صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    والا از نظر مفاهیم که خوب مثلا اقتصادشو خوب میدونم چون اکثرا کورس های خودم رو با کتب انگلیسی خوندم مثل اقتصاد سنجی و...ریاضی هم خوب جلو رفتم
    حالا مثلا حسابداری هم بالاخره پاس کردم در حد ۲ترم و تازگی نداره برای من ولی خوب کلی بگم از نظر شما دوستان که فایننس خوندین عقب ترم.
    در مورد انگلیسی هم تافل ۹۷ دارم و الانم در مرحله GRE هستم.
    در مورد اینکه اکثرا تو نیویورک و جاهای شاخ دیگه حرفتون صحیحه اما خوب چون گذروندن این ۳ مرحله امتحان طول میکشه (حدودشو میدنید؟ برا ی فرد مثل من) گفتم شاید ی مرحله اینجا بدم بقیه رو اونور زیاد غیر عقلانی نباید باشه.
    یکم ریاضی تر صحبت کنیم، اگر بخوای به این امتحان تا سطح اول وزن بدی در مقایسه با سایر موارد مهم در پذیرش مثل تافل و جی ار یی با فرض متعادل بودن این تافل و جی ار یی، به CFA با توجه به تجربتون چه وزنی میدید؟
    خوب بذار اینجوری بگم:
    CFA خوبه ، اول از همه برای خودت که وقتی اومدی تو دانشکده یهو تو بمبارون اصطلاحات و واژه ها و غیره بتونی زنده بمونی ! وگرنه یهو سرگیجه میگیری که چه خبره و اینا دارن به چه زبونی حرف میزنن !
    اگه جیمت بالای 700 بگیری (خیلی راحت نیست ولی نشدنی هم نیست) به مراتب شانس پذیرش و گرفتن یه کمک هزینه رو بیشتر بالا میبره تا CFA سطح 1 رو پاس کنی.
    پاس کردن هر 3 مرحله این آزمون وقت زیادی میخواد ، با فرض اینکه زندگی رو تعطیل کنی و صبح تا شب یه ریز بخونی و شدیدا خر بزنی و هیچ مشکلی نخوری و .... در بهترین حالت تو 2 سال تموم میشه !
    ولی این تا حد زیادی شانس کمی براش داری ، چون تنها 40 درصد شرکت کننده های هر سطح میتونن پاسش کنن. لذا اگه 40 درصد رو 3 بار در خودش ضرب کنی میبینی که شانس قبولی یه نفر که شروع کنه و پشت هم آزمون ها رو پاس کنه خیلی کمه...

پس این تئوری که میشینی و میخونی و هر سه رو پاس میکنی رو بهتره اصلا بهش فکر نکنی تو این مقطع چون باید از زمانت بهتر استفاده کنی.
    جیمت بده و تافل هم که مینیمم باید 100 باشه. اگه دیدی تهش وقت اضافه اومد سطح 1 رو هم تو June سال بعد برو امتحان بده.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    خوب بذار اینجوری بگم:
    CFA خوبه ، اول از همه برای خودت که وقتی اومدی تو دانشکده یهو تو بمبارون اصطلاحات و واژه ها و غیره بتونی زنده بمونی ! وگرنه یهو سرگیجه میگیری که چه خبره و اینا دارن به چه زبونی حرف میزنن !
    اگه جیمت بالای 700 بگیری (خیلی راحت نیست ولی نشدنی هم نیست) به مراتب شانس پذیرش و گرفتن یه کمک هزینه رو بیشتر بالا میبره تا CFA سطح 1 رو پاس کنی.
    پاس کردن هر 3 مرحله این آزمون وقت زیادی میخواد ، با فرض اینکه زندگی رو تعطیل کنی و صبح تا شب یه ریز بخونی و شدیدا خر بزنی و هیچ مشکلی نخوری و .... در بهترین حالت تو 2 سال تموم میشه !
    ولی این تا حد زیادی شانس کمی براش داری ، چون تنها 40 درصد شرکت کننده های هر سطح میتونن پاسش کنن. لذا اگه 40 درصد رو 3 بار در خودش ضرب کنی میبینی که شانس قبولی یه نفر که شروع کنه و پشت هم آزمون ها رو پاس کنه خیلی کمه...

پس این تئوری که میشینی و میخونی و هر سه رو پاس میکنی رو بهتره اصلا بهش فکر نکنی تو این مقطع چون باید از زمانت بهتر استفاده کنی.
    جیمت بده و تافل هم که مینیمم باید 100 باشه. اگه دیدی تهش وقت اضافه اومد سطح 1 رو هم تو June سال بعد برو امتحان بده.
    دوست عزیز من تصمیم گرفتم که تو امتحان دسامبر شرکت کنم کتاباشم گرفتم بهصورت فیزیکی اما فعلا ثبت نام نکردم. کتاب اول که مربوط به قانون و مقررات و البته ریاضی که در اخرش میشه رو استارت زدم به نظرم سبکه اگه مثل مثال هایی که در طول مباحث میزنه سوال بده. منتها قصد دارم ی کتاب دیگه هم اضافه کنم منتها کدوم رو نمیدونم. رشتم اقتصاده کتاب اقتصادش رو میزارم مهر به بعد الان وقتم ازاد تره میخوام ی کتاب سنگین بردارم. کدوم بنظرتون مناسبه؟ financial reporting?

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوست عزیز من تصمیم گرفتم که تو امتحان دسامبر شرکت کنم کتاباشم گرفتم بهصورت فیزیکی اما فعلا ثبت نام نکردم. کتاب اول که مربوط به قانون و مقررات و البته ریاضی که در اخرش میشه رو استارت زدم به نظرم سبکه اگه مثل مثال هایی که در طول مباحث میزنه سوال بده. منتها قصد دارم ی کتاب دیگه هم اضافه کنم منتها کدوم رو نمیدونم. رشتم اقتصاده کتاب اقتصادش رو میزارم مهر به بعد الان وقتم ازاد تره میخوام ی کتاب سنگین بردارم. کدوم بنظرتون مناسبه؟ financial reporting?
    هم دانشگاهی عزیز توصیه اکید اکید بهتون میکنم، الان وقت این ازمون نیست و شما به فکر نمرات بالای GRE& IELTS باشید! به نظرم این مرحله (این آزمون) بهتر در آینده به اصطلاح "unlocked" شه برای شما! و شما الان فقط رویه تضمین نمره GRE بالا سرمایه گداری کنید، تا پذیرش فوق لیسانس عالی بگیرید با فاند.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

رشته و دانشگاه

من نمیدونم منظورتون از سنگین چی هست چون نه سطح اطلاعات شما رو میدونم و نه تجربه اتون رو.

FRA خیلی طولانی و پر از اصطلاحات حسابداری هست و صورت های مالی توش بحث میشه ، اگه شناخت خوب داشته باشین همه اش میشه حفظ کردنی ، اگه شناخت خوب نداشته باشین میشه سنگین.
    Derivatives یا ابزار مشتقه نمیدونم اصلا خوندین یا نه ، اگه نخوندین میشه یه مبحث سخت و وقتگیر ، اگه خونده باشین خیلی سخت نیست.
    Fixed Income هم اگه آشنا نباشین مبحث سخت و وقتگیری هست.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member

سلام. من هم به دنبال پارنر برای آزمون CFA هستم.

ایمیل من:.....
    ویرایش توسط nimaK : January 31st, 2017 در ساعت 12:10 PM دلیل: تماس خارج از فروم بر خلاف مقررات است

Junior Member

سلام.من به دنبال پارتنر برای آزمون cfa هستم....اگر کسی پایه هست خبر بده....ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

سلام

دوستان این امتحان CFA معمولا چه زمانی درش شرکت میکنند؟ بچه هایی که فایننس میخوانند یا در اینده میخواند اپلای کنن هم این امتحان را باید بدهند؟

با تشکر

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    سلام

دوستان این امتحان CFA معمولا چه زمانی درش شرکت میکنند؟ بچه هایی که فایننس میخوانند یا در اینده میخواند اپلای کنن هم این امتحان را باید بدهند؟

با تشکر

سه تا سطح داره
    سطح 1 رو 2 بار تو سال امتحان میگیرن ، یکی تو دسامبر یکی تو جوون
    سطح های 2 و 3 یکبار تو سال امتحان گرفته میشن و اونم فقط تو جوون
    تو ایران بخواین بخونین خیلی داشتن این مدرک کار خاصی نمیکنه ، خارج از ایران کمک میکنه که تا حد زیادی گپ دانش با دانشجو ها رو پر کنین
    1. این پست برای شروع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Financial Management - Razi University

برای کسی که کارشناسی مدیریت مالی خونده و و مشکل زبان هم نداره فکر می کنید چه قدر وقت می بره آماده شدن برای gmat .
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Translation

سلام دوستان . من به شدت به رشته MBA علاقه دارم و از Finance هم خوشم میاد و ته همه درس خوندنمم میخام به مهاجرت و تحصیل در دانشگاههای خارج ختم بشه . ازونجایی که شنیدم MBA خوندن تو ایران یجورایی اتلاف وقته ، میخواستم برای ارشد شروع کنم برای مدیریت مالی خوندن که اگه بشه برای دکترا (یا فوق دوم) تو همین رشته اپلای کنم یا اینکه با خوندن فوق لیسانس مدیریت مالی و معدل خوب (ایشالا) بتونم مسیر ادامه تحصیل تو رشته MBA (پذیرش با کمک هزینه ی مالی) به عنوان فوق دوم رو هموارتر کنم. تا اینکه میون جستجو به این آزمون CFA برخوردم . حالا آیا به نظر دوستان اینکه من ارشد مدیریت مالی رو بخونم بهتره یا اینکه وقتی که قراره برای شرکت در کنکور و دو سال فوق لیسانس تلف بشه رو برای دریافت مدرک CFA صرف کنم که یه رزومه ای بشه برای اپلای کردن برای mba یا فایننس. کدوم راه به نظرتون مناسبتره ؟ یا اصلا آیا اگه همون mba رو تو ایران بخونم میتونه راهی باز کنه برای ادامه تحصیل در خارج تو مقطع دکترا؟
    (اگر احیانا صحبت هاییم ایراد دار یا متناقضند عذر میخوام چون تمممام اطلاعاتی که تونستم کسب کنم صرفا و صرفا با خوندن همین فروم و صحبت های دوستان بوده )
    اطلاعات اضافه (و شاید بدردنخور!):رشته کارشناسیم کاملا نامربوط به این دو حوزه است(مترجمی) . معدل 17.30 . تافل هنوز ندادم ولی حدود 110 . البته بالاتر هم خواهد رفت. استعداد ریاضی ام خوبه (معدل بالای 19.70 تو دبیرستان تو رشته ریاضی) ولی چند سالیه که به دلیل بیماری بسیار شدید دور بودم از ریاضی و به خوندن زیان اکتفا کردم و تو ریاضی به قول فرنگیا rusty شدم . تو سال 97 هم پلن دارم ایشالا مدرک تدریس celta دانشگاه کمبریج رو بگیرم (نمیدونم اصلا رزومه ای میتونه بشه یا نه. )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)