صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    سوال ها و سختیشون در حد کتاب و تست هاش هست. شما مطمئن باشین با خوندن کتاب ها و زدن تست هاش پاس میکنین. اصلا دنبال رفرنس ها و تست های بیشتر نباشین. اصلا نکته تستی خاص یا چیزی که خارج از کتاب ها باشه رو نه لازمه بدونین و نه انتظارش میره که بدونین.
    ببینین امتحان خیلی خیلی منطقی و اصولی طراحی شده. درس بخونین پاس میشین !! واقعا همینه.

معمولا امتحان صبح ساده تر از امتحان عصر هست ولی هردوتا در حد و سطح همون 6 تا کتاب هست.

امتحان سطح 1 بیشتر تست درک مفاهیم شماست تا محاسبات ، سطح 2 بیشتر تست قدرت محاسبات هست. لذا مفاهیم تو این آزمون خیلی مهمه.
    سلام

کاوه جان ازمون های صبح و ظهر هر کدام چقدر زمان داشت و چند سوال بود ؟

بین آزمون های صبح و ظهر چقدر وقت استراحت بود و آیا می شه از محل آزمون بیرون بیایم یا خیر؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Parhampm نمایش پست ها
    سلام

کاوه جان ازمون های صبح و ظهر هر کدام چقدر زمان داشت و چند سوال بود ؟

بین آزمون های صبح و ظهر چقدر وقت استراحت بود و آیا می شه از محل آزمون بیرون بیایم یا خیر؟
    پرهام جان
    صبح شما ساعت 8:15 حداکثر باید برسی محل آزمون (ممکنه ساعت هاش تو مرکز شما فرق بکنه ، حتما چک کن ولی کلیت قضیه تغییری نمیکنه)
    ساعت 9 امتحان شروع میشه.
    تو این مدت 45 دقیقه تک تک متقاضی ها چک میشن که وسایلشون توش تقلب یا مورد غیرمجاز نباشه. حتی توی در ماشین حساب و جلد پاک کن رو هم میبینن !!

امتحان راس ساعت 9 شروع میشه و 3 ساعت طول میکشه (120 تا تست)
    ساعت 12 تا 2 برای استراحت هست که قاعدتا شما از 12:15 تا 1:30 میتونی استراحت کنین ، چون 15 دقیقه طول میکشه که برگه ها جمع بشه (بسته به بزرگی هر سالن) و شمارش بشه و از اونور هم باید باز نیم ساعت 45 دقیقه زودتر بیای که باز همه چیز رو چک کنن ( تا توی جلد پاک کن !)
    امتحان عصر هم 2 شروع میشه تا 5.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام دوستان
    درباره مدرک CFA یه سوال داشتم. آیا این مدرک در کاریابی در خارج از ایران میتونه کمک خوبی باشه؟
    رشته ی تحصیلی من مهندسی مالی هست و برای مهاجرت کانادا اقدام کردم و احتمال پذیرشم وجود داره . از برخی از دوستان شنیدم کار پیدا کردن توی رشته تخصصی اونجا در ابتدای امر راحت نیست و باید حتما تجربه کار کانادایی و یا مدرک تحصیلی کانادایی داشته باشیم. بنا براین نگران این هستم که نتونم ابتدای امر کار خوبی پیدا کنم. آیا به نظر شما اگر مدرک CFA سطح I رو بگیرم ممکنه این مشکلو برام حل کنه و زودتر بتونم جذب کار تخصصی مالی بشم؟
    ممنون میشم اگر تجربه یا شنیده ای در این باره دارین کمک کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط attrisa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    درباره مدرک CFA یه سوال داشتم. آیا این مدرک در کاریابی در خارج از ایران میتونه کمک خوبی باشه؟
    رشته ی تحصیلی من مهندسی مالی هست و برای مهاجرت کانادا اقدام کردم و احتمال پذیرشم وجود داره . از برخی از دوستان شنیدم کار پیدا کردن توی رشته تخصصی اونجا در ابتدای امر راحت نیست و باید حتما تجربه کار کانادایی و یا مدرک تحصیلی کانادایی داشته باشیم. بنا براین نگران این هستم که نتونم ابتدای امر کار خوبی پیدا کنم. آیا به نظر شما اگر مدرک CFA سطح I رو بگیرم ممکنه این مشکلو برام حل کنه و زودتر بتونم جذب کار تخصصی مالی بشم؟
    تورنتو بعد از نیویورک بیشترین تجمع تعداد CFA charter holder رو داره. لذا داشتن CFA خیلی چیز خاصی محسوب نمیشه. تو اروپا یا خاورمیانه خیلی مدرک کارگشایی هنوز هست ولی تو تورنتو خیلی چیز خاصی نیست. اینکه سطح 1 رو پاس کنین نشونه خوبی هست که شما علاقه دارین مدرک رو بگیرین ولی هیچ نوع کاری رو برای شما تضمین نمیکنه !
    البته بستگی هم داره بخواین وارد چه تیپ کاری هم بشین. بعضی از مشاغل فاینانس نیازی به CFA ندارن.
    جدای این که چه تیپ کاری میخواین بکنین دونستن مطالب CFA خیلی مهم و حیاتیه. مردم روزانه در خصوص همین مطالب صحبت میکنن و ندونستنشون یعنی شما بی سوادین !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط attrisa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینطور که من متوجه شدم کسانی که توی asset management هستن مثلا fund manager ها معمولا cfa دارن. ولی توی فیلد مهندسی مالی اطلاعی ندارم فایده ای داره یا خیر.
    در کل بد نیست شما یک مدرک شناخته شده روی رزومتون باشه چون کارفرمای کاندایی که اسم دانشگاه شما را نشنیده ولی دقیقا میدونه cfa level 1 چی هست.
    در ضمن با cfa پوزیشنهایی که مستقیما به مهندسی مالی ربط نداره هم میتونید بگیرید. من دیدم بعضی شرکتها برای پوزیشن های رده پایین مثل equity analyst خیلی کار ندارن شما دانشگاه چی خوندی ولی انتظار دارن بعد از 1 سال cfa را بگیری.

به نظر من برید توی monster.ca یا glassdoor برای شغلهای مورد نظرتون سرچ کنید. توی اگهی ها هر کارفرمایی شرح داده که برای اون موقعیت شغلی چه توانایی هایی باید داشته باشید.
    مثلا این اگهی استخدام مهندسی مالی IBM کانادا هست:
    http://jobview.monster.ca/Risk-Analy...jobPosition=11

رشته و دانشگاه

دوستان روند آماده شدن برای CFA چطور پیش میره؟
    خواستم یادآوری کنم که اصلا از تست هایی که خود سازمان توی پروفایلتون میذاره غافل نشین ، اون تستها خیلی مهم هستن و زدن اونها برای پاس کردن حیاتیه.
    1. این پست برای شروع

بچه ها اینجا کسی برای سال 2015 قصد امتحان cfa داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Production & Operation Management

Question پاسخ : CFA or GMAT

سلام
    دوستان امکان امتحان دادن برای ایرانی ها در سال ۲۰۱۵ برای CFA ممکن هست یا نه؟
    تو سایتشون نوشتن که میشه ولی من ایمیل زدم میگن نمیشه!
    بلاخره کدوم درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamiri67 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان امکان امتحان دادن برای ایرانی ها در سال ۲۰۱۵ برای CFA ممکن هست یا نه؟
    تو سایتشون نوشتن که میشه ولی من ایمیل زدم میگن نمیشه!
    بلاخره کدوم درسته؟
    سلام
    چند نفر از دوستان من برای آزمون June 2015 level I ثبت نام کردند و مشکلی نبوده ! حالا من تعجب می کنم که چرا چنین پاسخی به شما دادند! و عجیب تر اینکه در وب سایتش هم اعلام کرده که ایرانی ها می توانند ثبت نام کنند. اینم لینکش :
    http://www.cfainstitute.org/about/go...&ResultsPage=1

Junior Member

با سلام.
    من در آزمون دسامبر تو دبی شرکت کردم و قرار هست که 27 ژانویه (ده روز بعد) نتایج را ایمیل کنند که البته به احتمال زیاد رد می شوم.
    به شدت دچار استرس شدم، چون من هم زمان در تامین سرمایه کار می کنم و کارم خیلی به بازار بورس ربط دارد نتوانستم با تمرکز کامل بخوانم و واقعا خیلی ناراحتم چون واقعا می شد آزمون اول را به راحتی پشت سر گذاشت.
    من حتما دوباره برای ازمون ثبت نام می کنم ولی این دفعه استانبول را پیشنهاد می کنم چون آب و هواش در زمان امتحان خیلی مناسب تر خواهد بود. اگر افرادی هم قصد دارند بخوانند یا گروهی کار کنیم من هم موافقم چون واقعا این ازمون پشتکار می خواهد.
    برای افرادی که می خواهند در حوزه فاینانس اپلای کنند و بتوانند از دانشگاه خوب مدرک بگیرند به شدت سابقه کار خوب مفید خواهد بود و مخصوصا اگر شرکت های تخصصی مثل تامین سرمایه ها باشد. فعلا هم برای دو دوره امکان ثبت نام برای ایرانی ها وجود دارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)