صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط Golhin نمایش پست ها
    كاوه جان؛ درود

بابت وقتي كه گذاشتي سپاس. شما خودت براي سطح دو اقدام كردي يا نه؟

ميخواستم اگه ممكنه يه مقدار هم راجع به نحوه قبولي توضيح بدي. شرط قبولي تو آزمون سطح يك چيه و واقعا بين اوني كه با حداقل ها قبول ميشه و اوني كه با حداكثر نمره قبول ميشه تفاوت خاصي هست يا نه؟

ضمنا خاطرم هست كه شما كتاب‌ها و تست‌هاش رو توصيه مي‌كردي. خودت غير از اينا براي منابع ديگه‌اي هم وقت گذاشتي يا نه ؟
    سلام

برای Level 2 ثبت نام کردم ولی اگه بگی 1 صفحه خوندم ، نخوندم !

ببین تو امتحان CFA همه چیز مرموزه ! آخرش نمیدونی هر درس رو دقیقا چند درصد زدی ، یا با چه درصدهایی میتونستی قبول بشی. حتی نمیدونی رتبه ات چند هست !
    وقتی کانامه آزمونت رو میدن همه چیز مبهمه.
    سازمان بهت درصدت رو دقیق نمیگه بلکه به صورت بازه ای میگه. (بالای 70% ، بین 50 تا 70% ، زیر 50%)
    مثلا مینویسه: Ethics : 50-70%
    اونوقت نمیدونی تو 51% یا 69% ، این کار رو وقتی سخت میکنه که مثلا میبینی یکی قبول شده ولی یکی از درس هاش زیر 50% شده !!! حالا این زیر 50% میتونه 49% باشه ،میتونه 2% باشه !!!

از طرف دیگه هم نمیدونی اگه یه کارنامه دستت بگیری چقدر قابل اعتماده ! آیا این بابا مویی قبول شده یا جزو رتبه های خوب بوده. نه رتبه ای ، نه درصدی هیچی.
    تفاوتی هم بین اونی که همه اش رو بالای 70% میشه با اونی که نشده نیست مادامی که هر دو پاس کنن.

سطح 1 خیلی ساده اس و میشه راحت پاسش کرد ، من خیلی بد برای آزمون خوندم و اصلا روش خودم رو توصیه نمیکنم.
    پیشنهادی که میکنم اینه که اصلا دنبال راه میانبر نباشین. خوندن کتاب های اصلی آزمون واقعا مهمه ، زدن تست های توی کتاب به مراتب از QBank مهمتر هست. اصلا بهش مثل آزمون کنکور نگاه نکنین.
    میدونم خیلی ممکنه وقت بگیره 3000 صفحه رو خوندن و یاد گرفتن ولی باور کنین که هیچ راه تضمین شده دیگه ای نیست. مثلا ویدیو های آموزشی که مثلا Kaplan یا موسسات دیگه هم دادن هم هست ولی فکر کنین اگه پیش زمینه زبان تخصصی شما ضعیف هست یا پیشینه خوبی تو مالی ندارین این ویدیو ها وقت تلف کردن میشه و من اصلا توصیه نمیکنم بهتون.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

آقا کاوه؛ درود

از وقتی که گذاشتی؛ سپاس ...
    من خودم طبق توصیه ای که دوستان از جمله شخص جنابعالی داشتین، از ابتدای امر بنا رو بر خوندن اصل کتابها داشتم و الان هم دارم همین کار رو می کنم.
    Quant، Corporate, Portfolio و نیم از Financial Reporting رو خوندم و در حال حاضر هم دارم نیمه دیگه Financial Reporting و Fixed Income رو میخونم.
    همینطور همزمان دارم سرفصل های Corporate و Portfolio رو از روی Study NoteBook های Kaplan مرور می کنم ... اون وسط ها اگه وقت و حوصله ای باقی بمونه با QBank یه سروکله ای میزنم ...

برای من که شاغل هستم، یه مقدار وقت گذاشتن کار سختیه ولی دارم تلاشم رو می کنم که طبق برنامه پیش برم ...

برای تمامی دوستان آرزوی توفیق دارم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Golhin نمایش پست ها
    آقا کاوه؛ درود

از وقتی که گذاشتی؛ سپاس ...
    من خودم طبق توصیه ای که دوستان از جمله شخص جنابعالی داشتین، از ابتدای امر بنا رو بر خوندن اصل کتابها داشتم و الان هم دارم همین کار رو می کنم.
    Quant، Corporate, Portfolio و نیم از Financial Reporting رو خوندم و در حال حاضر هم دارم نیمه دیگه Financial Reporting و Fixed Income رو میخونم.
    همینطور همزمان دارم سرفصل های Corporate و Portfolio رو از روی Study NoteBook های Kaplan مرور می کنم ... اون وسط ها اگه وقت و حوصله ای باقی بمونه با QBank یه سروکله ای میزنم ...

برای من که شاغل هستم، یه مقدار وقت گذاشتن کار سختیه ولی دارم تلاشم رو می کنم که طبق برنامه پیش برم ...

برای تمامی دوستان آرزوی توفیق دارم
    عرض کردم دوست عزیز ، حتما اول تست های کتاب اصلی CFA رو بزنین و توضیحش رو بخونین بعد سراغ تست های Kaplan و Qbank برین. خیلی روی QBank وقت نذارین.
    موفق باشین
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Junior Member

کاوه جان؛ درود

آقا سوء تفاهم نشه ... من فکر میکنم تو انتقال مطلب کوتاهی کردم. عرض کردم بیس مطالعه ام روی کتاب اصلی هست از روی جلد تا پشت جلد شامل مطلب و تست های آخر فصل کتاب ... اون Kaplan , Qbank رو صرفا اگه اوقات فراغتی حاصل بشه سراغشون میرم ....

از همراهی و همفکری شما بینهایت سپاسگزارم و براتون تو آزمون پیش رو آرزوی موفقیت دارم ....

سلام دوستان
    به نظر شما من رشته فوق عمران شریف و هیچ زمینه مالی ندارم ولی فیلم آموزش CFa دیدم و از نظر فهم مشکلی نداشتم و کلیت مباحث متوجه شدم زبانم در حد IELTS6
    آیا با خواندن خلاصه ها می تونم به امتحان حرداد برسم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahareomidvar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما من رشته فوق عمران شریف و هیچ زمینه مالی ندارم ولی فیلم آموزش CFa دیدم و از نظر فهم مشکلی نداشتم و کلیت مباحث متوجه شدم زبانم در حد IELTS6
    .
    با درود؛
    اينكه در فهم مباحث مطرح شده در فيلم‌هاي آموزشي مشكلي نداشتيد بسيار نكته عاليست. اينكه ضريب موفقيت در اين آزمون با ميزان وقتي كه صرف مطالعه ميكنيد رابطه كاملا مستقيم داره از بديهياته كه نيازي به گفتنش نيست، اما همونطور كه كاوه عزيز هم اشاره كرد متاسفانه قبولي در اين آزمون هيچ راه ميانبري نداره. شك ندارم چنانچه تا خرداد وقت كافي صرف مطالعه مباحث بكنيد،‌ قبولي توي آزمون دور از دسترس نخواهد بود.
    با توجه به اينكه گفتين با مباحث مالي ناآشنا هستيد تصور ميكنم روي بعضي از مباحث از جمله Financial Reporting and Analysis و همچنين مباحث مالي همچون Corporate Finance and Portfolio Management و همينطور Derivatives بايستي وقت و تلاشي مضاعف صرف كنيد.

با آرزوي موفقيت

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahareomidvar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوست عزیز من دیروز سوالات نمونه ای که آقای کاوه به اشتراک گذاشت رو یه مرور کلی کردم...
    با توجه به اینکه فوق فاینانس خوندم و تقریبا یه سری بخش ها رو عملا نیاز به خوندن ندارم اگه بخوام فشرده هم وقت بذارم بخونم فکر نکنم نتیجه مطلوبی تو امتحان خرداد بگیرم!
    زبانم هم دو سال پیش آلیتس 6.5 داشتم و فوقم هم به انگلیسی بوده!

رشته و دانشگاه

این یک نمونه کارنامه CFA هست که پاس کرده !
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    1. این پست برای شروع

Junior Member

با سلام
    بنده هم فوق مهندسی مکانیک شریف هستم و فکر می کنم که مرحله اول CFA را می شود با دوماه مطالعه خوب گرفت.
    زیاد سخت نبود و فقط یک مقداری گستردگی دارد.

ممنون از نظر دوستان
    من هر ریدینگ و بصورت متوسط در 2 روز با تست کتاب و خلاصه ها می تونم بخومن حساب می کنم 60 ریدینگ هست پس حدودا 120 روز می خوام
    یعنی 6 خرداد فقط یک دور می رسم بخونم حالا چقدر تو ذهنم مطالعات اول بمونه خدا می دونه( معمولا من تو درسام 2 بار مرور می کنم)
    مثلا من چند تا ریدینگ از fixed income و financial خوندم احساس می کنم 30 درصد مطالب یادم می ره مخصوصا نکات حفظی
    پس تا 4 ماه دیگه فقط می رسم همه چی یه دور بخونم و بفهمم تازه شاید اشکالاتی باشه و یه سری یادم بره
    بنظرتون من با این سرعت و محدودیت زمان 120 روز تمام وقت خیلی ریسکی ممکنه برسم نه؟
    بصورت متوسط چند درصد باید تو هر درس زد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)