صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Junior Member

Question دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

[color=black][color=black][color=black]سلام به همه،‌ اين سوال تركيبيه از مشكل خيلي ها و حالت خاص من براي پاسپورت گرفتن در حين تحصيل ارشد،‌ لطفاً‌ كمك كنيد من كه دارم حسابي قاطي مي كنم:

1. جدبدترين خبر براي اقدام در زمان دانشجويي ارشد براي گرفتن پاس چيه،‌ علمي يا زيارتي؟

2. آيا پاسپورتي كه براي عراق،‌ سوريه يا هر جاي زيارتي ديگه كه صادر ميشه با پاسپورت هاي ديگه فرق داره يا ميشه با همونا براي مثلاً‌ قبرس خارج شد(من مي خوام از الان اقدام كنم كه پاس دستم باشه واسه چند ماه ديگه كه I20 بياد وقتم گرفته نشه)

3. شرايط من: هفته قبل دفاع كردم(به منزله فارغ التحصيلي)،‌ ارشد هستم، پذيرش اومده از دو جا تو امريكا ولي هنوز fund قطعي نشده،‌ بالطبع هنوز Offer رو نپذيرفتم كه I20 صادر بشه(تا آخراي فروردين ديگه گمونم بقيه جوابا مياد و تصمسم قطعي رو مي گيرم)،‌ مي خوام برم پي پاسپورت كه دستم باشه واسه گرفتن وقت مصاحبه سفارت...

حالا با همه اين تفاسير من يه نامه اشتغال به تحصيل گرفتم به يه ضرب و زوري از دانشگاه كه به اسم اداره نظام وظيفه صادر شده
    امكان اينكه براي خروج واسه امتحان اقدام كنم ندارم
    براي خروج زيارتي از دانشگاه هم گمون نكنم بتونم اقدام كنم چون فارغ التحصيل محسوب ميشم

4. دقيقاً چه مداركي واسه خروج زيارتي بايد ارائه داد و به كجا ارائه داد،‌ ميشه بدون اينكه گذرم به دانشگاه بيفته يه راست برم نظام وظيفه با اين برگه اشتغال به تحصيل يه كاري بكنم يا بايد منتظر I20 بمونم و قيد زيارتي رو بزنم؟

5. با پاس زيارتي در اين حالت كه من نمي خوام برم بيرون فقط مي خوام بگيرم دستم باشه به مشكلي بر نمي خورم؟ اينكه مداركي بر خروج ارائه كنم كه مثلاً‌ سوريه بودم بعد پولم رو آزاد كنم؟

6. آقا اصلاً‌ اين قضيه من شدنيه؟ اگه نه با پاس مثلاًً‌ بابام وقت سفارت بگيرم به مشكل بر نمي خورم؟

7. اينم بپرسم ديگه... هر دو تا پذيرشم فعلاً ساپورت ماليش رو هواست يكيش Merit Based Tuition Assisstantship داره يكيش هنوز هيچي... خودم پيگير زنگ زدن به استادام تا قضيه رو قطعي كنم، البته اين دوميه حتي Preliminary Advisor رو هم معلوم كرده(همون استادي كه در تماس بودم باهاش) ولي Fund هنوز نداده...
    كسي از بچه هايي كه الان پذيرش داره اين مشكل رو داره يا از اول جواب RA , TA رو همزمان با پذيرش گرفتن همه
    غير از زنگ زدن راه حل بهتري براي پيگيري Fund پيشنهاد بدين لطفاً

شرمنده طولاني شد،‌ ولي اگه اطلاعاتي دارين حتماً‌ محبت كنيد كه اوضام بد قاطي پاتيه
    از همه ممنون

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارشد-فارغ التحصيلي-سرباز-پاسپورت-تحصيلي يا زيارتي- و يه حالت خاص براي من(

1- شما با هر کدوم از این روشها میتونی خارج بشی مشکلی نداره
    2- فرقی نداره
    3-نامه اشتغال به تحصیل فایده نداره با اون نمیتونی اجازه خروج بگیری باید مثلا نامه بگیری واسه سفر زیارتی بعد بری وزارت علوم تایید کنه بعد بری نظام وظیفه و ...
    من خودم تازه این راه رو رفتم و میدونم چون شما فارغ التحصیل شدی دانشگاه دیگه این نامه رو نمیده و چون حتما لغو معافیت تحصیلیت رو واسه نظام وظیفه فرستادن نامه هم که بگیری تو نظام وظیفه جلوی رفتنت رو میگیرن.
    4- نه نمیشه باید از دانشگاه نامه بگیری. گفتم حتی لگه از این مرحله در بری نظام وظیفه تو کامپیوتر میبینه که تو فارغ التحصیل هستی
    5- اگه اجازه خروج بگیری اصلا نیاز نیست خارج بشی و دلیل بیاری که خارج شدم
    6-واسه سفارت باید مشخصات پاسپورت خودت باشه نه پدرت
    7-من خودم جوابهایی که گرفتم همراه با RA بودن ولی مکانش هست که بعدشم بتونی بگیری ولی کم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ehsanansari
    Guest

پیش فرض فارق التحصیلی اسمی و گرفتن پاسپورت در آخر تحصیل

من از آمزیکا برای ترم بهار پذیرش گرفته ام و از طرفی در لبه ی فارغ التحصیل شدن ام. می دونم که برای گرفتن وقت ویزا باید پاسپورت داشته باشم و به همین دلیل 10 ماه پیش که برای گرفتن نامه از دانشگاه اقدام کردم , بهم گفتن چون 130 واحد را گذرانده ای فارق التحصیل حساب میشی و نمی توانی به خاطر سفر زیارتی پاسپورت بگیری. از طرف دیگر الان هم به پاسپورت نیاز دارم تا وقت سفارت بگیرم. 3 واحد اضافه هم پاس کرده ام که هنوز نمره اش رد نشده و تا یک ماه دیگر هم فارق التحصیل نمی شوم تا به کل از دانشگاه جدا شوم. این که من اسما فارقالتحصیل ام و رسما دانشجو حساب میشم من را سر در گم کرده.

آی20 هم در راه است . میشود با اون اعلام کنم که بعد از فارق التحصیلی دانشجو خواهم بود و از این معافیت استفاده کنم؟
    شما ایده ای دارید که من چه طوری تا 2 3 هفته ی دیگر پاسپورتم را دریافت بکنم؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : فارق التحصیلی اسمی و گرفتن پاسپورت در آخر تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanansari
    من از آمزیکا برای ترم بهار پذیرش گرفته ام و از طرفی در لبه ی فارغ التحصیل شدن ام. می دونم که برای گرفتن وقت ویزا باید پاسپورت داشته باشم و به همین دلیل 10 ماه پیش که برای گرفتن نامه از دانشگاه اقدام کردم , بهم گفتن چون 130 واحد را گذرانده ای فارق التحصیل حساب میشی و نمی توانی به خاطر سفر زیارتی پاسپورت بگیری. از طرف دیگر الان هم به پاسپورت نیاز دارم تا وقت سفارت بگیرم. 3 واحد اضافه هم پاس کرده ام که هنوز نمره اش رد نشده و تا یک ماه دیگر هم فارق التحصیل نمی شوم تا به کل از دانشگاه جدا شوم. این که من اسما فارقالتحصیل ام و رسما دانشجو حساب میشم من را سر در گم کرده.

آی20 هم در راه است . میشود با اون اعلام کنم که بعد از فارق التحصیلی دانشجو خواهم بود و از این معافیت استفاده کنم؟
    شما ایده ای دارید که من چه طوری تا 2 3 هفته ی دیگر پاسپورتم را دریافت بکنم؟
    سلام دوست عزیز

شما یه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیر برای مظام وظیفه نه نامهه برای خروج از کشور... بعد با این نامه برو وزارت علوم اتاق 409 ( فکر کنم) و اونا مهر کرده9 و می گند که شما برای خروج به قصد سفر زیارتی می رید...

در ضمن برای اطمینان حتما یه مدرکی که نشون بده می رید داشته باشید. ( البته برای محکم کاری.)

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

من یکیو میشناسم که 1 شبه پاسپورتشو گرفت . البته پارتی داشت . شما پیشنهاد دوستمونو انجام بدید اگر نشد از خود وزارت علوم سوال کنید ببینید راهی هست یا نه . فوقش اینه که شما دیفر میکنید .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

پیش فرض اخذ گذرنامه بعد از پایان تحصیلات برای مشمولین

سلام کسی از دوستان اطلاع داره که آیا بلافاصله پس از سریازی که کارت موقت پایان خدمت گرفتی می توان پاسپورت را با این کارت موقت گرفت؟
    ممنون میشم جواب بدید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پاسپورت بلافاصله بعد از پایان سربازی

این سوال من هم هست. اگه کسی از دوستان می دونه لطفا راهنمائی کنه که آیا بلافاصله پس از سریازی که کارت موقت پایان خدمت گرفتی می توان پاسپورت را با این کارت موقت گرفت؟

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض فوري: مدت اعتبار گذرنامه با گذاشتن وثيقه؟

من از طرف يکي از دانشگاههاي آلمان واسه مصاحبه حضوري دعوت شدم...الان هم تو ماه 4ام از فرجه 6 ماهه ام هستم... يکي از چيزهاي مورد نياز براي اخذ ويزا از سفارت آلمان اينه:

"گذرنامه اي که اعتبار آن حداقل تا 3 ماه پس از خاتمه ويزاي درخواستي باشد"

سؤالي که داشتم اينه که اگه من 15 ميليون تومان وثيقه بذارم و پاسپورت بگيرم، اعتبار پاسپورتي که ميدن چقدره و آيا ميشه باهاش ويزا گرفت يا نه؟ مثلا ميتونم يه پاسپورت 6 ماهه بگيرم يا نه؟

پیش فرض پاسخ : فوري: مدت اعتبار گذرنامه با گذاشتن وثيقه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer نمایش پست ها
    من از طرف يکي از دانشگاههاي آلمان واسه مصاحبه حضوري دعوت شدم...الان هم تو ماه 4ام از فرجه 6 ماهه ام هستم... يکي از چيزهاي مورد نياز براي اخذ ويزا از سفارت آلمان اينه:

"گذرنامه اي که اعتبار آن حداقل تا 3 ماه پس از خاتمه ويزاي درخواستي باشد"

سؤالي که داشتم اينه که اگه من 15 ميليون تومان وثيقه بذارم و پاسپورت بگيرم، اعتبار پاسپورتي که ميدن چقدره و آيا ميشه باهاش ويزا گرفت يا نه؟ مثلا ميتونم يه پاسپورت 6 ماهه بگيرم يا نه؟
    دوست گرامی ، شما دو تا تاپیک دو جای مختلف ایجاد کردی که نیازی نبود و اگه سوالتونو تو یکی از تاپیک های اینجا میپرسیدین راحت تر و سریعتر به جواب میرسیدین.
    به طور خلاصه ، شما در هر وضعیتی (چه مشمول و با گذاشتن وثیقه و چه غیر مشمول) موفق به گرفتن پاسپورت بشین اعتبارش از زمان صدور 5 سال تمام هست . و فقط اون اجازه ی خروج شما از کشوره که به دلیل مشمول بودن حدود 2 ماه هست که اون هم چنانچه شما از وزارت علوم نامه بیارین دو ماه دیگه اجازه ی خروجتون تمدید میشه.
    پس تا 5-4 سال برای ویزای هر کشوری میتونین اقدام کنین و فقط موقع خروج باید یا معاف از خدمت باشین یا اگر وثیقتونو پس گرفته باشین دوباره باید وثیقه بذارین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

من فارغ التحصيل شدم و تو فرجه 6 ماهه هستم !‌
    جريان من چطوريه ؟ من كه كاري ديگه به دانشگاهم ندارم

صفحه 1 از 23 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)