صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah1361 نمایش پست ها
    سلام
    نحوه تهیه هارد کپی منابع خود موسسه CFA در خارج از کشور (استرالیا) به چه صورت است؟
    آیا باید به کتاب فروشی ها مراجعه کرد یا از موسسه درخواست کرد که به آدرس فرد ارسال کند؟
    (من هنوز برای آزمون ثبت نام نکردم امکان درخواست ارسال کتا را می تونم داشته باشم؟)
    وقتی برای آزمون ثبت نام کنین کتاب ها براتون ارسال میشه.
    میتونین کتاب ها رو از فروشنده های غیررسمی که تو Ebay هستن هم بخرین.
    یادتون نره ، موقع ثبت نام شما به هرجهت مجبور هستین که پول کتاب رو بدین چون سازمان از شما میگیره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام
    من رشته لیسانس و فو قم مهندسی و هیج ربطی به رشته مالی نداره چه راهی وجود داره در کانادا رشته مالی یا mba یا اقتصاد مالی بخونم؟
    در ضمن کارت pr اونجا رو امسال می گیرم آیا داشتن pr در کدوم دانشگاه هزینه تحصیل خیلی کاهش می ده؟
    کسی اطلاعی داره از حدود هزینه برای مستر های فوق و ایا امکان پذیرش برای من که هیج زمینه مالی ندارم وجود داره؟
    راهی برای گرفتن فاند هست؟
    با cfa می شه فاند گرفت؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط baran3 نمایش پست ها
    سلام
    من رشته لیسانس و فو قم مهندسی و هیج ربطی به رشته مالی نداره چه راهی وجود داره در کانادا رشته مالی یا mba یا اقتصاد مالی بخونم؟
    در ضمن کارت pr اونجا رو امسال می گیرم آیا داشتن pr در کدوم دانشگاه هزینه تحصیل خیلی کاهش می ده؟
    کسی اطلاعی داره از حدود هزینه برای مستر های فوق و ایا امکان پذیرش برای من که هیج زمینه مالی ندارم وجود داره؟
    راهی برای گرفتن فاند هست؟
    با cfa می شه فاند گرفت؟
    نمره جیمت خوب باید داشته باشین - بالای 650 و ترجیحا بالای 700 (برای دانشگاه های خوب مثلا تورنتو)
    مستر فاینانس تورنتو نمیشه چون دنبال کسی هستن که سابقه کار تو بازار داشته باشه. MBA میشه ، اقتصاد مالی هم ممکنه بتونین ولی خیلی رقابتش زیاده. دنبال کسی هستن که زمینه اقتصاد یا فاینانس داشته باشه و نمره کوانت GRE اش هم فول باشه.
    داشتن PR ممکنه یه کمی تو هزینه های شما تاثیر بذاره ولی نه زیاد. مثلا MBA تورنتو حدودا برای خارجی ها میشه مثلا 110 ، برای افراد مقیم میشه 95 تا !
    ولی داشتن PR میتونه کمک خوبی باشه که از بانک بتونین وام بگیرین و بانک هزینه تحصیلتون رو بده و بعدا پس بدین.

فاند برای مالی تو دانشگاه های خوب عملا نشدنی است چون بازار کار خوبی داره و اونها هم اینو میدونن !
    مثلا تو دوره من یادمه یکی از بچه ها فول فاند گرفت ولی طرف CFA / FRM charter holder بود و اینقدر تجربه داشت که تابستون کار تو Credit Swiss نیویورک گرفت و بعدش هم UBS لندن !
    دانشگاه یورک ممکنه نصفه نیمه بورس بده ولی باز شما رنک رو میارین پایین و در قبالش بورس میگیرین.

مدرک CFA داشتن ارتباط مستقیم به این داره که کجا میخواین برین درس بخونین ، تورنتو اپلای کنین عملا چیز خاصی نیست ! از 350 تا دانشجو MBA دانشگاه تورنتو حدودا 180 تاشون میخواستن تو فاینانس کار کنن و 40-50 تاشون CFA فول داشتن و مابقی یا کاندید سطح 2 بودن یا سطح 3 ! خیلی تو تورنتو داشتن CFA مثل اینه که بگین من دیپلم دارم !! (تو حوزه فاینانس)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoud_finance نمایش پست ها
    با سلام
    از دوستان یه سوال داشتم . من قصد ادامه تحصیل در رشته FINANCE رو دارم. مثل همه میتونم بالاخره یه نمره نسبتا خوب توی TOEFL بیرم اما از دادن امتحان GMAT متنفرم. همونجور که میدونید مدرک CFA یکی از مدارک مهم رشته FINANCE هست و یه جور میتونه دید FINANCE طرف را بسنجه به نظر شما داشتن این مدرک میتونه کمبود GMAT رو جبران کنه؟ آیا بدون GMAT اصلا میشه پذیرش گرفت؟ و با توجه به این که این امتحان هر سال یه بار برگزار میشه اگه میشه منو راهنمایی کنین چون زمان محدودی برای تصمیم گیری دارم. باتشکر
    سلام دوست عزیز برای پاسخ به سوال شما می بایست دو گونه به مسئله نگاه کرد و پاسخ داد
    نگاه اول :
    مدرک CFA یکی از معتبر ترین مدارک حرفه ای جهان به حساب می آید و قابل مقایسه با امتحاناتی همچون GMAT یا TOEFL که تنها برای تعیین سطح استفاده می شوند نیست . سیستم ارزیابی مدارک بریتانیا مدرک CFA سطح دو را معادل کارشناسی ارشد یکساله و یک و نیم ساله و مدرک سطح سه و چارتر را معادل کارشناسی ارشد دو ساله یا سه ساله ارزیابی می کند. همچنین در بسیاری از روزنامه ها و مجلات اقتصادی مثل اکونومیست و فاینانشال تایمز به عنوان مدرک طلایی صنعت سرمایه گذاری شناخته شده است و بسیاری بر این باورند تنها اگر شما مدرک Finance یا MBA-Finance در یکی از 10 یا 5 دانشگاه برتر کسب و کار جهان را داشته باشید از این مدرک معتبر تر هستند.
    نگاه دوم :
    دقیقا به دلیل اعتبار قابل توجه این مدرک حرفه ای بسیاری از دانشگاه ها داشتن مدارک سطوح مختلف CFA را دلیل بر دانش شما دانسته و کسانی این مدارک را داشته باشند از ارائه GMAT معاف می کنند نمونه این دانشگاه ها رشته Master of Finance مدرسه کسب و کار Rottman در university of Toronto و مدرسه کسب و کار IE اسپانیا هستند .
    از طرفی خیلی از دانشگاه ها از این جهت به خود می بالند که رشته های کارشناسی ارشد آنها با دانش CFA تطابق دارد و گرفتن این کارشناسی ارشد می تواند به شما در قبولی در CFA کمک کند مثل دانشگاه بوستون رشته مدیریت سرمایه گذاری

سلام دوستان عزیز من دنبال یک پارتنر میگردم تا باهم برای CFA LEVEL 1 برنامه ریزی کنیم و بخونیم خواهشا اگه کسی هست پیام بده ممنون

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من هم علاقه مند به خوندن و دریافت لول 1 هستم. ممنون میشم ایمیل بدین هماهنگ کنیم
    مرسی

سلام. اگر کسی در زمینه حسابداری و مالی مشغول نوشتن مقاله هست خوشحال میشم همکاری کنم ترجیحا انگلیسی و isi

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

سلام
    دوستان عزیز ی مشورت کوچیک میخواستم. الان من سال اخر لیسانس هستم و بدنبال رفتن! لیسانس بنده اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی در حال خوندن هستم منتها برای ادامه تحصیل میخوام برای فایننس اقدام کنم اما چون متاسفانه دانشگاه های ایران چندان تو این رشته ها شناخته شده نیستند و شرایط ورود به بیزینس اسکول ها بسیار دشوار هست راه حل بنده ابتدا ورود به دوره فوق لیسانس اقتصاد بعد فوق فایننس هستش منتها برای پربار کردن رزومه خودم حتی مقدار کم بدنبال گرفتن مدرک CFA هستم منتها تو ایران با توجه به زمان باقی مونده نهایت مرحله اولو بتونم بگیرم. شما جای من بودید با توجه به شرایط تحصیل در ایران و اینکه اردیبهشت پیشرو کنکور هست وقت میزاشتید این امتحان رو بدید تا با سنگین تر شدن رزومه شانس قبولی و پذیرش افزایش پیدا کنه یا میشستید کنکور میخوندید؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز ی مشورت کوچیک میخواستم. الان من سال اخر لیسانس هستم و بدنبال رفتن! لیسانس بنده اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی در حال خوندن هستم منتها برای ادامه تحصیل میخوام برای فایننس اقدام کنم اما چون متاسفانه دانشگاه های ایران چندان تو این رشته ها شناخته شده نیستند و شرایط ورود به بیزینس اسکول ها بسیار دشوار هست راه حل بنده ابتدا ورود به دوره فوق لیسانس اقتصاد بعد فوق فایننس هستش منتها برای پربار کردن رزومه خودم حتی مقدار کم بدنبال گرفتن مدرک CFA هستم منتها تو ایران با توجه به زمان باقی مونده نهایت مرحله اولو بتونم بگیرم. شما جای من بودید با توجه به شرایط تحصیل در ایران و اینکه اردیبهشت پیشرو کنکور هست وقت میزاشتید این امتحان رو بدید تا با سنگین تر شدن رزومه شانس قبولی و پذیرش افزایش پیدا کنه یا میشستید کنکور میخوندید؟

خیلی بستگی داره چقدر با مفاهیم آزمون آشنا هستین. چقدر حسابداری میدونین. چقدر مفاهیم رو میدونین. اگه آشنا هستین و هزینه آزمون مشکلی براتون ایجاد نمیکنه ، حتما بدین و خوبه.
    ولی اگه میخواد کلی وقت بگیره یا هزینه اش زیاده براتون ، نمره جیمت یا GRE خوب بگیرین خیلی بیشتر کمک میکنه.
    واقعیت اینه که کسایی که جدی میخوان وارد فاینانس بشن تو شهرهای بزرگ آمریکای شمالی همه اشون CFA رو تا سطح 2 پاس کردن ، لذا یه سطح رفتن جلو چندان چیز خاصی اضافه نمیکنه.... نمیگم اصلا نه ولی مثلا تو نیویورک مطمئنا درخشان اونطور که شما فکر میکنین نیست.
    1. این پست برای شروع

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    خیلی بستگی داره چقدر با مفاهیم آزمون آشنا هستین. چقدر حسابداری میدونین. چقدر مفاهیم رو میدونین. اگه آشنا هستین و هزینه آزمون مشکلی براتون ایجاد نمیکنه ، حتما بدین و خوبه.
    ولی اگه میخواد کلی وقت بگیره یا هزینه اش زیاده براتون ، نمره جیمت یا GRE خوب بگیرین خیلی بیشتر کمک میکنه.
    واقعیت اینه که کسایی که جدی میخوان وارد فاینانس بشن تو شهرهای بزرگ آمریکای شمالی همه اشون CFA رو تا سطح 2 پاس کردن ، لذا یه سطح رفتن جلو چندان چیز خاصی اضافه نمیکنه.... نمیگم اصلا نه ولی مثلا تو نیویورک مطمئنا درخشان اونطور که شما فکر میکنین نیست.
    والا از نظر مفاهیم که خوب مثلا اقتصادشو خوب میدونم چون اکثرا کورس های خودم رو با کتب انگلیسی خوندم مثل اقتصاد سنجی و...ریاضی هم خوب جلو رفتم
    حالا مثلا حسابداری هم بالاخره پاس کردم در حد ۲ترم و تازگی نداره برای من ولی خوب کلی بگم از نظر شما دوستان که فایننس خوندین عقب ترم.
    در مورد انگلیسی هم تافل ۹۷ دارم و الانم در مرحله GRE هستم.
    در مورد اینکه اکثرا تو نیویورک و جاهای شاخ دیگه حرفتون صحیحه اما خوب چون گذروندن این ۳ مرحله امتحان طول میکشه (حدودشو میدنید؟ برا ی فرد مثل من) گفتم شاید ی مرحله اینجا بدم بقیه رو اونور زیاد غیر عقلانی نباید باشه.
    یکم ریاضی تر صحبت کنیم، اگر بخوای به این امتحان تا سطح اول وزن بدی در مقایسه با سایر موارد مهم در پذیرش مثل تافل و جی ار یی با فرض متعادل بودن این تافل و جی ار یی، به CFA با توجه به تجربتون چه وزنی میدید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)