صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1369 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من برای سفر عراق پاسپورت گرفتم. مجوز خروجم 30 فروردین تموم میشه،
    1- زودتر از 30 فروردین اگه برم نظام وظیفه بهم وثیقه رو پس میدن آیا؟
    2- الان پذیرش امریکا دارم، اگه بگم برای ویزای امریکا میخوام برم ترکیه/ارمنستان/هرجا! قبول میکنند و مجوز خروج میدهند؟ با توجه به اینکه من 6/93 فارغ التحصیل شدم و الان تو فرجه یه ساله بعد از فارغ التحصیلی هستم...
    سلام
    جواب سوال یک رو میدونم ، نه
    باید یک روز از اون بازه که گفتین بگذره (در صورتی که از کشور خارج نشدین و خواستین همینجوری پاسپورت بگیرین)
    آقا راستی یه چیز میگم بهت، نترسی ها، من شنیدم، هیچ جای قانون نظام وظیفه نیومده، ولی اونایی که به بهونه سفر زیارتی ( نه سیاحتی) رفتن پاسپورت گرفتن و 2 میلیون وثیقه گذاشتن و از کشور هم خارج نشدن میگن که دوستان نظام وظیفه اذیتشون کردن. یعنی گفتن مثلا تا یه مدت ممنوع الخروج هستی. حالا خودت زنگ بزن سازمان نظام وظیفه بپرس داستان چیه؟ گفتم یه وقت خدای نکرده برات مشکل پیش نیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bhmn21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من صفحات قبلی رو خوندم ولی جواب سوالمو پیدا نکردم. خیلی گیج شدم لطفا دوستان کمک کنن.
    1)من پذیرش از آمریکا گرفتم و تا 4 روز دیگه هم فارغ میشم.
    2) سربازی دارم و باید وثیقه بذارم و 4 روز دیگه که فارغ بشم وارد فرجه 6 ماه اول میشم.
    3) بعد از فارغی ریز نمرات رو میفرستم تا I-20 برام صادر شه و مشکل بعدیم گرفتن پاس برای تعیین وقت سفارت هست.
    5) بر اساس چیزی که فهمیدم می تونم توی سامانه نشا ثبت نام کنم و با طی مراحلش نامه بگیرم تا تازه بتونم برای گذر نامه اقدام کنم.
    6) از طرفی من باید هرچه سریعتر پاس بگیرم تا بتونم وقت سفارت بگیرمو میترسم دیر بشه.
    7) من الان فقط پاس احتیاج دارم برای گرفتن وقت سفارت و اجازه خروج دائمی نمی خوام.

سوال من ای هست که:
    1) این پروسه سامانه نشا چقدر طول میکشه تا بتونم برای گرفتن پاس اقدام کنم؟؟ در کل زمان بندی پروسه چطور هست؟ (چون من شیراز هستم و می خوام ببینم باید چقدر تهران بمونم و یا چند بار بیام؟)
    2) بلا فاصله بعد از ثبت نام باید بیام تهران و برم اداره اعزام؟
    2) آیا می تونم به بهانه سفر تفریحی یا زیارتی پاسم رو زودتر بگیرم؟ و در این صورت مشکلی از لحاظ دفعات خروج برای رفتن به سفارت پیدا نمیکنم؟(اگه محدودیتی هست بهم یگید لطفا)

لطفا بهم کمک کنید خیلی گیج شدم و نمی دونم چیکار کنم. ممنون از کمکتون خیلییییی زیاد.
    سلام
    پست شماره 112 و 113 شاید به شما کمک کنه

اما چیزی که خوودم میخواستم بگم:
    دوستانی که به بهانه سفر سیاحتی مثل من میخوان برن پاسپورت بگیرن از تجربیات من استفاده کنن. ( این چیزایی که میگم مخصوص کسایی هست که در طول تحصیل هستند و فقط میخوان پاسپورتشون رو بگیرن)

اول اینکه اون بازه زمانی سفر حداکثرش 1 ماه هست. آقا نرین یه وقت صاف همون 1 ماه رو بنویسین ها!!! پاسپورت جدیدا خیلی زود میاد یعنی مال من که 2 روزه اومد دم خونه، به نظر من نهایت دیگه 15 روز طول میکشه. خب یکی ممکنه بپرسه مگه چی میشه 30 روزه میگیریم که خیالمون راحت باشه. اما میدونید مشکل کجاست، الان میگم:
    ببنید شمایی که خارج از کشور نمیری باید 1 روز بعد اون 30 روز بیای سازمان نظام وظیفه تا وثیقه رو آزاد کنی. ( یعنی اگه مثلا نوشتی از 12 فروردین تا 12 اردیبهشت ، باید روز 13 اردیبهشت بیای تا وثیقت رو بگیری) حالا تازه شما 1 روز بعد اون 30 روز که بیای پلیس به شما میگه من 7 روز دیگه پولت رو میدم. نتیجه اینکه:

15 میلیون پول به مدت 38 روز میخوابه و شما اگه این پول رو میزاشتی تو یه بانک برای حساب کوتاه مدت یه چیزی حدود 300 هزار تومن سودش میشد. یعنی 300 تومن از جیبت رفت.

البته یه کار دیگه هم میشه کرد، موقع گذاشتن وثیقه شما نرین مستقیم 15 میلیون پول رو بریزین تو حساب نظام وظیفه. برین یه حساب کوتاه مدت تو یکی از بانک های قواممین باز کنین و توش 15 میلیون پول بریزین. بعد از اون شعبه یه نامه ببرین نظام وظیفه مبنی بر اینکه این 15 میلیون تو این شعبه بانک قوامین بلاک هست. نتیجش این میشه که تو این مدت که شما دارین کارهاتون رو میکنین سود پول شما به خودتون میرسه. راستی، گاها دیده شده که از دیگر بانک های نظامی مثل بانک انصار، بانک سپه ، بانک کوثر هم نامه بردن مبنی بر اینکه فلانی ( به اسم خودتون حتما باید باشه) اینجا یه حساب داره که توش 15 میلیون پول هست و کار راه افتاده.
    ویرایش توسط Rezace : December 12th, 2015 در ساعت 05:55 AM دلیل: حذف شماه تماس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف

جواب سوال یک رو میدونم ، نه
    باید یک روز از اون بازه که گفتین بگذره (در صورتی که از کشور خارج نشدین و خواستین همینجوری پاسپورت بگیرین)
    آقا راستی یه چیز میگم بهت، نترسی ها، من شنیدم، هیچ جای قانون نظام وظیفه نیومده، ولی اونایی که به بهونه سفر زیارتی ( نه سیاحتی) رفتن پاسپورت گرفتن و 2 میلیون وثیقه گذاشتن و از کشور هم خارج نشدن میگن که دوستان نظام وظیفه اذیتشون کردن. یعنی گفتن مثلا تا یه مدت ممنوع الخروج هستی. حالا خودت زنگ بزن سازمان نظام وظیفه بپرس داستان چیه؟ گفتم یه وقت خدای نکرده برات مشکل پیش نیاد.

مرسی از راهنماییت. من این موضوع رو شنیده بودم، اول که خب قانونی نیست ظاهرن و نمیتونن این کار رو بکنن، اما واسه همون هم من از یه کاروان یه چیزی شبیه بلیت گرفته بودم و اگه گیر بدن نشون میدم.
    ویرایش توسط Rezace : December 12th, 2015 در ساعت 05:57 AM دلیل: حذف شماره تماس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان وضعیت من این هست که من الان گذرنامه دارم و میخوام برای ویزا اقدام کنم، اما چون اعتبار گذرنامم حدود 7 ماه باقی مونده و موقع دریافت ویزا اعتبار اون کمتر از 6 ماه میشه (که ظاهرا برای ویزای آمریکا حتما باید 6 ماه اعتبار داشته باشه) من میخوام تعویض کنم گذرنامه رو.
    حالا من دو سوال به طور مشخص دارم:
    1- آیا برای من که مشمول هستم نیاز هست که دوباره برای تعویض گذرنامه نامه از نظام وظیفه ببرم؟ (منظورم اینه که هیچ فرقی بین اونی که میخواد به تازگی گذرنامه بگیره و اونی که میخواد گذرنامه رو تعویض کنه وجود نداره؟)
    2- آیا من میتونم به جای اینکه نامه از کاروان ببرم برای سفر زیارتی درخواست خروج مثلاً برای کشور ترکیه کنم که هم همزمان بتونم گذرنامه رو بگیرم و هم برای وقت مصاحبه بتونم اجازه خروج داشته باشم؟ (یعنی منظورم اینه که فرق سفر زیارتی رفتن با سفری مثل ترکیه رفتن حالا به هر منظور که میشه توی دسته تفریحی فقط در اون میزان مبلغ ودیعه ای هست که باید به عنوان وثیقه بگذاریم؟ یا فرق دیگه هم داره؟)
    ممنون
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedihero نمایش پست ها
    دوستان وضعیت من این هست که من الان گذرنامه دارم و میخوام برای ویزا اقدام کنم، اما چون اعتبار گذرنامم حدود 7 ماه باقی مونده و موقع دریافت ویزا اعتبار اون کمتر از 6 ماه میشه (که ظاهرا برای ویزای آمریکا حتما باید 6 ماه اعتبار داشته باشه) من میخوام تعویض کنم گذرنامه رو.
    حالا من دو سوال به طور مشخص دارم:
    1- آیا برای من که مشمول هستم نیاز هست که دوباره برای تعویض گذرنامه نامه از نظام وظیفه ببرم؟ (منظورم اینه که هیچ فرقی بین اونی که میخواد به تازگی گذرنامه بگیره و اونی که میخواد گذرنامه رو تعویض کنه وجود نداره؟)
    2- آیا من میتونم به جای اینکه نامه از کاروان ببرم برای سفر زیارتی درخواست خروج مثلاً برای کشور ترکیه کنم که هم همزمان بتونم گذرنامه رو بگیرم و هم برای وقت مصاحبه بتونم اجازه خروج داشته باشم؟ (یعنی منظورم اینه که فرق سفر زیارتی رفتن با سفری مثل ترکیه رفتن حالا به هر منظور که میشه توی دسته تفریحی فقط در اون میزان مبلغ ودیعه ای هست که باید به عنوان وثیقه بگذاریم؟ یا فرق دیگه هم داره؟)
    ممنون
    1-بله.. اگر مشمولین باید نظام وظیفه وضعیتتون رو مشخص کنه و به اداره گذرنامه اعلام کنه و مراحل کار تمدید گذر نامه با اینکه اولین بار بگیری فرقی نمیکنه
    2-به غیر از مقدار ودیعه، فکر میکنم مجوز خروج شما برای اون کشوری که درخواست میدین صادر میشه..ینی نمیشه واسه عراق نامه بگیری بعد بری ترکیه..حالا فردا میپرسم دقیقشو میگم.

Junior Member

میشه یکی لطف کنه مسییر کلی گرفتن گذرنامه رو بگه
    من الان فارغ التحصیل شدم و تو 6ماه اولم هستم و منتظره جواب پذیرشم
    الان من چجوری باید پاسپورت بگیرم؟؟؟؟؟

سلام
    میخواستم بدونم با Conditional Admission میشه امور مربوط به آزاد کردن مدرک و گرفتن گذرنامه رو انجام داد ؟

ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed7019 نمایش پست ها
    میشه یکی لطف کنه مسییر کلی گرفتن گذرنامه رو بگه
    من الان فارغ التحصیل شدم و تو 6ماه اولم هستم و منتظره جواب پذیرشم
    الان من چجوری باید پاسپورت بگیرم؟؟؟؟؟
    اینجا رو بخون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

دوستان به من یک کمکی کنید..نمیدونم الن باید کجا برم..نامه وزارت غلوم روگرفتم برای گذرنامه..گفتم کجا برم گفت اداره گذرنامه و فقط تهران...حالا این گذرنامه اداره اش کجان؟

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط meriii نمایش پست ها
    دوستان به من یک کمکی کنید..نمیدونم الن باید کجا برم..نامه وزارت غلوم روگرفتم برای گذرنامه..گفتم کجا برم گفت اداره گذرنامه و فقط تهران...حالا این گذرنامه اداره اش کجان؟
    با درود،

خیابان ستارخان - خیابان شهرآرا (نرسیده به كلیسای آشوری - پلاک ۳۳)

موفق باشید

Junior Member

من تا چقدر دیگه اقدام کنم میتونم برای اواخر مرداد آمریکا باشم با توجه به این که گذرنامه ندارم و هنوز هم کارهای مربوط به ارسال I20 رو نکردم...
    به نظرتون الان برم گذرنامه مثلا زیارتی بگیرم تا بتونم باهاش وقت سفارت بگیرم و I20 هم صادر بشه؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)