صفحه 3 از 23 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پاسپورت بلافاصله بعد از پایان سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh61 نمایش پست ها
    دوستان من بالاخره این پروسه بسیار سخت رو پشت سر گذاشتم ایتجا مراحل گرفتن پاسپورت رو براتون می نویسم. البته بگم اگه در کنار تمامی این مراحل از بند پ استفاده کنید کارتون سریعتر راه میوفته امیدوارم این اطلاعات بتونه کارتون رو حل کنه:

1. مطمئن شید فرم اطلاعات شما(511) از معاونت انسانی یگان خدمتی تون به معاونت احتیاط محل خدمتتون رفته باشه.

2. تمامی این اطلاعات به صورت Online در معاونت احتیاط برای ناجا فرستاده میشه. بیشترین تاخیر برای این قسمته. معمولا 4-5 ماه طول میکشه تا نوبتتون بشه. اگه با مسئول این قسمت صحبت کنید این مرحله به راحتی قابل حله. البته بند پ این مرحله رو زود میگذرونه.

3. 24 ساعت بعد از اینکه اطلاعاتتون ثبت شد برید نظام وظیفه سالن 4 بگید اطلاعاتتون رو وارد سیستمشون کنند. این کار فقط با یک دکمه انجام میشه و به راحتی براتون انجام میدن.

4. 24 ساعت بعد از مرحله سوم برید نظام وظیفه و ار باجه پاسخگویی بخواهید کارت شما رو پیگیری کنند.

5. 24 ساعت بعد از مرحله 4 برید سالن 6 قسمت صدور کارت و بپرسید ایا کارت شما تحویل داده شده به مسئول یگانتون یا نه؟ اگر شده برگردید به معاونت احتیاط قسمت صدور کارت کارتتون رو تحویل بگیرید. البته این قسمت باید با هماهنگی دایره وظیفه نیروی انسانی انجام بشه. و اما اگر به مسئول مورد نظر تحویل داده نشده برید مرحله 6.

6. برید سالن شماره 5 و در صورتی که کارت موقت شما بیشتر از 1 ماه (دقیقا باید 1 ماه بگذره) گذشته باشه تقاضای اجازه خروج 1 بار رو بکنید.

7. برید و تقاضای پاسپورت کنید.

اگه اطلاعاتم مفید بود امتیاز یادتون نره.
    شما آنقدر مراحل رو طولانی کردید که آدم وحشت می کنه! (البته شایدم اینطوری باشه!)
    من هم شاید این شرایط برام پیش بیاد یعنی اتمام خدمت و عدم صدور کارت! (بگن برو 2 ماه دیگه بیا که اونوقت یعنی همه چیز پر! اگر البته پذیرشی بیاد!)
    من به مراکز پلیس +10 زنگ زدم. یکی که نمی دونست گفت بدون کارت پایان خدمت نمیشه، خودش رو راحت کرد.
    یکی گفت باید اون نامه رو (یعنی نامه اتمام خدمت) ببری اداره گذرنامه مرکزی . اگر تایید کنه بعد مشکلی نداره (البته توی شهرستان)
    تهران دو سه جا زنگ زدم یکی گفت بیا اینجا با افسره صحبت کن. یک گفت ...
    خلاصه یکی گفت برو نظام وظیفه بگو جریان اینطوریه(یعنی خدمت کردی اما کارت نداری! ) اونا استعلام می کنن بهت نامه میدن. گفت که شنیده از اون کسایی که معافیت دارن اما کارتشون صادر نشده هنوز! ( این به نظر من هم منطقی میاد)- چون بالاخره گذرنامه هم تنها با یه نامه شاید نتونه برای صدور پاسپورت مجوز بده.
    من اول می رم گذرنامه مرکزی. بعد نشد میرم نظام وظیفه قضیه رو میگم. امیدوارم که قضیه حل بشه!
    گفتم شاید یه دلگرمی باشه برا بقیه اینجا نتیجه رو گذاشتم.
    من این معاون احتیاط رو نمی دونم چیه؟ فرم اطلاعات 511 ؟!
    چرا بایستی بعد از کارت موقت 1 ماه بگذره؟ خوب خدمت تموم شد باید پاسپورت بدن اصولا!؟

امیدوارم اگر کسی تا حالا این مسئله رو حل کرده اینجا بگه؟ به همراه مدت زمانی که طول کشیده حل بشه قضیه؟
    راستی صدور پاسپورت گفت 1 هفته ای هست.
    و یه سوال کسی می دونه اگر این کار نشد و برا وثیقه اقدام کنیم چقدر زمان می بره تا پاسپورت دستمون باشه؟ البته وثیقه هم 5 میلیون نیست 15 میلیون هست. پول نقد، ضمانتنامه بانکی یا وثیقه ملکی(توی سایت پلیس نوشته!)

Junior Member

این کارت موقت دیگه چه صیغه ایی هست !؟ من اولین بار هست میشنوم ! منظور شما همون گواهی کاغذی پایان خدمت هست که در صورت درخواست میدن/؟
    محل خدمت ما (وزارت دفاع) کارت رو روز آخر خدمت و بعد از تسویه حساب میدن به همه... کارت موقت هم نیست . داستان شما چیه حالا ؟
    من هم منتظر دریافت کارت هستم دو سه هفته آینده ، و همون روز دریافت هم برای گذرنامه اقدام خواهم کرد. مشکلی پیش میاد؟!

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    والا همه این مراحلی رو که شماها میگین من رفتم 2 ماه دوندگی تا پاسم رو گرفتم این مراحل رو هم گفتم که وقتتون زیاد تلف نشه. برگه موقت برگه ای هستش که تایید میکنه که خدمت شما تمام شده و باید بدونین خارج از محل خدمتتون هیچ ارزشی نداره و نمی تونید باهاش کاری بکنید. دقت کنید من با این برگه اداره مرکزی گذرنامه هم شرق هم غرب رفتم و با رییس دایره آنجا صحبت کردم مطمئن باشید راه دیگه ای ندارید
    اما در مورد معاونت احتیاط هر نیرویی که قرارگاه کل فرماندهی داره مثلا نیروی زمینی ارتش تو لویزان که وارد این پادگان که میشید معاونت احتاط داره.
    اما فرم 511 ایشالا وقتی خدمتتوت تمام شد و تصفیه هاتون رو گرفتین یک برگه که نشون میده خدمتتون تمام شده به معاونت احتیاط از طرف نیروی انسانی فرستاده میشه به نام فرم 511.
    و اما بگم اگر چه ظاهر این مراحل طولانی هستش و من خدایی همش را یکی یکی انجام دادم ولی اگه زرنگ باشین میتونین 2 هفته ای تمامش کنید.

البته دوستان گلم اطلاعات در مورد خاص ما خیلی کمه سعی نکنین از مراکزی چون پلیس +10 که اصلا اطلاعی از کار ما ندارن یا باجه های پاسخگویی نظام وظیفه کارتون رو به جلو ببرین چون اصلاااااااااااااااااااااا هیچ اطلاعی ندارن بهترین مرجع محل خدمت شما و اداره صدور کارت در نظام وظیفه و یا سالن 5 اداره اجازه صدور خروج از کشور برای دانشجویان می باشد که آخری از همه بهتره دوستان
    ویرایش توسط kaveh61 : June 2nd, 2010 در ساعت 06:40 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidk نمایش پست ها
    این کارت موقت دیگه چه صیغه ایی هست !؟ من اولین بار هست میشنوم ! منظور شما همون گواهی کاغذی پایان خدمت هست که در صورت درخواست میدن/؟
    محل خدمت ما (وزارت دفاع) کارت رو روز آخر خدمت و بعد از تسویه حساب میدن به همه... کارت موقت هم نیست . داستان شما چیه حالا ؟
    من هم منتظر دریافت کارت هستم دو سه هفته آینده ، و همون روز دریافت هم برای گذرنامه اقدام خواهم کرد. مشکلی پیش میاد؟!
    دوست عزیز منم منظورم همون برگه موقته که معمولا اجباریه و پس از پایان خدمت این برگه رو میدن. در مورد گرفتن کارتتون هم من دعا می کنم که کارتتون زودتر از دو سه هفته بیاد
    من کیس های بسیار زیادی تو نظام وظیفه دیدم که حتی 1 سال هم بوده کارتشون نیومده و مسئول پاسخگویی با کمال ناباوری جلوی خود من فقط گفته متاسفیممممممم. البته من نمی خوام استرسی برای شما ایجاد کنم چون میدونم گذشتن از این مراحل سخته.
    نتیجه: نشینید تا کارتتون بیاد شما برید کارتتون رو پیگیری کنید.(البته این رو هم بگم این قضیه نیرو به نیرو فرق می کنه و شاید وزارت دفاع در دادن کارت ها این مشکلات رو ایجاد نکنه)
    البته برای بررسی گفته های من کافیه از محلی که می رید تصفیه حساب می گیرید برید و مراحل صدور کارت رو بپرسید.

به امید موفقیت شما
    ویرایش توسط kaveh61 : June 2nd, 2010 در ساعت 06:57 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق کامپیوتر - دانشگاه شیراز

سلام بچه ها

من شنیدم میشه برای یک بار خروج به راحتی از نظام وظیفه نامه گرفت. فقط کافیه از یگان خدمتی گواهی پایان خدمت داشته باشی. اما پاسپورتی که میگیری یه بار مصرفه. یعنی وقتی رفتی و برگشتی باید عوضش کنی. حتی شنیدم میشه بری خارج از کشور و بعداً از طریق سفارت ایران پاسپورت جدید بگیری.
    Any Ideas?
    ویرایش توسط fesenjoon : June 6th, 2010 در ساعت 09:24 PM دلیل: املا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fesenjoon نمایش پست ها
    سلام بچه ها

من شنیدم میشه برای یک بار خروج به راحتی از نظام وظیفه نامه گرفت. فقط کافیه از یگان خدمتی گواهی پایان خدمت داشته باشی. اما پاسپورتی که میگیری یه بار مصرفه. یعنی وقتی رفتی و برگشتی باید عوضش کنی. حتی شنیدم میشه بری خارج از کشور و بعداً از طریق سفارت ایران پاسپورت جدید بگیری.
    Any Ideas?
    من هم به نظرم می رسه که بشه این کار رو کرد. البته شاید نهایتش از شما وثیقه بخوان. البته منطق این رو میگه!
    امروزه ظاهرا کارت های پایان خدمت تنها از طریق نیروی انتظامی صادر می شه. یعنی فرقی نمیکنه کجا خدمت می کنی. یگان مربوطه اطلاعات شما رو به نیروی انتظامی می فرسته و اونجا کارت صادر می شه و به یگان مربوطه ارسال می شه. ظاهرا یک قسمتی از این ارسال اطلاعات آنلاین هست( قسمت ارسال از یگان به نیروی انتظامی) که نمی دونم به چه علتی خیلی هم ارتباط مستحکمی نیست و بسیاری از اوقات قطع هست!!( البته یگانی که من بودم اینطوری هست.)
    این سیستم جدید یعنی صدور همه کارت ها از طریق ناجا ظاهرا یک سالی هست که راه افتاده و اون اوایل چون سیستم جدید بود حدود چند ماهی در صدور کارت ها تاخیر افتاد. شاید این دوستمون هم جزو اونها باشه. در یگانهای خدمتی هم طبیعتا این سیستم تازه شروع بکار کرده. حالا بستگی به این که کارها چقدر اونجا جا افتاده صدور کارت هم اونقدر سریع هست.
    معمول هست که شما برای صدور کارت بایستی چند ماه قبلش یک سری مدارک به یگان مربوطه داده باشی( مثل کارت خون، فتوکپی از صفحات شناسنامه و ... ) . البته این چند ماه قبل برای اینه که پرونده شما برای صدور کارت کامل باشه.
    سرتون رو درد نیارم برای پیگیری کارتتون باید به اون قسمتی که توی یگان اطلاعات رو به ناجا می فرسته مراجعه کنید. سوال کنید آیا اطلاعات شما برای صدور کارت به ناجا رفته یا نه؟
    یا راه بهتر اینه که به میدان سپاه بری یا زنگ بزنی و قضیه رو بپرسی؟ شماره ملی خودت رو می دی سوال می کنی آیا کارت شما صادر شده یا نه؟ بعد صدور کارت ظاهرا یگان کارتها رو تحویل می گیره و شما باید بعد از تصفیه حساب کارت رو از یگان تحویل بگیری.

کارت موقت هم ظاهرا همون گواهی مبنی بر اتمام خدمت هست. حالا چقدر اعتبار داره و روش بیرون حساب می کنن من هم نمی دونم.
    اما بعد از گرفتن کارت به نظر می رسه که انتظاری نباید در کار باشه. شما خدمتت رو انجام دادی کارت داری و می تونی تقاضای پاسپورت بدی. این یه مسئله طبیعی هست! (اگر در مورد این جمله آخر واقعا کسی اطلاع موثقی داره که غیر از اینه لطفا اینجا بگه!) من برادرم بعد از گرفتن کارت بلافاصله درخواست پاس کرد و گرفت پاسش رو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mgnice نمایش پست ها
    من هم به نظرم می رسه که بشه این کار رو کرد. البته شاید نهایتش از شما وثیقه بخوان. البته منطق این رو میگه!
    امروزه ظاهرا کارت های پایان خدمت تنها از طریق نیروی انتظامی صادر می شه. یعنی فرقی نمیکنه کجا خدمت می کنی. یگان مربوطه اطلاعات شما رو به نیروی انتظامی می فرسته و اونجا کارت صادر می شه و به یگان مربوطه ارسال می شه. ظاهرا یک قسمتی از این ارسال اطلاعات آنلاین هست( قسمت ارسال از یگان به نیروی انتظامی) که نمی دونم به چه علتی خیلی هم ارتباط مستحکمی نیست و بسیاری از اوقات قطع هست!!( البته یگانی که من بودم اینطوری هست.)
    این سیستم جدید یعنی صدور همه کارت ها از طریق ناجا ظاهرا یک سالی هست که راه افتاده و اون اوایل چون سیستم جدید بود حدود چند ماهی در صدور کارت ها تاخیر افتاد. شاید این دوستمون هم جزو اونها باشه. در یگانهای خدمتی هم طبیعتا این سیستم تازه شروع بکار کرده. حالا بستگی به این که کارها چقدر اونجا جا افتاده صدور کارت هم اونقدر سریع هست.
    معمول هست که شما برای صدور کارت بایستی چند ماه قبلش یک سری مدارک به یگان مربوطه داده باشی( مثل کارت خون، فتوکپی از صفحات شناسنامه و ... ) . البته این چند ماه قبل برای اینه که پرونده شما برای صدور کارت کامل باشه.
    سرتون رو درد نیارم برای پیگیری کارتتون باید به اون قسمتی که توی یگان اطلاعات رو به ناجا می فرسته مراجعه کنید. سوال کنید آیا اطلاعات شما برای صدور کارت به ناجا رفته یا نه؟
    یا راه بهتر اینه که به میدان سپاه بری یا زنگ بزنی و قضیه رو بپرسی؟ شماره ملی خودت رو می دی سوال می کنی آیا کارت شما صادر شده یا نه؟ بعد صدور کارت ظاهرا یگان کارتها رو تحویل می گیره و شما باید بعد از تصفیه حساب کارت رو از یگان تحویل بگیری.

کارت موقت هم ظاهرا همون گواهی مبنی بر اتمام خدمت هست. حالا چقدر اعتبار داره و روش بیرون حساب می کنن من هم نمی دونم.
    اما بعد از گرفتن کارت به نظر می رسه که انتظاری نباید در کار باشه. شما خدمتت رو انجام دادی کارت داری و می تونی تقاضای پاسپورت بدی. این یه مسئله طبیعی هست! (اگر در مورد این جمله آخر واقعا کسی اطلاع موثقی داره که غیر از اینه لطفا اینجا بگه!) من برادرم بعد از گرفتن کارت بلافاصله درخواست پاس کرد و گرفت پاسش رو.
    در مورد گواهی موقت بگم که حتما باید 1 ماه ازش بگذره تا پاسپورت یک بار خروج بگیرین. البته این رو هم بگم هر وقت که خواستین می تونین با گذاشتن وثیقه هم کارتون رو انجام بدین که چند نفری از دوستان در پست های پیش این موضوع رو نوشتن.
    لحظه ای که کارتتون رو گرفتین میتونید بلافاصله پاسپورتتون رو بگیرید من دقیقا همون روزی که کارتمو گرفتم تقاضای پاسپورت کردم.
    گواهی موقت شما هیچ اعتباری در هیچ ارگانی نداره و فقط یک رسیده برای گرفتن کارت دائم.
    معمولا بیشترین وقت در قسمتی که اطلاعات شما آنلاین به نظام وظیفه میره گرفته میشه و اگه این مرحله رو پشت سر بگذارین 1 هفته ای کارت دستتونه.
    ویرایش توسط kaveh61 : June 8th, 2010 در ساعت 05:27 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق کامپیوتر - دانشگاه شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh61 نمایش پست ها
    دوستان من بالاخره این پروسه بسیار سخت رو پشت سر گذاشتم ایتجا مراحل گرفتن پاسپورت رو براتون می نویسم. البته بگم اگه در کنار تمامی این مراحل از بند پ استفاده کنید کارتون سریعتر راه میوفته امیدوارم این اطلاعات بتونه کارتون رو حل کنه:

1. مطمئن شید فرم اطلاعات شما(511) از معاونت انسانی یگان خدمتی تون به معاونت احتیاط محل خدمتتون رفته باشه.

2. تمامی این اطلاعات به صورت Online در معاونت احتیاط برای ناجا فرستاده میشه. بیشترین تاخیر برای این قسمته. معمولا 4-5 ماه طول میکشه تا نوبتتون بشه. اگه با مسئول این قسمت صحبت کنید این مرحله به راحتی قابل حله. البته بند پ این مرحله رو زود میگذرونه.

3. 24 ساعت بعد از اینکه اطلاعاتتون ثبت شد برید نظام وظیفه سالن 4 بگید اطلاعاتتون رو وارد سیستمشون کنند. این کار فقط با یک دکمه انجام میشه و به راحتی براتون انجام میدن.

4. 24 ساعت بعد از مرحله سوم برید نظام وظیفه و ار باجه پاسخگویی بخواهید کارت شما رو پیگیری کنند.

5. 24 ساعت بعد از مرحله 4 برید سالن 6 قسمت صدور کارت و بپرسید ایا کارت شما تحویل داده شده به مسئول یگانتون یا نه؟ اگر شده برگردید به معاونت احتیاط قسمت صدور کارت کارتتون رو تحویل بگیرید. البته این قسمت باید با هماهنگی دایره وظیفه نیروی انسانی انجام بشه. و اما اگر به مسئول مورد نظر تحویل داده نشده برید مرحله 6.

6. برید سالن شماره 5 و در صورتی که کارت موقت شما بیشتر از 1 ماه (دقیقا باید 1 ماه بگذره) گذشته باشه تقاضای اجازه خروج 1 بار رو بکنید.

7. برید و تقاضای پاسپورت کنید.

اگه اطلاعاتم مفید بود امتیاز یادتون نره.
    سلام کاوه جان
    من دیروز رفتم ستاد فرماندهی نیروی هوایی سپاه و پروندم رو پی گیری کردم. بهم گفتن که اطلاعاتت رو دیروز به صورت آنلاین ثبت کردیم و پرونده ات رو هم تا پس فردا می فرستیم ناجا.
    آیا این به این معنی هست که من مرحله 2 رو رد کردم و می تونم برم نظام وظیفه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fesenjoon نمایش پست ها
    سلام کاوه جان
    من دیروز رفتم ستاد فرماندهی نیروی هوایی سپاه و پروندم رو پی گیری کردم. بهم گفتن که اطلاعاتت رو دیروز به صورت آنلاین ثبت کردیم و پرونده ات رو هم تا پس فردا می فرستیم ناجا.
    آیا این به این معنی هست که من مرحله 2 رو رد کردم و می تونم برم نظام وظیفه؟
    سلام دوست گلم.
    تا اونجایی که من میدونم هیچ پرونده ای به ناجا نمیره و فقط اطلاعات به صورت آنلاین پر میشه. شما به راحتی( البته اگه اطلاعاتت فرستاده شده باشه به ناجا) روز بعدش میتونی کارتت رو از ناجا یعنی میدان سپاه پیگیری کنی و حتما یک سر برو و بهشون بگو که گفتن اطلاعاتت ثبت شده به صورت آنلاین(همانطور که گفته بودم این مرحله در سالن 4 به راحتی قابل انجام هست و نمیتونی از باجه های دم در پیگیری کنی) پی از این مرحله کارتت میره برای چاپ. تمامی مراحل بعد به راحتی از ناجا قابل پیگیریه و تقریبا 1 هفته طول میکشه تا کارتت صادر شه. از اینجا به بعد دیگه بستگی به نماینده سپاه داره که کی میاد کارت ها رو میبره که تا اونجایی که من فهمیدم نماینده ها معمولا شنبه ها میان

ای بابا یعنی با برگه موقت هیچ کاری نمیتونیم بکنیم؟؟
    من معافم، برگه موقت معافی هم به درد نمی خوره؟
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)