نقل قول نوشته اصلی توسط Golhin نمایش پست ها
كاوه جان؛ درود

بابت وقتي كه گذاشتي سپاس. شما خودت براي سطح دو اقدام كردي يا نه؟

ميخواستم اگه ممكنه يه مقدار هم راجع به نحوه قبولي توضيح بدي. شرط قبولي تو آزمون سطح يك چيه و واقعا بين اوني كه با حداقل ها قبول ميشه و اوني كه با حداكثر نمره قبول ميشه تفاوت خاصي هست يا نه؟

ضمنا خاطرم هست كه شما كتاب‌ها و تست‌هاش رو توصيه مي‌كردي. خودت غير از اينا براي منابع ديگه‌اي هم وقت گذاشتي يا نه ؟
سلام

برای Level 2 ثبت نام کردم ولی اگه بگی 1 صفحه خوندم ، نخوندم !

ببین تو امتحان CFA همه چیز مرموزه ! آخرش نمیدونی هر درس رو دقیقا چند درصد زدی ، یا با چه درصدهایی میتونستی قبول بشی. حتی نمیدونی رتبه ات چند هست !
وقتی کانامه آزمونت رو میدن همه چیز مبهمه.
سازمان بهت درصدت رو دقیق نمیگه بلکه به صورت بازه ای میگه. (بالای 70% ، بین 50 تا 70% ، زیر 50%)
مثلا مینویسه: Ethics : 50-70%
اونوقت نمیدونی تو 51% یا 69% ، این کار رو وقتی سخت میکنه که مثلا میبینی یکی قبول شده ولی یکی از درس هاش زیر 50% شده !!! حالا این زیر 50% میتونه 49% باشه ،میتونه 2% باشه !!!

از طرف دیگه هم نمیدونی اگه یه کارنامه دستت بگیری چقدر قابل اعتماده ! آیا این بابا مویی قبول شده یا جزو رتبه های خوب بوده. نه رتبه ای ، نه درصدی هیچی.
تفاوتی هم بین اونی که همه اش رو بالای 70% میشه با اونی که نشده نیست مادامی که هر دو پاس کنن.

سطح 1 خیلی ساده اس و میشه راحت پاسش کرد ، من خیلی بد برای آزمون خوندم و اصلا روش خودم رو توصیه نمیکنم.
پیشنهادی که میکنم اینه که اصلا دنبال راه میانبر نباشین. خوندن کتاب های اصلی آزمون واقعا مهمه ، زدن تست های توی کتاب به مراتب از QBank مهمتر هست. اصلا بهش مثل آزمون کنکور نگاه نکنین.
میدونم خیلی ممکنه وقت بگیره 3000 صفحه رو خوندن و یاد گرفتن ولی باور کنین که هیچ راه تضمین شده دیگه ای نیست. مثلا ویدیو های آموزشی که مثلا Kaplan یا موسسات دیگه هم دادن هم هست ولی فکر کنین اگه پیش زمینه زبان تخصصی شما ضعیف هست یا پیشینه خوبی تو مالی ندارین این ویدیو ها وقت تلف کردن میشه و من اصلا توصیه نمیکنم بهتون.