صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط herozad نمایش پست ها
    مشکل من اینه که دقیقا نمیدونم گرایش اقتصاد مالی چقدر با رشته فاینانس هم پوشانی داره چون اگر نزدیک به هم باشن دیگه برام فرقی نداره که رشته ام رو عوض کنم و برم خارج از کشور مالی بخونم چون احتمالا بتونم حتی واسه ارشد برم اقتصاد مالی بخونم اونجا و بعدش پذیرش بدن واسه دکتری اقتصاد مالی...چون هم سابقه کار مرتبط دارم و هم تا اون موقع(برنامه ریزی برای 2سال دیگه )میتونم مقاله های مرتبط به مالی و اقتصاد سنجی و نمره زبان خوبی داشته باشم...ضمنآ سازمان مدیریت صنعتی یک دوره MBAبا گرایش فاینانس داره که طول دوره اش 2.5 سال میشه با هزینه 13میلیون (که طبق گفته شما از هزینه واسه cfa کمتر هست)که بنظرم اگه این مورد مورد قبول دانشگاههای خارج(سطح متوسط)باشه شاید بتونه رزمه ام رو قوی تر کنه در زمینه های مربوط به فاینانس...حالا خواهش دارم از شما و دیگر دوستان به عنوان یک جمع بندی با نظر خودت منو راهنمایی کنید چون دیگه نمیخوام وقت رو بیشتر از این تلف کنم و باید استارت بزنم به امید خدا...سپاس
    به شخصه که اصلا سازمان مدیریت صنعتی رو پیشنهاد نمیکنم. کسی رو داشتم که اونجا درس میخوند ، شدیدا کیفیت آموزشی پایینه. (نظر شخصی من بر اساس شواهدی که داشتم)
    ببین خیلی با هم فرق ندارن ، اقتصاد مالی یکمی آکادمیک تره و ممکنه تو بیزنس اسکول ها تو دپارتمان اقتصاد ارائه بشه تا مثلا بیزنس یا فاینانس.
    تو بازار کار فاینانس شناخته شده هست ولی اقتصاد مالی یه جورایی نو پا هست و جا داره فعلا تا خودش رو نشون بده.
    در کل اگه بدونین چی از فاینانس دقیقا انتظار دارین یا میخواین ، اونو با یکم بالا پایین تو اقتصاد مالی میتونین بدست بیارین در حالی که پذیرش گرفتن از اقتصاد مالی قابل مقایسه با فاینانس نیست. (به خاطر اسم زیادی معروفی که فاینانس داره)
    هیچ دوره ای ، هیچ کلاسی و هیچ مدرک دانشگاهی ای در دنیا نیست که هر سه سطح CFA رو پوشش بده ، ماکزیمم دوره های فوق فاینانس تو دانشگاه های خوب دنیا ادعا میکنن که ما دو سطح اول رو پوشش میدیم ، لذا اصلا همچین انتظاری از دانشگاه ها نداشته باشین خصوصا سازمان مدیریت صنعتی !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    به شخصه که اصلا سازمان مدیریت صنعتی رو پیشنهاد نمیکنم. کسی رو داشتم که اونجا درس میخوند ، شدیدا کیفیت آموزشی پایینه. (نظر شخصی من بر اساس شواهدی که داشتم)
    ببین خیلی با هم فرق ندارن ، اقتصاد مالی یکمی آکادمیک تره و ممکنه تو بیزنس اسکول ها تو دپارتمان اقتصاد ارائه بشه تا مثلا بیزنس یا فاینانس.
    تو بازار کار فاینانس شناخته شده هست ولی اقتصاد مالی یه جورایی نو پا هست و جا داره فعلا تا خودش رو نشون بده.
    در کل اگه بدونین چی از فاینانس دقیقا انتظار دارین یا میخواین ، اونو با یکم بالا پایین تو اقتصاد مالی میتونین بدست بیارین در حالی که پذیرش گرفتن از اقتصاد مالی قابل مقایسه با فاینانس نیست. (به خاطر اسم زیادی معروفی که فاینانس داره)
    هیچ دوره ای ، هیچ کلاسی و هیچ مدرک دانشگاهی ای در دنیا نیست که هر سه سطح CFA رو پوشش بده ، ماکزیمم دوره های فوق فاینانس تو دانشگاه های خوب دنیا ادعا میکنن که ما دو سطح اول رو پوشش میدیم ، لذا اصلا همچین انتظاری از دانشگاه ها نداشته باشین خصوصا سازمان مدیریت صنعتی !
    سپاس از راهنمایی بسیار سازنده ات دوست خوبم...
    چیزی که طی این چند روز برام روشن شد طبق گفته های شما و نظر دیگر دوستانم و با توجه به هزینه فرصت عمر انسان که هیچ چیزی ارزشش رو نداره به نظرم اگه تمرکزم روی همین اقتصاد مالی باشه و از لحاظ مقاله و نمره زبان و سابقه کار بتونم رزمه خوبی درست کنم بتونم به اهدافم برسم...حالا بنظر شما اگه چنین برنامه ای رو بخوام شروع کنم باید فعلا بیخیال cfa بشم و روی GREوقت بذارم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط herozad نمایش پست ها
    سپاس از راهنمایی بسیار سازنده ات دوست خوبم...
    چیزی که طی این چند روز برام روشن شد طبق گفته های شما و نظر دیگر دوستانم و با توجه به هزینه فرصت عمر انسان که هیچ چیزی ارزشش رو نداره به نظرم اگه تمرکزم روی همین اقتصاد مالی باشه و از لحاظ مقاله و نمره زبان و سابقه کار بتونم رزمه خوبی درست کنم بتونم به اهدافم برسم...حالا بنظر شما اگه چنین برنامه ای رو بخوام شروع کنم باید فعلا بیخیال cfa بشم و روی GREوقت بذارم؟
    من تنها بهتون اطلاعات میدم و تصمیم گیری با شما است.
    من وقتی برای جیمت شروع کردم به خوندن (آزمون تا حدی شبیه GRE) امتحان تافل نداده بودم ولی سطح زبانم با توجه به آزمون های امتحانی ای که داده بودم حداقل 85-90 بود.
    آماده شدن برای GMAT از من 3 ماه نسبتا فول تایم وقت گرفت.
    امتحان CFA سطح 1 ، حدود 3500 صفحه مطلب هست.
    اگه زبانتون در حد تافل 90 باشه و پیش زمینه فاینانس داشته باشین این امتحان از شما 4 ماه فول تایم وقت میگیره (حدودا)
    حالا اگه زبانتون ضعیف باشه (حدود 65-70 تافل) و پیش زمینه فاینانس و حسابداریتون ضعیف باشه ، این امتحان ازتون 10-12 ماه فول تایم وقت میگیره...

خودتون حساب کنین که آیا وقت برای خوندن CFA دارین یا نه؟

برای این که راحت تر بررسی کنین ، یه آزمون استاندارد CFA با پاسخ هاش رو گذاشتم که دانلود کنین و خودتون ببینین سطحتون چطوره...
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

سلام...میخواستم منو یکم راهنمایی کنید...در مورد دوره امادگی آزمون CFA که دانشگاه شریف برگزار میکنه و مدرکی که ارایه میکنه...WWW.IRFINANCE.IR آیا حضور تو این دوره به نظر شما پیش نیاز خاصی میخواد؟(با توجه به اینکه من تحصیلاتم فنیه و من با خوندن مطالب وبسایت اصلی موسسه CFA به این نتیجه رسیدم که پیشنیاز خاصی لازم نیست....) و اینکه آیا این راه مناسبی برای ورود به فیلدFINANCE هست یا نیست؟ یه بار یه استادی این دوره رو برای بچه های فنی که میخوان وارد این فیلد کاری و بطور کلی مدیریت و کارآفرینی بشن پیشنهاد کرد...آیا این حرف درسته؟
    ممنون...

Junior Member

سلام . دوره هايي كه شريف برگزار ميكنه دوره هاي خوبيه اما قطعا نميتونه شما رو به سطح آزمون برسونه اگه تكيه شما صرفا بر كلاسه و پشتكار خودتون رو مي طلبه . اتفاقا همين كه شريف پيش نياز خاصي نميذاره يه مقدار سطح كلاس رو پايين مياره چون بعضا افراد هيچ ذهنيتي از دوره ندارن و وارد اون ميشن . اين دوره دوره امادگي ازمونه نه اموزش..به نظر من اول سعي كنيد چند دوره اشنايي با مالي بريد (شريف دوره هاي خوبي برگزار ميكنه) و بعدا وارد اين دوره بشيد .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehazimy نمایش پست ها
    سلام...میخواستم منو یکم راهنمایی کنید...در مورد دوره امادگی آزمون CFA که دانشگاه شریف برگزار میکنه و مدرکی که ارایه میکنه...WWW.IRFINANCE.IR آیا حضور تو این دوره به نظر شما پیش نیاز خاصی میخواد؟(با توجه به اینکه من تحصیلاتم فنیه و من با خوندن مطالب وبسایت اصلی موسسه CFA به این نتیجه رسیدم که پیشنیاز خاصی لازم نیست....) و اینکه آیا این راه مناسبی برای ورود به فیلدFINANCE هست یا نیست؟ یه بار یه استادی این دوره رو برای بچه های فنی که میخوان وارد این فیلد کاری و بطور کلی مدیریت و کارآفرینی بشن پیشنهاد کرد...آیا این حرف درسته؟
    ممنون...
    سلام
    من تازه عضو این فروم شدم
    برای دسامبر امسال اگه خدا بخاد میخام سطح یک رو امتحان بدم و تقریبا هم چیزی نخوندم ولی میدونم شدنیه و با چندتا از چاتر هولدرها صحبت کردم ولی دیگه فول تایم وقت میخاد ... کلاسها کلا واس کسانیه که بک گراند ندارن ولی اصلا برای آزمون کافی نیستن و باید خیلی بیشتر خوند . ولی همونطور هم که دوستان اشاره کردن واقعا مدرک معتبریه
    موفق باشید

رشته و دانشگاه

من سطح 1 رو پاس کردم ، برای اینکه پولتون رو دور نریزین به این چندتا نکته توجه کنین:

اگه سطح زبانتون خوب نیست ، این امتحان برای آمادگی ازتون کلی وقت میگیره ، پس فکر نکنین 2 ماهه میشه حاضر شد. حتی اگه پیش زمینه مالی هم داشته باشین. (سطح پایین زبان منظورم تافل IBT حدود 65 یا کمتر هست)
    چرا اینو میگم ؟ چون حتی اگه مدیریت کنین و تو 2 ماه برای امتحان آماده بشین باز سرجلسه ممکنه وقت کم بیارین چون امتحان عین کنکورخودمونه و وقت هر تست شدیدا محدوده و اگه زبانتون خوب نباشه و بخواین رو معنی جمله ها و لغت ها یکمی مکث کنین آخر امتحان یهو وقت کم میارین.

اگه پیش زمینه مالی دارین و زبانتون هم در حد تافل IBT 90 به بالا هست ، شاید حدود 1.5 ماه فول تایم وقت ببره تا حاضر بشین (در بهترین حالت)

لذا اصلا و ابدا ریسک نکنین و فکر کنین مثلا تو 6 ماه حاضر میشین برای امتحان اگه هم پیش زمینه مالی ندارین و هم زبانتون ضعیفه... الکی پول دور میریزین.
    به عقیده من کلاس میتونه کمک خوبی باشه ولی کلاسی که عمومی هست و برای کلی مخاطب با پیش زمینه های مختلف داره درس داده میشه به هیچ دردی نمیخوره تو این امتحان...
    1. این پست برای شروع

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

سلام دوستان
    ممنون کاوه جان از اینکه وقت میزاری و پاسخ میدی سوالات رو
    امکانش هست برامون در مورد سطح سخت بودن سوالات نسبت به مطالب کتاب توضیح بدی. با خوندن همین ها میشه از پس امتحان بر اومد یعنی تمام نکاتی که لازمه برای دونستن جواب سوالات توی کتاب هست یا مثل جیمت که سوالات از کتابا مخصوصا این اواخر سخت تر میشدند هستش؟
    اگه میشه یه کلیتی بگو که فضای امتحان هم دستمون بیاد مرسی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zrahmati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون کاوه جان از اینکه وقت میزاری و پاسخ میدی سوالات رو
    امکانش هست برامون در مورد سطح سخت بودن سوالات نسبت به مطالب کتاب توضیح بدی. با خوندن همین ها میشه از پس امتحان بر اومد یعنی تمام نکاتی که لازمه برای دونستن جواب سوالات توی کتاب هست یا مثل جیمت که سوالات از کتابا مخصوصا این اواخر سخت تر میشدند هستش؟
    اگه میشه یه کلیتی بگو که فضای امتحان هم دستمون بیاد مرسی
    سوال ها و سختیشون در حد کتاب و تست هاش هست. شما مطمئن باشین با خوندن کتاب ها و زدن تست هاش پاس میکنین. اصلا دنبال رفرنس ها و تست های بیشتر نباشین. اصلا نکته تستی خاص یا چیزی که خارج از کتاب ها باشه رو نه لازمه بدونین و نه انتظارش میره که بدونین.
    ببینین امتحان خیلی خیلی منطقی و اصولی طراحی شده. درس بخونین پاس میشین !! واقعا همینه.

معمولا امتحان صبح ساده تر از امتحان عصر هست ولی هردوتا در حد و سطح همون 6 تا کتاب هست.

امتحان سطح 1 بیشتر تست درک مفاهیم شماست تا محاسبات ، سطح 2 بیشتر تست قدرت محاسبات هست. لذا مفاهیم تو این آزمون خیلی مهمه.
    1. این پست برای شروع

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    سوال ها و سختیشون در حد کتاب و تست هاش هست. شما مطمئن باشین با خوندن کتاب ها و زدن تست هاش پاس میکنین. اصلا دنبال رفرنس ها و تست های بیشتر نباشین. اصلا نکته تستی خاص یا چیزی که خارج از کتاب ها باشه رو نه لازمه بدونین و نه انتظارش میره که بدونین.
    ببینین امتحان خیلی خیلی منطقی و اصولی طراحی شده. درس بخونین پاس میشین !! واقعا همینه.

معمولا امتحان صبح ساده تر از امتحان عصر هست ولی هردوتا در حد و سطح همون 6 تا کتاب هست.

امتحان سطح 1 بیشتر تست درک مفاهیم شماست تا محاسبات ، سطح 2 بیشتر تست قدرت محاسبات هست. لذا مفاهیم تو این آزمون خیلی مهمه.
    سلام
    کاوه جان تبریک می گم قبولی شما رو در این آزمون. وااااقعا خوشحال شدم ، انشالله در مراحل بعدی آزمون هم موفق باشید.
    دوستان من هم برای آزمون دسامبر ثبت نام کردم هر کدام از دوستان هم که خبری از آزمون یا نکته ای داشتند خوشحال می شم بتونیم با هم به اشتراک
    بگذاریم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)