نقل قول نوشته اصلی توسط herozad نمایش پست ها
مشکل من اینه که دقیقا نمیدونم گرایش اقتصاد مالی چقدر با رشته فاینانس هم پوشانی داره چون اگر نزدیک به هم باشن دیگه برام فرقی نداره که رشته ام رو عوض کنم و برم خارج از کشور مالی بخونم چون احتمالا بتونم حتی واسه ارشد برم اقتصاد مالی بخونم اونجا و بعدش پذیرش بدن واسه دکتری اقتصاد مالی...چون هم سابقه کار مرتبط دارم و هم تا اون موقع(برنامه ریزی برای 2سال دیگه )میتونم مقاله های مرتبط به مالی و اقتصاد سنجی و نمره زبان خوبی داشته باشم...ضمنآ سازمان مدیریت صنعتی یک دوره MBAبا گرایش فاینانس داره که طول دوره اش 2.5 سال میشه با هزینه 13میلیون (که طبق گفته شما از هزینه واسه cfa کمتر هست)که بنظرم اگه این مورد مورد قبول دانشگاههای خارج(سطح متوسط)باشه شاید بتونه رزمه ام رو قوی تر کنه در زمینه های مربوط به فاینانس...حالا خواهش دارم از شما و دیگر دوستان به عنوان یک جمع بندی با نظر خودت منو راهنمایی کنید چون دیگه نمیخوام وقت رو بیشتر از این تلف کنم و باید استارت بزنم به امید خدا...سپاس
به شخصه که اصلا سازمان مدیریت صنعتی رو پیشنهاد نمیکنم. کسی رو داشتم که اونجا درس میخوند ، شدیدا کیفیت آموزشی پایینه. (نظر شخصی من بر اساس شواهدی که داشتم)
ببین خیلی با هم فرق ندارن ، اقتصاد مالی یکمی آکادمیک تره و ممکنه تو بیزنس اسکول ها تو دپارتمان اقتصاد ارائه بشه تا مثلا بیزنس یا فاینانس.
تو بازار کار فاینانس شناخته شده هست ولی اقتصاد مالی یه جورایی نو پا هست و جا داره فعلا تا خودش رو نشون بده.
در کل اگه بدونین چی از فاینانس دقیقا انتظار دارین یا میخواین ، اونو با یکم بالا پایین تو اقتصاد مالی میتونین بدست بیارین در حالی که پذیرش گرفتن از اقتصاد مالی قابل مقایسه با فاینانس نیست. (به خاطر اسم زیادی معروفی که فاینانس داره)
هیچ دوره ای ، هیچ کلاسی و هیچ مدرک دانشگاهی ای در دنیا نیست که هر سه سطح CFA رو پوشش بده ، ماکزیمم دوره های فوق فاینانس تو دانشگاه های خوب دنیا ادعا میکنن که ما دو سطح اول رو پوشش میدیم ، لذا اصلا همچین انتظاری از دانشگاه ها نداشته باشین خصوصا سازمان مدیریت صنعتی !