نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر رشته پزشکی هستید وقصد خروج از ایران را دارید، کدام

رأی دهندگان
172. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ادامه تحصیل در دوره های پذیرش دستیار تخصصی خارج از کشور

109 63.37%
  • ادامه تحصیل در دوره های PhD

31 18.02%
  • کار به عنوان پزشک در کشورهای خارجی

19 11.05%
  • پیدا کردن Research Position و دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی

13 7.56%
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: نظرسنجی: اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی هستید کدام مسیر را انتخاب می کنید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر رشته پزشکی هستید

ببینید من شخصا قصدم اینه که برای تخصص برم و بعد برگردم ایران.گرفتن تخصص در ایران خیلی راحت تره برام ولی برام مهمه که کجا درس بخونم.<br> ولی موضوع اینه که برای گرفتن ویزای امریکا چه باید کرد؟ برای step 2cs اگه بخوای بری که میگه می خوای بری بمونی ویزا نمیدیم. اگه با کاپلان بخوای بری هم که اصلن انگار نمی فهمن چی میگی و ویزا نمی دن. j1 اگه بخوای بگیری که اولا کمه ثانیا کسی که توجیه اش برای کسی که تازه فارق التحصیل شده سخته. خب میمونه چه راهی؟ برای مستر بری یا phd. یعنی ما برای گرفتن ویزای امریکا باید بریم به افیسر بگیم یه کاری رو بگیم میخوام بکنیم که در واقع فقط مجبور شدیم بکنیم.

باسلام
    من خیلی علاقه به کار research دارم از کجا میتونم اینچنین position رو از طریق اینترنت پیدا کنم. با سپاس از بحث خوبی که دارین.

من هم یک پزشک هستم که طرحم رو تموم کردم و بعد از یکسال وقت گذاشتن برای تخصص و قبول نشدن تازه فهمیدم چه اشتباهی مرتکب شدم که اومدم این رشته!!! گرچه نمیدونم اگر اون موقع پزشکی رو انتخاب نمبکردم ممکن بود چه رشته دیگه ای رو انتخاب کنم .در حالیکه متاسفانه در ایران وضعیت رشته های دیگر هم تعریف چندانی نداره ! حالا هم که قصد خارج شدن از ایران رو دارم راه بسیار سخت تری جلوم میبینم . . . این همه سال درس خوندن و بعد هم در روستا کار کردن، حالا تازه رسیدیم به یک مرحله بلاتکلیفی که معلوم نیست در نهایت چی میشه !!!! خدا کمکمون کنه ... امیدوارم همه موفق باشیم.

با سلام
    دوستان میخواستم موضوع سوال نظرسنجی رو به شکل دیگه ای مطرح کنم
    خیلی از افرادی که در آزمون دستیاری در ایران نمره های بالایی کسب میکنن به دلایل مختلف دنبال رشته های غیر جنرال یا اصطلاحا لوکس هستن. از طرفی گفته میشه که امکان قبولی در این رشته ها در کشورهایی مثل امریکا و کانادا بسیار بسیار کمه.در صورتی که در اینجا فرصت قبولی در این رشته ها رو داشته باشین آیا باز هم رفتن رو ترجیح میدین؟
    مثلا برای شخصی که به کار بالینی و دردسرهای اون و استرس بالا و مسؤلیت زیاد علاقه ای نداره و از طرفی نمیخواد phd بخونه رشته هایی مثل رادیو یا پاتو گزینه های مناسبی هست .میدونیم که توی ایران اینجور رشته ها در دسترس تر هستن.شما این ریسک کردن رو معقول میدونین یا خیر؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط viona_1358 نمایش پست ها
    با سلام
    خیلی از افرادی که در آزمون دستیاری در ایران نمره های بالایی کسب میکنن به دلایل مختلف دنبال رشته های غیر جنرال یا اصطلاحا لوکس هستن. از طرفی گفته میشه که امکان قبولی در این رشته ها در کشورهایی مثل امریکا و کانادا بسیار بسیار کمه.در صورتی که در اینجا فرصت قبولی در این رشته ها رو داشته باشین آیا باز هم رفتن رو ترجیح میدین؟
    مثلا برای شخصی که به کار بالینی و دردسرهای اون و استرس بالا و مسؤلیت زیاد علاقه ای نداره و از طرفی نمیخواد phd بخونه رشته هایی مثل رادیو یا پاتو گزینه های مناسبی هست .میدونیم که توی ایران اینجور رشته ها در دسترس تر هستن.شما این ریسک کردن رو معقول میدونین یا خیر؟
    البته من هنوز فارغ التحصیل نشدم . ولی در پاسخ به سوالتون باید بگم من استریت هستم ولی قصد شرکت در تخصص رو ندارم چون ترجیح میدم داخلی امریکا بخونم تا رادیو و چشم در ایران...

با سلام
    بعد از مدت ها دارم پست میزنم ولی باید بگم بستگی کامل به هدفتون داره بنده که به هیچ وجه معقول نمیدونم که هیچ 100 درصد اشتباه هم میدونم البته با توجه به دیدگاه خودم و اینکه در شرایط برابر زندگی تو ایران با هیچ حا عوض نمیکنم.

با سلام
    سلام
    به نظرم کاملا به شرایط افراد فرق می کنه. من شاید اگر همون سال اول می رفتم دنبال تخصص های اینطوری راضی هم بودم ولی قطعا بعد از چند سال پشیمون میشدم. باری همین الان که تجربه بیشتری از شرایط کاری و آینده پزشکان در ایران دارم، حاضر به وارد شدن در هیچ رشته ای نیستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima1992 نمایش پست ها
    البته من هنوز فارغ التحصیل نشدم . ولی در پاسخ به سوالتون باید بگم من استریت هستم ولی قصد شرکت در تخصص رو ندارم چون ترجیح میدم داخلی امریکا بخونم تا رادیو و چشم در ایران...
    دوست عزیز مطمئن باش اون داخلی که ما در ایران داریم خیلی خیلی با داخلی در آمریکا متفاوت هست و در اونجا خیلی رشته پایین تری نسبت به چشم و رادیو محسوب نمیشه در مقایسه با دید منفی ای که در ایران هست. مثلا شما برو ببین چند درصد دوست دارن در ایران وارد زنان بشن؟ حتی با وجود درامد بالا فقط از روی اجبار میرن، اما در آمریکا زنان جایگاه خاصی داره. دلیلش هم اینه که در ایران در هر رشته ای هم باشی، یک روز می فهمی که همه چیز زندگی درآمد نیست. علاقه، احساس رضایت از زندگی و کاری که انجام میدی، رفاه اجتماعی و امنیت شغلی و .... صرفا با درآمد بالا قابل جبران نیستند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی هستید کدام مسیر را انتخاب می کنید؟

سلام دوستان
    ممنون از نظر سنجی! راستش این معضلیه که منم با هاش روبرو هستم.من دوست دارم که در یک کشور پیشرفته تخصص بگیرم و برگردم ایران.اما وقتی که مشکلات ورود به کشور های دیگه رو می بینم، فکر می کنم که اگه اینجا تلاش بیشتری کنم بهتره! هرچند که کیفیت دانشگاههای ما خیلی پایینه و همین باعث میشه که دل به درس خوندن در ایران ندم!!!!

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی هستید کدام مسیر را انتخاب می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zm03 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون از نظر سنجی! راستش این معضلیه که منم با هاش روبرو هستم.من دوست دارم که در یک کشور پیشرفته تخصص بگیرم و برگردم ایران.اما وقتی که مشکلات ورود به کشور های دیگه رو می بینم، فکر می کنم که اگه اینجا تلاش بیشتری کنم بهتره! هرچند که کیفیت دانشگاههای ما خیلی پایینه و همین باعث میشه که دل به درس خوندن در ایران ندم!!!!

ای کاش مشکل فقط در پایین بودن سطح عملی دانشگاه ها بود که البته اونقدر ها هم که فکر می کنیم نیست بله ما اینجا فقط مکاناتمون خیلی تفاوت واضحی داره که تاثیر منفی در روند درمان میگذاره و بعد فکر می کنیم فقط سطح عملیه ! مهمتر از همه مشکلات بعد از فارغ التحصیلی هست از جمله امنیت شغلی و حداقل امکانات برای کیفیت زندگی متوسط که باید در نقاط دوردست هم باشه که متاسفانه وجود نداره! چیزی که در ایران وجود نداره عدالت در تقسیم درآمد هست که در تمام شغلهای دیگه هم بوضوح به چشم میخوره. .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)