صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 105

موضوع: بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaziran نمایش پست ها
    بچه ها من چند ماه پیش امتحان تافل دادم، تا اون موقع که رایتینگ می نوشتم خیلی ساده می نوشتم و یک جانبه، یعنی با موضوع یا موافق بودم و یا مخالف، خیلی تحلیلی نمی نوشتم و بیشتر مثال می زدم، نمرم 22 شد اما بعدش که برای جی آر ای خوندم، برعکس متنها رو بیشتر تحلیلی می نوشتم و سعی می کردم که هر دو طرف قضیه رو بگیرم اما یک طرف رو بیشتر تصدیق کنم، به نظرم رسید که برای یک بار دیگه که می خوام امتحان تافل بدم اینطوری بنویسم شاید نمرم بهتر شه، نظر شما چیه؟ آیا سبک نوشتن جی آر ای رو میشه برای تافل پیاده کرد؟
    این بهترین روش در رایتینگه! در واقع اکثرا یا میگن یک قضیه خوبه یا بد تا بتونن بهتر از پس ماجرا بربیان! زمان محدوده و بررسی جبنه های مثبت و منفی یک مسئله و در نهایت نتیجه گیری کار هر کسی نیست! اما اگه بتونید از پسش بربیاین چیز خوبی از توش درمیاد.
    فرضا در مورد سیگار از شما میپرسن که خوبه یا نه؟ همه میگن تو پاراگرافه اول میگن اره 100% بده. بعد تو پاراگراف دوم میگن چون واسه سلامتی ضرر داره اینم مثالش، پارگراف سوم میگن پول پاش میره بدون سود اینم آمارش مثلا که در سال چقدر خرجش میشه، بعد تو پاراگراف چهارم هم میگن در نتیجه خیلی بده!
    خوب واقعا آیا میشه در مورد این متن بحثی کرد؟ این که گفته فقط بده! پس این همه مردم بدون اینکه چیز خوبی توش ببینن احمقن میرن سمتش؟ منظور اینجاست نوشته باید تا حد خوبی جامع باشه. عموما بچه فکر میکنن فقط باید بنویسن و اگه جملاتشون از لحاظ گرامر درست باشه و لغات خوبی هم استفاده کنن نمره ی خوبی میگرن در صورتی که اصلا اینطور نیست. اینها لازمه ی متن خوبه ولی اصلا کافی نیست.
    در سوالی که به طور مثال مطرح کردم، باید اینطور نوشت:
    1. زیاد کشیدنش خیلی ضرر داره مثلا فلان ورزشکار در اثر رو اوردن به سیگار بعد از چند سال فلان جور شد
    2. ولی خیلی ها معتقد هستند که آرامش میاره و باعث میشه افراد غم رو فراموش کنن، حتی واسه چند لحظه، مثلا فلان دوستم میگفت ...
    3. در فرهنگ و کشور ما سیگار کشیدن به آدمهای با سن کم حس بزرگ بودن میده، که این حس خیلی بهشون اعتماد بنفس میده. البته خیلی ها معتقدند به نوعی این مسئله نمادی از مردونگیه و بیشتر آدمهایی که میخوان نشون بدن قوی مثل یک بچه ضعیف نیستند ارش استفاده میکنن.
    4. برخی دیگر معتقدند این مسئله نشانگر ضعف افراده چون نمیتونن مشلاتشون رو خودشون حل کنن بهش رو میارن
    5. من فکر میکنم در باتوجه به مواردی که گفتم با اینکه زیادش خوب نیست، اما اگر بشه گاهی ازش استفاده کرد بدون اینکه وابستش بشی، خوب هم هست! اما آیا میشه بهش وابسته نشد؟!

این رو همیجوری بداهه گفتم و شاید توش ایراداتی باشه اما فکر میکنم منظورم رو رسونده باشم!
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Starwalker : February 9th, 2013 در ساعت 11:08 PM دلیل: تکمیل

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان کنید.

من 104 شدم
    به نظرم خوندن TPO هایی که بچه ها تو فورم گذاشتن واقعا عالیه و تاثیرگذار
    البته سعی کنین از حدودا دو ماه مونده به امتحان خوندشونو شروع کنین چون اگر دیرتر شروع کنین ممکنه فرصت نکنید همشونو بخونید(مثل من) و این واقعا حیفه
    پیشنهاد دیگم اینه که model tests نرم افزارهای مختلف رو حتما بزنید بخصوص کمبریج
    در مورد اسپیکینگ هم حتما حتما صداتونو ظبط کنید و بهش گوش بدین حتی اگه زبانتون خیلی خوب باشه
    موفق باشین

Junior Member

سلام دوست عزیز، ممنون، یه سوال دیگه برام باقی مونده اینه که برای integrated task توی دستورالعملش نوشته an effective writing would be between 150 to 225 words حالا اگه بیشتر بشه یعنی نمره منفی داره؟ چون من وقتی می خوام همه نکات رو بنویسم میشه حدود 290 یا 300 کلمه، آیا این یه نکته منفی محسوب میشه چون خلاصه نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Starwalker نمایش پست ها
    این بهترین روش در رایتینگه! در واقع اکثرا یا میگن یک قضیه خوبه یا بد تا بتونن بهتر از پس ماجرا بربیان! زمان محدوده و بررسی جبنه های مثبت و منفی یک مسئله و در نهایت نتیجه گیری کار هر کسی نیست! اما اگه بتونید از پسش بربیاین چیز خوبی از توش درمیاد.
    فرضا در مورد سیگار از شما میپرسن که خوبه یا نه؟ همه میگن تو پاراگرافه اول میگن اره 100% بده. بعد تو پاراگراف دوم میگن چون واسه سلامتی ضرر داره اینم مثالش، پارگراف سوم میگن پول پاش میره بدون سود اینم آمارش مثلا که در سال چقدر خرجش میشه، بعد تو پاراگراف چهارم هم میگن در نتیجه خیلی بده!
    خوب واقعا آیا میشه در مورد این متن بحثی کرد؟ این که گفته فقط بده! پس این همه مردم بدون اینکه چیز خوبی توش ببینن احمقن میرن سمتش؟ منظور اینجاست نوشته باید تا حد خوبی جامع باشه. عموما بچه فکر میکنن فقط باید بنویسن و اگه جملاتشون از لحاظ گرامر درست باشه و لغات خوبی هم استفاده کنن نمره ی خوبی میگرن در صورتی که اصلا اینطور نیست. اینها لازمه ی متن خوبه ولی اصلا کافی نیست.
    در سوالی که به طور مثال مطرح کردم، باید اینطور نوشت:
    1. زیاد کشیدنش خیلی ضرر داره مثلا فلان ورزشکار در اثر رو اوردن به سیگار بعد از چند سال فلان جور شد
    2. ولی خیلی ها معتقد هستند که آرامش میاره و باعث میشه افراد غم رو فراموش کنن، حتی واسه چند لحظه، مثلا فلان دوستم میگفت ...
    3. در فرهنگ و کشور ما سیگار کشیدن به آدمهای با سن کم حس بزرگ بودن میده، که این حس خیلی بهشون اعتماد بنفس میده. البته خیلی ها معتقدند به نوعی این مسئله نمادی از مردونگیه و بیشتر آدمهایی که میخوان نشون بدن قوی مثل یک بچه ضعیف نیستند ارش استفاده میکنن.
    4. برخی دیگر معتقدند این مسئله نشانگر ضعف افراده چون نمیتونن مشلاتشون رو خودشون حل کنن بهش رو میارن
    5. من فکر میکنم در باتوجه به مواردی که گفتم با اینکه زیادش خوب نیست، اما اگر بشه گاهی ازش استفاده کرد بدون اینکه وابستش بشی، خوب هم هست! اما آیا میشه بهش وابسته نشد؟!

این رو همیجوری بداهه گفتم و شاید توش ایراداتی باشه اما فکر میکنم منظورم رو رسونده باشم!
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaziran نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، ممنون، یه سوال دیگه برام باقی مونده اینه که برای integrated task توی دستورالعملش نوشته an effective writing would be between 150 to 225 words حالا اگه بیشتر بشه یعنی نمره منفی داره؟ چون من وقتی می خوام همه نکات رو بنویسم میشه حدود 290 یا 300 کلمه، آیا این یه نکته منفی محسوب میشه چون خلاصه نیست؟
    در این نوع، بهترین روش اینه که در همون بازه ای که داده شده کل مطالب رو جمع کنید. اما اگر نمیتونید و بیشتر میشه باید اولویت رو رسوندن همه ی مطالب بزارید حتی اگه بیشتر شد. در کل شما اینطور در نظر بگیرید که به شما 1 دقیقه وقت داده میشه در مورد یه موضوع حرف بزنید بشه 1 دقیقه و 10 ثانیه ایرادی نداره، اما بشه 3 دقیقه اصلا پوینت مثبتی نیست واسه شما. پس تمرین کنید اضافه گویی در نوشتتون رو کم کنید و در همون حوزه به صورت حدودی بنویسید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    graduate-control

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان

نقل قول نوشته اصلی توسط esivoltaj نمایش پست ها
    سلام
    برای گرفتن نمره خوب از امتحات تافل باید قلق ها رو خوب بلد باشی.من که خیلی خوب نتیجه گرفتم.
    دوست عزیز اگر هنوز هستید قلقهارو بگید

پیش فرض پاسخ : بهترین تجربه ی شخصیتان را که منجر به کسب نمره ی خوب تافل شده است را بیان

نقل قول نوشته اصلی توسط germany2013 نمایش پست ها
    آره ازیتا راست میگه
    بگید ممنون میشیم
    در اینکه باید قلق بیس باشید شکی نیست اما اصلا دنبال این نباشید که همشو یکجا بدونید! میشه پارت پارتش کرد و راجع بهش صحبت کرد، اگه بگید کدوم بخش واستون بهتره من چیزایی که به درد بخوره رو میگم. فقط بدونید کسایی رو من اینجا دیدم که تافل 100 به بالا دارن اما واقعا اندازه ی کفاشیان بلد نیستن حرف بزنن

با جعبه لایتنر در طول سه ماه میشه در حدود 3000لغت یاد گرفت بعدش 300جمله کاربردی و اصطلاح انگلیسی رو هم با جعبه لایتنر یاد بگیر اونوقت میشه گفت 60%راهو رفتی و کارت برای یادگیری گرامر خیلی خیلی خیلی راحت میشه.
    امتحانش مجانیه
    من این کارو کردم و آیلتس 5.5شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Starwalker نمایش پست ها
    در اینکه باید قلق بیس باشید شکی نیست اما اصلا دنبال این نباشید که همشو یکجا بدونید! میشه پارت پارتش کرد و راجع بهش صحبت کرد، اگه بگید کدوم بخش واستون بهتره من چیزایی که به درد بخوره رو میگم. فقط بدونید کسایی رو من اینجا دیدم که تافل 100 به بالا دارن اما واقعا اندازه ی کفاشیان بلد نیستن حرف بزنن
    درباره اسپیکینگ بگو اول
    بعد بریم سراغ ریدینگ

نقل قول نوشته اصلی توسط germany2013 نمایش پست ها
    درباره اسپیکینگ بگو اول
    بعد بریم سراغ ریدینگ
    ببخشید دیر به دیر میام
    خوب اول اینکه آیا ویدوهای full note رو دیدین؟ اگه ببینید برای اسپیکینگ خیلی از مشکلات حل میشه
    پس اول توصیه میکنم اون رو ببینید و اگه باز هم مشکل داشتید بیشتر در موردش صحبت کنیم اینجا

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

نمی دونم که این سوالم رو باید اینجا بپرسم یا نه ؟

می خوام بدونم دوستانی که الان در حالا حضر لیسینینگ شون قوی هستش و کاملا مکالمه ها رو متوجه می شن واقعا اوایل کار موقع گوش دادن به فیلم و .... چیزی دستگیرشون نمی شد؟ من خودم زبانم بد نیست اما همیشه با لیسینینگ مشکل داشتم و دارم...... آخه چقدر باید فیلم دید و گوش کرد؟ حداقل چه مدت ؟ با روزی یه ساعت بعد از چه مدت راه می افتم؟ آیا واقعا گوش دادن به مکالمه ها با mp3 player بدون داشتن تمرکز بعد ازیه مدت کمک می کنه ؟ یه کم شک دارم که بدون تمرکز کمک کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)