صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

پیش فرض CFA or GMAT

با سلام
    از دوستان یه سوال داشتم . من قصد ادامه تحصیل در رشته FINANCE رو دارم. مثل همه میتونم بالاخره یه نمره نسبتا خوب توی TOEFL بیرم اما از دادن امتحان GMAT متنفرم. همونجور که میدونید مدرک CFA یکی از مدارک مهم رشته FINANCE هست و یه جور میتونه دید FINANCE طرف را بسنجه به نظر شما داشتن این مدرک میتونه کمبود GMAT رو جبران کنه؟ آیا بدون GMAT اصلا میشه پذیرش گرفت؟ و با توجه به این که این امتحان هر سال یه بار برگزار میشه اگه میشه منو راهنمایی کنین چون زمان محدودی برای تصمیم گیری دارم. باتشکر

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

با سلام،
    امتحان CFAدر نوامبر هر سال برگزار ميشود و كلا 3 لول دارد.برای گذروندن هر لول هم بايد 2000-1500 صفحه منابع اون بخش رو مطالعه كنيد.كه اصلا قابل مقايسه باGMAT نيست.
    معمولا افراد پس از گرفتن مدركMBA برای گرفتنCFA اقدام ميكنند. در سال 2008، از شركت كنندگان در امتحان كه اغلب فارغ التحصيل هایMBA هستند فقط 35 در صد تونستند امتحان رو قبول بشن.
    موفق باشيد

Smile پاسخ : CFA or GMAT

سلام
    اول از همه بگم که CFA و GMAT هیچ ارتباطی با هم ندارن.GMAT امتحان آکادمیکه,و CFA یه مدرک کاریه.این مدرک نمیتونه کمبود GMAT رو جبران کنه,ولی میتونه پرتفوی شما رو توی گرفتن پذیرش قوی کنه.هیچ کس نمیتونه اعتباری که CFA به همراه میاره رو زیر سوال ببره.حتی خیلی از دانشگاهای دنیا سیلابسهای درسی خودشون رو منطبق با کتابهای CFA کردن,و موفقیت دانشجوهاشون توی گذروندن امتحانای CFA جزو افتخارات بزرگشون هست.(لیست این دانشگاها رو میتونید تو سایت cfainstitute.org مشاهده کنید).و حتی درصدهای قبولیشون رو روی سایت میزنن.همونجور که abbed فرمودن در سال 2008، از شركت كنندگان در امتحان كه اغلب فارغ التحصيل هایMBA هستند فقط 35 در صد تونستند امتحان رو قبول بشن.که این درصد توی سال 2010 به 38% رسیده بود.اما باید بگم که این درصد کم قبولی بخاطر اینه که خیلی از کسانی که ثبت نام واسه امتحانای CFA میکنن برای امتحان نمیخونن ویا اینکه فرصت خوندن اونو ندارن.چون تقریبا 90% افرادی که برای این امتحان ثبت نام میکنن افرادی هستن که شغلهای پر مشغله ای دارن و فرصت خواندن کتابهای آن را ندارن.اگر کسی کتابهای CFA رو عمیق بخونه میتونه این امتحان چلنجیرو بگذرونه.بذار خیالتونو راحت کنم یکی از برتریهای مهم شما توی پذیرش گرفتن توی رشته finance محسوب میشه.
    تعداد صفحات level 1 توی سال 2010, 3350 صفحه بود.(من این امتحانو سال 2010 گذروندم)البته level 2,level 3 رو اطلاع ندارم.ولی میدونم که تعداد صفحاتش کمتر از level 1.ولی سختر از level 1.
    سحرگاهان كه شبنم آيتي از پاك بودن را به گل ها هديه مي بخشد به آن محراب پاكش آرزو كردم برايتان: خوب ديدن ، خوب بودن ، خوب ماندن را ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    financce

سلام. من لیسانس ریاصی و دارای فوق مدیریت بازرگانی باگرایش مالی هستم. من تازه با مدرک CFA آشنا شدم. ممکنه بگید این چه جور مدرکی هست و اینکه منابع آزمونس را از کجا باید پیدار کرد. و اینکه آیا آزمونش داخل ایران هم برگزار میشه یا نه؟ من قصد دارم برای PHD مالی رو در خارج از کشور ادامه بدم و امتحان آیلتس رو برای اردیبهشت ثبت نام کردم و به دنبال این هستم که اگر مسیری راحتتر از GMAT برای apply هست اون مسیر رو برم. لطفا اگر امکان داره درباره این امتحان CFA بیشتر توضیح دید و با اگر سایت جامعی رو میشناسید معرفی کنید. ممنون

سلام.تو پست قبلیم فکر میکنم میتونید جواب خیلی از سوالاتونو بگیرید.منابعشو میتونید تو خود سایت CFA پیدا کنید.(cfainstitute.org).بعضی از دانشگاها که پارتنر CFA هستن,پذیرش با فاند کامل برای مقطع phd برای کسایی که CFA دارن میدن.این لینک دانشگاهایی هست که پارتنر CFA هستن.(یعنی احتیاج به GMAT نیست و با داشتن CFA میتونید پذیرشتونو بگیرید).
    http://www.cfainstitute.org/partners..._by_region.pdf
    ولی باید بگم که این راه اصلا آسون تر از گرفتن GMAT نیست.وقتی که واسه این امتحان میذارید اصلا قابل مقایسه با زمانی که واسه امتحان GMAT میذارید نیست.اگر سطح زبانتون در سطح معقولی باشه,با 3 4 ماه,میتونید GMAT رو جمش کنید و نمره خیلی خوبی هم بگیرید(700+),ولی CFA اینتور نیست.اگر وقت زیاد دارید CFA بهترین گزینست واسه ما کسایی که مالی خوندیم,ولی اگر وقت کم دارید GMAT مناسبتونه.
    این امتحان داخل ایران گرفته نمیشه,ولی تو کشورهای مجاورمون مثل دبی و ترکیه سنترهایی واسه دادن امتحان هست که تو خود سایت CFA میتونید ببینید.
    من اینجا زیاد نمیام.اگر سوالی دارید به ایمیلم میل بزنید.خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم
    سحرگاهان كه شبنم آيتي از پاك بودن را به گل ها هديه مي بخشد به آن محراب پاكش آرزو كردم برايتان: خوب ديدن ، خوب بودن ، خوب ماندن را ...

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط blackcherry نمایش پست ها
    ,پذیرش با فاند کامل برای مقطع phd برای کسایی که CFA دارن میدن.این لینک دانشگاهایی هست که پارتنر CFA هستن.(یعنی احتیاج به GMAT نیست و با داشتن CFA میتونید پذیرشتونو بگیرید).
    دوست عزیز برنامه های پارتنر رو که من نگاه کردم اصلا هیچ برنامه PhD در این لیست نیست و نمیدونم چطور این برداشت رو کردید. می تونید به صورت رندوم هم چک کنید که دانشگاههای این لیست جی مت را برای سی اف ای ویو نمی کنن در برنامه های PhD .

Junior Member

سلام منم جایی ندیدم بگن با داشتن CFA شما در دکترا Gmat نیاز ندارین فقط دانشگاه Canada) Queens) رو دیدم که برای پذیرش کارشناسی ارشد finance CFA level 1به جای Gmat قبول میکنه

Senior Member Gclub آواتار ها

من یه بررسی کردم دیدم که این دانشگاه هایی که پارتنر CFA اعلام شده اند همه اشون دوره فوق یا لیانسشون مورد ارزیابی قرار گرفته شده و تایید شده.

محتوای کتابهای لول 1 هم با محتوای دوره های فوق بیشتر هماهنگ هست.

"فکر می کنم" (شک دارم) باید درس هایی مثل Econometric , Risk Management , Portfolio Management رو پاس کنیم تا بتونیم تا حدی به محتوای درسی CFA تسلط پیدا کنیم و برای درس اقتصاد سنجی باید آمار و احتمال خوب بلد باشیم ...
    لطف دوستانی که امتحان رو گذروندن کامنت بدن تا برای من هم موضوع روشن باشه...

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

اول از همه باید عرض کنم که من با شما کاملا هم عقیده بودم
    ولی به نظرم اصلا از جیمت متنفر نباشین ، محتوای این آزمون خیلی مهمه و بعدا هم بسیار بهتون کمک میکنه. به نظرم اصلا دنبال فرار ازش نباشین ، من بودم - راه چاره ای نداشت ، یه بار دیگه خوندم و بار دوم تا حدی موفق شدم. ولی محتوای آزمونش خیلی مهمه و خیلی به کارتون میاد.

در خصوص CFA هم باید بگم که خیلی داشتن CFA متداول هست و دانشکده ها خیلی بهش به عنوان یه اهرم قدرت برای حذف جیمت نگاه نمیکنن. جیمت به خودی خود اطلاعات مهمی رو در اختیار ادمیشن آفیس میزاره که CFA نمیزاره.

به عنوان مثال ، ادمیشن آفیس دانشگاه یورک کانادا به من گفت که نمره رایتینگت 4 هست و این از نظر دپارتمان ما یعنی ریجکت !!!! این نمره یعنی تو از زبان هیچی نمیفهمی و اصرار تو به مصاحبه حضوری کمک کرد تا به من اثبات بشه تو آزمون خوب عمل نکردی وگرنه به خوبی صحبت میکنی.
    آزمون جیمت خیلی قدرت رنکینگ داوطلبان رو به دانشگاه ها میده که عمرا ازش دست بردارن.

سعی نکنین ازش در برین ، چون دانشگاه های خوب کوتاه نمیان و اگر هم جایی کوتاه بیاد ممکنه خیلی برنامه خوبی نداشته باشه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

Unhappy پاسخ : CFA or GMAT

سلام
    اول از همه اینکه CFA مدرک واقعا معتبریه و خیلی از دانشگاها اونو قبول دارن .
    دوم اینکه خودتونو اذیت نکنید CFA ایران رو تحریم کرده و کسایی که ملیت ایرانی دارن اجازه شرکت در امتحان رو ندارن (حتی در خارج کشور)
    اطلاعات بیشتر رو توی قوانین ثبت نام خود سایت رسمی cfa می تونید ببینید

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)