صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: مشورت(دارم افسرده میشم)

پیش فرض مشورت(دارم افسرده میشم)

با سلام.
    من آموزشیم تموم شد و افتادم اندیمشک ستوان سوم کسری هم ندارم.
    ساکن اصفهان هستم.
    معافی پزشکی هم میتونم بگیرم ولی 10 میلیون میخواد.
    حالا سر دو راهی گیر کردم چیکار کنم آیا برم خدمتم رو برم یا اقدام کنم واسه گرفتن معافی؟
    دارم افسرده میشم چون نمیدونم چیکار کنم.
    خواهشا کمکم کنید یه تصمیم درست بگیرم.

پیش فرض پاسخ : مشورت(دارم افسرده میشم)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    با سلام.
    من آموزشیم تموم شد و افتادم اندیمشک ستوان سوم کسری هم ندارم.
    ساکن اصفهان هستم.
    معافی پزشکی هم میتونم بگیرم ولی 10 میلیون میخواد.
    حالا سر دو راهی گیر کردم چیکار کنم آیا برم خدمتم رو برم یا اقدام کنم واسه گرفتن معافی؟
    دارم افسرده میشم چون نمیدونم چیکار کنم.
    خواهشا کمکم کنید یه تصمیم درست بگیرم.
    سلام. دوست عزیز
    به نظر من شما سعی کن خدمتو ادامه بدی. روی این معافیت پزشکی خیلی حساب باز نکن. بعد از یه مدتی که معافیت گرفتی ممکنه دوباره بگن بیای پروندتو از نو نگاه کنن و معافیتو پس بگیرن. این اتفاقا افتاده. به نظرم شما سعس کن حین خدمت زبانتو بخونی بعد برای اپلای اقدام کنی. اینجوری بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinamir71 نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز
    به نظر من شما سعی کن خدمتو ادامه بدی. روی این معافیت پزشکی خیلی حساب باز نکن. بعد از یه مدتی که معافیت گرفتی ممکنه دوباره بگن بیای پروندتو از نو نگاه کنن و معافیتو پس بگیرن. این اتفاقا افتاده. به نظرم شما سعس کن حین خدمت زبانتو بخونی بعد برای اپلای اقدام کنی. اینجوری بهتره.
    اپلای چیه؟
    یعنی بعد خدمت واسه اپلای اقدام کنم؟
    چه کلاس زبانی باید برم؟
    و یه سوال دیگه اینکه مهاجرت به صورت پناهندگی نیاز به پاسپورت داره یا نه؟
    یعنی میخوام ببینم بدون داشتن کا رت پایان خدمت میشه از کشور خارج شد؟

Junior Member

دوست عزیز
    بیخیال اون قضیه معافیت بشید چون کلی دردسر و استرس داره و حتی ممکنه دادگاهی بشید و ...
    شما در دوران سربازی هم میتونید کسری بگیرید ولی خب کمی دوندگی و اعصاب لازم داره
    یکی از دوستان که نیروی انتظامی خدمت میکنه میگفت کسری های درون سازمانی کوچیک میدن، مثلاً کارهای کوچیک و ترجمه های کم . گردآوری اطلاعات و ... به صورت تشویقی های مثلاً 1 ماهه
    اپلای هم الآن دغدغه کلاس زبان و ... نداشته باشید. اگر وقت دارید در دوران خدمت بشینید زبان عمومیتون رو تقویت کنید و اگر رشته مهندسی مثلاً خوندید سعی کنید یکی دو تا نرم افزار مرتبط رو یاد بگیرید که خیلی به کارتون میاد
    فکر فرار بدون پاسپورت رو هم کلاً از سرتون بیرون کنید، اصلاً ارزش نداره و ریسکش خیلی بالاست. مخصوصاً با این حجم پناهنده های این چند وقت اخیر از خاور میانه. حالا شما مساله خونواده و ... رو هم در نظر بگیر و اینکه نمیتونی برگردی، مسائل مالی و ...
    شما میخوای از خدمت فرار کنی چون احتمالاً باهات بد برخورد میشده و تحقیر میکردن و ... مطمئن باش در صورت فرار به صورت پناهنده چندین برابر بدتره
    یه موضوعی رو هم در نظر بگیر، آموزشی عموماً سخت تره از خو خدمت و شما بخش مشکلش رو پشت سر گذاشتی
    با توکل به خدا بقیه ش هم تموم میشه
    نمیگم راحته، من خودم برج 8 اعزامم، سخته، خیلی هم سخته، ولی چو میگذرد، غم مخور داداش من

زبانمو چطوری باید تقویت کنم در حین خدمت؟
    باید کلاس برم؟
    چه کلاسی؟

Junior Member Suhrawardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

دوست عزیز من هم مشغول خدمت هستم و شرایطت رو درک می کنم. واقعیتش اینه همه ما این تجربه رو داریم، همه چیز بستگی به خودت داره، سعی کن کاری کنی که وقتی به گذشته نگاه می کنی دوران خدمتت رو یه خلأ نبینی بدون اینه که هیچ کار مفیدی کرده باشی. بدون اینه هیچ خاطره ای داشته باشی. اگر فرصت داری می تونی زبانت رو تقویت کنی، منابع مطالعاتی تو همین فروم هست یا می تونی برای کنکور ارشد بخونی.
    زهر خورید تا خوش زیید. مرگ را دوست دارید تا زنده مانید.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

آقا ما تو فامیلمون دوتا سرباز فراری داریم. الان در یک شرکت خصوصی معنبر، در حال کردن هستند. (اون یکی پیش پدرش کار میکن]!)
    زن داره، حقوق میگیره. خانوانده خیلی خوبی هم دارند هردو. هیچ کسیم بهشون خرده نمیگیره.

من دیگه ریز قضیه رو اطلاع ندارم، چه کرده، بیمه شون چیه!؟ ماشینش به نام زنش یا باباش و .... .
    چون دیدم قبلا هم از سربازی بدتون اومده گفتم که شاید کمکی باشه.

آقا نری سربازی یا فرار کنی، آسمون به زمین نمیاد. ولی خوب یه ذره دردسر داره.
    مطمئن باش تو این مملکت شاید بالای 2 میلیون نفر مثل شما باشن. فارغ از کسایی که خارج هستند و سربازی نرفتند!
    ویرایش توسط MAHAN7 : June 24th, 2016 در ساعت 05:40 PM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    آقا ما تو فامیلمون دوتا سرباز فراری داریم. الان در یک شرکت خصوصی معنبر، در حال کردن هستند. (اون یکی پیش پدرش کار میکن]!)
    زن داره، حقوق میگیره. خانوانده خیلی خوبی هم دارند هردو. هیچ کسیم بهشون خرده نمیگیره.

من دیگه ریز قضیه رو اطلاع ندارم، چه کرده، بیمه شون چیه!؟ ماشینش به نام زنش یا باباش و .... .
    چون دیدم قبلا هم از سربازی بدتون اومده گفتم که شاید کمکی باشه.

آقا نری سربازی یا فرار کنی، آسمون به زمین نمیاد. ولی خوب یه ذره دردسر داره.
    مطمئن باش تو این مملکت شاید بالای 300 هزار نفر مثل شما باشن. فارغ از کسایی که خارج هستند و سربازی نرفتند!
    یه میلیون ونیم غائب هست که با طرح خرید 300 هزار تا خریدن

همون طور که دوستان هم گفتن. بهترین کار این هست که در حین سربازی برای معافی هم اقدام کنی. من زمان خدمت افراد رو دیدم که اقدام کردن و معاف شدن و برخی ها که اقدام کردن (و شاید سزوارتر بودن) و با معافیتشون موافقت نشد. در کل سربازی هم مثل خیلی از بخش ها متاسفانه هر روز یه قانون براش در میارن. الان تازه آموزشی تموم کردی و معمولا تو این دوران بیشترین اذیت ها میشه و بعدش راحتتر خواهد بود و بیشتر وقت بگذرونی که بتونی ازش استفاده مفید کنی خیلی خوبه. اگه بتونی کسری جور کنی هم خوبه. اصلا ناراحت نباش به قول معروف
    چون می گذرد غمی نیست...
    یه روز خوب میاد و ...

خوب برای شما بهترین راه اینه که اگه میتونی معافی بگیری و فکر هزینه هاشم نکنی که فرسایش 2 سال عمر و اعصاب شما با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست. در ضمن اگر توانایی علمی یا مالی دارید حتماً به فکر تحصیل در خارج باشید که از کارت پایان خدمت ومعافی هیچکدوم چیزی در نمیاد. به نظر میرسه داشتن یک تحصیلات خارجی و کار در خارج از کشور تنها چیزیه که میتونه به شما کمک کنه، بنابراین هر چه سریعتر به فکر ادامه تحصیل و گرفتن کار خوب باشید اگر هم نتونستید معاف شید حتماً وثیقه بگذارید و برای ادامه تحصیل بروید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    با سلام. من آموزشیم تموم شد و افتادم اندیمشک ستوان سوم کسری هم ندارم. ساکن اصفهان هستم. معافی پزشکی هم میتونم بگیرم ولی 10 میلیون میخواد. حالا سر دو راهی گیر کردم چیکار کنم آیا برم خدمتم رو برم یا اقدام کنم واسه گرفتن معافی؟ دارم افسرده میشم چون نمیدونم چیکار کنم. خواهشا کمکم کنید یه تصمیم درست بگیرم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)