صفحه 7 از 91 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

حرفهاتون کاملا منطقیه و از راهنمایی هاتون هم ممنونم البته دلیل اصلی من صرفا چیزهایی که لابه لای حرفام گفتم نیست و علت اصلیش همینه که من از دبیرستان دنبال این رشته بودم و یکی از افراد فامیل دقیقا حرفای الآن شما رو اون موقع به من زد و من رو از رفتن به پزشکی منصرف کرد و این شد که الآن هرکدوم از هم دوره هامو که پزشکی خونده می بینم داغ دلم تازه می شه...همه سختی ها و مسائلیو که شما گفتین مطمئنم که عین واقعیته چون یک بار نه و صد بار تا حالا شنیدم اما حس می کنم رشته ای که خوندم و هرچه غیر از پزشکی من رو از زندگی راضی نمی کنه...
    به هر حال از راهنمایی هاتون ممنونم و حتما بیشتر فکر می کنم.
    ممنون
    ویرایش توسط maryam_1986 : March 7th, 2010 در ساعت 09:22 PM

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    من آخرین حرفم رو رک بزنم ٬‌البته دلیل اینهمه نظر دادن من اینه که من نمیخام چند سال دیگه شما بجای من این حرفا رو به کسی بزنی٬ البته من خود دیپلمم ریاضیه و به هیچ عنوان با خود پزشکی مشکل ندارم ٬ با 290 واحدی که پاس کردم زندگی کردم ٬ کندن از این رشته دقیقن مثه اینه که بچه کسی رو ازش جدا کنی ٬‌ ولی وقتی نمیشه ادامه داد و ادامه دادنش جز ضرر چیزی نیست ٬‌ پس باید بکنی.
    مسله نوع انتخاب شماست که کلن روش انتخابتون و مبنای انتخاب کردنتون غلطه.
    پیشنهاد هایی که در مورد رفتن سر کلاس ها و از نزدیک دیدن شرایط به شما شده کاملن پیشنهادهای بجایی هستن.
    اگر گسی رو دارین که اینکارو براتون بکنه ٬ حتمن برید بشینید تو کتابخونه یه بیمارستانی یا دانشکده ای و حجم مطالب رو ببینید ٬ حتی همون مطالب ضروری ٬ نمیگم در حد یه دانشجوی استریت.
    یه شب تا صبح تو یه اورژانش یه بیمارستانی مخصوصن آخر هفته وایسین و ببینید از نزدک همه چیرو.
    یه شب تا صبح تو به پاویون بخابید و ببینید چند بار باید تا صبح سر مریض بری حتی برای مسایل شاید ناچیز.
    دیگه من رفتار گند برخی پرستارها و اینکه بعضی آدم ها ممکنه کلن سادیسم داشته باشن و برخورد های مهربانانه !!!! رزیدنت های مهترم مخصوصن وقتی حتی نمی دونه چه مریضی رو باید بستری کنه یا نکنه و اینکه ساعت 12 شب بالا سر مریض میاد راند میذاره !!! یا برخورد های خیلی محترمانه بعضی اساتید که متاسفانه قدرت درک این رو ندارن که مشکلات یه شبه سیستم -بهداشتی ٬ درمانی به من دانشجو ربطی نداره و نبایدمشکلاتش با این سیستم رو به من دانشجو منتقل کنه.... من اینهارو هم فاکتور میگیرم..!!
    البته مشخصه که همه چی نمی تونه فقط بد باشه ٬ ولی من دارم راجع به نسبت بد و خوب شرایط صحبت می کنم.
    سیستم بهداشتی درمانی این ممکلت رو نظامی ها ایجاد کردن و دلیل اینهمه دیسیپلین بازی ها ی بی محتوا که ذهن آدم رو آزار میده و دایم آدم رو با تناقض ها مواجه میکنه ٬ همینه.
    بله همه جای دنیا آموزش پزشکی برای خودش دیسپلین خاصی داره ٬‌ولی هیج جا کسی به خودش حق نمیده لنگ ظهر بیاد تو بخش و بگه چرا شمای دانشجو صبح 15 دقیقه دیر اومدی..!!
    از همه زودتر از بخش بره بیرون ٬‌بعد شما رو تا ساعت 2 بعد ازظهر نگه داره..!!
    همه اینها بنظر پیش پا افتاده میاد و بی اهمیت ٬ ولی باهم که جمع میشن ٬ چیز جالبی از کار در نمیاد.

شیه سیستم آموزشی این مملکت !! استاد محوره نه دانشجو محور ٬‌برای همینه بجای اینکه اساتید محترم پلکانی برای پیشرفت دانشجو باشن ٬ دانشجو باید مایه پیشرفت استاد بشه...!!
    وقتی شما وارد سیستم بهداشتی درمانی میشی ٬ اونوقت این مسله کلن آزار دهنده تر از اونی میشه که تو بقیه رشته ها می بینی ٬‌که البته این مشکلات رو همه دانشجو ها تو هر رشته ای دارن.

باز هم میگم دلایل شما برای همچین تغییری اصلن منطقی نیست ٬‌ اینکه به شما سخت ویزا میدن ٬ یا اینکه چون با مدرک پزشکی محیط کاری بهتری خاهید داشت ٬ که اگه اینرو به هر کسی دیگه بگید ٬ جوابی رو که انتظار دارید نمی گیرید.
    منم نظرم با نظر ایشون یکی هست. اگرچه مسائل موردی رو ایشون ذکر کردن که بیشتر مربوط به معضلات افراد هست نه رشته!
    فارغ از اینکه الان وضعیت شما به عنوان یه مهندس هوا فضا بهتره یا یه پزشک عمومی بعد از 7 سال تلاش سخت، اما خوب تغییر رشته اونم به این اختلاف، یه انگیزه و تلاش ویژه میخواد. مطمئن باشید که با این هدف و انگیزه قطعاً توی برخورد با مشکلاتش خواهید موند! ( من خودم دانشجوی ارشد مکانیک هستم ولی هیچ وقت جسارت نمیکنم که بگم میتونستم در پزشکی موفق باشم، واقعاً سختی های ویژه داره که یه جورایی عاشق میخواد! )
    آخه این همه راه ساده تر هست برای رفتن! بهتر نیست از هوا فضا برید توی شاخه مکانیک که خیلی نزدیک به شماست و زیر شاخه بیومکانیک؟! اینجوری شاید نیازی هم نباشه که بخواید از اول لیسانس بخونید، به هر حال حتماً قبل از تصمیمتون خوب فکر کنید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

سلام
    همان طور که به دوست قبلی گفتم مسائل ویزا و...صرفا مسائلی هستن که به این قضیه دامن زدن اما انگیزه اصلی من همون علاقه اولیم هست و اینکه من که سال ها به خوندن پزشکی مصصم بودم به علت همین مسائلی که یکی از اقوام گفته بودم دل کندم و الآن پشیمونم....شاید اگه خودم می رفتم و سختیهاش رو واقعا می چشیدم بازم مثل الآن پشیمون نبودم چون لااقل انتخاب خودم بود....اما الآن و باتوجه به حجم زیاد رشته پزشکی اگه الآن اقدام نکنم دیگه هیچ وقت نمی تون وارد این رشته بشم...
    شاید علت این همه تلاش و انگیزه ای که در من ایجاد شده همین بوده که اینجایی که هستم به انتخاب خودم نبوده حتی اگه واقعا بهتر از اینی بود که می رفتم پزشکی...به هر حال باتوجه به این همه بدی که از پزشکی می گن حتما بازم فکر می کنم چون فارغ از همه سختی هاش من نزدیک 6-7 سال رو هم عقب تر از افرادی هستم که از اول وارد پزشکی می شن و شاید این در عملکردم در پزشکی هم اثرگذار باشه..نمی دونم...به هر حال باز هم نیازمند فکر بیشتره این قضیه برای تصمیم نهایی....
    ویرایش توسط maryam_1986 : March 7th, 2010 در ساعت 09:39 PM

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    سلام
    همان طور که به دوست قبلی گفتم مسائل ویزا و...صرفا مسائلی هستن که به این قضیه دامن زدن اما انگیزه اصلی من همون علاقه اولیم هست و اینکه من که سال ها به خوندن پزشکی مصصم بودم به علت همین مسائلی که یکی از اقوام گفته بودم دل کندم و الآن پشیمونم....شاید اگه خودم می رفتم و سختیهاش رو واقعا می چشیدم بازم مثل الآن پشیمون نبودم چون لااقل انتخاب خودم بود....اما الآن و باتوجه به حجم زیاد رشته پزشکی اگه الآن اقدام نکنم دیگه هیچ وقت نمی تون وارد این رشته بشم...
    شاید علت این همه تلاش و انگیزه ای که در من ایجاد شده همین بوده که اینجایی که هستم به انتخاب خودم نبوده حتی اگه واقعا بهتر از اینی بود که می رفتم پزشکی...به هر حال باتوجه به این همه بدی که از پزشکی می گن حتما بازم فکر می کنم چون فارغ از همه سختی هاش من نزدیک 6-7 سال رو هم عقب تر از افرادی هستم که از اول وارد پزشکی می شن و شاید این در عملکردم در پزشکی هم اثرگذار باشه..نمی دونم...به هر حال باز هم نیازمند فکر بیشتره این قضیه برای تصمیم نهایی....
    به هر حال در نهایت خودتون با جمع بندیتون به بهترین نتیجه خواهید رسید و این بار چون تصمیم خودتونه پشیمون نخواهید شد انشالا ،اما حتماً اطلاعاتی هم راجع به Biomechanic کسب کنید، مطمئناً پزشکی نخواهد بود اما 2 تا حسن داره، نیاز به از صفـــر شروع کردن نداره و یک رشته میان رشته ای هست که خودش کلی حسنه!
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

معضلاتی که من گفتم مریوط به افراد موجود تو همین سیستم آموزشیه ٬ که هر سیستمی هم با افرادش قابل تعریفه ٬ چیز چدایی نیستن.
    گفتم با خود رشته من هیچ مشکلی ندارم.

اگر شما با خود رشته و سختی های خاص این رشته مشکل نداری پس مگر غیر از اینه که همین سیستمی رو که هزار عیب بهش می گیری به نوعی برای رشته های دیگه هم همینه و اصولا همه سیستم آموزش عالی ایراد داره؟؟!!و غیر از این نیست که هرکجای این سیستم به یک نوعی ایراد داره...تو پزشکی یه جور...تو مهندسی یه جور دیگه؟؟پس چرا تمام این ایرادات رو فقط منحصر به پزشکی می دونین؟؟مسلما هرکدام از دوستان هم که هر رشته ای خونده باشن می تونن بیان و هزار ایراد از سیستم آموزشی رشته خودشون بگن...آیا این دلیل می شه که کلا قید اون رشته رو زد؟؟این جوری کلا تو ایران کسی نباید درس بخونه که خوب میسر نیست رفتن برای خیلیا اونم از لیسانس

Lightbulb پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    اگر شما با خود رشته و سختی های خاص این رشته مشکل نداری پس مگر غیر از اینه که همین سیستمی رو که هزار عیب بهش می گیری به نوعی برای رشته های دیگه هم همینه و اصولا همه سیستم آموزش عالی ایراد داره؟؟!!و غیر از این نیست که هرکجای این سیستم به یک نوعی ایراد داره...تو پزشکی یه جور...تو مهندسی یه جور دیگه؟؟پس چرا تمام این ایرادات رو فقط منحصر به پزشکی می دونین؟؟مسلما هرکدام از دوستان هم که هر رشته ای خونده باشن می تونن بیان و هزار ایراد از سیستم آموزشی رشته خودشون بگن...آیا این دلیل می شه که کلا قید اون رشته رو زد؟؟این جوری کلا تو ایران کسی نباید درس بخونه که خوب میسر نیست رفتن برای خیلیا اونم از لیسانس
    نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    .....
    شیه سیستم آموزشی این مملکت !! استاد محوره نه دانشجو محور ٬‌برای همینه بجای اینکه اساتید محترم پلکانی برای پیشرفت دانشجو باشن ٬ دانشجو باید مایه پیشرفت استاد بشه...!!
    وقتی شما وارد سیستم بهداشتی درمانی میشی ٬ اونوقت این مسله کلن آزار دهنده تر از اونی میشه که تو بقیه رشته ها می بینی ٬‌که البته این مشکلات رو همه دانشجو ها تو هر رشته ای دارن.
    راجع به مشکلات سیستم آموزشی صحبت نمی کنیم !! ٬ داریم تصمیم شما رو با توجه به مشکلات خاص رشته ای که شما میخای به اون تغییر رشته بدی سبک سنگین میکنیم..!
    شاید مشکلات بدتر از اینها تو خیلی رشته های دیگه باشه که هست ٬ صحبت اصلی اینه که اینطرف ماجرا چیزی متفاوت از چیزی که شما ممکنه در مورد این رشته تصور کنی وجود داره.

البته ممکنه شما تو یکی از شهرهای منطقه یک قبول بشی و خیلی هم راضی باشی از محل تحصیلت ٬
    ولی قبل از تصمیم اصلی مطمئن شو که واقعن میصرفه این تغییر دادن.

شما باید یکسال برای کنکور صبر کنی ٬ 5 ترم پایه بخونی ٬ بخای هر کشور دیگه بری کم کمش باید یکسال صرف این مسله بشه ٬ واکثر کشورهای دیگه هم هر کدوم کلی شرایط دارن برای پذیرش.

فعلن گزینه مناسب استرالیا ست که همکلاسی خود من اینکار رو بعد از علوم پایه کرد.
    جاهای دیگه یا هزینش بالاتره ٬ مثه نیوزلند ٬ یا خیلی جاها حتمن باید سیتیزن باشی ٬
    فرانسه(+ + +) سیستم پزشکیش ده سالس و تازه حتمن باید یه سال دوباره بخونی و یک کنکور بدی که خودشون مینالن ازش و قبولیش 20 درصد از دوهزار نفریه که شرکت میکنن....فقط هم دوبار میتونی امتحان بدی....بعدش هم با توجه با واحدهایی که پاس کردی تو یک از مراحل خودشون میذارن ادامه بدی.
    آلمان رو نمی دونم فقط شنیدم رقابت بین خودشون هم شدیده و ظاهرن بدلیل مهاجرت پزشکان ٬ کمبود پزشک عمومی دارن.
    ایتالیا هم قربونش برم ٬ اوضاش ازینجا بدتره.
    انگلیس هزینه زندگی در کل بالاتره چون شما باید پوند خرج کنی.
    اسپانیا رو اطلاع ندارم ٬ فقط ظاهرن قیمت خرید خونه برای گرفتن اقامت موقت ٬ واسه اینکه دردسر ویزا نداشته باشی ٬ اونجا ارزونتره.

و مسله مهمتر ایگه اینکه نمرات تافل یا آیلتس تو اکثر دانشگاه ها رفته بالا و مخصوصن برای پزشکی چون شما بعدن با بیمار سروکار داری که نیتیو صحبت میکنه و .... باید زبان مسلطی داشته باشی.
    قصد رفتن داری از همین حالا باید تصمیم بگیری کجا میخای بری و از همین الان باید شروع کنی برای رفتن.

اگر هم بخای همینجا دنبال کار بالین باشی ٬ باید بگم صددرصد داری اشتباه میکنی ٬ شما نهایتن بعد از 7-8 سال خوندن و 1.5سال طرح و احیانن !! اجازه مطب در مرکز یه استان (!) باید ویزیت های 7-8 تومنی رو یکی یکی بزای روی هم تا شاید خرج مطبت در بیاد.
    رزیدنتی هم بخای بخونی ٬ این گندی که امثال جناب وزیر بهداشت خیلی شجاعانه !! (کامنت ها!!) ‌ فاش نمودن ٬ هر سال همین وضعه و سالهای بعدی بدتر هم خاهد شد.

با تمام این اوضاع شاید شما گرین کارت یا اقامت جایی رو داشته باشی و خیالت از بابت ویزا و این مسایل راحت باشه که بخای بعد از اتمام عمومی بری دنبال رزیدنتی ٬ که ظاهرن این گزینه در مورد شما صدق نمی کنه.

حالا اگه فکر میکنی من میرم یجای درپیتی هم شده 5 ترم پایه رو می گذرونم و اگه تونستم ادامه میدم اکه نشدم کاتش میکنم ٬ این هم یه راه.
    البته شما با خوندن 5 ترم پایه و اینکه نمره های خوبی هم داشته باشی ٬ اگه نخای روی پزشکی فوکوس کنی ٬ گزینه های بهتری با توجه به مدرک اصلی خودت ٬تو رشته های مرتبط با پزشکی میتونی پیدا کنی.

هر کمک دیگه ای هم برای پشیمون شدن از تصمیمت لازم داری ٬‌درخدمتیم.
    ویرایش توسط Astm1834 : March 8th, 2010 در ساعت 02:43 AM

خوب البته تا حدی زیادی هم به سختی کار برای قبولی کنکور سراسری پزشکی ارتباط داره...من نمی دونم تا چه رتبه ای پزشکی دانشگاه های تهران قبول می شه(حدودش رو می دونید؟مثلا برای دانشگاه هایی مثل ایران یا شهید بهشتی) ولی فکر کنم زمان زیادی رو(یک سال کامل)ببره...و به علاوه 2.5سال علوم پایه مجموعا نزدیک 4سال می بره اما اگه بعدش بشه با فاند(آیا با علوم پایه خوندن می شه فاند گرفت؟؟) جاهایی مثل همون استرالیا که خودتون گفتید ادامه داد باز هم به نظر دور از عقل می آید؟و تازه کسی که اونجا پزشکی می خونه مسلما می تونه همون جا هم کار و زندگی کنه و فکر نکنم برای کار اونجا مشکلی باشه....اینها البته کاملا بسته به اینم هست که فاند برای علوم پایه می دن و اینکه چقدر برای سراسری باید وقت گذشت(چون من مدت زیادی از جو کنکور خبر ندارم و نمی دونم رقابت در چه حده الآن برای پزشکی....من برای ریاضی و فیزیک و زبان مشکلی ندارم فقط باید زیست،شیمی و دروس حفظی عمومی رو بخونم که خوب یک سال هم براش وقت باید بزارم)

Junior Member

با سلام به همه شما دوستان
    من مثل بیشتر شما ها در رشته ای تحصیل کردم که واقعا علاقه ای به اون نداشتم و صرفنظر از علاقه با روحیات من هم جور در نمی اومد ,علت انتخاببش هم تنها اشتباهم در انتخاب رشته کنکور سراسری بود.حالا دوست دارم فیلد تحصیلیمو تغییر بدم , و از اول بشینم و یه رشته ی دیگه رو بخونم , دیپلم من تجربی بود و دوست داشتم در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل بدم ,ولی فعلا امکان این نیست!
    یک نکته مهم در مورد تغییر رشته به پزشکی یا دندانپزشکی با داشتن مدرک لیسانس و یا بالاتر:
    کسی که لیسانس یا بالاتر رو در دانشگاه سراسری خونده باشه به هیچ عنوان نمیتونه در آزمون سراسری برای رشته های گروه پزشکی شرکت کنه چون وزارت بهداشت اینو ممنوع کرده ,ولی میتوان برای رشته های وزارت علوم شرکت کرد ولی حتی اگر روزانه هم قبول بشی باید شهریه شبانه رو پرداخت کنی (چون یک بار از سهمیه رایگان برای اون مقطع استفاده کردی).
    پس گزینه تحصیل دوباره پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاههای سراسری یقینا منتفیه!تنها راه خوندن این دو رشته در ایران دانشگاه آزاد اسلامیه که اونم جدا از هزینه تحصیل کمر شکنش ,بحث سواد و بار علمی مطرح میشه که همگان بر این امر واقفند.
    راه بعدی خوندن در خارج ایرانه مثل فیلیپین,مالزی,شعبه های خارجی دانشگاههای ایران ,کانادا,آمریکا واسترالیا که لازمه که آدم هزینه های زیادی رو متحمل بشه,چون احتمال گرفتن فاند در حد صفره!
    در کشورهای اسکاندیناوی با وجود اینکه تحصیل حتی برای خارجیها رایگانه, این جور رشته ها تنها به سیتیزنهای منطقه اسکاندیناوی ارائه داده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط xezelwer نمایش پست ها
    با سلام به همه شما دوستان
    من مثل بیشتر شما ها در رشته ای تحصیل کردم که واقعا علاقه ای به اون نداشتم و صرفنظر از علاقه با روحیات من هم جور در نمی اومد ,علت انتخاببش هم تنها اشتباهم در انتخاب رشته کنکور سراسری بود.حالا دوست دارم فیلد تحصیلیمو تغییر بدم , و از اول بشینم و یه رشته ی دیگه رو بخونم , دیپلم من تجربی بود و دوست داشتم در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل بدم ,ولی فعلا امکان این نیست!
    یک نکته مهم در مورد تغییر رشته به پزشکی یا دندانپزشکی با داشتن مدرک لیسانس و یا بالاتر:
    کسی که لیسانس یا بالاتر رو در دانشگاه سراسری خونده باشه به هیچ عنوان نمیتونه در آزمون سراسری برای رشته های گروه پزشکی شرکت کنه چون وزارت بهداشت اینو ممنوع کرده ,ولی میتوان برای رشته های وزارت علوم شرکت کرد ولی حتی اگر روزانه هم قبول بشی باید شهریه شبانه رو پرداخت کنی (چون یک بار از سهمیه رایگان برای اون مقطع استفاده کردی).
    پس گزینه تحصیل دوباره پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاههای سراسری یقینا منتفیه!تنها راه خوندن این دو رشته در ایران دانشگاه آزاد اسلامیه که اونم جدا از هزینه تحصیل کمر شکنش ,بحث سواد و بار علمی مطرح میشه که همگان بر این امر واقفند.
    راه بعدی خوندن در خارج ایرانه مثل فیلیپین,مالزی,شعبه های خارجی دانشگاههای ایران ,کانادا,آمریکا واسترالیا که لازمه که آدم هزینه های زیادی رو متحمل بشه,چون احتمال گرفتن فاند در حد صفره!
    در کشورهای اسکاندیناوی با وجود اینکه تحصیل حتی برای خارجیها رایگانه, این جور رشته ها تنها به سیتیزنهای منطقه اسکاندیناوی ارائه داده میشه.

عزیز جان من الان دفترچه تجربی رو نگاه کردم ٬ چیزی ندیدم !!
    شما این قانون یا بخشنامه رو کجا خوندی؟؟