صفحه 9 از 91 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

Maryam_1986 عزیز
    اگه واقعا مصممید این رشته رو بخونید,اول باید ببینید که کجا رو برای تحصیل انتخاب میکنید:
    در ایران که بغیر دانشگاه آزاد نمیتونید این رشته رو ادامه بدید,
    در خارج گزینه های شما میتونه اینا باشه: شعبه خارجی دانشگاههای ایران مثل شعبه دانشگاه بهشتی در دوبی که فکر کنم زبان تحصیل فارسیه ,فیلیپین,مالزی,کانادا, آمریکا و استرالیا که در همگی انگلیسی تدریس میشه,آذربایجان وهند هم چون انگلیسی تدریس میشه بدک نیستند ,دیگه به غیر از این دانشگاهها به دانشگاههایی که باید یه زبان دیگه غیر انگلیسی رو یاد بگیری فکر نکن چون یه سال عقب میفتی !
    البته یه چیزی رو مطمئن باش که اعتبار همه این دانشگاهها از بهترین دانشگاه ایران سرتره!در خارج ایران مدرک دانشگاه تهران با دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناکجا آباد یکی در نظر گرفته میشه,چون ایران از نظر اونها یه کشورجهان سومیه و تهران وناکجا آباد براشون فرقی نمیکنه!!!!!
    حالا که کشورتو انتخاب کردی لیست دانشگاههای اون کشور رو در این رشته بگیر وبرو رو سایت تک تک اونا ودانشگاه مد نظرتو انتخاب کن,دانشگاهی که با شرایطت همخونی داره.
    ویرایش توسط xezelwer : March 9th, 2010 در ساعت 01:08 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_1986 نمایش پست ها
    لیسانس دندون یه لغت غیر حرفه ای بود از دهنم پرید..شرمنده
    فقط یه سوال ؟؟یعنی من برم apply کنم واسه یه رشته علوم پایه؟؟بعد برم پزشکی؟؟مگه می شه؟؟؟
    اکثر جاها شاید حتی همشون روالشون همینه ٬ من فقط ایران رو دیدم که اینجوریه و البته این کار منطقی تر هم هست ٬ واسه همینه که تو ایران خیلی از دانشجوهای پزشکی فکر میکنن علوم پایه مقطع بیخودیه ٬ ولی همین جماعت وقتی میرسن به بالین همش لنگ میزنن برای اینکه درک پایه رو ندارن و محبورن فقط حفظ کنن ٬ اوضاع کار عملی و بالین رو هم که قریونش برم .

اگه در خارج باید از صفر شروع کنیم پس از فاند خبری نیست و هزینه ها سر به فلک می زنه!!هیچ راه دیگه ای نیست؟شنیدم از لیسانس هم کنکور می گیرن ولی خوب البته از لیسانس های مرتبط...گزینه تحصیل در خارج به علت هزینه های بالاش برای من منتفیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط xezelwer نمایش پست ها
    Maryam_1986 عزیز
    اگه واقعا مصممید این رشته رو بخونید,اول باید ببینید که کجا رو برای تحصیل انتخاب میکنید:
    در ایران که بغیر دانشگاه آزاد نمیتونید این رشته رو ادامه بدید,
    در خارج گزینه های شما میتونه اینا باشه: شعبه خارجی دانشگاههای ایران مثل شعبه دانشگاه بهشتی در دوبی که فکر کنم زبان تحصیل فارسیه ,فیلیپین,مالزی,کانادا, آمریکا و استرالیا که در همگی انگلیسی تدریس میشه,آذربایجان وهند هم چون انگلیسی تدریس میشه بدک نیستند ,دیگه به غیر از این دانشگاهها به دانشگاههایی که باید یه زبان دیگه غیر انگلیسی رو یاد بگیری فکر نکن چون یه سال عقب میفتی !
    البته یه چیزی رو مطمئن باش که اعتبار همه این دانشگاهها از بهترین دانشگاه ایران سرتره!در خارج ایران مدرک دانشگاه تهران با دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناکجا آباد یکی در نظر گرفته میشه,چون ایران از نظر اونها یه کشورجهان سومیه و تهران وناکجا آباد براشون فرقی نمیکنه!!!!!
    حالا که کشورتو انتخاب کردی لیست دانشگاههای اون کشور رو در این رشته بگیر وبرو رو سایت تک تک اونا ودانشگاه مد نظرتو انتخاب کن,دانشگاهی که با شرایطت همخونی داره.

یعنی واقعا برای خوندن پزشکی دانشگاه سراسری برای کسی مثل من که یک لیسانس دانشگاه سراسری داره دیگه هیچ راهی نیست؟؟؟؟
    آخه این چه قانونیه؟آدم دیگه واسه جبران هیچ راهی نداره؟!!!
    اون زمان که ما کنکور می دادیم ازاین قانونای اعجاب انگیز خبری نبود!!
    آدم تو این مملکت سرنوشتش راحت به باد می ره!
    یعنی الآن من یا باید دانشگاه محترم آزاد درس بخونم یا با هزینه سالی خدا تومن برم یه کشوردیگه چون گناه کردم یه لیسانس دیگه دارم....

Junior Member

اگه در خارج باید از صفر شروع کنیم پس از فاند خبری نیست و هزینه ها سر به فلک می زنه!!هیچ راه دیگه ای نیست؟شنیدم از لیسانس هم کنکور می گیرن ولی خوب البته از لیسانس های مرتبط...گزینه تحصیل در خارج به علت هزینه های بالاش برای من منتفیه
    یعنی واقعا برای خوندن پزشکی دانشگاه سراسری برای کسی مثل من که یک لیسانس دانشگاه سراسری داره دیگه هیچ راهی نیست؟؟؟؟
    آخه این چه قانونیه؟آدم دیگه واسه جبران هیچ راهی نداره؟!!!
    اون زمان که ما کنکور می دادیم ازاین قانونای اعجاب انگیز خبری نبود!!
    آدم تو این مملکت سرنوشتش راحت به باد می ره!
    یعنی الآن من یا باید دانشگاه محترم آزاد درس بخونم یا با هزینه سالی خدا تومن برم یه کشوردیگه چون گناه کردم یه لیسانس دیگه دارم....
    در مورد گرفتن پزشکی از لیسانس باید بگم که این آزمون هر 2 سال یک بار انجام میشه و در اون از رشته های فنی و مهندسی , علوم پایه و سایر رشته های تجربی برای پذیرش در رشته پزشکی امتحان برگزار میشه, ولی اونم شرایطی داره که برات مینویسم:
    1-معدل دیپلمت باید 18 باشه!
    2- معدل کارشناسی باید 17 باشه!
    3- باید یه مدرک معتبر زبان رو داشته باشی ,که اینو میتونی پذیرش مشروط بگیری و بعدا امتحان بدی.
    4-شرایط سنی هم داره البته برای دختر وپسر فرق میکنه پسرا حداکثر 25 سال باید باشه دخترا هم دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم باید 23 سال داشته باشن.
    حالا نمی دونم که شما این شرایطو داری یا نه,امیدوارم داشته باشی.
    راستی منبع این خبر هم روزنامه بازار کاره .

نه متاسفانه
    معدل کارشناسیم زیر 17 هست و تازه همین الآن هم از 23 سنم بیشتره!!!با این وجود فکر کنم باید فاتحه پزشکی خوندن رو بخونم!...گویا باید توی انتخاب رشتم در دبیرستان خیلی بیشتر از این حرفا قضیه رو جدی می گرفتم اما امان از نادانی که این بلاها رو به سر آدم می آره....من اگه سراسری بدم و پزشکی قبول شم حتی با دادن شهریه شبانه هم نمی تونم برم؟؟این قانون مال پزشکیه فقط؟
    در ضمن برای پزشکی در خارج فکر می کنید در مجموع کدوم دانشگاه یا بهتر بگم کدوم کشورها هم پزشکیشون خوبه و هم هزینش پایینه مثلا مثل آلمان یا سوئد؟هزینه زندگی چی؟
    ممنون.
    ویرایش توسط maryam_1986 : March 9th, 2010 در ساعت 09:06 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط xezelwer نمایش پست ها
    در مورد گرفتن پزشکی از لیسانس باید بگم که این آزمون هر 2 سال یک بار انجام میشه و در اون از رشته های فنی و مهندسی , علوم پایه و سایر رشته های تجربی برای پذیرش در رشته پزشکی امتحان برگزار میشه, ولی اونم شرایطی داره که برات مینویسم:
    1-معدل دیپلمت باید 18 باشه!
    2- معدل کارشناسی باید 17 باشه!
    3- باید یه مدرک معتبر زبان رو داشته باشی ,که اینو میتونی پذیرش مشروط بگیری و بعدا امتحان بدی.
    4-شرایط سنی هم داره البته برای دختر وپسر فرق میکنه پسرا حداکثر 25 سال باید باشه دخترا هم دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم باید 23 سال داشته باشن.
    حالا نمی دونم که شما این شرایطو داری یا نه,امیدوارم داشته باشی.
    راستی منبع این خبر هم روزنامه بازار کاره .
    مستند این شرایطی که نوشتین کجاست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    مستند این شرایطی که نوشتین کجاست؟
    دوستان من سرچ کردم و لینک این اخبار رو پبدا کردم البته چون مال چند ماه پیش بود من در مورد معدل دوره کارشناسی و سن دختران برای ثبت نام یه خورده اشتباه کرده بودم ولی اصل ضوابط تو این لینک اومده:
    http://asp.irteb.com/news/completenews.aspx?id=7933
    و تو این لینک که سایت دانشگاه علوم پزشکیه آخرین تغییرات هم اومده:
    http://publicrelations.tums.ac.ir/ne...sp?newsID=8290

Junior Member

نه متاسفانه
    معدل کارشناسیم زیر 17 هست و تازه همین الآن هم از 23 سنم بیشتره!!!با این وجود فکر کنم باید فاتحه پزشکی خوندن رو بخونم!...گویا باید توی انتخاب رشتم در دبیرستان خیلی بیشتر از این حرفا قضیه رو جدی می گرفتم اما امان از نادانی که این بلاها رو به سر آدم می آره....من اگه سراسری بدم و پزشکی قبول شم حتی با دادن شهریه شبانه هم نمی تونم برم؟؟این قانون مال پزشکیه فقط؟
    در ضمن برای پزشکی در خارج فکر می کنید در مجموع کدوم دانشگاه یا بهتر بگم کدوم کشورها هم پزشکیشون خوبه و هم هزینش پایینه مثلا مثل آلمان یا سوئد؟هزینه زندگی چی؟
    ممنون.
    بله درسته شما نه میتونید در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت کنید نه میتونید برای کنکور سراسری بخونید!
    فقط خوندن در دانشگاه آزاد براتون میمونه وتحصیل در خارج کشور.....
    نمیدونم وسع مالیتون تا چه حد هست ولی اگه توان مالیشو دارید چرا خارج نمیرید؟؟؟؟؟
    راستی رشته کارشناسی شما چی بوده و آیا الان دانشجوی ارشدید یا فارغ التحصیل شدید؟؟
    در مورد سوئد شما نمیتوید برید اونجا و واین رشته رو بخونید چون پزشکی و دندانپزشکی در اسکاندیناوی تنها به سیتیزنهای اسکاندیناوی ارائه میشه و لازمه بدونید که تو سوئد و نروژ هزینه ای بابت تحصیل گرفته نمیشه و کاملا رایگانه حتی برای خارجیها!!!!!
    در مورد آلمان واقعا خبر ندارم ولی اگه شما در فروم گشتی تو قسمت پزشکی بزنید یه چیزایی دستگیرتون میشه,چون من یه جا دیدم که در مورد شهریه پزشکی بحث شده بود.
    در مورد آلمان این لینک تاحدودی کمکت مکنه:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ه-تحصیل
    این لینک هم در مورد فنلانده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...d.php?6958-FAQ
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-فنلاند
    انگلیس:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...نگلستان

مالزی:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ر-مالزی
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...فتن-کار-...)
    فیلیپین:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...فیلیپین

ویرایش توسط xezelwer : March 10th, 2010 در ساعت 01:24 AM

ممنون از لینکها...نه هزینه اش زیاده...شاید تنها گزینه دانشگاه آزاد باشه...اگر کسی دانشگاه آزاد پزشکی بخونه آیا توی خارج قبولش دارن که بعد علوم پایه apply کنه بره؟؟و اینکه اگه بر فرض کسی پزشکی عمومی رو تو دانشگاه آزاد بخونه و بخواد تو ایران بمونه آیا واقعا امیدی به قبولی تو آزمون رزیدنتی می تونه داشته باشه؟؟؟