صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

CFA برای اپلای دکترا فقط یک امتیاز مثبته و نمیتونه کمبودهای اساسی رزومه رو جبران کنه. نکته دیگه هم اینکه اصولا عقل حکم میکنه کسی که میخواد فقط و فقط فایننس بخونه و شانسشو برای بقیه گرایشهای کسب و کار امتحان نکنه نباید وقتشو برای جیمت هدر بده و بهتره که جی آر ای امتحان بده که امتحان ساده تر و سر راست تری هستش. چون تقریبا تمام بیزینس اسکولها جی آر ای رو قبول میکنن و تعداد زیادی اصلا برای گرایش فایننس جیمت رو قبول نمیکنن!

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoorsa_m نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه اینکه CFA مدرک واقعا معتبریه و خیلی از دانشگاها اونو قبول دارن .
    دوم اینکه خودتونو اذیت نکنید CFA ایران رو تحریم کرده و کسایی که ملیت ایرانی دارن اجازه شرکت در امتحان رو ندارن (حتی در خارج کشور)
    اطلاعات بیشتر رو توی قوانین ثبت نام خود سایت رسمی cfa می تونید ببینید
    اینکه میگید CFA ایران رو تحریم کرده و دانشجویان ایران مقیم خارج نمی تونن تو امتحان شرکت کنند یه مقداری ایراد داره.
    حداقل ایینکه بنده امسال عضو تیم CFA دانشکاه خودمون شدم تا در مسابقات 2014 توی ترکیه و بعد میلان شرکت کنیم.
    یادمه با یکی توی ایران صحبت کردم که امتحان داده بود و مدرکش و نمره اش رو اعلام نمی کردن وقتی ازش جریان رو پرسیدم می گفت باید یه مدرک بیارم که توی کشور خارجی اقامت دارم
    که من راه حل رو بهش گفتم .
    الان هم اگر کسیی توی این زمینه مشکل داره با من یه تماس بگیره لطفا

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    CFA تعداد زیادی اصلا برای گرایش فایننس جیمت رو قبول نمیکنن!
    دوست عزیز یه 4 تا از این دانشگاه هایی که می گی حیمت رو اصلا قبول نمی کنند رو لطفا به ما معرفی کن!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoorsa_m نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه اینکه CFA مدرک واقعا معتبریه و خیلی از دانشگاها اونو قبول دارن .
    دوم اینکه خودتونو اذیت نکنید CFA ایران رو تحریم کرده و کسایی که ملیت ایرانی دارن اجازه شرکت در امتحان رو ندارن (حتی در خارج کشور)
    اطلاعات بیشتر رو توی قوانین ثبت نام خود سایت رسمی cfa می تونید ببینید
    سلام به همه دوستان
    ashoorsa_m عزیز درست فرمودند، قبلا شرکت در این آزمون به دلیل تحریم برای ایرانیان مقدور نبود ولی خوشختانه به تازگی شرکت در ازمون cfa برای ایرانیان ممکن شده و می توانند در این آزمون شرکت کنند. برای حصول اطمینان به لینک زیر مراجعه فرمایید:
    http://www.cfainstitute.org/about/go...ce_policy.aspx

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز
    می خواستم بدونم آیا اینجا کسی هست که ازمون CFA شرکت کرده باشه و تجربه ای در مورد اون داشته باشه ؟

Junior Member

سلام ...من دانشجوی ارشد اقتصاد نظری علامه ترم 2 هستم و دیگه علاقه ای به اقتصاد ندارم و مالی رو دوست دارم
    البته در دکتری میتونم گرایش اقتصاد مالی رو انتخاب کنم
    به نظر شما اگه خودم رو برای امتحانات cfa آماده کنم و بوتنم این مدرک رو بگیرم میتونم برای ادامه تحصیل در خارج راه خودمو هموارتر کنم در رشته مالی(ترجیحآ سوئد)؟ یا اینکه در مصاحبه برای دکتری مالی در ایران قبول شم؟یا بهتره ارشد مالی در ایران بخونم؟ ضمنا سابقه کاری کاملا" مرتبط دارم(الانم مشغول به کار هستم) و همچنین سابقه تدریس انگلیسی دارم(البته امتحان تافل و... ندادم هنوز اما میتونم نمره خوبی بگیرم)و فرض رو بر این بذارید که تا 2 سال دیگه از نظر مقاله هم بتونم رزمه خوبی داشته باشم...
    سپاس از تمام دوستان

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط herozad نمایش پست ها
    سلام ...من دانشجوی ارشد اقتصاد نظری علامه ترم 2 هستم و دیگه علاقه ای به اقتصاد ندارم و مالی رو دوست دارم
    البته در دکتری میتونم گرایش اقتصاد مالی رو انتخاب کنم
    به نظر شما اگه خودم رو برای امتحانات cfa آماده کنم و بوتنم این مدرک رو بگیرم میتونم برای ادامه تحصیل در خارج راه خودمو هموارتر کنم در رشته مالی(ترجیحآ سوئد)؟ یا اینکه در مصاحبه برای دکتری مالی در ایران قبول شم؟یا بهتره ارشد مالی در ایران بخونم؟ ضمنا سابقه کاری کاملا" مرتبط دارم(الانم مشغول به کار هستم) و همچنین سابقه تدریس انگلیسی دارم(البته امتحان تافل و... ندادم هنوز اما میتونم نمره خوبی بگیرم)و فرض رو بر این بذارید که تا 2 سال دیگه از نظر مقاله هم بتونم رزمه خوبی داشته باشم...
    سپاس از تمام دوستان
    راه جالبی به نظر میرسه تا به دانشگاه اثبات کنین که دانش آکادمیک و حرفه ای فاینانس رو دارین ، تنها اینو در نظر داشته باشین :شما که پیش زمینه فاینانس ندارین ، لذا ازتون خوندن این آزمون (حتی سطح اولیش) بسیار وقت خواهد گرفت. حداقل 3 سال فوق تایم وقت میگیره و حداقل 20 میلیون تومن هم هزینه داره (هزینه امتحان و سفر و...) با فرض این که هیچ آزمونی رو نیوفتین.
    یادتون نره احتمال این که یک نفر هر سه تا آزمون رو پشت سر هم پاس کنه خیلی کمه. هر سال حدود 40% متقاضی های هر سطح میتونن اون سطح رو پاس کنن. (40% * 40% * 40% = 6% !!)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    راه جالبی به نظر میرسه تا به دانشگاه اثبات کنین که دانش آکادمیک و حرفه ای فاینانس رو دارین ، تنها اینو در نظر داشته باشین :شما که پیش زمینه فاینانس ندارین ، لذا ازتون خوندن این آزمون (حتی سطح اولیش) بسیار وقت خواهد گرفت. حداقل 3 سال فوق تایم وقت میگیره و حداقل 20 میلیون تومن هم هزینه داره (هزینه امتحان و سفر و...) با فرض این که هیچ آزمونی رو نیوفتین.
    یادتون نره احتمال این که یک نفر هر سه تا آزمون رو پشت سر هم پاس کنه خیلی کمه. هر سال حدود 40% متقاضی های هر سطح میتونن اون سطح رو پاس کنن. (40% * 40% * 40% = 6% !!)
    مرسی کاوه جان از راهنمایی ات...
    پس بنظرت اگه در ایران برم ارشد بخونم بعدش اقدام کنم واسه پذیرش گرفتن میتونه راه خوبی باشه؟(ضمنآ اگه بخوام کنکور بدم احتمل زیاد باید دانشگاه آزاد برم جون وقت کافی واسه مطالعه ندارم)

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط herozad نمایش پست ها
    مرسی کاوه جان از راهنمایی ات...
    پس بنظرت اگه در ایران برم ارشد بخونم بعدش اقدام کنم واسه پذیرش گرفتن میتونه راه خوبی باشه؟(ضمنآ اگه بخوام کنکور بدم احتمل زیاد باید دانشگاه آزاد برم جون وقت کافی واسه مطالعه ندارم)
    ببين گپ بين دانش فاينانس كشور ما و كشورهاى توسعه يافته زياده و هرچقدر برى بالاتر اين فاصله بيشتر ميشه.
    مثلا مدرك cfa در حد فوق ليسانس فاينانس ارزيابى ميشه ولى خدايى خيلى سنگينه و اگه اين سه آزمون (١٠ هزار صفحه مطالعه است) در حد فوق ليسانس باشه اونوقت پذيرش دكترى گرفتن با فوق مديريت مالى از ايران به نظرم خيلى سخت بشه...
    يه دوستى داشتم چند سال پيش ، دكترى مديريت مالى دانشگاه تهران ميخوند و ول كرد رفت يه دانشگاه نسبتا خوب انگلستان براى دكترى. نميگم نميشه ولى سخته به نظرم
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    ببين گپ بين دانش فاينانس كشور ما و كشورهاى توسعه يافته زياده و هرچقدر برى بالاتر اين فاصله بيشتر ميشه.
    مثلا مدرك cfa در حد فوق ليسانس فاينانس ارزيابى ميشه ولى خدايى خيلى سنگينه و اگه اين سه آزمون (١٠ هزار صفحه مطالعه است) در حد فوق ليسانس باشه اونوقت پذيرش دكترى گرفتن با فوق مديريت مالى از ايران به نظرم خيلى سخت بشه...
    يه دوستى داشتم چند سال پيش ، دكترى مديريت مالى دانشگاه تهران ميخوند و ول كرد رفت يه دانشگاه نسبتا خوب انگلستان براى دكترى. نميگم نميشه ولى سخته به نظرم
    مشکل من اینه که دقیقا نمیدونم گرایش اقتصاد مالی چقدر با رشته فاینانس هم پوشانی داره چون اگر نزدیک به هم باشن دیگه برام فرقی نداره که رشته ام رو عوض کنم و برم خارج از کشور مالی بخونم چون احتمالا بتونم حتی واسه ارشد برم اقتصاد مالی بخونم اونجا و بعدش پذیرش بدن واسه دکتری اقتصاد مالی...چون هم سابقه کار مرتبط دارم و هم تا اون موقع(برنامه ریزی برای 2سال دیگه )میتونم مقاله های مرتبط به مالی و اقتصاد سنجی و نمره زبان خوبی داشته باشم...ضمنآ سازمان مدیریت صنعتی یک دوره MBAبا گرایش فاینانس داره که طول دوره اش 2.5 سال میشه با هزینه 13میلیون (که طبق گفته شما از هزینه واسه cfa کمتر هست)که بنظرم اگه این مورد مورد قبول دانشگاههای خارج(سطح متوسط)باشه شاید بتونه رزمه ام رو قوی تر کنه در زمینه های مربوط به فاینانس...حالا خواهش دارم از شما و دیگر دوستان به عنوان یک جمع بندی با نظر خودت منو راهنمایی کنید چون دیگه نمیخوام وقت رو بیشتر از این تلف کنم و باید استارت بزنم به امید خدا...سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)