صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 105

موضوع: بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

Junior Member mahdi eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earth

پیش فرض بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

سلام دوستان
    خیلی خوشحال می شوم که تجربیات شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل و همچنین یادگیری کامل زبان انگلیسی شده است را در اختیار سایر دوستان مشتاق، قرار دهید.
    خدا یار شماست و از بهترین یاری کنندگان است. (150-آل عمران)

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

من فکر میکنم احتیاجی به ایجاد تاپیک جدید نیست . اگر به تاپیک زیر مراجعه کنید جوابتونو میگیرید . موفق باشید .

http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=623.0 برای iBT

http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,19260.0.html برای pBT
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

رشته و دانشگاه
    Earth

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

دوستان زبان آموز، سلام
    بسیار خوشحال هستم که تجربیات خودم را در مورد یادگیری زبان انگلیسی که امیدوارم مفید واقع گردند، در اختیار دوستانی پر تلاش و بلند همت قرار می دهم. دوستان، قبل از هر چیز باید عرض کنم که مهمترین عامل در یادگیری زبان، علاقه است. با جرأت می توانم بگویم که علاقه مهمترین شرط برای یادگیری 98 در صدی زبان انگلیسی است.
    اولین کار تهیه یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد هست. اگر سطحتون پایین هست، توصیه می کنم که آکسفورد المنتری (Oxford Elementary) رو تهیه بفرمایید. اینم بگم که موقع خرید به این نکته توجه کنید که معنی فارسی لغات را در پایین صفحه نوشته شده باشد و نه در جلوی لغت!
    برای شروع کار به مثال زیر که از دیکشنری آکسفورد المنتری آورده شده است دقت کنید:

خوب ابتدا از یک لغت ساده شروع کنید. سعی کنید معنی انگلیسی اش رو ابتدا بخوانید. بعد معنی فارسی اش را حدس بزنید و سپس در پایان، معنی فارسی اش را در زیر پیدا کنید. دوستان شاید باور نکنید اما یکی از بهترین روش هایی بود که برای من مثل معجزه عمل کرد. البته روشهای دیگر رو هم نباید نادیده گرفت اما باید بالاخره از یک جایی شروع کرد که این کار شروع خوبی است تا شما را به رویایتان که بی شک یادگیری زبان انگلیسی در سطح بسیار خوبی است، برساند.
    در این مثال فوق دو نکته جالب باید بیان شود.
    اول اینکه حتماً مثال هایی که برای چگونگی کاربرد این لغت در متن است توجه فرمایید. مثلاً در بالا برای اینکه بدانید کلمه ی Ability چگونه در یک جمله استفاده می شود مثالی آورده شده است:
    She has the ability to pass the exam, but she must work harder.
    او توانایی پاس کردن امتحان را دارد اما او باید سخت کار کند.

این روش به شما چند چیز را ناخودآگاه آموزش می دهد:
    1. بالا بردن دامنه لغاتتان، بطوریکه در یک جمله ی انگلیسی چند لغت ناآشنا به چشم می خورد که شما مجبورید برای درک جمله ی انگلیسی این لغات را پیدا کنید! خوب اولش شاید سخت به نظر برسه اما به این می ارزد که شما هم جزء اشخاصی باشید که انگلیسی را کامل می فهمند!
    2. ناخودآگاه دستور زبان انگلیسی یا همان گرامر و جمله بندی را یاد می گیرید. مخصوص کسانی که با گرامر دل خوشی ندارند!
    3. جمله سازیتان با مثال های آکسفورد عالی می شود.
    4. تلفظ صحیح لغت را فرا میگیرید. دوستان دقت کنید که در تمامی لغات دیکشنری آکسفورد، فونتیک یا شیوه ی تلفظ درست لغات در جلوی لغت نوشته شده است. در مثال بالا بین دو خط /………/ تلفظ لغت نوشته شده است. لذا برای یادگیری این قسمت در اکثر دیکشنری ها آموزش این قسمت آورده شده است. دوستان، این قسمت بسیار بسیار شیرین است. چون اونوقته که متوجه میشوید اکثر تلفظ لغاتی که بعضی از معلمان عزیز تو مدرسه به ما نشان داده اند، اشتباه بوده است. اینم بگم که شاید اولش سخت باشه ولی من آنقدر به این قسمت رجوع کردم (80 بار) تا همه علائم را یاد گرفتم.
    5. شما لغتی را حفظ نخواهید کرد‼! لذا چون آن را در متن میخوانید، لغت همیشه در ذهن زیبایتان جاودان خواهد ماند.

این را هم بگویم که هروقت که لغتی رو کامل یاد گرفتید، حتماً حتماً زیرش خط بکشید. نگران کثیف شدن دیکشنری نویتان نباشید. این روش سودش این است که هروقت در حال ورق زدن دیکشنریتان بودید، ناگهان متوجه خط زیر لغات می شوید که بار دگر برایتان مرور می شوند.

راستی اگر لغتی را خواندید و فراموش کردید نگران نباشید این امری عادی است.

انتشارات آکسفورد تعداد زیادی دیکشنری در بازار روانه کرده است. مثلاً نوع دیگر این دیکشنری وجود دارد که به درد حرفه ای ها می خوره (البته نگران نشوید، چند وقت دیگر شما نیز به جمع حرفه ایها خواهید پیوست ) و اسمش Oxford Learner's Pocket یا آکسفورد جیبی است. تفاوت این دو دیکشنری آکسفورد را با هم مقایسه کنید:

در پایان توصیه دوستانه ام به شما این هست که "همیشه دیکشنری آکسفوردتان را با خودتان هر جایی که تشریف می برید، مهمانی، در اتوبوس، محل کارتان و دانشگاه ببرید. چون در این فرصت ها حداقل چند لغت و جمله ی مفید از دیکشنری آکسفوردتان یاد خواهید گرفت. نگران نگاه های مرموزانه ی دیگران نباشید. ;D به هدفتان فکر کند!!!
    دوستان عزیز و محترم زبان آموز، فراموش نکنید آن چیزی که شما را در هر کاری موفق میکند، علاقه و انگیزه است. با علاقه و انگیزه میتوانید هر چیزی را کسب کنید. انشاالله

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان

CNN 24/7

رشته و دانشگاه
    Earth

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    CNN 24/7
    دوست عزیز منظورتان شبکه ماهواره ای CNN هست؟
    خوب ما که از داشتن ماهواره محرومیم، تکلیف چیست؟ ???
    منبعی به غیر از اون چی هست؟؟؟

Member

دوستان میتونید رادیو CNN یا رادیو NPR را گوش کنید از طریق اینترنت!!!

http://www.cnn.com/audio/radio/winmedia.html

http://www.npr.org

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

اگر میخواید از شبکه های ماهواره ای برای تقویت زبان استفاده کنید، من بی بی سی پرایم (BBC prime) رو هم توصیه میکنم. میتونید زیرنویسش رو هم فعال کنید.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

Junior Member

دوست عزيز ميشه بفرماييد چطور ميشه زيرنويس BBC رو فعال كرد؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mazhar
    دوست عزيز ميشه بفرماييد چطور ميشه زيرنويس BBC رو فعال كرد؟؟؟؟؟؟؟؟
    این کانال، جزو کانالهاییه که زیرنوبس انگلیسی دارند و برای فراگیری زبان انگلیسی توصیه شدند. من مدتهاست استفاده نکردم، اما فکر میکنم اگر به تله تکست برید و کد 888 رو بزنید بتونید زیرنویس انگلیسی رو با کیفیت خوب ببینید.
    من شنیدم که اخیرا برخی کانالهای HBO هم فیلمها و برنامه ها رو با زیرنویس با کیفیت عالی نمایش میدن.
    البته من BBC prime رو گفتم و BBC چنین امکانی نداره.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

رشته و دانشگاه
    Earth

دوستان عزیز سلام
    در خصوص اینکه بسیاری از دوستان شنیدن ماهواره را بسیار تجربه ی خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی در بخش شنیداری معرفی کرده اند، باید بگویم متأسفانه برخی از دوستان ماهواره ندارند که بتوانند از امکانات اون استفاده کنند.
    لذا بنده یک نظر دارم. من توانستم CNN Radio را ضبط کنم و به فرمت mp3 تبدیل کنم و به چند تا تراک که هر کدام 1 ساعت هستم تبدیل کنم و بشه در mp3 Player های مختلف گذاشت و گوش داد. خوب اگر دوستان با نظر من موافق باشند من حاظرم فایل ها را برای دانلود توی این تاپیک قرار بدهم!
    نظرتان چیست؟

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)