نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگر رشته پزشکی هستید وقصد خروج از ایران را دارید، کدام

رأی دهندگان
172. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ادامه تحصیل در دوره های پذیرش دستیار تخصصی خارج از کشور

109 63.37%
  • ادامه تحصیل در دوره های PhD

31 18.02%
  • کار به عنوان پزشک در کشورهای خارجی

19 11.05%
  • پیدا کردن Research Position و دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی

13 7.56%
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36

موضوع: نظرسنجی: اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی هستید کدام مسیر را انتخاب می کنید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر رشته پزشکی هستید

نقل قول نوشته اصلی توسط shivan نمایش پست ها
    سلام به همه همکاران و دوستان عزیز
    به نظر من وضعیت ما توی ایران که بد هست هیچ .وقتی هم میخواهی از ایران بری سخت تر هم میشه.من خودم از طریق کار اقدام کردم برای دانمارک.شاید بعد از چند سال موفق شوم از ایران برم.حتما از توی روستا کار کردن و مردم............اون بهتره. >
    همګی موفق باشید
    با سلام خدمت همه دوستان و پزشکان عزیز...من رشته فنی میخونم و یکم که تو این سایت و مخصوصا بخش پزشکی گشتم اطلاعات خوب و جالبی دستم اومد..و اما بعد....اول میخواستم در جواب کامنت shivan بگم که واقعا از کسی که پزشکی میخونه و دارای تحصیلات اکادمیک و عالی هست انتظار نمیره با چنین لحنی درمورد مردم مملکتش حرف بزنه اونجا که میگین حتما از توی روستا کار کردن و مردم............اون بهتره ....اره قبول دارم واقعا وضعیت بیرون از ایران در بعضی موارد و مخصوصا برای رشته های پزشکی و فنی خیلی خیلی بهتره..با پشتیبانی خوب با امکانات و فضای اموزشی مطلوب و پویاتر و بروزتر....من خودم هم قصد اینو دارم نمونم و دنبال یه فرصت هستم تا هرچه زودتر برم ولی میخوام بگم سلامت و نجات جان یک انسان بقدری مهم و کار در راستای این امر با وجود همه سختی هایی که ما عزیزان متحمل میشین بحدی شیرین هست که اگه همیشه این قضیه رو یادتون داشته باشین و هینطور اعتقاد کامل به قسم نامتون هم در شما باشه اونوقت فک نکنم هیچ یک از پزشکان عزیز ایرانمون راضی نشه که در مورد مردمش هموطنانش با چنین دیدگاهی نظر بده..من 3 نفر از فامیلام و مادربزرگم رو بخاطر کمبود امکانات و پرسنل مجرب و همینطور پزشک حاذق از دست دادم و همشون هم تو یک بیمارستان فوت کردن که همه تو شهرمون به اون بیمارستان ادم کش خونه میگفتن و هرکی میرفت اونجا اطرافیانش غیر نگرانی برای سلامتی عمومیش باید نگران اینم میبودن که مبادا اونجا به بیمارشون امپول اشتباهی بزنن یا بجای اکسیژن یه گاز دیگه ای به دستگاه تنفسش وصل کنن یا همون میزان اکسیژن رو درست تنظیم نکن یا پزشکش تشخیص نادرست یا دیرهنگام اتخاذ کنه و همیشه ترس بود و هست..یه دختر 21 ساله بعد چهارسال ازدواجش و سرکوفت خوردن از شوهر و فامیلاش که تو این چهارسال چرا بچه دار نمیشده و مشکل داشته بلاخره با هزار نذر و نیاز دوقلو هفت ماهه باردار بوده میره حالش کمی بهم میخوره میبرنش بیمارستان بخاطر یه امپول اشتباه هم مادر از دست میره هم اون دوتا بچه تو شکمش...بخدا نمیخوام با طرح چنین مساعلی ناراحتتون کنم چون میدونم همه ما ایرانی ها بحدکافی هم مشکل و رنج داریم و هم از این دست اتفاقات هم دیدیم هم شنیدیم فقط میخوام بگم کاربر و دوست و پزشک عزیز shivan جان اگر دختر هستی فقط در حد ده ثانیه خودتو بزار جای اون دختر 21 ساله یا جای خواهر اون دختر یا حتی مادرش که اتفاقا هم روستایی بودن ببین میتونی چنین رنج و عذابی رو فقط و فقط برای ده ثانیه بکشی...اگرم پسر هستی خودتو بزار جای برادرش یا پدرش یا احیانا همسرش...البته خدا همیشه همه انشانهارو شاد و سلامت نگهداره و همینطور دوست عزیز شمارو....ما دانشجوها و فارغ التحصیل های رشته های دیگه زیاد برای مردن محل امید نیستیم و ربطمون به مردم و احوالشون نسبت به شما پزشکها خیلی خیلی کمتره و اونا همیشه بعد از خدا و اعتقاداتشون چشم به شما میدوزن..نمیگم نرین یا با حق ویزیت کم ارائه خدمات بدین بلکه برعکس هم میگم برین و یاد بگیرین هم حقتون رو طلب کنین و اینو هم میدونم رسیدگی به امور روستاییهای و تنگ دستها از همه لحاظ خیلی دشوار و پیچیدس چون پدر و مادر من هردوشون بهورز خانه بهداشت هستن و خودش همیشه میبینم که با چه مشکلات و مساعلی دست و پنجه نرم میکنن ولی اینو هم میدونم که اگه پدر مادرم نبودن که با صبر و تحمل و حوصله به کار مردم رسیدگی کنن اون ادما باید چیکار میکردن یا چطور با مشکلات مربوطشون مقابله میکردن...سرتون رو درد آوردم...اخرشم راجب سوال این بخش من نظرم به این هست که از گزینه اول که دستیاری هست استفاده کنین...قطعه سنگ طلا از روی زمین به خورشید نگاه میکرد و ارزو داشت بتونه روزی به اونجا سفر کنه و طلائی تر و درخشانتر بشه ولی نمیدونست همون خورشید میسوزه و میدرخشه تا زمین زنده بمونه...دنبال نویسندش نگردین چون خودم هستم..!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی هستید کدام مسیر را انتخاب می کنید؟

دوستان عزیز سلام و عرض ادب
    سوالی در خصوص کارکردن با تخصص داشتم از خدمت دوستان.چون تازه وارد هستم نمیدونستم کجا باید مطرح کنم.اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنید.
    من تخصص قلب دارم و همسرم تخصص زنان.تازه درس رو تموم کردیم.می خواستم بدونم برای اینکه بتونم با تخصص کار کنم و مجبور نباسم دوباره جای دیگه از اول شروع کنم تو اروپا، آمریکا ، استرالیا یا کانادا چنین موقعیتی برای من و همسرم وجود داره.حتی اگر امتحان ورودی یا گذراندن دوره کوتاه مدت هم خواسته باسه مهم نیست .
    ممنون از لطف همه دوستان عزیزی که وقت میگذارن و پاسخ می دن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر پزشک یا دانشجوی پزشکی هستید کدام مسیر را انتخاب می کنید؟

با سلام و عرض ادب به همه دوستان
    من تخصص راديولوژي خوندم ايران و تموم كردم و الان تازه چند ماهي هست طرح تخصص رو شروع كردم منتها تو همين چند ماه تصميم گرفتم برم مد نظرم هم انگلستان هست، قطعا با مدرك تخصصم اونجا منو نميپذيرن و بايد ازمون بدم ميخواستم ببينم كسي از ميزان سختي آزمون plab آگاهي داره؟ در چه حد هست سختيش؟ از امتحان رزيدنتي اينجا چقد سختتره؟جون من واسه قبولي رزيدنتي راديولوژي اينجا رتبه زير ١٠٠ داشتم ولي شنيدم plab ازمون سختي هست و اكثرا توش قبول نميشن ممنون ميشم اگر كسي از دوستان بتونه بهم بكه چقد سختتر از رزيدنتي اينجاست

Junior Member

واسه امريكا و كانادا و انگلستان كه تخصص ايران ارزش نداره و نميتونيد باهاش كاري كنيد واسه استراليا يه شرايطي هست البته امتحان داره و مدركتون بايد تاييد بشه من اينو تو سرچ هايي كردم پيدا كردم چقد عملي باشه نميدونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی: اگر رشته پزشکی هستید

با سلام. میشه لطفا پروسه research position رو بگید. چه مقدماتی نیاز داره؟ از کجا باید شروع کرد؟ آزمون داره؟ همچنین برا phd لطفا اگر ممکنه راهنمایی کنین پزشک عمومی چطور میتونه اقدام کنه؟
    ویرایش توسط Sam86 : June 14th, 2017 در ساعت 11:23 AM

دوستان عزیز

خواستم اطلاع بدم به "سازمان خدمات مهاجرتی پزشک مهاجر" به هیچ وجه اعتماد نکنید. اخیرا اقدام به جعل مدارک مهاجرتی کردند و ازشون شکایت هم شده.
    توجه کنید که این سازمان هیچ ارتباطی با کانال تلگرامی پزشک مهاجر (که فقط تجربیات رو به اشتراک میذاره) نداره
    فایل نامبر اول: May 29, 2009 دریافت مدارک در سوریه: Sep. 23, 2009 فایل نامبر دوم با پیگیری: Dec. 23, 2009 کد: 3112 ارسال به ورشو: Dec. 1, 2011 شروع پروسه: Jan. 24, 2012 مدیکال: 2012 ,1 .Aug
    پاسپورت ریکوئست: May 16, 2013
    لندینگ: June 10, 2013

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)