صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط faradonbeh نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر. من ارشدمو تموم کردم و الان داخل فرجه یکساله سربازی هستم. و میخواستم برای دکترا پذیرش بگیرم. میخواستم بپرسم اگر من نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج رو بگیرم آیا میتونم با این نامه برای دریافت پاسپورت اقدام کنم؟ اگر شدنیه ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور با این نامه اقدام کنم. با تشکر فراوان
    سلام
    بله. به محض گرفتن افرلتر شما میتونی کارهای معافیت تحصیلی و گرفتن پاسپورت رو انجام بدی. روند کار در تایپک زیر قشنگ توضیح داده شده.
    تاپیک جامع مراحل گرفتن معافیت تحصیلی، گذاشتن وثیقه، گرفتن اجازه ی خروج و پاسپورت

رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط markiw نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمای کنین
    ایا راهی هست که بدون گذاشتن وجه نقد گذرنامه رو دریافت کرد؟ ایا سند ، سفته یا چک یا هر چیز دیگه ای میشه بجای وجه نقد گذاشت؟ لطفا هر راهی داره بگین.
    سلام
    بله. میشه وثیقه هم گذاشت و پاسپورت رو دریافت کرد (سند ملکی، ضمانت بانکی یا سفته). روند کار رو باید با خودشون هماهنگ کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط AradS نمایش پست ها
    سلام . من میخوام یک سفر تفریحی به اروپا برم . پاسپورت ندارم و برای وقت سفارت پاس میخوام .. از طرف دیگه نظام وظیفه با داشتن گواهی دانشگاه و معلوم بودن زمان سفر اجازه صدور پاس رو میده .. راه حل چیه ؟
    سلام
    خب شما یه اشتغال به تحصیل داشته باشی و به بازه حدودی از سفرت برو وثیقه بذار پاسپورت رو بگیر دیگه. مشکل کجاست؟

رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_oonline نمایش پست ها
    سلام
    در بازه یک ساله فرجه اگر بخوایم پاسپورت بگیریم (برای رفتن به ترکیه و گرفتن ویزای کانادا) بایستی فرم اعزام به خدمت را ارسال و برگ سبز دریافت کنیم؟
    سلام
    شما با افرلتری که دریافت کردید میتونید برید کارهای معافیت تحصیلی و گرفتن پاسپورت رو انجام بدید. بعد شما میتونید خارج بشید برای کارهای گرفتن ویزا.
    روند کار در تاپیک زیر:
    تاپیک جامع مراحل گرفتن معافیت تحصیلی، گذاشتن وثیقه، گرفتن اجازه ی خروج و پاسپورت

سلام دوستان
    من الان سربازم و با توجه به شرایط خاصی باید اواخر فروردین آینده برم خارج از کشور ولی تا آخر اسفند سربازم ! به نظرتون راهی هست که من بتونم پروسه دریافت گذرنامه رو جلو بندازم . من یه پاسپورت داشتم که تازه تاریخ تمام شده . میدونم که درحالت عادی باتوجه به اینکه کارت پایان خدمت دست کم 3 هفته تا یک ماه بعدش میاد کارم نمیشه . کسی ترفندی بلده بشه کاریش کرد ؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting at shahid beheshti university

سلام...دوستان الان تو فروم هاي هاي مختلف گفته شده كه اگه براي سفر زيارتي پاسپورت بگيريم و نريم، مدتي رو ممنوع الخروج ميشيم..ميخواستم ببينم اين شرايط براي
    سفر تفريحي هم وجود داره( وثيقه ١٥ ميليوني)؟؟؟
    و اينكه ايا سازمان هاي مربوطه از من بليط سفر اينارو ميخوان؟؟؟

سلام یک سوال فوری داشتم ممنون میشم کمکم کنید. من وثیقه 20 میلیونی نظام وظیفه رو گذاشتم و معافیت تحصیلی گرفتم برا آلمان. منتها نمیخوام فعلا تو نشا آپلود کنم و معرفی به گذرنامه رو از اونا بگیرم. سوالم اینه آیا با داشتن همین نامه معافیت تحصیلی فعلا میتونم برم پلیس +10 ودرخواست گذرنامه بدم تا بعد که پاسپورت اومد بقیه کارهای سامانه نشا رو انجام بدم؟

سلام. من برای ثبت نوبت مصاحبه سفارت آلمان ، شماره پاسپورت نیاز دارم. هنوز اپلای هم نکردم ولی چون سفارت خیلی دیر نوبت میده مجبورم. تیر ماه فارغ التحصیل شدم. الانم تو فرجه یه ساله فارغ التحصیلی هستم ! چجوری میتونم واسه صدور پاسپورتم اقدام کنم ؟ اون قانون 6 ماهه اول بعد از فارغ التحصیلی از کجا اومده ؟! قانون نانوشتست یا جایی عنوان شده همچین چیزی ؟ چون من نمیخوام از الان دفترچه رو پست کنم ! وضعیت نظام وظیفمم رفتم نظام وظیفه استان دستی از حالت معافیت تحصیلی خارجش کرد واسم و الان زده مشمول.
    ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bardiamarzbani نمایش پست ها
    سلام. من برای ثبت نوبت مصاحبه سفارت آلمان ، شماره پاسپورت نیاز دارم. هنوز اپلای هم نکردم ولی چون سفارت خیلی دیر نوبت میده مجبورم. تیر ماه فارغ التحصیل شدم. الانم تو فرجه یه ساله فارغ التحصیلی هستم ! چجوری میتونم واسه صدور پاسپورتم اقدام کنم ؟ اون قانون 6 ماهه اول بعد از فارغ التحصیلی از کجا اومده ؟! قانون نانوشتست یا جایی عنوان شده همچین چیزی ؟ چون من نمیخوام از الان دفترچه رو پست کنم ! وضعیت نظام وظیفمم رفتم نظام وظیفه استان دستی از حالت معافیت تحصیلی خارجش کرد واسم و الان زده مشمول.
    ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.
    من بعد از کلی پرس و جو این طور متوجه شدم که قانونی برای ممانعت از خروج در اون فرجه یکساله وجود نداره (حداقل چیزی مستقیم ابلاغ نشده به نظام وظیفه) اما سیستمی که باهاش این درخواستتون رو ثبت می کنن ارور میده و نمیزاره بدون معافیت تحصیلی یا فرستادن دفترچه آماده به خدمت ، درخواست اجازه خروجتون ثبت بشه. وقتی خودمم وارد اکانت نظام وظیفم میشم ( با کد سخا و کد ملی ) ارور میده که به علت غیبت مجاز به خروج نیستید (که البته مطمئن هستم که غیبت نزدن واسم) . با این وجود در صورت نداشتن پاسپورت قبل از فازغ التحصیلی ، امکان ادامه تحصیل در کشور هایی مثل آلمان که صف انتظار بالایی برای مصاحبه دارن ممنوع میشه. اینم اینجا میزارم بلکه یکی مثل من جواب سوالش رو بگیره.

Junior Member

سلام دوستان. من مشمول سربازی هستم اما با داشتن پذیرش در مقطع دکترا تونستم معافیت تحصیلی بگیرم و برای پاسپورت اقدام کنم. منتها در پاسپورت من تاریخ خروج 62 روز بعد از صدورش ثبت شده. من در حال حاضر دارم کارای ویزا رو می کنم اما نگران هستم که شاید به این مهلت 62 روزه نرسه. سوالی که داشتم اینه که کسی اطلاع داره اگه از تاریخ خروج ثبت شده در پاسپورت بگذره چه اتفاقی می افته؟ آیا دیگه نمیتونم از کشور خارج شم؟ آیا امکان تمدیدش به نحوی هست؟ خیلی ممنونم.

Junior Member

پیش فرض گرفتن گذرنامه ماه ها زود تر از سفر رفتن برای مشمول، امکان دارد یا خیر؟

سلام.
    من سعی کردم تا جای ممکن پیام ها رو بخوانم، الان سوال برام پیش آمده که آیا میشه منِ مشمول، گذرنامه رو الان بگیرم برای سفری که 8 ماهه دیگه در پیش دارم؟ یعنی به عبارتی الان برم از دانشگاه نامه بگیرم واسه سفری که هشت ماه دیگه در پیشه، و نظام وظیفه اجازه بده که الان پاسپورت رو بگیرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)