صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و تاثیرات آن بر دانشجوها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and technology

پیش فرض جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و تاثیرات آن بر دانشجوها

با سلام.
    حالا که جدایی انگلیس از اروپا رای آورد آینده پوند چی میشه؟
    سیاست های مربوط به پذیرش دانشجوی بین المللی چه تغییری میکنه؟
    از لحاظ مالی چه میزان پول باید در بانک بمونه؟
    جواب سفارت به کسایی که پول رو قبل از رای گیری گذاشته بودن تو بانک چی میتونه باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و تاثیرات آن بر دانشجوها

سلام
    این استدلال درسته که چون انگلیس از اتحادیه خارج میشه، تعداد دانشجو های اروپایی که قبلاً همون هزینه انگلیسی هارو برای تحصیل میدادن (یعنی 9000 پوند) کمتر میشه (چون باید مثل Inernational Student ها هزینه های بیشتر بدن) در نتیجه انگلیس با دانشجو های خارجی که دارن پول بیشتر میدن، راحتتر کنار بیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanRezaei نمایش پست ها
    با سلام.
    حالا که جدایی انگلیس از اروپا رای آورد آینده پوند چی میشه؟
    سیاست های مربوط به پذیرش دانشجوی بین المللی چه تغییری میکنه؟
    از لحاظ مالی چه میزان پول باید در بانک بمونه؟
    جواب سفارت به کسایی که پول رو قبل از رای گیری گذاشته بودن تو بانک چی میتونه باشه؟
    در حال حاضر که پوند نزولی هست و فکر میکنم در آینده کوتاه هم به همین شکل پیش میره. حالا رفته رفته شیبش کمتر میشه.
    اما در آینده دور بنظرم بستگی به موفقیت در تجارت آزادانه با بازار های بزرگ دیگر مثل برزیل و آمریکا و ... هست. چون یکی از دلایل اصلی در بخش اقتصادی برای خروج همین بود.

راستی David Cameron هم استعفا داد...

ApplyAbroad Guru

از نظر مهاجرت به دلایل متعدد میشه گفت که این موضوع خبر خوبیه برای همه کسانیه که میخواند به انگلستان مهاجرت کنند. البته هنوز نمیشه با قطعیت گفت و هیچ چیزی از الان معلوم نیست:

1-یکی از دلایل اصلی فشارهای چند سال اخیر بحث افکار عمومی بوده. افکار عمومی انگلیس در زمینه مهاجرت به شدت عقب افتاده و غیرکارشناسیه. اکثر مردم انگلیس تفاوتی بین کسی که 2میلیون پوند برای سرمایه گذاری میاره با کسی که اومده آویزون دولت شه و بنفیت بگیره نمیذارند. از نظر اونها همه مهاجرند. در بین این مهاجرها حساسیت برانگیزترین گروه مهاجران اروپایی بودند چون از روز اول به همه بنفیتها دسترسی دارند، تقریبا اکثرشون با مهارتهای پایین بوده و درنتیجه کارهای بدون تخصص رو گرفتند. برای همین مردم انگلیس دچار این توهم شدند که مهاجرها سبب از دست رفتن کارها و خونه های دولتی و مزایای مفت شدند. اونها اصلا متوجه نیستند که مثلا کسی که با ویزای کار اومده در مشاغل سطح بالاست و اینکه دانشجو یا نیروی کار خارج اروپا اصلا نمیتونه بنفیت بگیره. درنتیجه دولت که زورش از نظر قانونی به شهروندهای اروپایی نمیرسه و تقریبا هیچ کاری نمیتونه بکنه فشار رو بر مهاجران خارج اروپا آورد تا به زور نرخ مهاجرت رو کم کنه. کاری به شدت احمقانه که ضربه بزرگی به انگلیس زد. به گزارش روزنامه دیلی تلگراف در حال حاضر 700 هزار پوزیشن تخصصی در انگلیس خالیه که به دلیل قوانین مهاجرتی نمیشه نیروی کار مناسب براشون پیدا کرد. با خروج از اتحادیه اروپا ممکنه این شرایط به شدت فرق کنه
    2-برخی مسیرهای مهاجرتی مثل Tier 3 که برای نیروی کار کم تخصص بود به دلیل همین فشارهای افکار عمومی و مهاجرت چندصد هزار نفره از اروپای شرقی هیچ وقت اجرا نشدن
    3-وقتی قرار باشه اروپاییها هم ویزا بگیرند تقاضا برای نیروی کار بالا میره و مطمئنا شرایط باید عوض شه
    4-بوریس جانسون که شانس اول نخست وزیریه از بزرگترین طرفداران مهاجرت نیروی متخصصه.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    از نظر مهاجرت به دلایل متعدد میشه گفت که این موضوع خبر خوبیه برای همه کسانیه که میخواند به انگلستان مهاجرت کنند. البته هنوز نمیشه با قطعیت گفت و هیچ چیزی از الان معلوم نیست:

1-یکی از دلایل اصلی فشارهای چند سال اخیر بحث افکار عمومی بوده. افکار عمومی انگلیس در زمینه مهاجرت به شدت عقب افتاده و غیرکارشناسیه. اکثر مردم انگلیس تفاوتی بین کسی که 2میلیون پوند برای سرمایه گذاری میاره با کسی که اومده آویزون دولت شه و بنفیت بگیره نمیذارند. از نظر اونها همه مهاجرند. در بین این مهاجرها حساسیت برانگیزترین گروه مهاجران اروپایی بودند چون از روز اول به همه بنفیتها دسترسی دارند، تقریبا اکثرشون با مهارتهای پایین بوده و درنتیجه کارهای بدون تخصص رو گرفتند. برای همین مردم انگلیس دچار این توهم شدند که مهاجرها سبب از دست رفتن کارها و خونه های دولتی و مزایای مفت شدند. اونها اصلا متوجه نیستند که مثلا کسی که با ویزای کار اومده در مشاغل سطح بالاست و اینکه دانشجو یا نیروی کار خارج اروپا اصلا نمیتونه بنفیت بگیره. درنتیجه دولت که زورش از نظر قانونی به شهروندهای اروپایی نمیرسه و تقریبا هیچ کاری نمیتونه بکنه فشار رو بر مهاجران خارج اروپا آورد تا به زور نرخ مهاجرت رو کم کنه. کاری به شدت احمقانه که ضربه بزرگی به انگلیس زد. به گزارش روزنامه دیلی تلگراف در حال حاضر 700 هزار پوزیشن تخصصی در انگلیس خالیه که به دلیل قوانین مهاجرتی نمیشه نیروی کار مناسب براشون پیدا کرد. با خروج از اتحادیه اروپا ممکنه این شرایط به شدت فرق کنه
    2-برخی مسیرهای مهاجرتی مثل Tier 3 که برای نیروی کار کم تخصص بود به دلیل همین فشارهای افکار عمومی و مهاجرت چندصد هزار نفره از اروپای شرقی هیچ وقت اجرا نشدن
    3-وقتی قرار باشه اروپاییها هم ویزا بگیرند تقاضا برای نیروی کار بالا میره و مطمئنا شرایط باید عوض شه
    4-بوریس جانسون که شانس اول نخست وزیریه از بزرگترین طرفداران مهاجرت نیروی متخصصه.
    بله درسته .انگلیس میخواد با قدرت به دنیای صنعت برگرده و سرمایه گذاری های زیادی هم برای این کار اماده کرده .و از دو سال پیش برنامه ریزی میکنه

ApplyAbroad Guru

من به موندن رای دادم ولی شرایطی که پیش اومده می تونه به همه سمت بره. مثلا می تونه مهاجرت نیروهای متخصص شرایطش بهتر بشه بعد از جدایی از اتحادیه اروپا ولی می تونه محدودیت ها هم بیشتر بشه چون خیلی از افرادی که به دلیل مهاجرت می خواستند از اتحادیه اروپا بیرون بروند هدفشون پایین آوردن مهاجرت تا 20-30 هزار نفر در سال است که این رقم عملا جایی برای بهبود شرایط مهاجرتی باقی نمی گذاره.

ApplyAbroad Guru

با توجه به وضعیت بازار کار و کمبود شدید نیروی کار رسیدن به مرز 20-30 هزار تا به نظر من شعاری عوامفریبانه بیشتر نیست و اصلا نمیشه رسید. ولی این بحثها بیشتر برای قشرهای با مهارتهای کمه. مثلا طرف لوله کش بوده مییبینه که یه لهستانی اومده خیلی ارزونتر کار میکنه (من الان خودم پیش یه مکانیک اروپای شرقی میرم اصلا قابل مقایسه نیست قیمتش!!!) بعد حرصشون درمیاد ولی مثلا وقتی مهاجرت بره تو سطوح تخصصی اصلا اون قشر سطح پایین چیزی رو احساس نمیکنه. خیلی سناریوها میتونه پیش بیاد و واقعا نمیشه گفت چی میشه. ولی بوریس جانسون شخصا از زمانی که من یادمه طرفدار مهاجرت تخصصی بود.

تا جایی که من تعقیب کردم این brexiteer ها طرفدار سیستم امتیازی استرالیا بودن. شدنش البته بحث دیگه ایه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

جدای نتیجه و اینکه درآینده چی میشه، به نظر من چهارچوب برگزاری این رفراندوم و حرفهای دیوید کمرون و این حقیقت که در گوشه ای از دنیا مردمای هستن که تصمیمات دست جمعی اینطوری میگیرن (به دور ا خشونت) و سیاست مدارها هم از خواست مردم پیروی می کنن خودش خیلی قابل تقدیره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

به نظر شما در پوزیشن های دکترا برای دانشجوهای بین الملل هم میتونه اثرگذار باشه؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and technology

ممنون از دوستان که کاملا موشکافانه و تخصصی با مساله برخورد کردن
    در کل به نظر من شاید در کوتاه مدت کمی از نظر مالی و تجاری حتی ضرر هم کنن.اما در دراز مدت اینکه این کشور زیبا و موفق بتونه بدون دردسرهای تجاری که اتحادیه برای هر تجارتش ایجاد میکرد و خصوصا محدودیت هاش ، حالا میتونه کم کم مثل کشورهایی مثل امریکا و کانادا بصورت مستقل تجارت کنه و روی بازارهای مختلف مثل انرژی براحتی سرمایه گذاری کنه.
    در کنار این ، یه بحثایی توسط برخی مردم حتی تحصیل کرده ها مطرح هست که تمام این جریانات توسط امریکا هدایت میشه که در نهایت میخواد اتحادیه رو منحل کنه و از هم بپاشونه و چون با انگلیس میونه خوبی داره انگلیس خارج شده.
    به نقل از دندونپزشکم و یک دوست آلمانی
    ولی من فکر میکنم حد اقل الان از دست کشورهای بلوک شرقی راحت شد‌.اونایی که مشکلات شدید مالی دارن.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)