صفحه 12 از 23 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Junior Member peako آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineer

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط gazmakh نمایش پست ها
    سلام بر اساتید

آقا لطفا ما رو هم از راهنمایی هاتون دریغ نفرمایید

من در پروسه فارغ النحصیلی هستم و ایشالا تا آخر سال جاری فارغ التحصیل میشم ولی برای پاسپورت دیگه میره برای سال بعد. من از چندتا دانشگاه پذیرش دارم و منتظر فاند هستم. حالا به نظرتون برای اقدام برای پاسپورت دیر شده؟ با توجه به اینکه بعدش کارای سفارت هم هست. (برای ترم فال)
    نه دوست عزیز. شما وقت کافی دارید. بعد از اتمام تحصیل، کارهای فارغ التحصیلی رو انجام بدید و بعد برای وزارت علوم و دریافت پاسپورت اقدام نمایید.
    موفق باشید

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

سلام
    من ترم 4 ارشدم هستم. سنمم 23 سال هست. مشغول کار روی پایان نامم. مدارک لیسانسم رو به کل خریدم. نامه I20 ایشالا قراره که تا 2 ماهه دیگه بیاد. بعضی از دوستام گفتن که چه خوبه خودم برم زودتر برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم.(حالا نمیدونم که اگه من به طور عادی برم برای گرفتن پاسپورت، یعنی وایستم I20بیاد ، چقدر طول میکشه). آها یه چیز دیگه اینکه بعضی از دوستان گفتن که شاید موقع صدور نامه I20 از من کپی پاسپورت رو بخوان. آقا خلاصه که میخوایم پاسپورت رو بگیریم و سربازی هم نرفیتم.

چن تا سوال:
    1- تو این صفحه سازمان نظام وظیفه چیزی در مورد سفر تفریحی نزده، آیا منظورشون از سفر "غیر علمی" همون تفریحی هست؟
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=520

2- پاسپورت برای سفر زیارتی یا تفریحی بگیریم فرق داره؟ منظورم اینکه که مثلا اسم عراق بیاد تو پاسپورت یا اسم ترکیه؟ برای گرفتن ویزای کشور آمریکا میگم. میگم یعنی این مسائل تو گرفتن ویزا تاثیر داره؟ ( ویرایش: این طور که من از پست های قبلی فهمیدم فرقی نداره، حالا اگه اشتباه میگم لطفا تصحیح کنید)

3- من موقع گرفتن پاسپورت باید بلیط سفرم رو نشون بدم؟ از کجا اونا میفهمن که من دارم میرم خارج ایران؟ یعنی منظورم اینکه که باید خرجی بکنم یا نه؟ ( ویرایش: گویا تو پست های قبلی گفته شده که نه نیازی نیست، اگه اشتباه میگم تصحیح کنید لطفا)

4- حالا اینا همه به کنار، من باید از کشورم خارج بشم؟ یعنی اونا موقع پس دادن وثیقه چک میکنن که پاسپورت من مهر ورود و خروج کشور داره؟ (ویرایش: طبق پست های قبلی مثل اینکه نیازی نیست و من میتونم بعد یه مدت (حین اون یه ماهی که مهلت دارم از کشور خارج بشم و برگردم) برم به نظام وظیفه بگم آقا من اصلا خارج نشدم، مشکلی برام پیش اومده. دوستان اگه اشتباه میگم تصحیح کنید لطفا)
    5- اگه کسی حوصله داشت لطفا کلیات مراحل رو بگه لطفا ، هر چند که خب خودم بالاخره متوجه میشم.

ممنون
    ویرایش توسط Seigneur : March 10th, 2015 در ساعت 06:52 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    سلام
    من ترم 4 ارشدم هستم. سنمم 23 سال هست. مشغول کار روی پایان نامم. مدارک لیسانسم رو به کل خریدم. نامه I20 ایشالا قراره که تا 2 ماهه دیگه بیاد. بعضی از دوستام گفتن که چه خوبه خودم برم زودتر برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم.(حالا نمیدونم که اگه من به طور عادی برم برای گرفتن پاسپورت، یعنی وایستم I20بیاد ، چقدر طول میکشه). آها یه چیز دیگه اینکه بعضی از دوستان گفتن که شاید موقع صدور نامه I20 از من کپی پاسپورت رو بخوان. آقا خلاصه که میخوایم پاسپورت رو بگیریم و سربازی هم نرفیتم.

چن تا سوال:
    1- تو این صفحه سازمان نظام وظیفه چیزی در مورد سفر تفریحی نزده، آیا منظورشون از سفر "غیر علمی" همون تفریحی هست؟
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=520
    2- پاسپورت برای سفر زیارتی یا تفریحی بگیریم فرق داره؟ منظورم اینکه که مثلا اسم عراق بیاد تو پاسپورت یا اسم ترکیه؟ برای گرفتن ویزای کشور آمریکا میگم. میگم یعنی این مسائل تو گرفتن ویزا تاثیر داره؟
    3- من موقع گرفتن پاسپورت باید بلیط سفرم رو نشون بدم؟ از کجا اونا میفهمن که من دارم میرم خارج ایران؟ یعنی منظورم اینکه که باید خرجی بکنم یا نه؟
    4- حالا اینا همه به کنار، من باید از کشورم خارج بشم؟ یعنی اونا موقع پس دادن وثیقه چک میکنن که پاسپورت من مهر ورود و خروج کشور داره؟
    5- اگه کسی حوصله داشت لطفا کلیات مراحل رو بگه لطفا ، هر چند که خب خودم بالاخره متوجه میشم.

ممنون
    سلام

1- سفر تفریحی یا زیارتی همه غیر علمی محسوب میشه
    2- خیر. پاسپورت پاسپورته و ربطی به مقصد سفر نداره
    3- خیر نیازی به هیچ مدرکی نیست. وثیقه رو بذارید کارها انجام میشه. تو فرمی که پر میکنید ازتون کشور مقصد رو میپرسه ولی هیچ مدرکی نمیخوان.
    4- خیر. نیازی به خروج نیست
    5-؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی صنایع - دانشگاه صنعتی شریف

سلام
    اگر دوستان سوال منو جواب بدن بسیار سپاس گذار خواهم بود.

من پذیرش فول فاند گرفتن از داشگاه فرانکفورت و نامه پذیرش و قرار دادمم واسم فرستادن و شروع ترم سپتامبر 2015 خواهد بود
    حالا می خام واسه ویزا اقدام کنم و وقت بگیرم باید اول گذرنامه بگیرم . تو تاپیک خوندم که واسه سفر زیارتی و اینا باید اقدام کنم که بدن
    خاستم ببینم من که نامه پذیرش دارم. بهمن هم فارق التحصیل شدم هم ایا نیازه واسه گرفتن گذر نامه از طریق همون روش سفر زیارتی اقدام کنم یا نه؟
    یا می تونم مستقیم برم بگم پذیرش دارمو اینا واسم گذر نامه صادر می کنن؟

رشته و دانشگاه
    Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh66 نمایش پست ها
    سلام
    اگر دوستان سوال منو جواب بدن بسیار سپاس گذار خواهم بود.

من پذیرش فول فاند گرفتن از داشگاه فرانکفورت و نامه پذیرش و قرار دادمم واسم فرستادن و شروع ترم سپتامبر 2015 خواهد بود
    حالا می خام واسه ویزا اقدام کنم و وقت بگیرم باید اول گذرنامه بگیرم . تو تاپیک خوندم که واسه سفر زیارتی و اینا باید اقدام کنم که بدن
    خاستم ببینم من که نامه پذیرش دارم. بهمن هم فارق التحصیل شدم هم ایا نیازه واسه گرفتن گذر نامه از طریق همون روش سفر زیارتی اقدام کنم یا نه؟
    یا می تونم مستقیم برم بگم پذیرش دارمو اینا واسم گذر نامه صادر می کنن؟
    مراحل قانونی صدور گذر نامه رو می تونید از سایت نشا ببینید.

سلام
    اینکه اگر کسی‌ سربازی داره تنها یکبار اجازه خروج از کشور رو داره درسته ؟!

رشته و دانشگاه
    Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    سلام
    اینکه اگر کسی‌ سربازی داره تنها یکبار اجازه خروج از کشور رو داره درسته ؟!
    خیر. بستگی به کشور مقصد، متفاوت است. برای که کشورهایی که سفارتشان در ایران است یک بار می توانید اما برای کشورهایی مثل آمریکا و کانادا، به دفعات با کسب مجوز از وزارت علوم.

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی تجزیه دانشگاه صنعتی شریف

سلام.
    حتما کسایی که پذیرش دارن میتونن با گذاشتن وثیقه ترخیص شن؟ برای اونایی که با F2 به عنوان همراه همسرشون میرن گذاشتن وثیقه ممکنه یا باید برن سربازی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    من صفحات قبلی رو خوندم ولی جواب سوالمو پیدا نکردم. خیلی گیج شدم لطفا دوستان کمک کنن.
    1)من پذیرش از آمریکا گرفتم و تا 4 روز دیگه هم فارغ میشم.
    2) سربازی دارم و باید وثیقه بذارم و 4 روز دیگه که فارغ بشم وارد فرجه 6 ماه اول میشم.
    3) بعد از فارغی ریز نمرات رو میفرستم تا I-20 برام صادر شه و مشکل بعدیم گرفتن پاس برای تعیین وقت سفارت هست.
    5) بر اساس چیزی که فهمیدم می تونم توی سامانه نشا ثبت نام کنم و با طی مراحلش نامه بگیرم تا تازه بتونم برای گذر نامه اقدام کنم.
    6) از طرفی من باید هرچه سریعتر پاس بگیرم تا بتونم وقت سفارت بگیرمو میترسم دیر بشه.
    7) من الان فقط پاس احتیاج دارم برای گرفتن وقت سفارت و اجازه خروج دائمی نمی خوام.

سوال من ای هست که:
    1) این پروسه سامانه نشا چقدر طول میکشه تا بتونم برای گرفتن پاس اقدام کنم؟؟ در کل زمان بندی پروسه چطور هست؟ (چون من شیراز هستم و می خوام ببینم باید چقدر تهران بمونم و یا چند بار بیام؟)
    2) بلا فاصله بعد از ثبت نام باید بیام تهران و برم اداره اعزام؟
    2) آیا می تونم به بهانه سفر تفریحی یا زیارتی پاسم رو زودتر بگیرم؟ و در این صورت مشکلی از لحاظ دفعات خروج برای رفتن به سفارت پیدا نمیکنم؟(اگه محدودیتی هست بهم یگید لطفا)

لطفا بهم کمک کنید خیلی گیج شدم و نمی دونم چیکار کنم. ممنون از کمکتون خیلییییی زیاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف

سلام دوستان.
    من برای سفر عراق پاسپورت گرفتم. مجوز خروجم 30 فروردین تموم میشه،
    1- زودتر از 30 فروردین اگه برم نظام وظیفه بهم وثیقه رو پس میدن آیا؟
    2- الان پذیرش امریکا دارم، اگه بگم برای ویزای امریکا میخوام برم ترکیه/ارمنستان/هرجا! قبول میکنند و مجوز خروج میدهند؟ با توجه به اینکه من 6/93 فارغ التحصیل شدم و الان تو فرجه یه ساله بعد از فارغ التحصیلی هستم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)