صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

درضمن آزمون جیمت هم زیاد سخت نیست. چندتا از دوست های من توانستند نمره های بالای 700 بیاورند. در ایران کسانی که مایل به اپلای برای فاینانس باشند خیلی کم است. اگر بتوانیم فعال تر باشیم به نظرم شاید موثرتر باشد.

Junior Member

با درود؛مطالب اين تاپيك رو از اول مطالعه كردم و از عزيزاني كه وقت گذاشته بودند، سپاسگزارم.

آقا وحيد؛ اولا خسته نباشيد عرض مي كنم بابت آزمون دسامبر و چندتا سوال دارم كه پيشاپيش ممنون ميشم اگه جواب بدين:
    1- چرا فكر مي كنيد كه رد ميشي؟
    2- چقدر وقت صرف مطالعه كردين؟
    3- چه منابعي رو مطالعه كردين؟
    4- از دوره هاي آموزشي هم استفاده كرديد يا نه؟
    5- كدوم مباحث رو براي مطالعه و امتحان مشكل تر ديديد؟

از بقيه دوستاني هم كه تجربه شركت در اين آزمونها رو دارند، خواهشنمدم چنانچه وقت و حوصله عزيزان جوابگو هست راهنمايي بفرمايند.

با سپاس
    ویرایش توسط Golhin : January 22nd, 2015 در ساعت 09:44 PM

Member amir_za آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران، مدیریت ساخت - علم و صنعت ایران

دوستان دوره مولتی مدیا برای CFA I چیزی قابل دسترس هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_za نمایش پست ها
    دوستان دوره مولتی مدیا برای CFA I چیزی قابل دسترس هست؟
    .
    اميرخان؛ تا اونجا كه من ميدونم موسسه Schweser براي سطح يك CFA‌ يه مجموعه ويدئويي داره كه اساتيدشون بصورت كاملا خلاصه مباحث مربوطه رو يه توصيحي ميدند.
    همين موسسه يك QBank داره كه براي سطح يك فكر ميكنم چيزي حدود 1700 سوال از مباحث (از هر LOS بين 3 تا 10 تا تست) مختلف داره كه بصورت نرم افزاري شما ميتونيد ازش استفاه كنيد.
    همينطور اگه براي سطح يك آزمون Register كنيد فكر ميكنم يه App خود موسسه CFA داره كه توي Device هايي كه با اندرويد كار ميكنند بهتون ميدند.
    .
    با آرزوي موفقيت

سلام
    من هم تمایل دارم خرداد امتحان خرداد شرکت کنم اگه شما گروهی تشکیل دادید خوشحال می شم گروهی بخوانیم

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Golhin نمایش پست ها
    .
    اميرخان؛ تا اونجا كه من ميدونم موسسه Schweser براي سطح يك CFA‌ يه مجموعه ويدئويي داره كه اساتيدشون بصورت كاملا خلاصه مباحث مربوطه رو يه توصيحي ميدند.
    همين موسسه يك QBank داره كه براي سطح يك فكر ميكنم چيزي حدود 1700 سوال از مباحث (از هر LOS بين 3 تا 10 تا تست) مختلف داره كه بصورت نرم افزاري شما ميتونيد ازش استفاه كنيد.
    همينطور اگه براي سطح يك آزمون Register كنيد فكر ميكنم يه App خود موسسه CFA داره كه توي Device هايي كه با اندرويد كار ميكنند بهتون ميدند.
    .
    با آرزوي موفقيت
    من این فیلم ها رو دارم
    هفته دیگه یه وقت اساسی می ذارم ببینم اصلن به درد می خورن یا نه...
    اگر کسی گروهی تشکیل داد و خواست امتحان بده و بروبکس فاینانسی بودن منم حاضرم باهم بخونیم و در خدمت باشیم... برای برخی سوالات از استادامون میتونم کمک بگیرم

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    دوستان روند آماده شدن برای CFA چطور پیش میره؟
    خواستم یادآوری کنم که اصلا از تست هایی که خود سازمان توی پروفایلتون میذاره غافل نشین ، اون تستها خیلی مهم هستن و زدن اونها برای پاس کردن حیاتیه.
    دوست بزرگوار:

به نظرت کسی که کتابهای زیر رو خونده باشه توی درسها چقده وقت لازم داره:
    1.Investment Bodie
    2. Options Hull
    3. Managerial Finance Gitman

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    دوست بزرگوار:

1.Investment Bodie
    2. Options Hull
    .
    با این مواردی که شما نام بردین فکر میکنم احتیاج خیلی اندکی به مطالعه Corporate Finance and Portfolio Management و Derivatives داشته باشید.
    .
    تصورم اینه که مطالب سطح یک چیزی قریب به 3.200 (10%+) صفحه هستش که کل اون دوتا سرفصل کلی فوق چیزی حدود 600 صفحه هست. طبق آخرین آماری هم که من دارم خود موسسه CFA برای هر صفحه تقریبا 5 دقیقه وقت بطور میانگین در نظر گرفته ...

با آرزوی موفقیت

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    دوست بزرگوار:

1.Investment Bodie
    2. Options Hull
    کل هرسه رو کامل خوندی؟
    کتاب جان هال زیادی زیاده برای سطح یک ! قسمت Derivatives
    کتاب Investment رو اگه کامل خونده باشی اقتصاد ، حسابداری ، پورتفولیو ، Fixed income و Equity رو پوشش داده ، نه به این معنی که کامل پوشش داده ، یه ایده مناسبی داری و میتونی سریع پیش بری ولی همچنان وقت میخواد که بخونیش. در ثانی امتحانی هم نیست که بخوای سرش ریسک کنی و نا آماده شرکت کنی.

من نظرم رو در مورد هر بخش اینجا میدم:
    Ethics : موضوع بحث خیلی ساده اس ولی تست هاش (خصوصا عصر) پیچیده اس و ظرافت داره
    Quant: شاید فقط یکمی قسمت آمارش سر به سر بذاره ، در کل سخت نیست.
    Economics: خیلی جامع و کامل هست و به نظر من وقت زیادی میگیره ، تست ها از نظر من تو آزمون خیلی ساده بودن.
    Financial Reporting: هم خیلی مهم هست و هم خیلی جامع. کسایی که پیش زمینه حسابداری ندارن احتمالا این بخش ازشون خیلی وقت بگیره خصوصا که مفاهیم حسابداری رو به انگلیسی باید بخونن و یاد بگیرن.
    Corporate Finance: خیلی راحت و خوب پیش میره
    Portfolio Management: به غیر از اواخرش ، کلش خیلی ساده اس
    Equity: اگه از بازار سهام اطلاعات کلی داشته باشین این فصل به نظرتون خیلی جالب خواهد ، خیلی هم روون پیش میره.
    Fixed Income: یکمی اواخرش ، خصوصا معادله های Curve سر به سر میذاره ، مابقی اش خیلی ساده اس
    Derivatives: خیلی ابتدایی هست و کتاب جان هال خیلی خیلی پیشرفته اس ، فکر کنم جان هال برای سطح 2 هم کافی باشه
    Alternative Investment: اینم از اون بحث هاس که خیلی ساده اس ولی چون ممکنه ترم ها و اصطلاحاتش رو نشنیده باشین وقت گیر میشه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

كاوه جان؛ درود

بابت وقتي كه گذاشتي سپاس. شما خودت براي سطح دو اقدام كردي يا نه؟

ميخواستم اگه ممكنه يه مقدار هم راجع به نحوه قبولي توضيح بدي. شرط قبولي تو آزمون سطح يك چيه و واقعا بين اوني كه با حداقل ها قبول ميشه و اوني كه با حداكثر نمره قبول ميشه تفاوت خاصي هست يا نه؟

ضمنا خاطرم هست كه شما كتاب‌ها و تست‌هاش رو توصيه مي‌كردي. خودت غير از اينا براي منابع ديگه‌اي هم وقت گذاشتي يا نه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)