صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: رفتن به دانشگاه خارج از کشور در حالی که دانشجوی مشمول هستی !

Junior Member

پیش فرض رفتن به دانشگاه خارج از کشور در حالی که دانشجوی مشمول هستی !

سلام دوستان
    من الان با استفاده از معافیت تحصیلی (تاسال 99) در حال گذراندن دوره دکتری داخل کشور هستم. در صورتی که بتونم از یک دانشگاه اکسپت بگیرم برای همین دوره دکتری (یعنی بخوام اینجا رو ول کنم و برم ) آیا امکانپذیر هست؟
    میدونم که برای فرصت مطالعاتی با گذاشتن وثیقه میشه اینکارو کرد و تحت عنوان ویزیتینگ از کشور خارج شد ولی اگه کلا برای دوره دکتری بخوام برم امکانش هست؟ تخت چه عنوانی میتونم اینکارو بکنم؟
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفتن به دانشگاه خارج از کشور در حالی که دانشجوی مشمول هستی !

نقل قول نوشته اصلی توسط pingulii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان با استفاده از معافیت تحصیلی (تاسال 99) در حال گذراندن دوره دکتری داخل کشور هستم. در صورتی که بتونم از یک دانشگاه اکسپت بگیرم برای همین دوره دکتری (یعنی بخوام اینجا رو ول کنم و برم ) آیا امکانپذیر هست؟
    میدونم که برای فرصت مطالعاتی با گذاشتن وثیقه میشه اینکارو کرد و تحت عنوان ویزیتینگ از کشور خارج شد ولی اگه کلا برای دوره دکتری بخوام برم امکانش هست؟ تخت چه عنوانی میتونم اینکارو بکنم؟
    با تشکر
    کسی نظری نداره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط pingulii نمایش پست ها
    کسی نظری نداره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام. فکر کنم در صورتی که قبلا انصراف نداده باشید، نطام وظیفه میتونه با یکبار انصراف شما در مقطع دکتری موافقت کنه و بعدش در صورت موافقت میتونید پذیرش بگیریدو وثیقه بگذارید و برید.

سلام
    من الان دانشجوی دکترا در یکی از دانشگاه های داخل هستم. چند سال پیش یکبار مقطع ارشد انصراف دادم و در دانشگاه داخلی دیگری مقطع ارشد خوندم. به عبارت دیگه یکبار انصراف دادم و معافیت از تحصیلم یکبار لغو و دوباره صادر شده.
    حالا تصمیم دارم برای مقطع دکترا به یکی از دانشگاه های خارج از کشور درخواست بدهم.
    با این توضیحات اگر بتونم پذیرش بگیرم آیا نظام وظیفه اجازه خروج از کشور به من میده؟ (با توجه به اینکه یکبار انصراف دادم و معافیت از تحصیلم یکبار لغو و دوباره صادر شده)
    اگر نظام وظیفه اجازه خروج نده، آیا راه جایگزین دیگری وجود داره؟
    ممنون از دوستانی که با پاسخ شون منو راهنمایی میکنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shervinavid نمایش پست ها
    سلام
    من الان دانشجوی دکترا در یکی از دانشگاه های داخل هستم. چند سال پیش یکبار مقطع ارشد انصراف دادم و در دانشگاه داخلی دیگری مقطع ارشد خوندم. به عبارت دیگه یکبار انصراف دادم و معافیت از تحصیلم یکبار لغو و دوباره صادر شده.
    حالا تصمیم دارم برای مقطع دکترا به یکی از دانشگاه های خارج از کشور درخواست بدهم.
    با این توضیحات اگر بتونم پذیرش بگیرم آیا نظام وظیفه اجازه خروج از کشور به من میده؟ (با توجه به اینکه یکبار انصراف دادم و معافیت از تحصیلم یکبار لغو و دوباره صادر شده)
    اگر نظام وظیفه اجازه خروج نده، آیا راه جایگزین دیگری وجود داره؟
    ممنون از دوستانی که با پاسخ شون منو راهنمایی میکنن.
    سلام ، با توجه به قوانین ذکر شده در سایت وزارت علوم ، شما فقط قادر به انصراف و مجدد تحصیل در همان مقطع برای یک بار در کل دوران تحصیلات اکادمیک می باشید ، لذا متاسفانه نمیتونید برای بار دوم از این قابلیت استفاده و قبل از گذراندن دوره خدمت چه بعد از اتمام دکتری چه بعد از انصراف ، معافیت تحصیلی بگیرید و از کشور خارج شوید

سلام دوستان.. من اگر کارشناسی ارشد داخل ایران ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم آیا بعدا که پذیرش از دانشگاه خارجی در مقطع ارشد بگیرم و از دانشگاه داخل ایران انصراف بدم بازم بهم معافیت تحصیلی برای دانشگاه خارجی میدن؟؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفتن به دانشگاه خارج از کشور در حالی که دانشجوی م

سلام
    من دانشجوي ارشد هستم و معافيت تحصيلي دارم
    از يك دانشگاه در امريكا پذيرش گرفتم
    چه مدركي در رابطه با اين قضيه بايد تهيه كنم و از كجا بايد بگيرم كه در روز مصاحبه در سفارت همرام باشه؟
    ممنون
    ویرایش توسط amirme : April 8th, 2017 در ساعت 12:32 AM

Junior Member

سلام دوستان
    کسی هست که تو ایران ارشد میخونده بعد پذیرش از دانشگاه خارج از کشور گرفته و انصراف داده و رفته؟

یه سری سوال در مورد نظام وظیفه دارم
    الان من تا ۱۳۹۹ معافیت تحصیلی دارم و میخوام انصراف بدم و میخوام مراحل بعدش رو بدونم چیکارا باید انجام بدم.
    از طرف دیگه هم تو سایت نشا هنگام ثبت‌نام عکس یکی از مدارک ستاره دار"کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه" از من میخواد. الان موندم چه مدرکی رو اینجا باید آپلود کنم؟(سربازی هم نرفتم)
    ممنون میشم اگه کسی این مراحل رو طی کرده راهنماییم کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kouroshgs نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی هست که تو ایران ارشد میخونده بعد پذیرش از دانشگاه خارج از کشور گرفته و انصراف داده و رفته؟

یه سری سوال در مورد نظام وظیفه دارم
    الان من تا ۱۳۹۹ معافیت تحصیلی دارم و میخوام انصراف بدم و میخوام مراحل بعدش رو بدونم چیکارا باید انجام بدم.
    از طرف دیگه هم تو سایت نشا هنگام ثبت‌نام عکس یکی از مدارک ستاره دار"کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر روشن شدن وضعیت نظام وظیفه" از من میخواد. الان موندم چه مدرکی رو اینجا باید آپلود کنم؟(سربازی هم نرفتم)
    ممنون میشم اگه کسی این مراحل رو طی کرده راهنماییم کنه.
    سلام!

من نظر خودم رو میگم. شما باز پرس و جو بفرمایید.
    از اونجایی که باید انصراف شما ثبت بشه تا بتونید مجدد برای همون مقطع درخواست معافیت تحصیلی بدید، بعد از قطعی شدن پذیرش‌تون، برید دانشگاه و درخواست انصراف بدید. دانشگاه یه نامه خطاب به نظام وظیفه صادر می‌کنه که وضعیت شما رو توش اعلام میکنه (بهش نامه‌ی فرجه هم میگن). یک رونوشت از اون نامه رو هم دانشگاه به شما میده. این رو به عنوان مدرکی برای روشن شدن وضعیت نظام وظیفه می‌تونید استفاده کنید.

موید باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

سلام دوستان یه سوالی داشتم . من در مقطع کاردانی هستم و اگه بخوام برای کارشناسی یه کشور دیگه اقدام کنم میتونم دیگه برای کارشناسی اینجا کنکور ندم و پس از کاردانی دیگه ادامه ندم و بعد پذیرش اونجا رو بگیرم ...؟؟؟ یا اینکه باید برم برای کارشناسی و بعدش انصراف بدم - کدوم بهتره ؟
    پس از ادامه ندادن مشمول به حساب میام و نمیتونم درست برای پاسپورت و ... اقدام کنم و مشکل میشه ؟؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)