صفحه 79 از 91 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

سلام
    دوستان من اینجا را دیروز پیدا کردم و واقعا خیلی خوشهال شدم
    دوستان من حدود چند سالی هست که در برزخ هستم و از شما دوستان میخواهم اگر کسی می تواند من را راهنمایی کند
    دوستان من 23 ساله ، لیسانس و تازه خدمتم را تمام کرده ام دوستان من در سال اول دبیرستان با نمره های عالی شیمی و زیست را پاس کردم و با وجود علاقه ای که به شیمی و پزشکی داشتم ولی در ان سالها در جو بازی های رایانه ای بودم و خیلی دنبال بازی های رایانه ای بودم و متاسفانه در دوم دبیرستان رفتم به فنی و حرفه ای و رشته کامپیوتر را انتخاب کردم و در سال سوم هم بسیار تلاش کردم برای قبولی در سراسری ولی اتفاقات ان سال که دولت مردان فرمودند!! کنکور فنی لغو می شود و کنکور فنی رفت روی هوا و درنهایت با 3 ماه تاخیر برگزار شد حال بماند که فرد بیشعوری سر جلسه امتحان حواس من را پرت کرد با تقلب خواستن و با گفتن وقت داره تموم میشه ...... بماند که من هرچی میگفتم سوالات ما فرق میکنه بازم نمیفهمید!!! و.......
    ولی من تقریبا از همان اول میدانستم که اشتباه امده ام و بعد از کاردانی که در ازاد خواندم برای کارشناسی هیچ مطالعه ای نکردم و صبح بلند شدم رفتم کنکور دادم و دوباره آزاد قبول شدم!! در ابتدای کارشناسی بود که تغیر رشته به پزشکی در من بسیار قویتر شد
    ان موقع دنبال تحصیل در ترکیه بودم که به علت نداشتن سربازی نمیشد و در ترم های اخر کارشناسی من جزء شاگردان ممتاز دانشگاهمان بودم و درک کردم درس خواندن خیلی لذت بخش است و به درس خواندن علاقه مضاعفی یافتم و مسمم به تغیر رشته پزشکی (البته منکر این نیستم که دانشجوی 2 یا 3 شدن در دانشگاه ازاد مبتنی بر جزو کار شاخی نیست!!!) به علت ممنوعیت تحصیل دوباره در مقطع دیپلم به علت نداشتن سربازی رفتم به سربازی و الان برگشته ام الان به این نتیجه رسیده ام که هزینه تحصیل در خارج از کشور را ندارم ولی بواسطه داشتن فوق دیپلم می توان در کنکور تجربی شرکت کنم ولی مسئله این هست که من حتی دیپلم تجربی ندارم و از مباحث علمی بسیار عقبم حالا سوال من این است که من چه کنم؟؟ من دنبال یک فرصت هستم تا خودم را اثبات کنم خودم به این نتیجه رسیدم که برم سه سال کامل در شبانه بخوانم و کنکور بدم ولی ایا با خواندن در شبانه و رفتن به کلاس کنکور و معلم خصوصی برای چند درس مهم می شود در کنکور پزشکی قبول شد؟؟ من علاقه ای به دندان پزشکی و داروسازی ندارم و دوست دارم تا جراحی پیش برم نظر شما دوستان چیه؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون که وقت گذاشتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

سلام دوستان .. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... اصلا فرصت واسه انتخاب ندارم.. من لیسانس برق-کنترل هستم از دانشگاه آزاد معدل 14.30 الان هم میخوام اماده شم برای کنکور ارشد و واقعا نیاز به راهنمایی شما عزیزان دارم .. رشته ارشد رو میخوام مهندسی پزشکی بخونم (بیوالکتریک ) . 1 . پذیرش این رشته در کشوری مثل آمریکا چگونه هست آیا در این رشته فاند به دانشجو تعلق میگیره ؟ 2 چه کشور هایی به این رشته پذیرش با فاند خوب میدن ؟ 3. آینده کاری و شغلی این رشته چگو نه هست ؟ 4.دادن مقاله در این رشته امکان پذیر هست یا کار دشواری هست ؟ خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید . با تشکر فراوان .

Junior Member

درود.دوستان من نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه.ولی خواهش میکنم اگه اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید.من ۱۹ سالمه.امسال تازه انتخاب رشته کردم.میخوام بدونم میشه با مدرک لیسانس هوشبری برای امریکابرای ارشد پذیرش گرفت؟؟؟علاوه بر مدرک ایلتس چه امتحاناتی میگیرن؟؟و اینکه من قصدم فقط و فقط برای امریکاس.من نمیدنم باید از کجا مطمعن شم که اصلا مدرک هوشبری ایرانو امریکا قبول داره یا نه؟ یا اینکه رشته های علوم پایه مثل زیست شناسی ملکولی رو بخونم؟

سلام دوستان عزیز پدر من دندانپزشکه و اصرار داره که منم برم بخونم خودم لیسانس عمرانم و دوست دارم از طریق رشته خودم به دکترا آمریکا برسم نظرتون چیه؟
    راستی ترکیه دندان پزشکی به زبان انگلیسی مورد تایید داره؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab22 نمایش پست ها
    درود.دوستان من نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه.ولی خواهش میکنم اگه اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید.من ۱۹ سالمه.امسال تازه انتخاب رشته کردم.میخوام بدونم میشه با مدرک لیسانس هوشبری برای امریکابرای ارشد پذیرش گرفت؟؟؟علاوه بر مدرک ایلتس چه امتحاناتی میگیرن؟؟و اینکه من قصدم فقط و فقط برای امریکاس.من نمیدنم باید از کجا مطمعن شم که اصلا مدرک هوشبری ایرانو امریکا قبول داره یا نه؟ یا اینکه رشته های علوم پایه مثل زیست شناسی ملکولی رو بخونم؟
    حالا که قبول شدید ولی من این رشته ها رو پیشنهاد نمی کنم. 6 سال زمان میبره تا مدرک لیسانس رو بگیرید 4 سال لیسانس و 2 سال طرح. هزینه تحصیلات رایگان رو باید بپردازید که نسبت به وزارت علوم بیشتر هست. چه رشته ای قصد دارید ادامه بدید؟ برای مستر اگر همین هوشبری بخواید باید برای Nurse Anesthesia Program اپلای کنید. لینک دانشگاه کلمبیا رو ببینید ولی اینترشنال ها باید پروگرم های MDE یا PhD اپلای کنند. موارد لازم برای اپلای مستر رو هم ذکر کرده. مدرسه های دیگه رو خودتون بررسی کنید. ایالت ها با هم فرق دارند و لایسنس لازم دارید. فکر کنم کانادا بهتر باشه. از نطرات سایر دوستان استفاده کنید.موفق باشید
    http://nursing.columbia.edu/admissio.../ms-anesthesia
    Please note that international students are no longer eligible for the MS program. International students are welcome to apply to the MDE or PhD programs

Junior Member

دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون.من لینکی رو که دادین کامل خوندم.ولی ظاهرا این دانشگاه علاوه برداشتن مقاله و امتحانgre مصاحبه هم داره و تجربه کاری تو icu هم لازمه!الان اگه بخوام دانشگاه های دیگرو چک کنم باید از چه سایتی چک کنم؟؟واینکه درباره طرح هوشبری که فرمودید من شنیدم میشه 15 تومن وثیقه گذاشت و ریز نمراتو ازاد کرد.درسته؟یه سوال دیگه هم که داشتم بنظرتون واقعا احتمال پذیرش از لیسانس برای هوشبری بالا هست؟میترسم 4 سال بخونم اخرش هم نتونم برم ولی شنیدم رشته های علوم پایه پذیرشش راحتتره ولی با درامد کمتر.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab22 نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون.من لینکی رو که دادین کامل خوندم.ولی ظاهرا این دانشگاه علاوه برداشتن مقاله و امتحانgre مصاحبه هم داره و تجربه کاری تو icu هم لازمه!الان اگه بخوام دانشگاه های دیگرو چک کنم باید از چه سایتی چک کنم؟؟واینکه درباره طرح هوشبری که فرمودید من شنیدم میشه 15 تومن وثیقه گذاشت و ریز نمراتو ازاد کرد.درسته؟یه سوال دیگه هم که داشتم بنظرتون واقعا احتمال پذیرش از لیسانس برای هوشبری بالا هست؟میترسم 4 سال بخونم اخرش هم نتونم برم ولی شنیدم رشته های علوم پایه پذیرشش راحتتره ولی با درامد کمتر.
    واقعیت این هست که من هم به دوستانی که قصد خروج از کشور دارند علوم پایه رو پیشنهاد می کنم. علوم پایه کار ریسرچ یا آکادمیک هست و درامد کمتری داره. رشته های درمانی پذیرش سخت تر دارند ولی درامد بهتر.خیلی آیتم ها لازمه!بله میتونید برای طرح وثیقه بذارید و هزینه آموزش رایگان رو هم بپردازید مدارکو آزاد کنید مبلغ رو اطلاع ندارم. سایت هر دانشگاهی که مایلید در قسمت مدرسه پزشکی یا پرستاری عنوان پروگرم موردنظرتون رو جستجو کنید. از وضعیت پذیرش بچه های نرس خبر ندارم. موفق باشید

Junior Member

سلام رفقا،
    ممنون میشم بین ارشد برق گرایش مدار مجتمع دانشگاه تهران و نهایتا بورس دکترا امریکا و کار و زندگی اونجا با دکتری(دندون،دارو،پزشکی) مقایسه ای کنید بخصوص از لحاظ مادی و سطح زندگی.بدون تعصببببببب
    فرض کنید من شرایط هردورو دارم.ممنون میشم از این برزخ درم بیارید
    من لیسانسم روزانه بوده،در مورد هزینه تحصیل پزشکی و شرایطش هم توضیح بدید مبتنی بر این قضیه که فقط یه بار میشه از تحصیل روزانه استفاده کرد

Junior Member

سلام
    دوستان من نميدونم سوالمو جاي درستي مطرح ميكنم يا خير .البته خودم هم تا حدي سرچ كردم ولي تو اين فروم دوستان اطلاعات خوبي دارن و ممنون ميشم راهنماييم كنين.

من تا چندماه ديگه به امريكا ميرم. رشتم مهندسي هست و چندسالم سابقه كار دارم ولي ميخام فيلدمو عوض كنم و علاقمند به داروسازي هستم.
    ميشه لطفا منو راهنمايي كنين كه در صورت داشتن اقامت در امريكا من ميتونم به راحتي اين رشته رو بخونم؟به چه صورت هست و دقيقا چندسال طول ميكشه؟ و اينكه كلا پيشنهادتتون چيه؟ ايا اين راهو پيشنهاد ميكنين؟
    ممنونم

Junior Member

سلام
    من فارغ التحصیل رشته ی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم معدلم بالا بوده و استعداد درخشان بودم و الان دارم طرحم رو میگذرونم..من برادرم انگلستان زندگی میکنه و میخوام برای ادامه تحصیل برم اما خوب به خاطر نبودن شرایط خوب برای رشته های ارشدی که میتونم بخونم ترجیح میدم اونجا ی رشته ای مثل داروسازی یا دندون پزشکی بخونم...میخواستم بدونم آیا رزومه ی من توی رشته ی خودم تاثیری در گرفتن پذیرش برای این رشته ها داره؟