صفحه 77 از 91 نخستنخست ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT-GRE_Quant mentor

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    آره من توی همین فروم دیدم طرف داره با دیپلم فنی در باره پزشکی پرس و جو میکنه!!!!!!!! اینو کجای دلمون بذاریم موندم من!
    بهترین راهش همینه باید طومار امضا کنیم بدیم وزارتخونه که اینا دست از سر رشته های ما بردارند. جا برای خودمون نیست سربار هم هی اضافه میشه بهمون . بیمارستان ها به اندازه خودمون لاین ندارن بر میدارن 300 نفر!!!!!! اضافه میگرین پزشکی!!!!
    عین همین کاری و فشاری که برای بین الملل ها اوردیم رو باید برای این لیسانس و دو رشته ای ها هم بیاریم. من یکی که چه بین الملل چه از اینا میبینم انگار فحشم میدن !
    کسی که حتی 10 سال پشت کنکور بمونه برای رشته مورد علاقش یه حرفی هیچ عیبی نداره ولی میرن یه رشته موفق نمیشن میان رشته های پزشکی و .. فکر میکنن خبریه! که نیست و میمونن توی سختی و بدبختیش! و تنها ثمرش میشه کاهش کیفیت تحصیل بچ های سراسری.
    حاجی چرا جوش میاری!؟
    یکی پدرش زحمت کشیده حالا بچه اش داره کیفش رو می‌کنه
    یکی هم مثل شما خودش زحمت کشیده

به خدا اگه من نارحت بشم بچه‌های پردیس شریف هم بیان با ما سر یه کلاس بشینن. اصلا کی گفته بیاد جدا باشن. باید کی باشن. مگه تو برکلی کسی فاند داره و نداره رو جدا میشونن دوست من؟
    اصلا باید کی باشه و اینجاست که باید فرق مشخص شه٬ کسی که می‌خونه پاس میشه کسی که نمیخونه میفته. الان واقعا سطح امتحانات شما و اونا یکیه؟ مال ما که نیست.

و در ادامه اینکه ما N سال پیش درس خوندیم یه رتبه دو رقمی آوردیم نشستیم تو تهران٬ این معنیش این نیست که الان هم بهترین هستیم. چون یکی اون موقع حالا به هر دلیلی درس نخونده دیگه محکوم به فناست!؟ بذار یه شانسی هم به اونا داده شه. این حرفی که شما میزنی دقیقا مثل این میمونه که اصلا ازمون دستیاری برپا نشه بگن همه بر اساس همون کنکور کارشناسی انتخاب کنن.
    شما خودت قطعا بهتر از من میدونی که قبولی از کارشناسی به پزشکی بسی سختر از قبولی تو کنکور کارشناسیه (به نقل از دکتر نصیری تو دانشگاه ایران میگم.)
    اخه این هم عضب از کجا میاد دوست من؟!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

من دو روزه دارم اینجا رو می‌خونم تازه دارم به آخرش میرسم.
    مدیر جان من این حرفام می‌خوام تا حد ممکن خلاصه بگم اما لازمه چون موضوعش فرق می‌کنه تو چند تا کامنت باشه پس لطفا یکی نشن.
    پیشنهاد: شدیدا پیشنهاد می‌کنند این ۲تا موضوع از هم جدا بشه. واقعا نسلم اسیر شده هی میخونی تموم نمیشه٬‌اما اگه جدا بود اوضاع بهتر بود
    ۱ اقا من تغییر رشته بدم یا نه؟!
    ۲ من قطعا می‌خوام تغییر رشته بدم٬ حالا چه کنم؟

من گستاخی می کنم٬ اینجا واقعا افرادی هستن که بسی بهتر از من می‌دونن٬ یکی زحمت بکشه همون صفحه اول یه خلاصه قرار بده تا انقدر شاهد سوال‌های تکراری نباشیم. مثلا یه خلاصه‌ای از اینا:
    اینکه از کارشناسی بخوای بری پزشکی اقدامات لازم یا شرایط چیه تو ایران اصلا میشه یا نه
    اینکه از ارشد بخوای بری پزشکی اقدامات لازم یا شرایط چیه تو ایران اصلا میشه یا نه
    همین دو تا سوال راجع به امریکا و اروپا٬ به نظرم خیلی خوب میشه
    و دیگه اینکه خیلی خلاصه کدوم کشورها پزشکی انگلیسیه و یه مقایسه نسبی بین هزینه‌های تحصیلی
    خلاصه فکر می‌کنم یه اطالاعات کلی راجع همین سوالات تعداد مطالب رو از ۷۰ صفحه می‌کنه ۷ صفحه و حتی کمتر
    مدیر این بخش اختیار تام دارد در صورت صلاحدید بعد از مدت لازم این پیغام را معدوم کند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من دکتری عمران می‌خونم٬ شریف و در شرف رفتن (جدای از اینکه تا قبل علوم پایه کلی کلاس‌ های پورسینا رو رفتم {اون موقع ایران و تهران یکی بودن به پردیس خود دانشگاه تهران میگفتن پورسینا} و کتاب های گایتون٬ اسنل٬ هریسن وبرنارد بارز رو یه بار دستم گرفتم لاقل و یه ورقی هم زدم {و حتی یه رفرنس تز ارشدم هم همین کتاب نورو اناتومی اسنل بود})
    این حرفایی که در ادامه میگم دوستانه است کاملا و نه خصمانه٬ اگه جایی این طور به نظر میاد بذارید پای ضعف زبانی من.
    بیشتر هم جان کلام من رو بگیرید دنبال موارد خاص نگردید برای رد کردن کلام من {گرچه تعصبی ندارم که حرفای من ۱۰۰ درصد درسته}.

برای دوستانی هم که سودای پزشکی در سر دارن من یه سری جمع بندی می‌کنم از دید خودم. بعدا هم میشه بازم به لیست‌ها کم و زیاد کرد:
    مزیت‌ها:
    پرستیژ دکترها از مهندس‌ها بیشتره و کلا مهندسی خز شده اقاجان
    به طور میانگین سرانه‌ی درآمدشون بیشتره چه در زمان دانشجویی چه آینده (الان یه رزیدنت حقوق میگیره ولی من که PhD‌هستم نه٬ البته به اون تفلک ها هم چیزی نمیدن ها اما برای دانشجو ۱ تومن هم یه تومنه)
    {در ظاهر} کار شیک تری دارن (میشینی ملت میان ویزیت می‌کنی)
    {شدیدا تو ایران لاقل در مقایسه با مهندسای عمران } مسولیت کمتری دارن و بار حقوقی {با اخلاقیش کاری ندارم} کمتری به دوش می‌کشند.(طلفا گارد نگیرید٬ در این مورد با سند بعدا بحث می‌کنیم به شرط حیات)
    آخرتش هم انگار بد نیست {دعای خیر مردم و ...} و کلا رشته‌ی خیلی انسان دوستانه‌ایه
    در بیشتر موارد درآمدش حتی در زمان طرح هم از بهترین مهندسی تو عسلویه بیشتره
    کلا هم وزارت بهداشت از وزارت علوم بهتره٬ چه امکانات خوابگاهی٬ تغذیه و تسهیلات (به عنوان مثال من یادمه به دوست من دانشگاه ایران استتیسکوپ داده بود٬ بعد تازه اینا شاکی بودن که چرا اینو دادن٬ مارکش خوب نیست٬ رنگش قشنگ نیست٬‌ارگونومیک نیست و .... بعد سال بعدیاشون رفتن صحبت کردن٬ پولش رو گرفتن٬ خودشون هم گذاشتن روش روفتن لیتمان که مارک خوبیه گرفتن. اما٬ اما به ما یه ماشین حساب پیزوری هم ندادن که ما بریم اعتراض کنیم که اقا کلاس پد٬ سی پی ۴۰۰ یا تی آی می‌خوایم٬ این چی بود دادین)

مشقات:
    پزشکی خوندن سخته باور کنید سخته
    کشیک‌های کشنده لاقل در ایران
    در بسیاری موارد تعطیلات ندارن (البته شوهر خاله من که متخصص اوفونیه تعطیلاتش دوبرابر منه که شاید این مورد خاصه ولی مثلا یه گاینیکولوژیست کلا زندگی نداره)
    ازمون رزیدنتی فاجعه است
    اگه ایران خوندی خیلی فکر اپلای بهتره به سرت نزنه (چون هم اپلای کردنش سخته و هم پر هزینه و هم هرجور حساب کنی درامد پزشک ها تو ایران بیشتر کلا اوضاع کارش بهتره)
    معضلی به نام طرح هم که هست دیگه {البته از اونور هم سربازی هست}

Junior Member
    رشته و دانشگاه

جمع بندی:
    جا داره شدیدا تشکر بشه از بسیاری از بچه‌ها وقت میذارن مخصوصا از بچه‌های پزشکی که بقیه رو از تجربیاتشون بهرهمند می‌کنند.
    ۱ یکم واقع بین باشیم. کسی که تو رشته‌ّهای نسبتا ساده‌تر {البته همه‌ی رشته در سطح حرفه‌ای سخته} نتونسته معدل خوبی داشته باشه بعیده تو پزشکی بتونه
    ۲ کسی تو کنکور ریاضی رتبش نجومی میشه احتمالش کمه که تو تجربی نشه
    ۳ ادم که سنش بالا میره درس خوندنش سخت میشه. همین من الان نصفه ترم یکه ارشدم درس نمی‌خونم.
    ۴ نمیدونم چرا بعضی بچه انچنان تو پَره بقیه میزنن که انگار اگه پزشک شه نون اون آجر میشه٬ اقا یکم ملایم‌تر٬ چرا انقدر خصمانه. واقعیت اینه که این تغییر رشته واقعا سخته اما نشد نداره
    ۵ ببینید هرکاری آماتوریش لذت بخشه٬ من کتاب رو میگیرم دستم مثلا فصل درمتالوژی {مثال میگم} رو دوست ندارم رد می‌کنم ولی یه فصل دیگه رو ۳بار می‌خونم. هر دارویی مصرف می‌کنم تو مدسکیپ چک میکنم اما قرار نیست همه رو حفظ کنم.
    بذار این طوری بگم: یه بازیه فوتباله٬ شب با بچه جمع میشیم فینال لیگ قهرمانان رو ببینیم. یکی دیر میاد یکم٬ وسطش شام هم می‌خوریم. یه جاش میرم با تلفن حرف میزنم نمیفهمم چی شد و ....
    آخرش هم کلی خوش میگذره
    اما شما فکر کن قرار باشه ازت امتحان بگیرن: بگو دقیقه ۶۰ چی شد؟ لاین آپ اول بازی رو بگو؟ چقدر اومده بودن ورزشگاه؟ تعداد پاس‌های صحیح را در ۱۵ دقیقه اول نیمه دوم تخمین بزن؟ ...
    همینا باعث میشه فوتبال کوفت ادم بشه
    این قضیه پزشکی هم همینه٬ اگه یکی مثل من اماتوری دنبال کنه کلی هم کیف میده اما از نزدیکش خطرناکه
    ۶ درامد پزشکی نسبت به مهندسی شدیدا در ایران دیر بازده اما خوب بازده است. اصولا معتقدم کشوری مثل ما که صنعت درستی نداره و واردات حرف اول رو میزنه مهندس می‌خواد چه کار. ضمن اینکه مهندس همیشه حماله {من خودم هم مهندسم} یکی از دوستانم که امریکا ساکنه میگه: مهندس٬ جینی ده سنت {یعنی انقدر مهندس درجه پایین حساب میشه}. اما اتند بیمارستان آتیه شیک ماهی ۱۰۰ میگره {نوش جونش٬ زحمت کشیده} اما این معنیش این نسیت که اوضاع همه همینه
    ۷ تو همین صفحات اولیه بسیاری از دوستان شدیدا تاکید داشتن که پزشکی سخت ترین رشته‌های موجود در کهکشانه و ....
    اما اجازه بدید لاقل من قبول نکنم. من نمیگم سخت نیست اما دیگه ازش بت هم نسازید لطفا. من یه سال وقت میدم به بچه‌هایی که فنی نیستن فقط یکی از درسای ریاضایات مهندسی پیشرفته٬ ارتعاشات٬ دی اس پی٬ کانتینیوم یا کتاب‌ّ بُرِسی یا تیمو تو مقاومت رو بخونن. لطفا انقدر دیگه جو ندین٬ هر رشته‌ای توش حرفه‌ای بودن سخته
    من وقتی درسام جدی بشه همه‌ی شبکه‌های اجتماعیم رو قطع می‌کنم اما بالای ۱۰ دوست پزشک دارم که قبل ازمون پِره لاقل اینکارو نکردن
    من دوست دانشجو پزشکی دارم که هرشب باشگاه میره و هفته نزدیک ۱۵ ساعت فقط توی باشگاه است.
    من دوست دانشجو پزشکی دارم که همیشه ۳ تا دوست دختر داره٬ اینا رسیدگی می‌خواد به هرحال و وقت بره
    من دوست دانشجو پزشکی دارم پدر کلنشه ایرانه
    من دانشجو پزشکی که یدونه سریال از کفش در نمیره و ام‌الدانلود لقب گرفته اما وقتی من ارشد بودن دانشجو دکترای بالا سر من قسم می‌خورد میگفت من ۴ ساله نه سریال خارجی نه ایرانی ندیدم

من قبول دارم که جامعه اماری من محدود بوده P-value ‌ درستی برای این مطالعه ندارم و این‌ّها همه‌ی فاکتورها نیستن و عواملی مثل استعداد٬ برنامه ریزی و ... هم موثره اما دو تا نکته باید بگم:
    ۱ همه‌ی موارد بالا پزشکی دانشگاه تهران٬ بهشتی و ایران بودن نه پزشکی دانشگاه‌ّهای پَرت
    ۲ اگه دارم از لحاظ سختی مقایسه می‌کنم منظورم مقایسه پزشکی با مهندسی های دانشگاه‌های تهرانه از جمله شریف و نه دانشگاه‌های سطح پایین از لحاظ علمی

کلام آخر: هر وقت ماهی رو از آب بیگیری تازه است٬ اما یکم ادم باید با خودش رو راست باشه٬ استعدادش٬ انگیزش٬ وضعیت مالیش و ... . من خودم شخصا به خیلی چیزها علاقه‌دارم اما این علاقه با یه مطالعه سطحی تو این مورد ارضا میشه و قرار نیست ادم به هرچی علاقه داشت بره و اون رو حرفه‌ای دنبال کنه

باز تاکید می‌کنم این حرفایی که زدم دوستانه است کاملا و نه خصمانه٬ اگه جایی این طور به نظر میاد بذارید پای ضعف زبانی من.
    جان محسن بیشتر هم جان کلام من رو بگیرید نرید ته اعماق فکرتون یه مثال نقض برای حرف من پیدا کنید و دنبال موارد خاص باشید. {گرچه تعصبی ندارم که حرفای من ۱۰۰ درصد درسته}.
    و من الله توفیق :دی

فرضا کسی 500.000 داشته باشد چطور می تواندر آمریکا یا استرالیا کلینیک رادیو لوژی راه اندازی کند؟
    حضرت خیام:
    آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی معذوری اگر در طلبش میکوشی
    باقی همه رایگان نیرزد هشدارتا عمر گرانبها بدان نفروشی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen13 نمایش پست ها
    جمع بندی:
    جا داره شدیدا تشکر بشه از بسیاری از بچه‌ها وقت میذارن مخصوصا از بچه‌های پزشکی که بقیه رو از تجربیاتشون بهرهمند می‌کنند.
    ۱ یکم واقع بین باشیم. کسی که تو رشته‌ّهای نسبتا ساده‌تر {البته همه‌ی رشته در سطح حرفه‌ای سخته} نتونسته معدل خوبی داشته باشه بعیده تو پزشکی بتونه
    ۲ کسی تو کنکور ریاضی رتبش نجومی میشه احتمالش کمه که تو تجربی نشه
    ۳ ادم که سنش بالا میره درس خوندنش سخت میشه. همین من الان نصفه ترم یکه ارشدم درس نمی‌خونم.
    ۴ نمیدونم چرا بعضی بچه انچنان تو پَره بقیه میزنن که انگار اگه پزشک شه نون اون آجر میشه٬ اقا یکم ملایم‌تر٬ چرا انقدر خصمانه. واقعیت اینه که این تغییر رشته واقعا سخته اما نشد نداره
    ۵ ببینید هرکاری آماتوریش لذت بخشه٬ من کتاب رو میگیرم دستم مثلا فصل درمتالوژی {مثال میگم} رو دوست ندارم رد می‌کنم ولی یه فصل دیگه رو ۳بار می‌خونم. هر دارویی مصرف می‌کنم تو مدسکیپ چک میکنم اما قرار نیست همه رو حفظ کنم.
    بذار این طوری بگم: یه بازیه فوتباله٬ شب با بچه جمع میشیم فینال لیگ قهرمانان رو ببینیم. یکی دیر میاد یکم٬ وسطش شام هم می‌خوریم. یه جاش میرم با تلفن حرف میزنم نمیفهمم چی شد و ....
    آخرش هم کلی خوش میگذره
    اما شما فکر کن قرار باشه ازت امتحان بگیرن: بگو دقیقه ۶۰ چی شد؟ لاین آپ اول بازی رو بگو؟ چقدر اومده بودن ورزشگاه؟ تعداد پاس‌های صحیح را در ۱۵ دقیقه اول نیمه دوم تخمین بزن؟ ...
    همینا باعث میشه فوتبال کوفت ادم بشه
    این قضیه پزشکی هم همینه٬ اگه یکی مثل من اماتوری دنبال کنه کلی هم کیف میده اما از نزدیکش خطرناکه
    ۶ درامد پزشکی نسبت به مهندسی شدیدا در ایران دیر بازده اما خوب بازده است. اصولا معتقدم کشوری مثل ما که صنعت درستی نداره و واردات حرف اول رو میزنه مهندس می‌خواد چه کار. ضمن اینکه مهندس همیشه حماله {من خودم هم مهندسم} یکی از دوستانم که امریکا ساکنه میگه: مهندس٬ جینی ده سنت {یعنی انقدر مهندس درجه پایین حساب میشه}. اما اتند بیمارستان آتیه شیک ماهی ۱۰۰ میگره {نوش جونش٬ زحمت کشیده} اما این معنیش این نسیت که اوضاع همه همینه
    ۷ تو همین صفحات اولیه بسیاری از دوستان شدیدا تاکید داشتن که پزشکی سخت ترین رشته‌های موجود در کهکشانه و ....
    اما اجازه بدید لاقل من قبول نکنم. من نمیگم سخت نیست اما دیگه ازش بت هم نسازید لطفا. من یه سال وقت میدم به بچه‌هایی که فنی نیستن فقط یکی از درسای ریاضایات مهندسی پیشرفته٬ ارتعاشات٬ دی اس پی٬ کانتینیوم یا کتاب‌ّ بُرِسی یا تیمو تو مقاومت رو بخونن. لطفا انقدر دیگه جو ندین٬ هر رشته‌ای توش حرفه‌ای بودن سخته
    من وقتی درسام جدی بشه همه‌ی شبکه‌های اجتماعیم رو قطع می‌کنم اما بالای ۱۰ دوست پزشک دارم که قبل ازمون پِره لاقل اینکارو نکردن
    من دوست دانشجو پزشکی دارم که هرشب باشگاه میره و هفته نزدیک ۱۵ ساعت فقط توی باشگاه است.
    من دوست دانشجو پزشکی دارم که همیشه ۳ تا دوست دختر داره٬ اینا رسیدگی می‌خواد به هرحال و وقت بره
    من دوست دانشجو پزشکی دارم پدر کلنشه ایرانه
    من دانشجو پزشکی که یدونه سریال از کفش در نمیره و ام‌الدانلود لقب گرفته اما وقتی من ارشد بودن دانشجو دکترای بالا سر من قسم می‌خورد میگفت من ۴ ساله نه سریال خارجی نه ایرانی ندیدم

من قبول دارم که جامعه اماری من محدود بوده P-value ‌ درستی برای این مطالعه ندارم و این‌ّها همه‌ی فاکتورها نیستن و عواملی مثل استعداد٬ برنامه ریزی و ... هم موثره اما دو تا نکته باید بگم:
    ۱ همه‌ی موارد بالا پزشکی دانشگاه تهران٬ بهشتی و ایران بودن نه پزشکی دانشگاه‌ّهای پَرت
    ۲ اگه دارم از لحاظ سختی مقایسه می‌کنم منظورم مقایسه پزشکی با مهندسی های دانشگاه‌های تهرانه از جمله شریف و نه دانشگاه‌های سطح پایین از لحاظ علمی

کلام آخر: هر وقت ماهی رو از آب بیگیری تازه است٬ اما یکم ادم باید با خودش رو راست باشه٬ استعدادش٬ انگیزش٬ وضعیت مالیش و ... . من خودم شخصا به خیلی چیزها علاقه‌دارم اما این علاقه با یه مطالعه سطحی تو این مورد ارضا میشه و قرار نیست ادم به هرچی علاقه داشت بره و اون رو حرفه‌ای دنبال کنه

باز تاکید می‌کنم این حرفایی که زدم دوستانه است کاملا و نه خصمانه٬ اگه جایی این طور به نظر میاد بذارید پای ضعف زبانی من.
    جان محسن بیشتر هم جان کلام من رو بگیرید نرید ته اعماق فکرتون یه مثال نقض برای حرف من پیدا کنید و دنبال موارد خاص باشید. {گرچه تعصبی ندارم که حرفای من ۱۰۰ درصد درسته}.
    و من الله توفیق :دی
    سلام بر دوست شریف نشین
    البته بنده به دانشگاه شریف به سبب دوستان زیادی که در آنجا دارم ارادت ویژه ای دارم . و لی باور کنید دوستان من که مثلا رتبه یک ارشد هوافضا هم بودن در ارشد و ... الانم بورسیه وزارت علوم هستن در خارج از کشور روزی 5-6 ساعت بیشتر درس نمیخوندند در دوره کارشناسی . در مورد پرستیژ کاری پزشکان هم باید وقتی یک بیمار میاد زنده مرده دکتر بینوا را آبکش میکند و انواع فحش هار ا میدهد یا خانواده بیمار فوت کرده مثل میگ میگ دنبال آقای دکتر در راهروی بیمارستان میدوند و دکتر هم با دمپایی در حال فرار است را باید ببینید .
    مسئله بعد وضعیت درامدی است که باید گفت این درآمد از خارج این طور به نظر میرسد و طیف اقلیتی به اون وضعیت میرسند و طیف بسیار گسترده ای وضعیت تفوات درآمدی آنچنانی با سایر رشته ها ندارند!
    انشا الله در یک دانشگاه خوب در آمریکا یا هرجایی که میرید پذیرش بگیرید مارا هم دعا کنید پایمان به کعبه الآمل و قبله الحاجات برسد .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen13 نمایش پست ها
    من از صبح دارم اینجا رو می‌خونم تازه دارم به آخرش میرسم.
    اقای مسوول من این حرفام می‌خوام تا حد ممکن خلاصه بگم اما لازمه چون موضوعش فرق می‌کنه تو چند تا کامنت باشه پس لطفا یکی نشن.
    پیشنهاد: شدیدا پیشنهاد می‌کنند این ۲تا موضوع از هم جدا بشه. واقعا نسلم اسیر شده هی میخونی تموم نمیشه٬‌اما اگه جدا بود اوضاع بهتر بود
    ۱ اقا من تغییر رشته بدم یا نه؟!
    ۲ من قطعا می‌خوام بدم٬ حالا چه کنم؟

(این پیغام میشه بعد از یه مدت پاک شه)
    وقتی عظمت جزمه بسم الله حاجی!
    ولی بدون با پزشکی خوندن تو ایران حبسی توی ایران!
    اینطوری شده شما یا رتبت فوق العاده میشه پزشکی قبول میشی یا رتبت خوب و عالی میشه بازم قبول میشی!
    حالت اول شما 7 سال درس میخونی بعدش میری طرح الان دو سال هست! بعد از 9 سال تازه میگن بای مدرکت البته "بدون پروانه مطب" کلا ممنوع شده فقط میری کلینیک و مراکز دولتی! اونم یک جا فقط که به شدت محدودت میکنه از نظر درآمدی.
    حالت دوم 7 سال درس میخونی بعد 18 سال تعهد داری یعنی چی تا 18 سال از حوزه خدماتی اون دانشگاه علوم پزشکی که توش درس خوندی بیرون نمیتونی بری! تا اخر عمر هم خواب کار کردن در تهران و کلان شهر ها رو نمیبین البته حضرت غزراییل اجازشو نمیده که انشا الله 100 سال عمر کنید شما.
    بعد اینکه تا سال 11 ام اون 18 سال اجازه شرکت توی آزمون دستیاری هم نداری
    حالا این گوی و این میدان
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
    سلام بر دوست شریف نشین
    البته بنده به دانشگاه شریف به سبب دوستان زیادی که در آنجا دارم ارادت ویژه ای دارم . و لی باور کنید دوستان من که مثلا رتبه یک ارشد هوافضا هم بودن در ارشد و ... الانم بورسیه وزارت علوم هستن در خارج از کشور روزی 5-6 ساعت بیشتر درس نمیخوندند در دوره کارشناسی . در مورد پرستیژ کاری پزشکان هم باید وقتی یک بیمار میاد زنده مرده دکتر بینوا را آبکش میکند و انواع فحش هار ا میدهد یا خانواده بیمار فوت کرده مثل میگ میگ دنبال آقای دکتر در راهروی بیمارستان میدوند و دکتر هم با دمپایی در حال فرار است را باید ببینید .
    مسئله بعد وضعیت درامدی است که باید گفت این درآمد از خارج این طور به نظر میرسد و طیف اقلیتی به اون وضعیت میرسند و طیف بسیار گسترده ای وضعیت تفوات درآمدی آنچنانی با سایر رشته ها ندارند!
    انشا الله در یک دانشگاه خوب در آمریکا یا هرجایی که میرید پذیرش بگیرید مارا هم دعا کنید پایمان به کعبه الآمل و قبله الحاجات برسد .

من نیت ندارم تغییر رشته بدم٬ فقط حس کردم من که فنی هستم و یکم با دوستان مدیکال معاشرت داشتم شاید بتونم یه مقایسه غیر جانبدارانه مفید برای سایرین انجام بدم به امید اینکه کارا باشه.

من که بیان کردم من قبول دارم که جامعه اماری من محدود بوده P-value ‌ درستی برای این مطالعه ندارم و این‌ّها همه‌ی فاکتورها نیستن و عواملی مثل استعداد٬ برنامه ریزی و ... هم موثره.

به هرحال دکتر همه جورش هست ولی من شخصا این طور که شما میگی کمتر دیدم. البته یه دلیل دیگه هم هست من کلا سعی می‌کنم بیمارستان آموزشی نرم برای ویزیت و این‌ها٬ شاید این مواردی که شما میگی بیشتر در چنین بیمارستان‌هایی شایع باشه. من خودم اکثرا بیمارستان چمران میرن که واقعا هم برخورد دکتر با بیمار و هم برعکس بالاتر ا استاندارهای ایرانه. اما بحثم داد زدن نیست. شده من دکتر رفتم خودم تشخیص دادم ایشون فقط زحمت مهر کردن نسخه رو کشیدن یا حتی سرشون رو از گوشی مبارک بالا نیوردن. البته این موضوع هیچ ربطی به پزشک بودن و نبودن نداره و مربوط به وجدان کاریه که توهمه‌ی مشاغل اوضاش جالب نیست و من تازه فکر می‌کنم تو این قشر اوضاع به طور میانگین خیلی هم بهتره

به امید موفقیت‌های بیشتر برای شما و همه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
    وقتی عظمت جزمه بسم الله حاجی!
    ولی بدون با پزشکی خوندن تو ایران حبسی توی ایران!
    اینطوری شده شما یا رتبت فوق العاده میشه پزشکی قبول میشی یا رتبت خوب و عالی میشه بازم قبول میشی!
    حالت اول شما 7 سال درس میخونی بعدش میری طرح الان دو سال هست! بعد از 9 سال تازه میگن بای مدرکت البته "بدون پروانه مطب" کلا ممنوع شده فقط میری کلینیک و مراکز دولتی! اونم یک جا فقط که به شدت محدودت میکنه از نظر درآمدی.
    حالت دوم 7 سال درس میخونی بعد 18 سال تعهد داری یعنی چی تا 18 سال از حوزه خدماتی اون دانشگاه علوم پزشکی که توش درس خوندی بیرون نمیتونی بری! تا اخر عمر هم خواب کار کردن در تهران و کلان شهر ها رو نمیبین البته حضرت غزراییل اجازشو نمیده که انشا الله 100 سال عمر کنید شما.
    بعد اینکه تا سال 11 ام اون 18 سال اجازه شرکت توی آزمون دستیاری هم نداری
    حالا این گوی و این میدان
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری.....

من که نیت رفتن دارم و فکذ تغییر رشته نیستم. اما فکر کنم عرایض من موازی با بیانات شما بود. اینکه اگه کسی فکر پزشکی دیگه فکر اونور رو از سر به در کنه
    اما من هم فکر نمی‌کنم شرایط کاری تو عسولیه آسون تر از طرح باشه.

من حرفم اینه که هر کاری سخته٬ الان اصلا اوضاع برای هیچ کاری جز دلالی خوب نیست. و الان همه یک اندازه‌اند تقریبا٬ الکی شلوغش نکنیم این این طوره اون اون طوره

Junior Member

سلام به دوستان عزیز وقت بخیر من لیسانس اتاق عملم که طرحم تیرماه ظرومیشه میخوام این دوسالو واسه ارشد بخونم ولی بین تغذیه وتکنولوژی گردش خون موندم که کدومشون اینده ودرامد بهتری داره ومیتونم بورسیه کره جنوبی روبگیررم واقعا اطلاعات درستی در مورد تغذیه هم میخوام که ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر در پناه حف