صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

پیش فرض پاسخ : فارق التحصیلی اسمی و گرفتن پاسپورت در آخر تحصیل

سلام
    من کارشناسی پیوسته نقاشی خوندم اما بعد از پاس کردن 80 واحد درسم رو ول کردم ولی هنوز دانشجوی دانشگاهم هستم.
    میخوام بدونم راهی وجود داره که من وثیقه بذارم برم ولی دیگه برنگردم ؟ یعنی غیر از اینکه پولم میسوزه اتفاق دیگه ای هم برام میفته ؟ خدمت هم نرفتم و نمیخوام برم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون واقعا دارم دیوونه میشم دیگه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer science, Trinity College Dublin

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

سلام دوستان

من در حال حاضر هنوز پذیرش نگرفتم ولی با توجه به طولانی بودن پروسه ویزا می خواستم ببینم اگر ممکن باشه قبل از اومدن پذیرش برای گرفتن گذرنامه اقدام کنم. توجه بکنید که من اصلا قصد خروح از کشور را ندارم فعلا چه زیارتی چه تفریحی و چه علمی. فقط و فقط پاسپورت را برای این می خوام که اگر زمانی پذیرش ام اومد یک قدم جلوتر باشم. حالا سوال اینجاست که:
    ۱- آیا با همین پاسپورتی که می گیرم می شه برای ویزای تحصیلی هم اقدام کرد یا اینکه پاسپورتی که بعد از پذیرش و از طریق نشا و اینها میدن فرق می کنه؟
    ۲-حتی بدون مهر خروج و قصد مسافرت هم وثیقه ۱۵ میلیونی لازمه یا خیر؟
    ۳-از چه طریق باید برای گرفتن این پاسپورت اقدام کنم؟

Junior Member

رفقای عزیز، من یک‌ساله که ارشدم تموم شده و برای ماه دی اعزام میشم. میدونم احتمالا این سوالو پرسیده‌ن، ولی من نتونستم پیدا کنم: حالا که تاریخ اعزام خوردم، نمی‌تونم قبلش در صورت گرفتن پذیرش پاسپورت بگیرم؟ کی میتونم؟ اگه اعزاممو چند ماه عقب بندازم مشکلی پیش میاد؟ ممنونم.

Junior Member

با سلام، من سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدید اگر میدونید. اگر بعد از اگر بعد از تمام شدن معافیت تحصیلی‌ شخصی‌ بخواهد در همان کشور یا کشور دیگری اقامت داشته باشد آیا سفارت ایران به او پاسپورت میدهد. فرض کنید مثلا من الان سوئد هستم بعد تحصیلم میرم آمریکا. حالا در آمریکا سفارت به من پاسپورت میده با اینکه معافیت تحصیلیم برای سوئد صادر شده? خیلی‌ ممنون از پاسختون.

Junior Member

سلام دوستان

یه سوال داشتم که اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم

فردی با 20 سال سن که دانشجوی سال دوم رشته ی پرستاری هم هست ، میخواد از طریق ویزای توریستی B2 ، بره امریکا . همچنین ، از طرف یکی از آشنایان ( که البته درجه ی اول نیست ) دعوت نامه هم داره . ولی مشکل اینجاست که این فرد میخواد دانشگاهش رو نیمه کاره ول کنه و از طریق ویزای توریستی بره امریکا و در اونجا ، راهی برای اقامت دائمی پیدا کنه ( مثل تبدیل ویزاش به دانشجویی یا ازدواج با یه امریکایی یا غیره ) .

اگه فرض کنیم که ایشون در سفارت بتونه مامور رو راضی کنه برای ویزا ، حالا سربازیش رو چطوری باید درست کنه ؟؟؟؟

دانشجوی سال دوم پرستاریه و سربازی نرفته و حتما هم میخواد بره امریکا ‌.

1 .الان چیکار باید بکنه ؟؟؟
    2.باید وثیقه بزاره ؟؟؟
    3.چند تومن باید وثیقه بزاره برا رفتن ؟؟؟

( نکته : یادتون باشه که ایشون با ویزای توریستی میخواد بره ، ولی اونجا میخواد ازدواج کنه و green card بگیره ، چون دختر خاصی رو مورد نظر داریم )

تو رو خدا جواب بدین ، بدجوری مهمه

موفق باشین

Junior Member naturalbb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل- تربیت مدرس + دانشگاه تهران

سلام بچه ها، یه سوال فوری دارم.
    اگر من با I-20 سامانه نشا ثبت نام کنم، میتونم بدون خرید مدارکم پاسپورت بگیرم؟ اصلا گرفتن پاسپورت ربطی به خرید تعهد رایگان داره؟ این رو میپرسم چون در سامانه نشا (در عکس شماتیکی که گذاشته) نامه گذرنامه در آخر همه ی مراحل هست. یعنی بعد از خرید مدارک! خیلی این قضیه فوری هست. ممنون میشم کمک کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naturalbb نمایش پست ها
    اگر من با I-20 سامانه نشا ثبت نام کنم، میتونم بدون خرید مدارکم پاسپورت بگیرم؟ اصلا گرفتن پاسپورت ربطی به خرید تعهد رایگان داره؟ این رو میپرسم چون در سامانه نشا (در عکس شماتیکی که گذاشته) نامه گذرنامه در آخر همه ی مراحل هست. یعنی بعد از خرید مدارک! خیلی این قضیه فوری هست. ممنون میشم کمک کنید.
    سلام.والا فکر کنم شما حتما باید همه مراحل رو طی کنید بعد نامه میدن که ببری اداره گذرنامه. من خودم اومدم زودتر پاسپورت بگیرم تو پلیس +10 می گفت شما نامت تو سایت نیومده. ولی وقتی همه کارها رو انجام دادم یه نامه تو اداره اعزام دادن و بردم پلیس گذرنامه و نامم رفت تو سایت و برام پاسپورت صادر شد. همش رو باید انجام بدید تا تو اداره اعزام بهتون نامه بدن.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط naturalbb نمایش پست ها
    سلام،
    همونطور که دوست دیگه مون گفتند، غیر ممکن هست، شما باید تعهد خدمت رو بخرید که به نظام وظیفه معرفی شید. (حتی اگر دانشگاه مقصد اصل مدارک رو نخواهد!)
    مراحل کاملا پی در پی هست و هیچ دو مرحله ای رو نمیشه موازی پیش برد.
    موفق باشید
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member mahdi_haraty آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. Amirkabir University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام،
    همونطور که دوست دیگه مون گفتند، غیر ممکن هست، شما باید تعهد خدمت رو بخرید که به نظام وظیفه معرفی شید. (حتی اگر دانشگاه مقصد اصل مدارک رو نخواهد!)
    مراحل کاملا پی در پی هست و هیچ دو مرحله ای رو نمیشه موازی پیش برد.
    موفق باشید

سلام دوست عزیز
    من فکر میکنم در مورد پاسخ جنابعالی ، یک نکته ای هست که متفاوت از حرف شماست و نمیدونم دقیقا کدام درسته : دوستان افرادی بودن که مدرک موقت رو برای پذیرش با خودشون بردن و دانشگاه مقصد به عنوان مثال تا شروع ترم و یا تا یک ماه بعد از شروع بهشون فرصت داد تا مدرک رو ارائه کنن ! حالا نکته کجاست ؟ اینت دوستان مدرک رو هنوز آزاد نکرده اند که پاسپورت و ویزا گرفته و رفته اند... یعنی متفاوت از حرف شما. و سوال اینجاست که شما از طریق وزارت علوم و سامانه نشا و با داشتن نامه پذیرش از دانشگاه مقصد ، اقدام کرده و نامه ای برای نظام وظیفه برای گرفتن معافیت تحصیلی میگیری و بعدش هم که ویزات اومد برای خروج از کشور مجدد به (؟ این رو نمیدونم دقیقا= ) نظام وظبفه(یا گذر نامه؟) مراجعه و برای خروج از کشور اجازه میگیرید .
    یعنی اصولا با داتشن پذیرش نیاز به خریدن مدرک نیست (حالا یا دانشگاه مقصد الزام در تحویلش نداشته و یا چون از طریق وزارت کار برای آزاد سازی اقدام کردی و هوز 1 سالش نگذشته یا به هر دلیل دیگه ای .... )
    ممنون میشم اگه اشتباه میکنم و نکته ا هست بفر مایید .

--------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان عزیز اگر از مطالب دوستان استفاده میکنید لطفا با استفاده از گزینه ""اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشویق و انگیزه لازم را برای دوستان فراهم نمایید.

Junior Member mahdi_haraty آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. Amirkabir University of Technology

دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون .
    اولا در مورد اینکه برای سفر به کشور هایی مه در ایران سفارت دارند، فقط یکبار میشه اجاره خروج گرفت (برای رفتن به اون کشور ها ) نظری ندارید ؟ درپست ها ی #116 و 117# اشاره به این موضوع شده است اما منبعش و همچنین شرایطش توضیح داده نشده که به عنوان مثال برای معافیت تحصیلی هنگامیکه از دانشگاهی از اون کشور پذیرش دارید، میتونید برای رفتن به اون کشور اجازه خروج بگیرید (این رو هم در پست ها خواندم اما مطمئن نیستم ، هرچند منطقی به نظر می رسه ! )
    سول دیگه من : من بدلایلی دارم از دکتری انصراف میدم ! و هرچند به اپلای امسال (ورودی پاییز 2016) بدلیل نداشتن مدرک زبان امید زیادی ندارم اما وارد پروسه 1 ساله فرصت تا قبل از ارسال دفترچه شده ام (حدودا از یک ماه پیش) ولی در تلاش هستم علاوه بر اپلای فال 2016 ، برای اسپرینگ 2017 و همچنین openposition های آلمان و هلند و فنلاند و یا برای ترم پاییز استرالیا که چند ماه دیگه است هم اقدام کنم و امیدوارم خدا هم کمکم کنه ... حالا به نظر شما پیگیر پاسپورت بودن رو در چه رمانی شروع کن م؟ زودتر پیگیر باشم یا بذارم بعد عید یا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    سلام
    جواب سوال یک رو میدونم ، نه
    باید یک روز از اون بازه که گفتین بگذره (در صورتی که از کشور خارج نشدین و خواستین همینجوری پاسپورت بگیرین)
    آقا راستی یه چیز میگم بهت، نترسی ها، من شنیدم، هیچ جای قانون نظام وظیفه نیومده، ولی اونایی که به بهونه سفر زیارتی ( نه سیاحتی) رفتن پاسپورت گرفتن و 2 میلیون وثیقه گذاشتن و از کشور هم خارج نشدن میگن که دوستان نظام وظیفه اذیتشون کردن. یعنی گفتن مثلا تا یه مدت ممنوع الخروج هستی. حالا خودت زنگ بزن 096480 سازمان نظام وظیفه بپرس داستان چیه؟ گفتم یه وقت خدای نکرده برات مشکل پیش نیاد.

سلام
    پست شماره 112 و 113 شاید به شما کمک کنه

اما چیزی که خوودم میخواستم بگم:
    دوستانی که به بهانه سفر سیاحتی مثل من میخوان برن پاسپورت بگیرن از تجربیات من استفاده کنن. ( این چیزایی که میگم مخصوص کسایی هست که در طول تحصیل هستند و فقط میخوان پاسپورتشون رو بگیرن)

اول اینکه اون بازه زمانی سفر حداکثرش 1 ماه هست. آقا نرین یه وقت صاف همون 1 ماه رو بنویسین ها!!! پاسپورت جدیدا خیلی زود میاد یعنی مال من که 2 روزه اومد دم خونه، به نظر من نهایت دیگه 15 روز طول میکشه. خب یکی ممکنه بپرسه مگه چی میشه 30 روزه میگیریم که خیالمون راحت باشه. اما میدونید مشکل کجاست، الان میگم:
    ببنید شمایی که خارج از کشور نمیری باید 1 روز بعد اون 30 روز بیای سازمان نظام وظیفه تا وثیقه رو آزاد کنی. ( یعنی اگه مثلا نوشتی از 12 فروردین تا 12 اردیبهشت ، باید روز 13 اردیبهشت بیای تا وثیقت رو بگیری) حالا تازه شما 1 روز بعد اون 30 روز که بیای پلیس به شما میگه من 7 روز دیگه پولت رو میدم. نتیجه اینکه:

15 میلیون پول به مدت 38 روز میخوابه و شما اگه این پول رو میزاشتی تو یه بانک برای حساب کوتاه مدت یه چیزی حدود 300 هزار تومن سودش میشد. یعنی 300 تومن از جیبت رفت.

البته یه کار دیگه هم میشه کرد، موقع گذاشتن وثیقه شما نرین مستقیم 15 میلیون پول رو بریزین تو حساب نظام وظیفه. برین یه حساب کوتاه مدت تو یکی از بانک های قواممین باز کنین و توش 15 میلیون پول بریزین. بعد از اون شعبه یه نامه ببرین نظام وظیفه مبنی بر اینکه این 15 میلیون تو این شعبه بانک قوامین بلاک هست. نتیجش این میشه که تو این مدت که شما دارین کارهاتون رو میکنین سود پول شما به خودتون میرسه. راستی، گاها دیده شده که از دیگر بانک های نظامی مثل بانک انصار، بانک سپه ، بانک کوثر هم نامه بردن مبنی بر اینکه فلانی ( به اسم خودتون حتما باید باشه) اینجا یه حساب داره که توش 15 میلیون پول هست و کار راه افتاده.
    ================================================== ===================
    دوستان خوب لطفا برای حمایت و تشویق دیگر دوستان ، پست های مفید را با "اضافه کردن به امتیاز کاربر" امتیاز دهی کنید .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)