صفحه 19 از 23 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Member soroush8888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط re_sa_ra نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب.

دوستان همونطور که میدونید تهران آیلتس برای ثبت نامش پاسپورت میخواد! آزمون LSAT برای بچه های حقوق فقط خارج ایران برگزار میشه و بازم پاسپورت میخواد.
    سوالم راجع به گرفتن پاسپورت از طریق ثبت نام سوری برای کربلاست ( که همه جریانش رو می دونید).

1) آیا بعد ار اینکه مدت مقرر برای سفر تمام شد ، و وثیقه را پس دادند ، برای سفر مجدد و خروج از کشور (مثلا برای رفتن به اروپا ) دوباره باید وثیقه داد اگه سربازی نرفته باشی؟؟
    2) وثیقه ای که برای کربلا میگیرند ، در حال حاضر چقدر است؟
    3) اگر از سفر زیارتی کربلا انصراف بدهیم ، جریمه دارد؟ (مثلا برای مدتی ممنوع الخروج میشویم؟ دوستای من 4 سال پش همچین اتفاقی براشون نیوفتاد!)

مرسی
    سلام
    1) برای هر بار خروج از کشور باید وثیقه بگذارین با توجه به تعرفه خودش
    2) در حال حاضر 2 میلیون تومان برای سفرهای زیارتی
    3) قبلا مشکلی پیش نمیومد اما جدیدا یکی از دوستان من این کار رو کرد 6 ماه ممنوع الخروجش کردند . یعنی اگه شما برای سفر زیارتی اقدام می کنید توصیه این هست که حتما سفر رو برین اگر میخواین که فقط پاسپورت بگیرین حتما حتما باید سفر سیاحتی اقدام کنین. یعنی 15 میلیون تومن وثیقه بزارین در این صورت حتی اگه از کشور خارج هم بشین ممنوع الخروج نخواهید شد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فارق التحصیلی اسمی و گرفتن پاسپورت در آخر تحصیل

سلام
    سوالم اینه که داشتن سابقه بسیج فعال ویا کارت سبز و کلا فعالیت هایی در این طیف ، برای اقامت گرفتن و مهاجرت (بطور کلی در همه کشور ها) مشکلی پیش میاره یا نه ؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان خیلی ممنون میشم اگر در مورد سوال من اطلاعی دارید راهنمایی بفرمایید.

من تاریخ 9 اسفند 94 دفاع ارشدم رو انجام دادم. نامه معافیت تحصیلی که در زمان قبول شدن من صادر شد و الان در دست خودم هست از تاریخ 1/7/92 به مدت سه سال من رو معاف تحصیلی کرده و در این نامه قید شده که هرگونه تغییر در وضعیت تحصیلی دانشجو ظرف مدت 20 روز به نظام وظیفه اطلاع داده شود. در ضمن من هنوز به صورت رسمی کارای فارغ التحصیلیم رو انجام ندادم و فقط نمره پایان نامم در سامانه آموزش ثبت شده (البته میدونم که طبیعتا تاریخ فارغ التحصیلی من همون تاریخ دفاعم هست!)

حالا سوال من این هست که با این شرایط من با این نامه معافیت تحصیلی که دارم میتونم برای گرفتن گذرنامه اقدام کنم؟
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

من برای گرفتن گذرنامه وثیقه گذاشتم اما نرفتم مسافرت
    میخوام برم وثیقه رو پس بگیرم اما چون سر کارم نمیتونم برم نظام وظیفه..میتونم به یکی از اعضای خونوادم وکالت بدم بره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical

سلام دوستان

من مشمول خدمت هستم و از یکی از دانشگاههای آمریکا فعلا با فاند پارشیال پذیرش و I-20 گرفتم. اما چون چندتا دانشگاه دیگه هم هست که پذیرش دارم و بعدا جریان فاندشون معلوم میشه میخاستم بدونم اگر با همین I-20 که الان دارم برای پاسپورت اقدام کنم و بعد از گرفتن پاسپورت دانشگاه دیگه ای را برای رفتن انتخاب کنم مشکلی برام پیش میاید؟ (از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه)
    البته اینو میدونم برای سفارت رفتن باید با همون I-20 دانشگاهی که میخوام ادامه تحصیل بدم باید برم ولی فعلا سوالم برای پاسپورت گرفتم هست که بعد سر پاسپورت معطل نشم.
    ممنون
    قومی متفکرند اندر ره دین / قومی به گمان فتاده در راه یقین--میترسم از آن که بانگ آید روزی /کای بیخبران راه نه آنست و نه این>> (خیام)

Junior Member

با سلام
    میخواستم بپرسم که آیا با نامه پذیرش کاندیشنال میتونم برای حل مشکل سربازی و گرفتن پاسپورت اقدام کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن من در فرجه یک ساله معافیت پس از اتمام تحصیل هستم.

Member soroush8888 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - تهران جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط sds_njf نمایش پست ها
    سلام دوستان

من مشمول خدمت هستم و از یکی از دانشگاههای آمریکا فعلا با فاند پارشیال پذیرش و I-20 گرفتم. اما چون چندتا دانشگاه دیگه هم هست که پذیرش دارم و بعدا جریان فاندشون معلوم میشه میخاستم بدونم اگر با همین I-20 که الان دارم برای پاسپورت اقدام کنم و بعد از گرفتن پاسپورت دانشگاه دیگه ای را برای رفتن انتخاب کنم مشکلی برام پیش میاید؟ (از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه)
    البته اینو میدونم برای سفارت رفتن باید با همون I-20 دانشگاهی که میخوام ادامه تحصیل بدم باید برم ولی فعلا سوالم برای پاسپورت گرفتم هست که بعد سر پاسپورت معطل نشم.
    ممنون
    برای پاسپورت هیچ فرقی نمی کنه که با پذیرش کدوم دانشگاه اقدام کنید و مشکلی پیش نمیاد

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush8888 نمایش پست ها
    برای پاسپورت هیچ فرقی نمی کنه که با پذیرش کدوم دانشگاه اقدام کنید و مشکلی پیش نمیاد
    بله ممنونم، دیروز رفتم وزارت علوم برای کارهام دوتا سوال ازشون پرسیدم،
    آیا میتونم اگه جای دیگه پذیرش گرفتنم بعد از گرفتن پاسپورت، جای دیگه را انتخاب کنم؟
    جواب: بله اما باید به سازمان مراجعه کنید و با I-20 جدید اطلاع دهید_ ظاهرا اگر کشور مقصد هم عوض شود به نظام وظیفه هم نیز باید اطلاع داده شود.

آیا اسکن I-20 برای کارها گرفتن پاسپورت کفایت میکند؟
    جواب: بله
    قومی متفکرند اندر ره دین / قومی به گمان فتاده در راه یقین--میترسم از آن که بانگ آید روزی /کای بیخبران راه نه آنست و نه این>> (خیام)

Junior Member

سلام دوستان. از یه دانشگاه در امریکا پذیرش با فاند گرفتم ولی هنوز نامه ی رسمی فاند و i-20 صادر نشده برام. در حال حاضر هم دوره آموزشی رو سپری کرده ام و شنبه باید برم سر یگان خدمتی (امریه قرارگاه). از قرارگاه که پرسیدم گفتن میشه حین خدمت برا خروج فقط برا سفرهای زیارتی اقدام کرد. می خواستم بدونم راهی هستش که من بدون اینکه برم و درخواست معافیت از تحصیل بدم و از خدمت ترخیص شم، بتونم پاسپورت رو بگیرم؟( یعنی برم یگان و بگم می خوام برم سفر زیارتی، ولی برم کشوری که می خوام برم برا دریافت ویزا). آخه نگرانیم ازینه که اگه از سربازی بیام بیرون و بعد برم برا کارای پاسپورت و سفارت، اون موقع سفارت ریجکتم کنه و نتونم برم امریکا. اینطوری نه به درسم می رسم و خدمت هم رو هواس. یعنی میشه بدون اینک خودمو از خدمت ترخیص کنم، کارای سفارت رو انجام بدم و اگه سفارت اکی داد، اون موقع از خدمت ترخیص شم؟ و یه بحث دیگه م اینکه من مقداری کسری هم دارم که باعث میشه خدمتم حدودای فروردین 96 تموم شه و این دانشگاه هم رنکش حدودای 90 هستش، و دانشگاه هم فک کنم یه ترم میذاره دیفر کنیم، ولی با این حال تا اون موقع هم خدمتم تموم نمیشه. حالا به نظرتون بذارم خدمتم تموم شه و بعد برم بهتره یا اینکه نه؟ عذرخواهی می کنم اگه سوال آخر کمی از بحث تاپیک فاصله داره. ولی خیلی ممنون اگه کمکم کنین.
    ممنون و سپاس

دوستان دوتا سوال خیلی واجب: خواهشا راهنمایی کنید.
    1- مدت زمانی که بنده اسکن پذیرش رو تو سایت نشا اپلود میکنم تا زمانی که بتونم پاسپورت بگیرم چقدر هستش؟ شبانه خوندم هردو مقطع رو!
    2- برای کشورهایی که در ایران سفارت خانه دارند، مههلت خروج از کشور چند ماه هستش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)