صفحه 21 از 23 نخستنخست ... 11121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of science in chemical engineering Arak university

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم از تاریخ ترخیص از خدمت و گرفتن معافیت تحصیلی برای دانشگاه خارج از کشور چقدر وقت هست که خارج شد؟ محدودیتش چقدره؟ چون من ویزام دیر میاد برای اون نگرانم. مرسی

دوستان یک سوال
    سن مشمولیت 19(اتمام 18)خب من الان پیش هستم ماه دیگه میشم 18 یعنی مشمول سربازی نیستم الان میتونم پاسپورت بگیرم؟

Junior Member ali_tk آواتار ها

اگه مشمول نشدید بله می‌تونید بگیرید.

بعد اون 15 میلیون چی اونم باید بزارم؟

من دانشجو ترم 2 ""ارشد"" سراسری هستم(1395-6)
    میخام ترم 3(مهر و آبان) که ددلاینا شروع میشه اپلای کنم برای ""ارشد"" و تابستون (ینی بعد ترم 4 ام و نزدیکای فارغ التحصیلی ارشد ایرانم) اگه پذیرش و سفارت اوکی گرفتم برم اونجا ارشد بخونم.

1- اصلا ارشد چند ترم معاف از تحصیله و چند ترم سنوات اضافه میدن بهش ؟ینی میتونم 4 ترم که اینجا ارشد خوندم انصراف بدم و باز برای ارشد اونور درخواست معاف تحصیلی کنم؟
    2- میتونم همین کار رو بدون انصراف از ارشد اینجام انجام بدم؟(چون سراسریه و زحمت زیادی براش کشیدم نمیخام ریسک کنم) ینی با وثیقه برم اونور ارشد بخونم و کلا دیگه کاری با این دانشگام نداشته باشم و بعد اتمام تحصیل برگردم وثیقمو پس بگیرم. ؟ ؟
    3-اگهه این کارا نشدنیه، چکار کنم برای ارشد مجدد؟ برم پذیرش بگیرم و درخواست پاسپورت زیارتی بدم با وثیقه 5 میلیونی و بعد برم سفارت ویزا بگیرم و کلا قید 5 میلون بزنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadr08 نمایش پست ها
    من دانشجو ترم 2 ""ارشد"" سراسری هستم(1395-6)
    میخام ترم 3(مهر و آبان) که ددلاینا شروع میشه اپلای کنم برای ""ارشد"" و تابستون (ینی بعد ترم 4 ام و نزدیکای فارغ التحصیلی ارشد ایرانم) اگه پذیرش و سفارت اوکی گرفتم برم اونجا ارشد بخونم.

1- اصلا ارشد چند ترم معاف از تحصیله و چند ترم سنوات اضافه میدن بهش ؟ینی میتونم 4 ترم که اینجا ارشد خوندم انصراف بدم و باز برای ارشد اونور درخواست معاف تحصیلی کنم؟
    2- میتونم همین کار رو بدون انصراف از ارشد اینجام انجام بدم؟(چون سراسریه و زحمت زیادی براش کشیدم نمیخام ریسک کنم) ینی با وثیقه برم اونور ارشد بخونم و کلا دیگه کاری با این دانشگام نداشته باشم و بعد اتمام تحصیل برگردم وثیقمو پس بگیرم. ؟ ؟
    3-اگهه این کارا نشدنیه، چکار کنم برای ارشد مجدد؟ برم پذیرش بگیرم و درخواست پاسپورت زیارتی بدم با وثیقه 5 میلیونی و بعد برم سفارت ویزا بگیرم و کلا قید 5 میلون بزنم؟
    جواب ها به ترتیب:
    1. سنوات مجاز برای تحصیل دوره ارشد 6 ترم هست که با موافقت دانشگاه تا 2 ترم میتونه بهش اضافه بشه. (یعنی حداکثر 4 سال)
    2. اگر مشمول خدمت سربازی هستید، نظام وظیفه اجازه تکرار دوره‌ی تحصیلی به شما نمیده. کسی که دانشجوی ارشد باشه برای دوره ی ارشد مجدد بهش معافیت تحصیلی تعلق نمی‌گیره.

برای دوره لیسانس سال اول اجازه انصراف و شرکت مجدد در کنکور دارید. در دوره ارشد فکر نمیکنم چنین امکانی باشه اما مطمعن نیستم. با تحصیلات تکمیلی دانشگاه تون صحبت کنید.

شما امکان پذیرش گرفتن برای دوره ارشد از خارج از کشور رو ندارید. اگر پذیرش بگیرید بهتون پاسپورت نمیدن. یا برای دوره ی دکتری پذیرش بگیرید و یا باید خدمت سربازی رو تموم کنید.

سلام دوستان وقتتون بخیر. من ارشدمو تموم کردم و الان داخل فرجه یکساله سربازی هستم. و میخواستم برای دکترا پذیرش بگیرم. میخواستم بپرسم اگر من نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج رو بگیرم آیا میتونم با این نامه برای دریافت پاسپورت اقدام کنم؟ اگر شدنیه ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور با این نامه اقدام کنم. با تشکر فراوان

Junior Member

سلام دوستان لطفا راهنمای کنین
    ایا راهی هست که بدون گذاشتن وجه نقد گذرنامه رو دریافت کرد؟ ایا سند ، سفته یا چک یا هر چیز دیگه ای میشه بجای وجه نقد گذاشت؟ لطفا هر راهی داره بگین.

Junior Member

سلام . من میخوام یک سفر تفریحی به اروپا برم . پاسپورت ندارم و برای وقت سفارت پاس میخوام .. از طرف دیگه نظام وظیفه با داشتن گواهی دانشگاه و معلوم بودن زمان سفر اجازه صدور پاس رو میده .. راه حل چیه ؟

سلام
    در بازه یک ساله فرجه اگر بخوایم پاسپورت بگیریم (برای رفتن به ترکیه و گرفتن ویزای کانادا) بایستی فرم اعزام به خدمت را ارسال و برگ سبز دریافت کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)