صفحه 23 از 23 نخستنخست ... 1314151617181920212223
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 229 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

با سلام خدمت دوستان عزیز
    اینطور که پیام ها رو مطالعه کردم فرد مشمول
    ۱ . قبل اینکه فارغ التحصیل بشه باید پاسپورتش رو بگیره درسته ؟
    ۲ . زمانی که بنده در مقطع ارشد دفاع کردم و فارق التحصیل شدم باید نامم به عنوان فرد مشمول در سیستم ثبت بشه تا اجازه خروج برام صادر بشه درسته ؟
    ۳ . و اینکه آیا تو فرجه یکساله بعد فراغت از تحصیل حتمن باید پذیرش داشت ؟؟ یا بدون پذیرش و بصورت توریست هم میشه اجازه خروج داشت ؟

با سلام خدمت دوستان عزیز
    با توجه به اینترنتی شدن فرایند دریافت گذرنامه برای مشمولین.
    هنوز امکان این هست که 15 میلون پول پرداخت نکنیم جاش سند یا چیز دیگه ای بزاریم؟
    من پاسپرت رو برای وقت سفارت المان میخاستم که الان برای 2 سال بعد !! باید بگیرم حتما بنا براین سفر رو قرار نیست برم. بعد از گذاشت ودیعه و ثبت نوبت سفارت کی میتونم ودیعمو پس بگیرم؟ مشکلی که پیش نمیاد برای پس گرفتنش چون نرفتم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad137302 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    با توجه به اینترنتی شدن فرایند دریافت گذرنامه برای مشمولین.
    هنوز امکان این هست که 15 میلون پول پرداخت نکنیم جاش سند یا چیز دیگه ای بزاریم؟
    من پاسپرت رو برای وقت سفارت المان میخاستم که الان برای 2 سال بعد !! باید بگیرم حتما بنا براین سفر رو قرار نیست برم. بعد از گذاشت ودیعه و ثبت نوبت سفارت کی میتونم ودیعمو پس بگیرم؟ مشکلی که پیش نمیاد برای پس گرفتنش چون نرفتم؟
    نه هیچ مشکلی پیش نمیاد اگر از کشور خارج نشید
    فقط پیگیر عودت وثیقه باشید (اگر حضوری انجام دیدید)

سلام دوستان.من واسه گذرنامه اقدام کردم(سفر زیارتی).ولی سفر و نمیخوام برم.مشکلی که برای پس گرفتن وثیقه ندارم و ممنوع الخروج نمیشم؟ضمنا چند روز بعد از اتمام مجوز خروج از کشور زمان دارم برم نظام وظیفه وثیقه رو بگیرم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

با سلام.
    من الان سرباز هستم. یعنی در حین خدمت هستم. غیبت ندارم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم برای دکترا می خواهم حین خدمت پذیرش بگیرم و بروم. تا به حال هم برای مقطع دکترا معافیت تحصیلی نگرفته ام.
    پیش از اعزامم در مهلت قانونی 1 ساله بعد از فراغت از تحصیل برای یک سفر تفریحی پاسپورت گرفتم. سفر را نرفتم ، قانونی وثیقه را پس گرفتم و در زمان تحویل گذرنامه به نظام وظیفه ، آن ها گفتند لازم نیست و می توانم پاسپورت را پیش خودم نگه دارم، امّا ممنوع الخروج می شوم تا پایان سربازی. همین طور گفتند این پاسپورت تا 5 سال معتبر است.
    حالا از خدمت شما 2 تا سوال دارم:
    اولا:
    آیا پاسپورت من ولو این که ممنوع الخروج هستم، معتبر است؟ مثلاً برای کارهای سفارت و این ها.
    ثانیا:
    در صورتی که پاسپورتم معتبر است، می توانم با همین پاسپورت ، در حالی که ممنوع الخروج هستم و با توجّه به ریسک عدم صدور ویزا، بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاهی در اروپا ( کشورهایی که داخل ایران دارای سفارت هستند ) بروم و برای ویزا اقدام کنم و بعد از آمدن ویزا برای گرفتن معافیت تحصیلی و ترخیص از خدمت برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟ چون در این صورت معافیت تحصیلی من به خاطر عدم صدور ویزا نمی سوزد. یا آن که حتماً باید بعد از گرفتن پذیرش ابتدا معافیت تحصیلی بگیرم و بعد بروم برای ویزا به سفارت؟
    از کمک و پاسخ شما بسیار سپاسگزارم، چون پاسخم را هیج جا روی اینترنت نیافتم، بسیار از شما ممنون می شوم اگر وضعیتم را برایم روشن کنید.
    سپاسگزارم.

سلام دوستان
    یک سوال داشتم
    ما یه قانونی داشتیم که میگقت هر کس که در حین سربازی پذیرش بگیره از یه دانشگاه خارجی میتونه سربازی رو متوقف کنه و با قید وثیقه معافیت تحصیلی بگیره و از کشور خارج بشه.
    آیا درسته که تو قانون جدید این بند لغو شده؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Heriot-Watt University

سلام دوستان
    من نامه کاندیشنال آفر ام از دانشگاه امده، اما برای ان کاندیشنال شدن نیاز به پاپسورت دارم. یعنی باید حتما بفرستم.
    امروز رفتم +10 میگن که باید اول دفترچه خدمت پر کنم، بعد درخواست معافیت تحصیلی بدم، بعد وثیقه بذارم، بعد برم پاپسپورت بگیرم. درسته این روند؟
    من تو یک سال معافیت بعد کارشناسی ارشدم هستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

در ضمن این تاپیک هنوز اعتبار داره؟ چون از تاریخ پستش خیلی میگذره.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...88%D8%B1%D8%AA

Junior Member

سلام دوستان من الان ترکیه هستم و بدون پاسپورت ایران رو ترک کردم چون سربازی نرفته بودم، شنیدم تمام ایرانی های خارج از کشور میتونن پاسپورت بگیرن و این مسئله ربطی به خدمت سربازی نداره. میشه لطفا من رو در این زمینه راهنمایی کنین، باید کجا برم و چیکار کنم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فارق التحصیلی اسمی و گرفتن پاسپورت در آخر تحصیل

سلام دوستان من تازه فارغ التحصیل شدم یعنی تاریخ ۳۱/۴/۱۴۰۱ و پاسپورت ندارم و الآن تو فرجه یکساله هستم و میخوام پاسپورت بگیرم باید چیکار کنم چنتا کار تو ذهنم هست اگر شد جاب آفر بگیرم و از طریق تفریحی خارح شم آیا این امکان پذیر هست ؟ کلا من میتونم پاسپورت بگیرم الآن ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)