صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

سلام خسته نباشید، من سند پذیرشم آمده هست فول فاند هستم منتهی من دانشجوی ترم آخر هستم و آخرین امتحانم 25 دیماه می باشد ! نامه رسمی اش هم برایم ارسال شده هست ولی من چطوری می توانم کارهای ترخیص از خدمتم را انجام دهم ؟ یا گذرنامه بگیرم ؟ هر چی درخواست کردم دانشگاه ج سربالا داد و گفت باید آخرین نمرت وارد کارنامه شه تا بعد از بررسی های لازم و غیره گواهی فارغ التحصیلی بدهیم .. من الان چه کار باید بکنم ؟ اینها از قصد می پیچونند خوب .. .. من باید تا آخر دیماه نهایتا 10 بهمن تمام کارهای ثبت نامم تمام شده باشد.
    الان کار درست چیه برای گرفتن پاس، گرفتن اجازه خروج برای ثبت نام اون دانشگاه !!
    اینم بگم تا 27 دی می تونم از یک بار فرجه هر ترم خروج استفاده کنم با چک و گواهی فارغ التحصیلی و غیره ..

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید، من سند پذیرشم آمده هست فول فاند هستم منتهی من دانشجوی ترم آخر هستم و آخرین امتحانم 25 دیماه می باشد ! نامه رسمی اش هم برایم ارسال شده هست ولی من چطوری می توانم کارهای ترخیص از خدمتم را انجام دهم ؟ یا گذرنامه بگیرم ؟ هر چی درخواست کردم دانشگاه ج سربالا داد و گفت باید آخرین نمرت وارد کارنامه شه تا بعد از بررسی های لازم و غیره گواهی فارغ التحصیلی بدهیم .. من الان چه کار باید بکنم ؟ اینها از قصد می پیچونند خوب .. .. من باید تا آخر دیماه نهایتا 10 بهمن تمام کارهای ثبت نامم تمام شده باشد.
    الان کار درست چیه برای گرفتن پاس، گرفتن اجازه خروج برای ثبت نام اون دانشگاه !!
    اینم بگم تا 27 دی می تونم از یک بار فرجه هر ترم خروج استفاده کنم با چک و گواهی فارغ التحصیلی و غیره ..
    با درود

من متوجه این نشدم که منظورتون از ترخیص چی هستش.

فرض میکنم منظورتون گذاشتن وثیقه هستش برای خروج از کشور
    (آقایان)
    اگر شما الان دانشجو هستید و آخرین امتحان این مقطع شما در تاریخ ۲۵ دی باشه و شما باید تا آخر دیماه کارهای ثبت نام دانشگاهتون در خارج از کشور رو تمام کرده باشید و احتمالا بعدش بشینید سر کلاس، احتمالا شما پروسه ی گرفتن ویزا رو در نظر نگرفتید (و یا شاید اون کشور ویزا نمیخواد)
    این رو هم اضافه میکنم که دانشگاه طبق قانون با شما برخورد کرده نه چیز دیگه.
    به نظر من تنها کاری که شما میتونید انجام بدید، این هست که به استادی که باهاش این درس رو دارید، بگید نمره ی شما رو تا جایی که ممکن هستش سریعتر رد کنده (که احتمالا اگر خیلی لطف کنه همون ۲۵ دی رد میکنه) و شما بلافاصله کارهای فارغ التحصیلیتون رو انجام بدید و همون موقع هم مدرکتون رو بخرید (ریزنمرات تایید شده رو بهتون میدن، و دانشنامه رو نه). مدارکتون رو توی نشا آپلود کنید و برید وزارت علوم و نامه ی نظام وظیفه رو بگیرید و اون موقع برید نظام وظیفه کارهای وثیقه رو انجام بدید و برگردید وزارت علوم و نامه برای گرفتن پاسپورت و انجام بقیه ی مراحل.
    این رو هم در نظر بگیرید پاسپورت رو یک روزه صادر نمیکنن
    به شخصه با تاریخی که شما گفتید، به نظرم میرسه به فکر جابجایی تاریخ پذیرشتون باشید

امیدوارم فرض هایی که کردم درست باشه
    موفق باشید

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ka003 نمایش پست ها
    با درود

من متوجه این نشدم که منظورتون از ترخیص چی هستش.

فرض میکنم منظورتون گذاشتن وثیقه هستش برای خروج از کشور
    (آقایان)
    اگر شما الان دانشجو هستید و آخرین امتحان این مقطع شما در تاریخ ۲۵ دی باشه و شما باید تا آخر دیماه کارهای ثبت نام دانشگاهتون در خارج از کشور رو تمام کرده باشید و احتمالا بعدش بشینید سر کلاس، احتمالا شما پروسه ی گرفتن ویزا رو در نظر نگرفتید (و یا شاید اون کشور ویزا نمیخواد)
    این رو هم اضافه میکنم که دانشگاه طبق قانون با شما برخورد کرده نه چیز دیگه.
    به نظر من تنها کاری که شما میتونید انجام بدید، این هست که به استادی که باهاش این درس رو دارید، بگید نمره ی شما رو تا جایی که ممکن هستش سریعتر رد کنده (که احتمالا اگر خیلی لطف کنه همون ۲۵ دی رد میکنه) و شما بلافاصله کارهای فارغ التحصیلیتون رو انجام بدید و همون موقع هم مدرکتون رو بخرید (ریزنمرات تایید شده رو بهتون میدن، و دانشنامه رو نه). مدارکتون رو توی نشا آپلود کنید و برید وزارت علوم و نامه ی نظام وظیفه رو بگیرید و اون موقع برید نظام وظیفه کارهای وثیقه رو انجام بدید و برگردید وزارت علوم و نامه برای گرفتن پاسپورت و انجام بقیه ی مراحل.
    این رو هم در نظر بگیرید پاسپورت رو یک روزه صادر نمیکنن
    به شخصه با تاریخی که شما گفتید، به نظرم میرسه به فکر جابجایی تاریخ پذیرشتون باشید

امیدوارم فرض هایی که کردم درست باشه
    موفق باشید
    والا دقیقا شرایطم همینی که گفتید بود با استادش هماهنگ کردم 26 نهایتا رد کرده نمره ام رو دیگه تمام نمراتم نهایتا 28 وارد کارنامه اصلی شده باشه، پس یعنی زود تر هیچ کاری نمیشه کرد ؟ حتما باید روال اداریش طی شود ؟
    به نظرتون پس گواهی اشتغال به تحصیل رو بگیرم و باهاش پاس موقت در خواست بدم تا 27 مجازم اگر سفری خواستم برم قانونی، تنها راهش همین میشه ؟ با گرفتن گواهی اشتغال به تحصیلی و گذاشتن چک و سفته می شود تا 27 توریستی جایی رفت، پذیرشم از کشور ترکیه هست ویزاش خیلی راحت می شود گرفت مشکل فقط و فقط ثبت نام دانشگاه هست پس از آن می شود مدارک را کمی با دانشگاه مکاتبه کرد دیرتر فرستاد.

شما ترمی یکبار می توانید از این خروج از کشور و گواهی موقت استفاده کنید سفر های تفریحی و زیارتی و غیره مشکلی نداره که ؟

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    والا دقیقا شرایطم همینی که گفتید بود با استادش هماهنگ کردم 26 نهایتا رد کرده نمره ام رو دیگه تمام نمراتم نهایتا 28 وارد کارنامه اصلی شده باشه، پس یعنی زود تر هیچ کاری نمیشه کرد ؟ حتما باید روال اداریش طی شود ؟
    به نظرتون پس گواهی اشتغال به تحصیل رو بگیرم و باهاش پاس موقت در خواست بدم تا 27 مجازم اگر سفری خواستم برم قانونی، تنها راهش همین میشه ؟ با گرفتن گواهی اشتغال به تحصیلی و گذاشتن چک و سفته می شود تا 27 توریستی جایی رفت، پذیرشم از کشور ترکیه هست ویزاش خیلی راحت می شود گرفت مشکل فقط و فقط ثبت نام دانشگاه هست پس از آن می شود مدارک را کمی با دانشگاه مکاتبه کرد دیرتر فرستاد.

شما ترمی یکبار می توانید از این خروج از کشور و گواهی موقت استفاده کنید سفر های تفریحی و زیارتی و غیره مشکلی نداره که ؟
    با درود

دوست عزیز، من به شخصه این رو میدونم که اگر فرد دانشجو باشه برای سفر علمی (مثلا یک کنفرانس، که دانشگاه باید این رو تایید کنه که لازمه شما بری این کنفرانس رو)، با نامه ای که دانشگاه برای وزارت علوم صادر میکنه میره وزارتخانه و وزارتخانه هم فرد رو به نظام وظیفه معرفی میکنه و باقی مراحل. در مورد سفر زیارتی زمانی که فرد دانشجو هست متاسفانه اطلاعاتی ندارم. (من جایی نخوندم که با گواهی اشتغال به تحصیل به کسی پاسپورت بدن، اگر چنین قانونی هست لطفا ذکر کنید!)
    روال که بله باید مراحل همه طی بشه، و به نظر من راه کوتاه تری نیست. (اگر دوستان دیگه راه کوتاه تری به نظرشون میرسه من رو تصحیح کنند)

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    الان 4 ماه از فرجه یک ساله من میگذره. میخوام به بهانه سفر زیارتی پاسپورت بگیرم، قبل از اینکه وارد 6 ماهه دوم بشم. هدفم از پاسپورت گرفتن فقط داشتن پاسپورته و اصلا نمیخوام برم سفر، به دلایلی که مربوط به این تاپیک نیست. حالا 3 تا سوال مطرحه:
    1) این قضیه صحت داره که "اگر صرفا جهت اخذ گذرنامه" اقدام کرده باشیم "والجه الضمان" ضبط می شود؟
    این مطلب رو تو یک سایت دیگه دیدم و نگران شدم واقعا. در ضمن، وثیقه الان برای کربلا چقدر؟ تو سایت نظام وظیفه بک جا نوشته بود 5 میلیون یک جا دیگه نوشته بود 2 میلیون.
    2) در صفحه قبل همین تاپیک، دوستی در مورد پس گرفتن گذرنامه موقع گرفتن وثیقه مطلبی رو نوشته بودن. این قضیه صحت داره واقعا؟ یعنی اگه بشه پاسپورت رو گرفت، فقط به هدف داشتن پاسپورت، اونوقت موقع پس گرفتن وثیقه پاسپورتمو میگیرن ازم؟ والا خودم فکر نمیکنم این صحت داشته باشه. ولی شک کردم.
    3) این قضیه ی 6 ماه اول و دوم که همه راجع بهش حرف میزنن و میگن اگه تو 6 ماه دوم باشی باید برای گرفتن پاسپورت برگ سبز داشته باشی، که من چیزی در موردش تو سایت نظام وظیفه ندیدم. البته زیاد سرچ نکردم ولی انگار همچین چیزی وجود نداره. (حالا بگذریم از اینکه امروز رفتم نظام وظیفه شهرمون و اون افسر مربوطه که کلا میگفت باید دفترچه فرستاده باشی و... طرف اصلا توجیه نبود فکر کنم، منم خداحافظی کردم اومدم!)آخه چه دلیلی داره؟ چه ربطی داره؟ خیلی مسخره به نظر میاد
    ممنون میشم دوستان پاسخ قطعی بدن. وقت زیادی برام نمونده.

Junior Member

سلام. برای فرصت مطالعاتی برای درخواست گذرنامه من باید گواهی اشتغال به تحصیل برای کجا بگیرم؟ آیا باید برای پلیس +۱۰ بگیریم یا اینکه باید برای نظام وظیفه بگیرم و یکسری کارهای اضافه انجام بدم بعد برم پلیس +۱۰؟

Junior Member

سلام دوستان. مسأله ای هست که مطرح میکنم و خواهش میکنم در صورت اطلاع از هر یک از این موارد پاسخ بدهید.

من حال خدمت در پروژه خدمتی بنیاد نخبگان هستم. پیش از این هم سابقه خدمت داشتم ولی خوب به اینجا اومدم پس از کلی کش و قوس. من از یک دانشگاه کانادایی پذیرش دارم و 1 سپتامبر (10 شهریور 94). تاریخی هست که به عنوان شروع رسمی ترم اعلام کرده اند. از طرفی بنا به تجربه دوستان مدت 90 روز برای پاسپورت در نظر بگیریم عاقلانه است که میشه 1 جون (11 خرداد). حالا این پروژه من اگر حرف و حدیثی توش پیش نیاد 1 تیر 10 ماه هم تموم میشه و اگر کارا خیلی خیلی سریع پیش بره تا 15 تیر نامه ام میرسه به نظام وظیفه برای صدور کارت. یعنی کمتر از 60 روز واسم فرصت باقی میمونه.

من رفتم با سرهنگی که در بنیاد هست صحبت کردم و از ایشون سوال پرسیدم. گفتن که یک 2 روز درخواست خروج از کشور صادر کن (البته باید نهاد به کار گیرنده موافقت کنه) و بعد با این پاسپورت بگیر که در پایان 2 هفته ای هم معطل پاسپورت نشی. با این وضع، اولاً باید پاسپورت بگیرم و دیگر اینکه مصاحبه های سفارت آنکارا معمولاً 10، 15 روز بعد از ثبت نام آنلاینه (درسته؟). در همان 1 تیر اگر دیدم کارا رو غلطک داره پیش میره که ثبت نام میکنم و ادامه فرآیند که احتمالاً بعد از 15 تیر است به صورت عادی ادامه میدم. در صورتی هم که به صورت روتین پیش نره. من نهایتاً 2 روز دیگه باید برم مصاحبه و کارای سفارت. میتونم دوباره درخواست خروج بدم و کارا رو انجام بدم. از این ور اینجا 2 ماهی فرصت دارم که کارای پروژه رو ببندم.

اگر به هر دلیلی پاسپورت نگیرم و یا در یکی از مراحل گیر پیدا شه. میخوام از پروژه انصراف بدم و بعد با وثیقه بتوم برم و ادامه تحصیل بدم. سوال اینجاست این وثیقه برای نخبگان نقدی هست؟ یا فقط تعهده؟ در سایت نظام وظیفه نوشته در مرحله اتمام پروژه وثیقه نداره، ولی در مرحله پروژه تعهد 15 میلیونی (که منظورش رو از تعهد نفهمیدم). از طرفی میشه سندی چیزی گذاشت ولی آدم که از آینده خبر نداره. شاید فرصت شغلی اونجا پیدا شد و برنگشتیم اون موقع برای صاحبان سند مشکل اینجا میشه.

من می خوام امتحان تافل رو خارج از کشور بدم و هنوز تو ۶ ماه اول بعد از تحصیل هستم برای اینکار باید ثبت نام تافل داشته باشم یا اول باید ‍گذرنامه بگیرم بعد ثبت نام کنم ؟ آخه آی دی گذرنامه رو می خواد واسه رجیستر !
    مرسی

سلام
    من برای شرکت در یک کنفرانس برای ارائه مقاله‌ام خرداد ماه باید در اون کشور باشم. در حال حاضر هم دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم. ممنون میشم اگه لطف کنید و مراحل لازم برای دریافت گذر نامه رو به ترتیب به من بگید.
    و اینکه چقد طول میکش تا گذرنامه به دستم برسه تابرای ویزا اقدام کنم؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

سلام بر اساتید

آقا لطفا ما رو هم از راهنمایی هاتون دریغ نفرمایید

من در پروسه فارغ النحصیلی هستم و ایشالا تا آخر سال جاری فارغ التحصیل میشم ولی برای پاسپورت دیگه میره برای سال بعد. من از چندتا دانشگاه پذیرش دارم و منتظر فاند هستم. حالا به نظرتون برای اقدام برای پاسپورت دیر شده؟ با توجه به اینکه بعدش کارای سفارت هم هست. (برای ترم فال)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)