صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 120

موضوع: CFA or GMAT

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : CFA or GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    آیا با گرفتن این مدرک میشه با داشتن شغلی خوش درآمد در آینده مطمئن بود؟

منظورم اینه که بدون سابقه قبلی کار مرتبط. و منظورم این نیست که همون اول درآمد خوب باشه. طبعا اول به عنوان کارآموز و بعدا حقوق کمتر و الخ.

چقدر هزینه داره گرفتن مدرک سطح 1؟
    کلا این تاپیک 8 تا صفحه هست ، پیشنهاد میکنم یه وقت بذارین و 8 صفحه رو بخونین.

یه مسئله ای رو هم اینجا بگم ، CFA چیزی نیست مثل مدرک Excel که تو 4-5 ماه بگیرین و خلاص !
    CFA گام اول یک راه هست و شما قبل از هرچیز باید مطمئن بشین آیا اصلا به مباحث مالی علاقه دارین یا نه.

از سوال شما اینطور بر میاد که دنبال درآمد خوب هستین تا کار کردن تو حوزه مالی ، پیشنهاد میکنم علاقه خودتون رو پیدا کنین چون وقتی تو حوزه ای که مورد علاقه اتون هست مشغول بشین مطمئنا درآمد فوق العاده ای خواهید داشت.

این امتحان 3 تا سطح داره که سطح 1 اون حدود 1300-1400 دلار آمریکا هزینه داره ، چیزی حدود 5 میلیون تومن + هزینه سفر به دوبی/استانبول ... برای دادن امتحان
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    کلا این تاپیک 8 تا صفحه هست ، پیشنهاد میکنم یه وقت بذارین و 8 صفحه رو بخونین.

یه مسئله ای رو هم اینجا بگم ، CFA چیزی نیست مثل مدرک Excel که تو 4-5 ماه بگیرین و خلاص !
    CFA گام اول یک راه هست و شما قبل از هرچیز باید مطمئن بشین آیا اصلا به مباحث مالی علاقه دارین یا نه.

از سوال شما اینطور بر میاد که دنبال درآمد خوب هستین تا کار کردن تو حوزه مالی ، پیشنهاد میکنم علاقه خودتون رو پیدا کنین چون وقتی تو حوزه ای که مورد علاقه اتون هست مشغول بشین مطمئنا درآمد فوق العاده ای خواهید داشت.

این امتحان 3 تا سطح داره که سطح 1 اون حدود 1300-1400 دلار آمریکا هزینه داره ، چیزی حدود 5 میلیون تومن + هزینه سفر به دوبی/استانبول ... برای دادن امتحان
    کسی از دوستان راهنمایی بهتری نداره؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    کسی از دوستان راهنمایی بهتری نداره؟
    هزینه که همینی که گفتن هست. پرسیده بودید که میشه از پیدا کردن شغل خوش درامد مطمئن بود؟ خوب معلوم هست که این بستگی به شرایط هر فرد داره یعنی مثلا چند سالتون هست، چقدر زبان بلد هستید، کجا زندگی میکنید، کجا رفتید دانشگاه و چی خوندید و...

اینطور که من فهمیدم cfa برای اینکه نشان بدید به فاینانس علاقه داری و مفاهیم پایه را بلدی کمک میکنه. مثلا شرایط دیگرتان خوب است ولی مثلا مهندسی خوندید نه بیزینس. cfa برای خیلی از شغلهای حوضه فاینانس یک امتیاز هست ولی اصلا تضمین کننده نیست.

شما فکرش را بکن برای هر شغلی 100 تا رزومه هم که شرکت بگیره 90 نفرشون یا در دانشگاه فاینانس، اقتصاد یا بیزینس خوندن یا اینکه cfa دارند. در نتیجه اون بابایی که ساعت 11 شب داره رزومه ها را نگاه میکنه و برای هر کدوم 30 ثانیه وقت داره میره سراغ مواردی مثل:
    افرادی که با خودش یا همکاراش از جایی اشنا هستن
    اسم داشنگاههای با پرستیژ
    سابقه کارآموزی مرتبط
    کارهای فوق برنامه خاص و جالب
    رشته دانشگاهی دشوار و معدلهای حداقل 3.5

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    هزینه که همینی که گفتن هست. پرسیده بودید که میشه از پیدا کردن شغل خوش درامد مطمئن بود؟ خوب معلوم هست که این بستگی به شرایط هر فرد داره یعنی مثلا چند سالتون هست، چقدر زبان بلد هستید، کجا زندگی میکنید، کجا رفتید دانشگاه و چی خوندید و...

اینطور که من فهمیدم cfa برای اینکه نشان بدید به فاینانس علاقه داری و مفاهیم پایه را بلدی کمک میکنه. مثلا شرایط دیگرتان خوب است ولی مثلا مهندسی خوندید نه بیزینس. cfa برای خیلی از شغلهای حوضه فاینانس یک امتیاز هست ولی اصلا تضمین کننده نیست.

شما فکرش را بکن برای هر شغلی 100 تا رزومه هم که شرکت بگیره 90 نفرشون یا در دانشگاه فاینانس، اقتصاد یا بیزینس خوندن یا اینکه cfa دارند. در نتیجه اون بابایی که ساعت 11 شب داره رزومه ها را نگاه میکنه و برای هر کدوم 30 ثانیه وقت داره میره سراغ مواردی مثل:
    افرادی که با خودش یا همکاراش از جایی اشنا هستن
    اسم داشنگاههای با پرستیژ
    سابقه کارآموزی مرتبط
    کارهای فوق برنامه خاص و جالب
    رشته دانشگاهی دشوار و معدلهای حداقل 3.5
    ممنونم از توضحیات کامل شما
    منظور من کار در داخل کشور هست البته، نه در خارج.
    در ایران به درد می خوره؟ اصلا اعتباری داره؟

سلام به همه
    کسی هست الان بخاد از صفر شرو کنه واسه cfa ؟؟
    من میخام شرو کنم
    ولی دنبال همپا میگردم...

Junior Member

سلام
    من با اینکه 8 صفحه فروم رو خوندم ولی جواب سوالمو پیدا نکردم

من مدرک MBA دارم و می خوام برای CFA شروع کنم می دونم خیلی سخته ولی بالاخره باید انجام بشه اگه موفقیت را می خوام
    لطفا راهنمایی کنید من منابع را از کجا دانلود کنم می خوام اول یک نگاهی به مطالب بیندازم ببینم می تونم از پسش بربیام یا نه
    آیا منابع در سایت خود www.cfainstitute.org هست؟ من نتوانستم پیدا کنم فقط معرفیشون کرده ولی لینکی برای دانلود پیدا نکردم.
    البته تو چند تا سایت ایرانی منابع را گذاشته ولی یا سال 2015 است و یا انتشاراتش Kaplan Schweser هست
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoulamiri نمایش پست ها
    سلام به همه
    کسی هست الان بخاد از صفر شرو کنه واسه cfa ؟؟
    من میخام شرو کنم
    ولی دنبال همپا میگردم...
    من قصد دارم اما هنوز اطلاعات کافی ندارم. می تونید کمی بنده را راهنمایی کنید لطفا.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah1361 نمایش پست ها
    سلام
    من با اینکه 8 صفحه فروم رو خوندم ولی جواب سوالمو پیدا نکردم

من مدرک MBA دارم و می خوام برای CFA شروع کنم می دونم خیلی سخته ولی بالاخره باید انجام بشه اگه موفقیت را می خوام
    لطفا راهنمایی کنید من منابع را از کجا دانلود کنم می خوام اول یک نگاهی به مطالب بیندازم ببینم می تونم از پسش بربیام یا نه
    آیا منابع در سایت خود www.cfainstitute.org هست؟ من نتوانستم پیدا کنم فقط معرفیشون کرده ولی لینکی برای دانلود پیدا نکردم.
    البته تو چند تا سایت ایرانی منابع را گذاشته ولی یا سال 2015 است و یا انتشاراتش Kaplan Schweser هست
    ممنون

صفحه 8 ، پست شماره 78 ، پاسخ شما اونجاست. اینم لینکش:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2039300
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام
    نحوه تهیه هارد کپی منابع خود موسسه CFA در خارج از کشور (استرالیا) به چه صورت است؟
    آیا باید به کتاب فروشی ها مراجعه کرد یا از موسسه درخواست کرد که به آدرس فرد ارسال کند؟
    (من هنوز برای آزمون ثبت نام نکردم امکان درخواست ارسال کتا را می تونم داشته باشم؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah1361 نمایش پست ها
    سلام
    نحوه تهیه هارد کپی منابع خود موسسه CFA در خارج از کشور (استرالیا) به چه صورت است؟
    آیا باید به کتاب فروشی ها مراجعه کرد یا از موسسه درخواست کرد که به آدرس فرد ارسال کند؟
    (من هنوز برای آزمون ثبت نام نکردم امکان درخواست ارسال کتا را می تونم داشته باشم؟)
    باید هم اکانت بسازید
    https://www.cfainstitute.org/learnin...urriculum.aspx

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)