صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

منم با مفاهیم مشکل ندارم بیشتر با حجم برام زیاد و اینکه احساس رقابت کمتری دارم و هیچ زوری بالاسرم نیست یکم تمبل می شه
    راستی به نظرتون کلاس شریف خوبه ؟ کسی تجربه اش داره؟ راه میانبری باشه؟
    چون یه سری ppt خلاصه می دند البته من برای دوره 2011 دارم ولی بازم باید حداقل کتاب خلاصه رو خوند

Junior Member

با درود به همگي دوستان؛

كاوه جان بابت كارنامه اي كه زحمتشو كشيدي، سپاس ... اين كارنامه مربوط به آزمونهاي اخيره يا خيلي قديميه ؟

Gclub عزيز، تصور ميكنم شما يه مقدار شكسته نفسي ميكنيد يا اينكه قضاوت شما صرفا از روي نمونه آزمون بوده .... بچه هايي كه فوق فاينانس دارند يكسري از مباحث سطح يك براشون تكرار مكرراته .... خودم بر اين باورم دوستاني كه شرايط شما رو داشته باشند و از همين امروز شروع كرده و متوسط و بطور مداوم روزي چهار تا پنج ساعت وقت بذارن با احتمال بسيار بالا قبول خواهند شد ...

مهندس Vahidsh؛ آقا نتايج دسامبر اعلام شد يانه؟ شما براي امتحان جون كار خاصي كردين ؟

خانم اميدوار؛ با توجه به عرايض قبليم و مطالبي هم كه دوستان مطرح كردند و همينطور كه شما ملاحظه ميكنيد نظرات كاملا متفاوته. مهندس وحيد هم فكر ميكنم اون دوماه مطالعه رو با فرض اينكه پيشتر يكبار مطالب رو يه نگاه انداختند، گفتند. با اين اوصاف بازهم تصور بنده اينه كه چنانچه عزيزي بصورت فول تايم وقت بزاره تا خرداد ماه احتمال گرفتن نتيجه زياده اما با توجه به عدم آشنايي شما با مباحث مالي فكر ميكنم تو اين مدت فشار زيادي رو بايستي تحمل كنيد مخصوصا اين حالت و فشار رواني زماني بيشتر ميشه كه شما مثلا ميرسيد به Reading هاي 50 به بالا بعد ميبينيد يه بخش زيادي از مطالب گذشته رو فراموش كرديد ....

در خصوص كلاسهاي آموزشي هم من با چند تا از دوستاني كه موفق به گذروندن اين آزمون شدند، مشورت كردم هيچكدومشون اين دوره ها رو توصيه نميكردن بخصوص براي افرادي كه بخوان براي اولين بار سر كلاس مطالب رو بشنوند و هيچ ذهنيت قبلي روي مطالب نداشته باشند. خود من تصورم اينه كه اين دوره ها صرفا براي دوستاني مناسبه كه قبلا خودشون عينا تمامي مطالب رو خونده باشند و از اين دوره ها و اساتيد فقط براي رفع مشكلاتي كه باهاش مواجه هستند استفاده كنند.

با آرزوي موفقيت براي تمامي دوستان ...

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

اول یه سری نکات برای sahareomidvar

1. عرض کردم ، مطمئن باشین مطالب رو فراموش میکنین ، لذا یکبار خوندن اصلا کافی نیست. در ثانی این مطالب عمق دارن اگه مثلا دیدین 30% رو متوجه نمیشین یا سخته یا یادتون میره شوخی نیست ، از همونها سوال میاد!
    2. تو CFA مقدار اندکیش حفظیه (خیلی کمه) همه مطالبش با منطق و اصول مثل پازل بهم وصل میشن (کلا فاینانس اینجوریه) اگه شروع کردین به حفظ کردن بدونین وقت کافی نذاشتین منطقش رو یاد بگیرین. من دوستانی دارم که CFA charter holder هستن و قاعدتا باید مخ فاینانس باشن ولی ساده ترین مسائل رو هم نمیدونن ، چون موقع امتحان حفظ کردن و پاس کردن. یکبار عرض کردم این کنکور نیست هرچقدر بیشتر براش زحمت بکشین بعدا نتیجه اش رو میبینین.
    3. CFA رو کسی که مالی خونده میتونه براش تو 90 روز آماده بشه و بره سر آزمون و با مینیمم ریسک امتحان بده. کسی که مالی نخونده اگه زیر 6 ماه وقت بذاره از دید من داره قمار میکنه سر وقت و پولش. یادتون نره ، شما وقتی تو ماه جوون امتحان دادین 70-75 روز بعدش جواب آزمون میاد ، به مرور زمان حس اعتماد به نفستون بیشتر و بیشتر میشه ، بعد که خدای نکرده جواب رد شدنتون بیاد اونوقت دیگه هیچ روحیه و اعتماد به نفسی برای امتحان مجدد دادن ندارین. (با پروفایلی که شما دارین من کمتر از 6-7 ماه وقت گذاشتن رو ریسکی میدونم - بهتره شما هدفتون رو امتحان دادن تو دسامبر 2015 بذارین و از الان بکوب بخونین)

4. راه میانبر. لطفا تمام پست های مرتبط به CFA من رو بخونین. فکر کنم 3-4 جا گفتم ، راه میانبر این آزمون نداره. از این مرحله بپرین مرحله بعدی گیر میکنین. کلاس ، روش های تستی ، کنکوری ، همه اینها یا جواب نمیدن یا تو مرحله بعد تازه میفهمین چه اشتباهی کردین. این یه آزمون حرفه ای هست و هدف اینه که شما با سواد بشین. صرف داشتن عنوان CFA مهم نیست. لطفا مدرک گرا نباشین.

5. کتاب ها هرسال تغییرات اساسی میکنن ، لذا منابع 2011 مطمئنا مفید نیستن و من اصلا توصیه نمیکنم وقت براش بذارین ممکنه 70% مطالب یکی باشه یا شبیه باشه ولی یه آزمونی که براش 1 سال وقت میذارین و 1500 دلار هزینه میکنین جای این ریسک ها رو نداره.

================================================== ================================================== ====

یه سری نکات برای Golhin عزیز،

1. کارنامه جدید یا قدیمی هیچ سنجش و حسی نباید به شما بده ، عرض کردم چون شما نمیدونین دقیق چه درصد هایی طرف زده ، شما نمیدونین رتبه اش چند شده و نهایتا آخرین نفر قبولی چطوری زده. تنها این کارنامه رو گذاشتم تا حس اینکه چقدر مرموزه به شما منتقل بشه. (کارنامه قبولی یکنفر در سال 2012 هست)
    2. نتایج دسامبر فردا اعلام میشه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه

یه نکته دیگه رو هم لازم میدونم اینجا بگم:
    ببینین ، یه مسئله ای که به شکل غیر مستقیم ممکنه نمره آزمون شما رو تغییر بده سطح زبان شماس.
    امتحان به زبان انگلیسی است و سرعت شما تو خوندن سوال - درکش و پیدا کردن جواب مهمه. ممکنه شما جواب تمام سوالات رو بدونین ولی کند باشین ، باز هم ممکنه پاس نکنین. یه چیزی که خیلی ریسک زود امتحان دادن رو بالا میبره اینه که نرسین سرعت ریدینگ رو بالا ببرین و اونوقت تو امتحان عصر ممکنه به مشکل بخورین. چون هم سوالات پیچیده تر میشن و هم بعضا طولانی تر هستن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    این مطالب عمق دارن اگه مثلا دیدین 30% رو متوجه نمیشین یا سخته یا یادتون میره شوخی نیست ، از همونها سوال میاد!...
    3. CFA رو کسی که مالی خونده میتونه براش تو 90 روز آماده بشه و بره سر آزمون و با مینیمم ریسک امتحان بده. کسی که مالی نخونده اگه زیر 6 ماه وقت بذاره از دید من داره قمار میکنه سر وقت و پولش. یادتون نره ، شما وقتی تو ماه جوون امتحان دادین 70-75 روز بعدش جواب آزمون میاد ، به مرور زمان حس اعتماد به نفستون بیشتر و بیشتر میشه ، بعد که خدای نکرده جواب رد شدنتون بیاد اونوقت دیگه هیچ روحیه و اعتماد به نفسی برای امتحان مجدد دادن ندارین. (با پروفایلی که شما دارین من کمتر از 6-7 ماه وقت گذاشتن رو ریسکی میدونم - بهتره شما هدفتون رو امتحان دادن تو دسامبر 2015 بذارین و از الان بکوب بخونین)
    این حرف ها کاملا درسته...
    یعنی بخش مهمی از امتحان برای کسانی که فوق فاینانس خونده ان بسیار ساده اس ... بخش آمارش هم برای کسانی که بک گراند مهندسی دارن تقریبا تو مایه های شوخی و ایناست...
    ولی یه سری بخش ها داره که کلا باهاس وقت بذارید و تجربه حل کردن تست های مشابه رو داشته باشید!

برای دوستان عزیزی که بک گراند مالی ندارن؛ سه تا کتابی که قبلا اسم بردم رو پیشنهاد می کنم(کتاب OPTION جان هال رو حدود 8 فصل اول کافیه) بخونید و همچنین کتاب International Financial Markets رو هم توصیه می کنم..ترجمه کتابهای فوق رو هم نخونید و اصل انگلیسیش رو بخونید... این کتابها درسی هستند و تا حدود زیادی با مفاهیم فاینانس آشنایی پیدا می کنید... و توی این کتاب آخری و کتاب Investment کلی نمونه سوال CFA هست و جالبن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsh نمایش پست ها
    رد شدم. من هم موندم واسه آذر ماه
    .
    وحيد جان؛‌ درود

يه دوستي ميگفت : " قبول نشدن تو اين آزمون به معناي شكست نيست، صرفا به تاخير انداختن موفقيته .... "

توي كدوم سرفصل ها مشكل داشتي؟ با بزار اينطوري بپرسم كه كدوم سرفصل‌ها رو براي مطالعه بيشتر توصيه ميكني؟

چرا آذر ؟

با آرزوي موفقيت

Junior Member

من متاسفانه خیلی درگیر بازار سرمایه بودم و در حال حاضر هم در حال فعال سازی یک بخش از یک تامین سرمایه هستم که مربوط می شود به فعالیت های پیشرفته شرکت های تامین سرمایه.
    من متاسفانه تو حسابداری نمره ام را از دست دادم و زیر 50 بودم و دلیلش هم این بود که من ذاتا یک مهندس بودم و از اول با حسابداری مشکل داشتم. من هفته پیش در آزمون ارزشیابی سازمان بورس با نمره خوبی قبول شدم.
    در حال حاضر هم نمی توانم برای بهار وقت بزارم چون به اندازه کافی درگیر کار هستم و البته امتحان جیمت هم واسه خرداد دارم.

دوستان گرامی
    آیا بنده با فوق مهندسی بخوام یه فوق finance توی خارج ترجیحا کانادا یا اروپا بگیرم می تونم با داشتن cfa حالا 1evel 1 or 2، فاند بگیرم؟
    و یا میشه با cfa بدون دانش آکادمیک وارد کار در خارج یا ایران بشم؟

دوستان گرامی
    آیا بنده با فوق مهندسی بخوام یه فوق finance توی خارج ترجیحا کانادا یا اروپا بگیرم می تونم با داشتن cfa حالا 1evel 1 or 2، فاند بگیرم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahareomidvar نمایش پست ها
    دوستان گرامی
    بستگى به دانشگاه داره ، مثلا با CFA 2 هم اگه براى راتمن اپلاى كنين خيلى چيز خاصى نيست چون اكثرا عين شما هستن. ولى دانشگاه هاى پايينتر احتمالا بورس ميدن مثل دانشگاهى كه تو winnepeg هست.
    CFA يعنى شما درك مناسبى از فاينانس دارين (همين) اگه بازار كار مثل نيويورك و تورنتو پر از cfa باشه اونوقت خيلى وزنى به اين مدرك نميدن چون همه دارن يه جورايى !!!
    1. این پست برای شروع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)