صفحه 8 از 23 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 229

موضوع: دریافت گذرنامه برای مشمولین خدمت سربازی

پیش فرض پاسخ : اخذ گذرنامه بعد از فارغ التحصیلی برای مشمولین

درود بر دوستان
    من فارغ التحصیل شدم و الان تو فرجه شش ماهه اول هستم. میخاستم ببینم تنها با نامه ی نظام وظیفه که دانشگاه بهم داده میتونم برای گرفتن پاسپورت (مثلا سفر زیارتی) اقدام کنم یا نه حتماً باید نامه از کاروان هم داشته باشم؟ و اینکه آیا وثیقه برای فارغ التحصیلان هم همون 2 میلیونه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام
    من هنوز از دانشگاه بطور کامل فارغ التحصیل نشدم. (نمره پروژه ام رو به استادم گفتم نگه داره). البته اشتغال به تحصیلم نمیدن بهم. یه مشکلی که هست من میخوام برم خارج بعد از اینکه ساکن شدم برای دانشگاه اقدام کنم. یعنی تقریبا" بعد از شش ماه که رفتم. میشه راهنمایی کنید که چطوری میتونم پاسپورت بگیرم که سریع باشه؟ و این که اگه مثلا" بعد از رفتن به خارج مشغول تحصیل شدم، آیا میتونم پاسپورتمو بازم با وسیقه تا پایان تحصیل تمدید کنم؟
    شرمنده که جستجو نکردم، زیاد به اینترنت دسترسی ندارم

با تشکر
    ویرایش توسط BehzadNJ : March 11th, 2014 در ساعت 06:37 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط BehzadNJ نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز از دانشگاه بطور کامل فارغ التحصیل نشدم. (نمره پروژه ام رو به استادم گفتم نگه داره). البته اشتغال به تحصیلم نمیدن بهم. یه مشکلی که هست من میخوام برم خارج بعد از اینکه ساکن شدم برای دانشگاه اقدام کنم. یعنی تقریبا" بعد از شش ماه که رفتم. میشه راهنمایی کنید که چطوری میتونم پاسپورت بگیرم که سریع باشه؟ و این که اگه مثلا" بعد از رفتن به خارج مشغول تحصیل شدم، آیا میتونم پاسپورتمو بازم با وسیقه تا پایان تحصیل تمدید کنم؟
    شرمنده که جستجو نکردم، زیاد به اینترنت دسترسی ندارم

با تشکر

دوست عزیز مقطعت رو مشخص نکردی! من فرض میکنم کارشناسی بوده.
    اینی که میگی با این اوصاف شدنی نیست! یعنی شما میتونی از کشور خارج بشی ولی چون دلیل خروجت تحصیلی نیست فقط برای مدت کوتاه (مثلا 1 ماه) میتونی خارج بشی. حالا اگه خارج شدی و به موقع برنگشتی وثیقه ات ضبط میشه و از اون به بعد اگه برگردی ممنوع الخروجی و باید سربازی رو بگذرونی تا دوباره بتونی خارج بشی.

اما!
    فارغ از تمام این بحث ها تا زمانی که شما خارج از کشور هستی مشکلی نخواهد بود و هر زمان با مراجعه به سفارت ایران در کشوری محل اقامتت پاسپورت شما تمدید میشه.

سریعترین راه هم زیارتی یا تفریحی هست.
    این لینک رو با دقت بخون: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=520

با سلام

بنده مشمول سربازی و در شش ماهه ی دوم فرجه ی فارغ التحصیلی هستم. میخواستم بپرسم که واسه ی سفر به ترکیه برای دریافت ویزای تحصیلی چگونه میتونم مجوز خروج از کشور بگیرم؟ آیا حتما باید برگه ی سبز رو گرفته باشم یا اینکه میشه فقط با ارائه ی نامه ی دانشگاه به نظام وظیفه این کار رو کرد؟!

پیشاپیش مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

دوستان عزیزبی نهایت ممنون میشم جواب سوالم رو بدید. خیلی نگرانممن منتظر جواب اپلایم (فرانسه) هستم. شاید تا یکی دو ماه دیگه هم جواب نیاد. تیر فارغ التحصیل میشم و فورا باید درخواست صدور دانشنامه بدم. مشمول هستم و یک سال فرجه م رو هم دارم. تمام فروم رو گشتم و تنها نتیجه این بود که برا پاسپورت زیارتی-سیاحتی اقدام کنم. سوالم اعتبار این پاسپورت برای ویزاس. آیا این پاسپورت قابل استفاده برای مراحل ویزا هست و با افزایش مقدار وثیقه میشه همونو استفاده کرد؟ به فرض، اگه مهر اجازه خروج برای عراق یا سوریه روش بخوره، تو پروسه ویزا برام مشکلی ممکنه ایجاد بشه؟پیشنهاد شما برا وضعیت من چیه؟ چه کارایی رو میتونم برای زودتر پیش بردن کارام انجام بدم؟ معمولا صدور پاس چقد طول میکشه؟ واقعا ممنون بابت جواباتون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar_xkk نمایش پست ها
    دوستان عزیزبی نهایت ممنون میشم جواب سوالم رو بدید. خیلی نگرانممن منتظر جواب اپلایم (فرانسه) هستم. شاید تا یکی دو ماه دیگه هم جواب نیاد. تیر فارغ التحصیل میشم و فورا باید درخواست صدور دانشنامه بدم. مشمول هستم و یک سال فرجه م رو هم دارم. تمام فروم رو گشتم و تنها نتیجه این بود که برا پاسپورت زیارتی-سیاحتی اقدام کنم. سوالم اعتبار این پاسپورت برای ویزاس. آیا این پاسپورت قابل استفاده برای مراحل ویزا هست و با افزایش مقدار وثیقه میشه همونو استفاده کرد؟ به فرض، اگه مهر اجازه خروج برای عراق یا سوریه روش بخوره، تو پروسه ویزا برام مشکلی ممکنه ایجاد بشه؟پیشنهاد شما برا وضعیت من چیه؟ چه کارایی رو میتونم برای زودتر پیش بردن کارام انجام بدم؟ معمولا صدور پاس چقد طول میکشه؟ واقعا ممنون بابت جواباتون

دوست من خوب نگشتی ها
    اصلا نگران نباش، تمام پاسپورت ها مثل همدیگه هستند، هیچ چیزی هم تو پاسپورتت درج نمیشه همه اطلاعات در سیستم آنلاین پلیس گذرنامه هست و سفارت روحش هم خبر نداره شما برای چی درخواست پاسپورت دادی. پاسپورتت 5 سال اعتبار خواهد داشت و برای هر جور سفری هم در آینده قابل استفاده است، این وسط پلیس گذرنامه هم که کاملا در جریان هست داری چی کار میکنی ولی چون قانونی داری اقدام میکنی باهات کاری نداره. پاسپورت الآن خیلی سریع آماده میشه (معمولا کمتر از 10 روز) ولی اگه 3-4 روز جلوتر عقبلتر هم برای مهمه میتونی 48 ساعت بعد از ارسال درخواست پاسپورت حضوری مراجعه کنی اداره گذرنامه و بخوای که کارت رو تسریع بزنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

darklord عزیز، واقعا بابت پاسختون ممنونم. خب راستش انقد استرس دارم که تنها چشمم چیزایی که دوس دارم ببینم رو میبینه..
    فقط یه سوال..
    به فرض که برای سفر زیارتی یا سیاحتی موفق به گرفتن پاس شدم. بعدا اگه ویزام رو با این پاسپورت بگیرم و خارج بشم، عملا اگه بعد از زمان مقرر برنگردم وثیقه پنج میلیونی مصادره میشه. حال اینکه اگه برای تحصیل از روال مرسوم وزارت علوم جلو برم(که قطعا پروسه گرفتن ویزام رو خیلی عقب ممکنه بندازه)، وثیقه 15 میلیونیم بعد از برگشت قابل استرداده.
    آیا امکانش هست بعد از گرفتن ویزا به نظام وظیفه برم و درخواست تغییر مقدار وثیقه برای تحصیل رو بدم؟ ممکنه نظام وظیفه بهانه بگیره و ویزا رو برای پاسپورت سیاحتی غیرمعتبر بدونه و امکان خروج نده؟
    خودتون میدونید اینجا هیچ چیزی قابل برنامه ریزی نیست. مطمئنم نگرانیم رو درک میکند. اگه لینک معتبری رو از پلیس گذرنامه در این خصوص بهم بدید هم ممنون میشم.
    باز هم ممنون بابت وقتتون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar_xkk نمایش پست ها
    darklord عزیز، واقعا بابت پاسختون ممنونم. خب راستش انقد استرس دارم که تنها چشمم چیزایی که دوس دارم ببینم رو میبینه..
    فقط یه سوال..
    به فرض که برای سفر زیارتی یا سیاحتی موفق به گرفتن پاس شدم. بعدا اگه ویزام رو با این پاسپورت بگیرم و خارج بشم، عملا اگه بعد از زمان مقرر برنگردم وثیقه پنج میلیونی مصادره میشه. حال اینکه اگه برای تحصیل از روال مرسوم وزارت علوم جلو برم(که قطعا پروسه گرفتن ویزام رو خیلی عقب ممکنه بندازه)، وثیقه 15 میلیونیم بعد از برگشت قابل استرداده.
    آیا امکانش هست بعد از گرفتن ویزا به نظام وظیفه برم و درخواست تغییر مقدار وثیقه برای تحصیل رو بدم؟ ممکنه نظام وظیفه بهانه بگیره و ویزا رو برای پاسپورت سیاحتی غیرمعتبر بدونه و امکان خروج نده؟
    خودتون میدونید اینجا هیچ چیزی قابل برنامه ریزی نیست. مطمئنم نگرانیم رو درک میکند. اگه لینک معتبری رو از پلیس گذرنامه در این خصوص بهم بدید هم ممنون میشم.
    باز هم ممنون بابت وقتتون
    خواهش میکنم،
    بذار اول ببینم درست متوجه سوال شما شدم یا نه.

شما میخوای برای یه مسافرت تفریحی/زیارتی اقدام کنی و پاسپورت بگیری، بعدش با پاسپورتی که در اختیار داری بری سفارت و ویزا بگیری (تا اینجا اگه تفریحی اقدام کرده باشی 15 میلیون وثیقه گذاشتی و اگه زیارتی اقدام کرده باشه 2 میلیون). حالا میخوای پیش از خروج دوباره بری نظام وظیفه و بگی که میخوام شکل وثیقه ام رو تغییر بدم. و در نهایت به صورت دانشجویی خارج بشی. سوال اینه که این ممکنه یا نه؟

اگه سوالت همینه، جواب کوتاهش اینه که آره ممکنه ولی اینقدر سرراست نیست.
    موقع درخواست هر گونه خروجی یه تاریخ ورود و خروج باید مشخص کنی که معمولا حدود 20 روزه. حالا شما بعد از اینکه ویزات آماده شد، صبر میکنی که این تاریخ سپری بشه یا اصلا واقعا میری یه سفر کوتاه یه آب و هوایی عوض میکنی و بر میگردی. بعد از این که مهلت سپری شد مراجعه میکنی و وثیقه ی قبلی رو باطل میکنی. از این لحظه دوباره پروسه ی درخواست معافیت تحصیلی رو استارت میزنی که اگه همه ی مدارکت کامل باشه کل پروسه در "سازمان اعزام با هزینه ی شخصی" کمتر از 1 هفته طول میکشه (حواست باشه که صدور بعضی مدارک مثل دانشنامه زمانبره و زمان لازم براش با این 1 هفته جمع میشه)، نوع وثیقه ات به دانشجویی تغییر میکنه، معافیت تحصیلی بلند مدت میگیری و بدون مشکل کشور رو ترک میکنی (مشکل تردد نخواهی داشت و وثیقه ات هم تا پایان مهلت جاش امن خواهد بود).

موفق باشی

Member pooriya2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc in Biomedical Engineering islamic azad university

دوستان یکی این جواب سوال منو بده من ترم اخر هستم کارشناسی و میخوام برای ارشد برم امریکا. چطوری باید پاسپورت بگیرم؟ کی میگه برگه اشتغال بگیر ببر نظام وظیفه 15 میلیون میگیرن بعد میری پلیس+10 و کارت حل مشه یکی میگه باید پذیرش ببری وزارت علوم ............ من گیج شدم باید چیکار کنم ؟ ؟؟؟؟ ((

Junior Member

Question پاسپورت دانشجویی

سلام
    من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزادم و میخوام پاسپورت بگیرم چندتا سوال دارم
    اول اینکه اگر فقط بخوام پاسپورت بگیرم و فعلا از کشور خارج نشم بازم باید وثیقه بزارم یا وثیقه فقط مال مهر خروجه؟

دوم اینکه برای خروج از کشور باید از دانشگاه نامه بگیری که میخوام مثلا سفر علمی برم ؟برای سفر های تفریحی راحت دانشگاه قبول نمیکنه؟اگه بگم سفر علمی باید مدرک خاصی نشون بدم؟

در یه ترم چند بار میتونم برای سفر تفریحی خارج بشم؟

نامه ای که از دانشگاه میگیری اسم کشور مورد نظر هم نوشته شده یعنی مثلا با اون پاسپورت فقط میشه اون کشوری که گفتی میخوام برم تافل بدم رفت ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)