صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: رفتن به دانشگاه خارج از کشور در حالی که دانشجوی مشمول هستی !

پیش فرض پاسخ : رفتن به دانشگاه خارج از کشور در حالی که دانشجوی مشمول هستی !

سلام من 22 سالمه و سوری دانشجوام برای خروج از کشور
    قراره تو خرداد وثیقه اپلای کنم کالج در کانادا میخواسم هم چنین اردیبهشت میرم ترکیه
    میخوام بدونم با ادمیشن کالج میشه سو پیشینه گرف یا سنواتم تموم شده چیکار میشه کرد

دوستان یه سوال. من بهمن پایان نامم رو دفاع کردم (تا اون موقع دوران تحصیل ارشدم سه سال شد) ولی هنوز تسویه نکردم ونمیدونم فارغ التحصیلیم رو کی میزنن.گواهی معافیت تحصیلیم رو هم گم کردم و یادم نمیاد تا کی اعتبار داشت حالا میشه گفت من تا کی معافم و فرصت دارم پذیرش بگیرم؟ (اصن هنوز معاف هستم؟! ) اگه درست یادم باشه معافیتم تا بهمن 99 بود. اگه اینطور باشه و من بتونم حوالی بهمن یا اسفند پذیرش برای phd بگیرم، میتونم معافیتم رو تمدید کنم؟ اصن چجوری و با چه مدارکی به کسی که خارج از کشور پذیرش گرفته معافیت تحصیلی میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirshahabiii نمایش پست ها
    سلام من 22 سالمه و سوری دانشجوام برای خروج از کشور
    قراره تو خرداد وثیقه اپلای کنم کالج در کانادا میخواسم هم چنین اردیبهشت میرم ترکیه
    میخوام بدونم با ادمیشن کالج میشه سو پیشینه گرف یا سنواتم تموم شده چیکار میشه کرد
    سلام دوست گرامی

شما هر زمان می توانید گواهی عدم سوپیشینه بگیرید بابت این مشکلی نیست. فردا برو پلیس +10 بگو گواهی عدم سوپیشینه میخوام.

شاد و موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط R_Z_Manfred نمایش پست ها
    دوستان یه سوال. من بهمن پایان نامم رو دفاع کردم (تا اون موقع دوران تحصیل ارشدم سه سال شد) ولی هنوز تسویه نکردم ونمیدونم فارغ التحصیلیم رو کی میزنن.گواهی معافیت تحصیلیم رو هم گم کردم و یادم نمیاد تا کی اعتبار داشت حالا میشه گفت من تا کی معافم و فرصت دارم پذیرش بگیرم؟ (اصن هنوز معاف هستم؟! ) اگه درست یادم باشه معافیتم تا بهمن 99 بود. اگه اینطور باشه و من بتونم حوالی بهمن یا اسفند پذیرش برای phd بگیرم، میتونم معافیتم رو تمدید کنم؟ اصن چجوری و با چه مدارکی به کسی که خارج از کشور پذیرش گرفته معافیت تحصیلی میدن؟
    سلام دوست گرامی

تاریخ فارغ التحصیلی شما دقیقا روز دفاعتون خواهد بود. از اون موقع شما یک سال وقت دارید دفترچه پست نکنید. در این یک سال امیدوار باشید که پذیرش دکترا بگیرید از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم که در این صورت بهتون معافیت تحصیلی چند ساله دکترا میدن و با وثیقه میتونید از کشور خارج شید. فقط کافیه نامه پذیرش رسمی دانشگاه رو ببرید سازمان امور دانشجویان اونا نامه رو تایید میکنن و بقییه ی کارهای معافیت تحصیلی، پاسپورت و وثیقه را می توانید انجام دهید.

شاد و سلامت و موفق باشید.

مرسی از توضیحات مفیدتون. نمره دفاع ما رو از 19 حساب میکنن و یه نمره برای تبدیلش به مقالس که بعد از دفاع این فرصت رو میدن (که نمیدونم چقده) با این وجود فارغ التحصیلی همون روز دفاع محسوب میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط R_Z_Manfred نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات مفیدتون. نمره دفاع ما رو از 19 حساب میکنن و یه نمره برای تبدیلش به مقالس که بعد از دفاع این فرصت رو میدن (که نمیدونم چقده) با این وجود فارغ التحصیلی همون روز دفاع محسوب میشه؟
    خواهش میکنم دوست گرامی.

بله قطعا تاریخ فارغ التحصیلیتون همون روز دفاع خواهد بود. شما وقتی که کارهای فارغ التحصیلی رو انجام میدین و دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه مبنی بر اینکه شما فلان تاریخ در دانشگاه ثبت نام کردین و تاریخ x فارغ التحصیل شدین، تاریخ x همان روز دفاعتون خواهد بود.

شاد و سلامت و موفق باشید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی
    در صورتی که تاریخ اتمام معافیت تحصیلی مهر ۹۹ باشد و برای مهر ۱۴۰۰ پذیرش بگیریم در این مدت باید رفت خدمت؟ به عبارتی معافیت تحصیلی مقطع دکترا از روزی که پذیرش میگیریم صادر می شود یا روزی که ترم تحصیلی شروع می شود؟ در این مدت کارهای مقدماتی را باید همزان با خدمت پیش برد یا اینکه معافیت تحصیلی صادر می شود؟

Junior Member

سلام
    اگر کسی اعزام به خدمتش ۳ هفته دیگه باشه و اگه همین ۱-۲ روز آینده پذیرش دکتری واسش بیاد، میتونه کارای معافیت تحصیلی معمول و
    وثیقه را انجام بده
    ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mdi نمایش پست ها
    سلام
    اگر کسی اعزام به خدمتش ۳ هفته دیگه باشه و اگه همین ۱-۲ روز آینده پذیرش دکتری واسش بیاد، میتونه کارای معافیت تحصیلی معمول و
    وثیقه را انجام بده
    ؟
    ممنون
    بله مشکلی نیست. فقط حواستون باشه علاوه بر نامه پذیرش، یه نامه هم وزارت علوم می خواد از دانشگاه که بگه همه گیری کرونا تاثیری روی پذیرش شما نخواهد داشت. اون رو هم بگیرید که یه وقت دقیقه نود درخواستتونو رد نکنن.

موفق باشید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)