالب ضروری ٬ نمیگم در حد یه دانشجوی استریت.
    یه شب تا صبح تو یه اورژانش یه بیمارستانی مخصوصن آخر هفته وایسین و ببینید از نزدک همه چیرو.
    یه شب تا صبح تو به پاویون بخابید و ببینید چند بار باید تا صبح سر مریض بری حتی برای مسایل شاید ناچیز.
    دیگه من رفتار گند برخی پرستارها و اینکه بعضی آدم ها ممکنه کلن سادیسم داشته باشن و برخورد های مهربانانه !!!! رزیدنت های مهترم مخصوصن وقتی حتی نمی دونه چه مریضی رو باید بستری کنه یا نکنه و اینکه ساعت 12 شب بالا سر مریض میاد راند میذاره !!! یا برخورد های خیلی محترمانه بعضی اساتید که متاسفانه قدرت درک این رو ندارن که مشکلات یه شبه سیستم -بهداشتی ٬ درمانی به من دانشجو ربطی نداره و نبایدمشکلاتش با این سیستم رو به من دانشجو منتقل کنه.... من اینهارو هم فاکتور میگیرم..!!
    البته مشخصه که همه چی نمی تونه فقط بد باشه ٬ ولی من دارم راجع به نسبت بد و خوب شرایط صحبت می کنم.
    سیستم بهداشتی درمانی این ممکلت رو نظامی ها ایجاد کردن و دلیل اینهمه دیسیپلین بازی ها ی بی محتوا که ذهن آدم رو آزار میده و دایم آدم رو با تناقض ها مواجه میکنه ٬ همینه.
    بله همه جای دنیا آموزش پزشکی برای خودش دیسپلین خاصی داره ٬‌ولی هیج جا کسی به خودش حق نمیده لنگ ظهر بیاد تو بخش و بگه چرا شمای دانشجو صبح 15 دقیقه دیر اومدی..!!
    از همه زودتر از بخش بره بیرون ٬‌بعد شما رو تا ساعت 2 بعد ازظهر نگه داره..!!
    همه اینها بنظر پیش پا افتاده میاد و بی اهمیت ٬ ولی باهم که جمع میشن ٬ چیز جالبی از کار در نمیاد.

شیه سیستم آموزشی این مملکت !! استاد محوره نه دانشجو محور ٬‌برای همینه بجای اینکه اساتید محترم پلکانی برای پیشرفت دانشجو باشن ٬ دانشجو باید مایه پیشرفت استاد بشه...!!
    وقتی شما وارد سیستم بهداشتی درمانی میشی ٬ اونوقت این مسله کلن آزار دهنده تر از اونی میشه که تو بقیه رشته ها می بینی ٬‌که البته این مشکلات رو همه دانشجو ها تو هر رشته ای دارن.

باز هم میگم دلایل شما برای همچین تغییری اصلن منطقی نیست ٬‌ اینکه به شما سخت ویزا میدن ٬ یا اینکه چون با مدرک پزشکی محیط کاری بهتری خاهید داشت ٬ که اگه اینرو به هر کسی دیگه بگید ٬ جوابی رو که انتظار دارید نمی گیرید.