صفحه 7 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : اخذ گذرنامه بعد از فارغ التحصیلی برای مشمولین

من دنبال جواب این سوال بودم که الان که تو فرجه‌ی یکساله هستم و قصد سربازی رفتن هم ندارم و برای اینکه کارهای اپلای و ویزا جلو بیفته آیا می‌تونم پاسپورت خودمو الان بگیرم؟ یا اینکه نه و فقط با معافیت تحصیلی (یعنی زمانی که دانشجو بودم یا وقتیکه جواب اکسپت اپلایم اومد) میشه پاسپورت گرفت..
    متاسفانه تو این تاپیک که دقیقا باید به این سوال جواب بده جوابمو نگرفتم ولی تو تاپیک‌های دیگه مطالبی بود. که مثل اینجا یا اینجا گفتن که میشه.
    والله به یک دوستمم گفتم گفت نمیشه و شک افتادم (البته خیلی‌ها فکر می‌کنن نمیشه فک کنم قانونش تازگیا عوض شده- اگ درست باشه). احتمالا خودم برم اداره گذرنامه سوال کنم اینجوری مطمئن‌ترین راهه. حالا اگه رفتم ج رو میزارم.
    شکست، نردبان پیروزی است.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    من دنبال جواب این سوال بودم که الان که تو فرجه‌ی یکساله هستم و قصد سربازی رفتن هم ندارم و برای اینکه کارهای اپلای و ویزا جلو بیفته آیا می‌تونم پاسپورت خودمو الان بگیرم؟ یا اینکه نه و فقط با معافیت تحصیلی (یعنی زمانی که دانشجو بودم یا وقتیکه جواب اکسپت اپلایم اومد) میشه پاسپورت گرفت..
    متاسفانه تو این تاپیک که دقیقا باید به این سوال جواب بده جوابمو نگرفتم ولی تو تاپیک‌های دیگه مطالبی بود. که مثل اینجا یا اینجا گفتن که میشه.
    والله به یک دوستمم گفتم گفت نمیشه و شک افتادم (البته خیلی‌ها فکر می‌کنن نمیشه فک کنم قانونش تازگیا عوض شده- اگ درست باشه). احتمالا خودم برم اداره گذرنامه سوال کنم اینجوری مطمئن‌ترین راهه. حالا اگه رفتم ج رو میزارم.
    همونطور که خودتون به خوبی به پست های پیشین اشاره کردید، در فرجه ی یکساله پس از فراغت از تحصیل، هم میشه برای خروج کوتاه مدت (زیارتی، علمی، نیمه علمی و ...) اقدام کرد و درخواست پاسپورت داد و هم میشه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه خارج برای خروج بلند مدت اقدام کرد و پاسپورت گرفت. در نتیجه: بله! شدنیه.

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

بله، در تایید صحبت دوستمون darklord اضافه کنم که قانون فکر کنم سال 2012 عوض شده....... در سایت سازمان وظیفه عمومی یکی از شرایطی که مشمولان می‌تونند از کشور خارج بشن این هست که "از مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلی مشولان نگذشته باشد.." (بند ث) پس میشه تو فرجه هم رفت خارج، پس پاس هم حتما میشه گرفت.
    در ضمن در فروم کافی‌آکادمی یک تاپیک هست که فقط در این مورده و 4 صفحه‌ای هم جلو رفته و اونجا خیلی‌ها بودن که اینجوری گرفتن پس مشکلی نیست. منم شاید دیگه نرفتم اداره گذرنامه :/
    شکست، نردبان پیروزی است.

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم پنجم کارشناسی ارشد هستم و قصد دارم در ترم ششم خودم در خرداد ماه به خاطر امتحانی که در پیش دارم از کشور خارج شم.خواستم بپرسم سازمان نظام وظیفه بهم اجازه خروج از کشور میده یا نه؟
    پیشا پیش ممنون از پاسختون
    سحرگاهان كه شبنم آيتي از پاك بودن را به گل ها هديه مي بخشد به آن محراب پاكش آرزو كردم برايتان: خوب ديدن ، خوب بودن ، خوب ماندن را ...

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط blackcherry نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم پنجم کارشناسی ارشد هستم و قصد دارم در ترم ششم خودم در خرداد ماه به خاطر امتحانی که در پیش دارم از کشور خارج شم.خواستم بپرسم سازمان نظام وظیفه بهم اجازه خروج از کشور میده یا نه؟
    پیشا پیش ممنون از پاسختون
    مادامی که دانشجوی ارشد هستید میتونید به دلایل مختلف از جمله تفریحی و البته با سپردن وثیقه از کشور خارج بشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام دوستان گرامی.
    من چندتا سوال داشتم.

پارسال یه I20 گرفتم و با وثیقه گذاشتن ملک پدری یه پاس گرفتم و رفتم سفارت برای اخذ ویزا که متاسفانه به خاطر یه سری مشکلات دیفر کردم به امسال 2014.
    1- اگه I20 جدید بعد از فرجه1 ساله دستم برسه، میتونم پاسپورتم رو تمدید کنم؟ یا اینکه قبلش (سر یه سال) بایستی دفترچه اعزام رو پر کنم و بفرستم؟
    2- اگه برم و برنگردم سر ملک پدرم چی میاد؟ میشه بجاش مبلغ 15 میلیون رو بفرستم که سند خونه آزاد بشه؟

پیشاپیش از راهنمایی هایتان کمال تشکر رو دارم،
    جمال

Junior Member

سلام دوستان،
    یکی به داد ما برسه که کلا قاطی کردیم. من شرایطم به این نحوه:
    ۱) پذیرش و فاندم اومده، باید اوایل شهریور اونجا باشم، درخواست فرم I20 دادم
    ۲) شهریور ارشد رو تموم کردم، پاسپورت ندارم، سربازی دارم و تا شهریور ۹۳ وقت دارم..
    ۳) مدارکم رو آزاد نکردم، و کلی هم باید پول بدم تا آزاد شن، کلی هم طول میکشه (دانشگاه تهران ۴۵ روزه دانشنامه میده، به عید هم که داریم نزدیک میشیم)
    حالا سوالم اینان:
    ۱)من به چه نحوی میتونم پاسپورت بگیرم. بدون اینکه مدارکم رو آزاد کنم، اگه I20 ببرم وزارت علوم به من نامه میدن برم نظام وظیفه وثیقه بزارم؟
    ۲) اگه اولی نمیشه، چون تو فرجه سربازی هستم، میشه سفر گردشی، زیارتی، یا سفر برای TOEFL, GRE جور کرد و پاسپورت گرفت؟
    ۳) من برای وقت سفارت گرفتن پاسپورت میخوام؟ اونوقت اگه من پاسپورتم فرضا آخر فروردین بیاد، من برای اواخر اردیبهشت وقت سفارت میتونم بگیرم؟ من میخوام برم دوبی.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط content نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یکی به داد ما برسه که کلا قاطی کردیم. من شرایطم به این نحوه:
    ۱) پذیرش و فاندم اومده، باید اوایل شهریور اونجا باشم، درخواست فرم I20 دادم
    ۲) شهریور ارشد رو تموم کردم، پاسپورت ندارم، سربازی دارم و تا شهریور ۹۳ وقت دارم..
    ۳) مدارکم رو آزاد نکردم، و کلی هم باید پول بدم تا آزاد شن، کلی هم طول میکشه (دانشگاه تهران ۴۵ روزه دانشنامه میده، به عید هم که داریم نزدیک میشیم)
    حالا سوالم اینان:
    ۱)من به چه نحوی میتونم پاسپورت بگیرم. بدون اینکه مدارکم رو آزاد کنم، اگه I20 ببرم وزارت علوم به من نامه میدن برم نظام وظیفه وثیقه بزارم؟
    ۲) اگه اولی نمیشه، چون تو فرجه سربازی هستم، میشه سفر گردشی، زیارتی، یا سفر برای TOEFL, GRE جور کرد و پاسپورت گرفت؟
    ۳) من برای وقت سفارت گرفتن پاسپورت میخوام؟ اونوقت اگه من پاسپورتم فرضا آخر فروردین بیاد، من برای اواخر اردیبهشت وقت سفارت میتونم بگیرم؟ من میخوام برم دوبی.
    1. با درخواست سفر تفریحی یا زیارتی. بله اگه I20 ببرید بهتون نامه میدن که وثیقه بذارید، بعد از اینکه وثیقه گذاشتید از کشور هم میتونید خارج بشید (موقت) ولی توجه داشته باشید که برای خروج دانشجویی (معافیت و خروج بلند مدت) باید بالاخره مدرکتون رو آزاد کنید.
    2. در حال حاضر فقط تفریحی، زیارتی و تحصیلی.
    3. بله پاسپورت میخواهید. از زمان بندی وقت سفارت اطلاعی ندارم. سری به اینجا بزن: http://www.applyabroad.org/forum/for...A7%D8%B1%D8%AA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    1. با درخواست سفر تفریحی یا زیارتی. بله اگه I20 ببرید بهتون نامه میدن که وثیقه بذارید، بعد از اینکه وثیقه گذاشتید از کشور هم میتونید خارج بشید (موقت) ولی توجه داشته باشید که برای خروج دانشجویی (معافیت و خروج بلند مدت) باید بالاخره مدرکتون رو آزاد کنید.
    2. در حال حاضر فقط تفریحی، زیارتی و تحصیلی.
    3. بله پاسپورت میخواهید. از زمان بندی وقت سفارت اطلاعی ندارم. سری به اینجا بزن: http://www.applyabroad.org/forum/for...A7%D8%B1%D8%AA
    ممنون از پاسختون...
    من الان با این شرایط که ۶ ماه از فرجه سربازیم رفته و ۶ ماه وقت دارم میخواهم بدونم که ساده ترین راه برای گرفتم پاسپورت چی هست...من فلا مجوز خروج نمیخوام، فقط پاسپورت میخوام که وقت سفارت بگیرم...میشه قبل از آزاد کردن مدارک پاسپورت رو گرفت؟ چون هم الان پول دستم نیست، تا مدارکم آزاد شه ی ۵۰ ، ۶۰ روز طول میکشه و وقت سفارت ها ممکن پر بشه و در بشه (دانشگاه تهران ۴۵ روز طول میده تا دانشنامه حاضر کنه، بقیه کارا بماند
    یک سوال دیگه: با کپی نامه پذیرش(نه I20, ی نامه دپارتمان برام ایمیل کرده که پذیرش رو گفته و فاندام رو مشخص کرده) میشه رفت وزارت علوم؟ اگه I20 رو ایمیل کنن چی، یا اینکه اصلش لازمه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط content نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون...
    من الان با این شرایط که ۶ ماه از فرجه سربازیم رفته و ۶ ماه وقت دارم میخواهم بدونم که ساده ترین راه برای گرفتم پاسپورت چی هست...من فلا مجوز خروج نمیخوام، فقط پاسپورت میخوام که وقت سفارت بگیرم...میشه قبل از آزاد کردن مدارک پاسپورت رو گرفت؟ چون هم الان پول دستم نیست، تا مدارکم آزاد شه ی ۵۰ ، ۶۰ روز طول میکشه و وقت سفارت ها ممکن پر بشه و در بشه (دانشگاه تهران ۴۵ روز طول میده تا دانشنامه حاضر کنه، بقیه کارا بماند
    یک سوال دیگه: با کپی نامه پذیرش(نه I20, ی نامه دپارتمان برام ایمیل کرده که پذیرش رو گفته و فاندام رو مشخص کرده) میشه رفت وزارت علوم؟ اگه I20 رو ایمیل کنن چی، یا اینکه اصلش لازمه؟
    در مورد I20 سختگیری یه مقدار یبشتره، ولی فکر کنم اگه I20 رو مستقیما از سمت دانشگاه به اداره اعزام با هزینه ی شخصی ایمیل کنند هم پذیرفته میشه (آدرس ایمیلش رو هم قبلا همین ورا گذاشته بودم، الآن دقیق یادم نیست. یه آدرسه جیمیله پیداش کردی تعجب نکن!!).
    فکر کنم ساده ترین راه واسه گرفتن پاسپورت سفر تفریحی باشه که البته نیازی هم نیست واقعا جایی بری (ولی وثیقه رو باید بسپری). از ریز جریانش بی خبرم ولی احتمال داره مثلا به بلیط پرواز نیاز بشه.

اگه تهرانی یه سر برو اداره اعزام، هر روز قانونها داره بالا پایین میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)