صفحه 10 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط l2embo نمایش پست ها
    چند سوال دیگه؟
    1-برای این کار اول باید دانشگاه اون نامه ای که به نظام وظیفه می ده رو آماده کنه ؟ چون به من گفتند دو ماه طول می کشه این پروسه؟
    2- یعنی اگر برم نظام وظیفه و بگم برای سفر تفریحی می خوام خارج شم اجازه می دن؟ :O ( چقدر دموکرات )
    3- اگر بعد از اخذ پاسپورت از کشور خارج نشم چه اتفاقی می افته؟
    4- آیا می تونم از همون وثیقه ای که گذاشتم برای اخذ پاسپورت برای ادامه تحصیل استفاده کنم یا باید وثیقه را آزاد کنم و دوباره بذارم؟
    خیلی ممنون که پاسخ می دید. واقعا ممنونم
    با درود

۱- نامه ای که برای نظام وظیفه هست رو میبرید بله (خیلی دانشگاهتون طول میده! باهاشون صحبت کنید شاید بهتون سریعتر دادن) (به این نامه توی نظام وظیفه فکر کنم میگن نامه فارغ التحصیلی، از این نامه هم فتوکپی بگیرید برای محکم کاری پیش خودتون داشته باشید)
    ۲- بله میرید نظام وظیفه (با نامه فارغ التحصیلی ، شناسنامه، کارت ملی ) میگید توی فرجه یکساله هستید و میخواید برید خارج از کشور برای سفر تفریحی (مثلا ترکیه)(اونجا زمان خروج از کشورتون و ورودتون رو میگید)، خیلی هم دمکرات نیست چون باید ۱۵ میلیون پول به عنوان ضمانت تو بانک داشته باشید
    شما هم به دو صورت میتونید ضمانت ۱۵ میلیون تومان رو داشته باشید (در مورد سند ملکی و ... اطلاعی ندارم که روندش چجوری هستش)
    - شما توی بانکی که میگن بهتون حساب بازکنید و ۱۵ میلیون رو اونجا بزارید
    - شما توی بانکی حساب دارید و اون رو به اصطلاح بلوکه کنید که در این صورت دو برگه معرفی به بانک میدن که متن این نامه ای که بانک به شما میده باید همونی باشه که نظام وظیفه به شما میگه
    بعد که این مرحله رو گذروندید میرید نظام وظیفه با نامه ی ضمانت ۱۵ میلیونی، تو نظام وظیفه ازتون میپرسن پاسپورت داری یا نه که شما میگید دارم ولی دورش تموم شده و به شما یک قبض یا نامه ای برای پلیس ۱۰+ میده
    ۳- نیازی نیست از کشور خارج بشید میرید نظام وظیفه میگید مشکلی برام پیش اومده نمیتونم برم و میخوام وثیقه ام رو بردارم که اونها (احتمالا تا اون روزی که مشخص کردید میخواید برید) یه نامه به بانک میدن و بقیه کارها برای پس گرفتن پول با بانک هست
    ۴- نه نمیتونید اون رو برای یه زمان خاص میزارن (تاریخ داره مثلا از ۱ فروردین تا ۲۰ فروردین)، برای ادامه تحصیل وزارت علوم شما رو به نظام وظیفه مرکزی (تهران) معرفی میکنه و روند خودش رو داره
    (این رو اضافه کنم که برای دوستانی که خارج از تهران هستن برای سفر تفریحی به همون نظام وظیفه استان خودشون مراجعه میتونند بکنند)

جواب ها رو کلی تر دادم تا دوستان دیگه هم بتونند استفاده کنند
    موفق باشید

Junior Member

دوستان يه نفر بالاخره به اين سوال جواب بده:
    براي اينكه دفترجه بكيريم و بريم خدمت بايد كذرنامه مون رو تحويل بديم يا نه؟ من دي ماه بايد برم اموزشي نخبكان و قبلش ميخوام براي ويزا اقدام كنم.

با سلام،
    از این که راهنمایی میکنید، پیشاپیش سپاسگزارم.

بنده ، شهریور 93 مقطع کارشناسی را در ایران تمام کرده ام و یکسال فرجۀ معافیتم تا آخر شهریور 94 تمام خواهد شد. با هماهنگی وزارت علوم و سازمان نظام وظیفه، با استفاده از معافیت تحصیلی، مهر ماه سال 94 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، به همراه همسر خود راهی سوئد خواهم بود. هدف من ماندن در سوئد هست و به دلیل مشمول بودن به هیچ عنوان قصد بازگشت ندارم. در ضمن هدف اول من این است که بعد از کارشناسی ارشد مشغول کار بشم نه دکترا. اما با وجود شرایط سربازیم دچار ابهام شدم که اصلاً این کار شدنی هست یا نه؟! سوال مشخص من این است:

1- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، بتوانم در سوئد مشغول کار شوم و ویزای کار سوئد را داشته باشم، آیا پس از رسیدن زمان انقضای پاسپورت با وجود مشمول بودن بنده، امکان تمدید آن هست؟

2- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، بلافاصله و بدون وقفه برای تحصیل در مقطع دکترا در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگری در همان کشور، پذیرش گرفته باشم، آیا برای تمدید معافیت تحصیلی نیاز به حضور در ایران است؟؟

3- در صورتی که بعد از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اتمام آن، برای پذیرش در مقطع دکترا در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگری در همان کشور، دچار وقفه ای چند ماهه برای پذیرش گرفتن بشوم، با وجود مشمول بودن من، وضعیت ویزا و صدور معافیت تحصیلی من چگونه خواهد شد (بدون حضور در ایران)؟؟

Junior Member hamidraf آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل هستم و در فرجه یکساله. میخام به عنوان سفر سیاحتی پاسپورت بگیرم. آیا لازمه که حتما از کشور خارج بشم؟ در واقع قبل از دادن پاسپورت ازم مثلا بلیت سفر رو میخان؟

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidraf نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فارغ التحصیل هستم و در فرجه یکساله. میخام به عنوان سفر سیاحتی پاسپورت بگیرم. آیا لازمه که حتما از کشور خارج بشم؟ در واقع قبل از دادن پاسپورت ازم مثلا بلیت سفر رو میخان؟
    با درود

دوست عزیز
    اگر کمی وقت مطالعه داشتید و پست شماره ۹۱ رو میخوندید
    حتما جواب سوالتون رو میگرفتید

موفق باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ka003 نمایش پست ها
    با درود

دوست عزیز
    اگر کمی وقت مطالعه داشتید و پست شماره ۹۱ رو میخوندید
    حتما جواب سوالتون رو میگرفتید

موفق باشید

خیلی ممنون از جوابتون.
    فقط برای مطمئن شدن میپرسم
    نیازی به گرفتن بلیت هم نیست؟

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidraf نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون.
    فقط برای مطمئن شدن میپرسم
    نیازی به گرفتن بلیت هم نیست؟
    با درود

برای سفر تفریحی، نه نیازی نیست همونطور که توضیح دادم

موفق باشید

Junior Member

دوستان ببخشید شاید سوالم تکراری باشه ولی ممنون میشم پاسخ بدین.گذرنامه رو اگه از طریق سفر زیارتی در فرجه یکساله بگیرم و خارج نشم گذرنامه رو ضبط نمیکنن؟چون برای سال دیگه میخوام.واینکه سه ماه بعد فارغ التحصیلی میتونم بگیزم یا همون یکسال.ممنون از پاسختون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sinarobati نمایش پست ها
    دوستان ببخشید شاید سوالم تکراری باشه ولی ممنون میشم پاسخ بدین.گذرنامه رو اگه از طریق سفر زیارتی در فرجه یکساله بگیرم و خارج نشم گذرنامه رو ضبط نمیکنن؟چون برای سال دیگه میخوام.واینکه سه ماه بعد فارغ التحصیلی میتونم بگیزم یا همون یکسال.ممنون از پاسختون
    سلام دوست عزیز
    نخیر ضبط نمیکنن
    تا یک ماه قبل از پایان مهلت فرستادن دفترچه، میتونید، پاسپورت بگیرید

Junior Member

سلام دوستان، من گذرنامم رو پارسال زمستون که دانشجو بودم گرفتم و تابستون هم وثیقه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور گذاشتم. متاسفانه مشکلی پیش اومد و نتونستم خارج بشم. برای پس گرفتن وثیقه که اقدام کردم، گذرنامم رو هم اداره گذرنامه ضبط کرد. الان 5 ماه از فارغ التحصیلیم گذشته، اشتغال به تحصیل هم ندارم و در فرجه 1 ساله سربازی هستم. حالا دوباره پذیرش گرفتم و برای سفارت به پاسپورتم نیاز دارم.
    میخواستم ببینم کسی تجربه وضعیت مشابه رو داشته تا حالا؟ همون گذرنامه قبلی رو بهم پس میدن یا باید وایسم یکی جدید صادر بشه دوباره؟ حدودا دریافت مجدد گذرنامه چقدر طول میکشه؟
    گذرنامه قبلیم تا 4 سال دیگه اعتبار داره هنوز.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)