صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: مقایسه ی سطح علمی دانشگاه ها در کشورهای مختلف

پیش فرض پاسخ : Temple University

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    سلام
    رتبه علمی "اعلامی" از طرف هر رنکینگی با سطح علمی "واقعی" و "مورد پذیرش" بودن اون دانشگاه برای کار یا تحقیق 3 مطلب مجزا هستن!
    هر رنکینگی سیاست و مدلی داره که لزوما منطبق با واقعیت یا حتی انتظارات ما نیست. مثلا همین رنکینگ QS که اسم بردین دانشگاه شریف رو رتبه 431-440 ارزیابی کرده و دانشگاه Oregon State رو 451-460!
    مورد پذیرش بودن هم به کشور مقصد برمیگرده. اگه بخواین تو امریکا کار کنید دانشگاه امریکایی بهتر از دانشگاه اروپاییه. هرچند اروپایی از نظر سطح علمی بالاتر باشه.
    سلام. مرسی از جوابتون.

من خودم پارسال از Temple بورس داشتم اما به دلیل دیر اعلام کردشون نتونستم برم.
    امسال تصمیم گرفتم چند تا جا تو اروپا اقدام کنم. دانشگاه هایی که هم هزینه هاشون معقول تره و هم شانس گرفتن ویزا بالاتره.
    البته الان زوده تصمیم بگیرم چون هیچ جایی تا الان جواب نداده. موندم حالا دانشگاه های اسکاندیناوی بهتره یا دانشگاه های متوسطی مثل Temple و ...

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط student167 نمایش پست ها
    سلام. مرسی از جوابتون.

امسال تصمیم گرفتم چند تا جا تو اروپا اقدام کنم. دانشگاه هایی که هم هزینه هاشون معقول تره و هم شانس گرفتن ویزا بالاتره.
    البته الان زوده تصمیم بگیرم چون هیچ جایی تا الان جواب نداده. موندم حالا دانشگاه های اسکاندیناوی بهتره یا دانشگاه های متوسطی مثل Temple و ...
    همونطور که گفتم بیشتر به کشور هدف شما مربوطه. مثال می زنم. فرض کنید شما یه شرکت دارین تو ایران و دو نفر رزومه دادن. با در نظر گرفتن سابقه کاری مشابه یکیشون از دانشگاه مثلا اهواز خودمون مدرک گرفته و دیگری مثلا از دانشگاه kanpur iit هند. چقدر احتمالش هست که شما با رنکینگ دانشگاه هندی آشنا باشین تا مقایسه کنین؟ اصلا اسمشو شنیده باشین؟ به نظر من شانس انتخاب کسی که تو دانشگاه آشنا برای ما درس خونده خیلی بیشتره هرچند دانشگاه هندی با تعاریف دانشگاهی معتبرتر هست.
    به نظر من برای کار در شرکت در امریکا قطعا دانشگاه امریکایی بهتره.
    برای کار دانشگاهی و عضو هیات علمی شدن رزومه ادم خیلی مهم تره تا اسم دانشگاهش ولی باز تو امریکا دانشگاه های اروپایی خیلی مورد توجه نیستن.
    اگه امریکا هدف قطعی نباشه اون وقت انتخاب دانشگاه از روی رنک توجیه داره.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    همونطور که گفتم بیشتر به کشور هدف شما مربوطه. مثال می زنم. فرض کنید شما یه شرکت دارین تو ایران و دو نفر رزومه دادن. با در نظر گرفتن سابقه کاری مشابه یکیشون از دانشگاه مثلا اهواز خودمون مدرک گرفته و دیگری مثلا از دانشگاه kanpur iit هند. چقدر احتمالش هست که شما با رنکینگ دانشگاه هندی آشنا باشین تا مقایسه کنین؟ اصلا اسمشو شنیده باشین؟ به نظر من شانس انتخاب کسی که تو دانشگاه آشنا برای ما درس خونده خیلی بیشتره هرچند دانشگاه هندی با تعاریف دانشگاهی معتبرتر هست.
    به نظر من برای کار در شرکت در امریکا قطعا دانشگاه امریکایی بهتره.
    برای کار دانشگاهی و عضو هیات علمی شدن رزومه ادم خیلی مهم تره تا اسم دانشگاهش ولی باز تو امریکا دانشگاه های اروپایی خیلی مورد توجه نیستن.
    اگه امریکا هدف قطعی نباشه اون وقت انتخاب دانشگاه از روی رنک توجیه داره.
    ممنون از پاسخ شما.

هدف من تحصیل در دانشگاه های بسیار خوب و کار کردن در آمریکا هستش. به نظر من پذیرش و فاند گرفتن از یک دانشگاه برتر آمریکایی برای دکترا خیلی ساده تر می شه وقتی که رنک دانشگاهی که توی اون ارشد رو گرفتی زیر 100 باشه. نه تنها در آمریکا بلکه کشور های دیگه هم راحت تر می شه رفت. برای مثال، Applicant ای که برای Princeton اقدام کرده، اگر دانشگاه ارشدش از یکی از دانشگاه های خوب اروپایی زیر 100-150 باشه، به نظرم راحتر فاند می گیره تا کسی که از Temple ارشدش رو گرفته. البته ای نظر من هستش. لطفا دوستان دیگر هم بیان و نظر خودشون رو بگن.
    البته temple هم دانشگاه خوبی هستش، اما اگر بخواهیم برای دانشگاه های برتر کشور های دیگه مثل McGill و UWA استرالیا و... هم اقدام کنیم، رنک دانشگاه در رزومه به محل دانشگاه ارجع تر باشه.

ممنون می شم اگر نظر بدبد.

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی سطح علمی دانشگاه ها در کشورهای مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط zadgah نمایش پست ها
    سوالی که دارم این هست که آیا شما اطلاع دارید سطح علمی دانشگاههای آلمان در مقایسه با استرالیا در رشته ی حقوق به چه صورت هست؟ و به علاوه هزینه ی زندگی در کدوم کشور پایین تر هست؟
    پوزش از بابت تاخیر. بر اساس رنکینگ اوضاع دانشگاه های آلمان برای حقوق خوبه بیشتر از این چیزی نمیدونم ولی استرالیا برای حقوق هم از نظر رنکینگ هم از نظر تحصیلکرده های ایرانی خیلی خوبه نمونه اش دکتر شیروی استاد دانشگاه تهران که میتونید یه سر به وبسایتشون بزنید. از نظر هزینه که اصلا قابل مقایسه نیستن و با فاصله ی زیادی آلمان برتر هست هم شهریه ی تقریبا رایگان داره هم هزینه های زندگی پایین تر از استرالیاست. کلا استرالیا از نظر هزینه ها مشابه انگلیس و بسیار گران هست و برای کسانی که فاند ندارن توصیه نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandeseit نمایش پست ها
    سلام
    برای رشته کامپیوتر و گرایش امنیت، دانشگاه رویال هالووی چطوره؟
    به نظر شما کلا بین دانشگاه های انگلستان خوبه؟
    اگر فاند دارید تشریف ببرید وگرنه هزینه های انگلیس خیلی بالاست و من باشم جاهای دیگه میرم مثلا آلمان یا فرانسه که هم دانشگاه هاش سطح بالایی دارن هم هزینه های تحصیل و زندگی معقوله البته برای ما ایرانی ها با این ارزش پولمون تقریبا هیچ کشوری مقرون به صرفه نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandeseit نمایش پست ها
    سلام
    برای رشته کامپیوتر و گرایش امنیت، دانشگاه رویال هالووی چطوره؟
    به نظر شما کلا بین دانشگاه های انگلستان خوبه؟
    اگر فاند دارید تشریف ببرید وگرنه هزینه های انگلیس خیلی بالاست و من جای شما باشم برای دانشگاه هایی غیر از امثال آکسفورد و امپریال و ... این همه هزینه نمیکنم! جاهای دیگه میرم مثلا آلمان یا فرانسه که هم دانشگاه هاش سطح بالایی دارن هم هزینه های تحصیل و زندگی معقوله البته برای ما ایرانی ها با این ارزش پولمون تقریبا هیچ کشوری مقرون به صرفه نیست!

Member

دوستان دانشگاه های شرق آسیا به خصوص چین رو هم در نظر بگیرید. هر سال هر کدوم از دانشگاه های چین حداقل 10 پله رانکشون بهتر میشه. ظرف 5-10 سال احتمال اینکه 4-5 دانشگاه زیر 20 از چین داشته باشیم اصلا بعید نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    واسه پزشکی:
    ۱)آمریکا
    ۲)انگلستان
    ۳)کانادا
    ۴)آلمان
    ۵)فرانسه
    درود
    تصورم اینه شما اطلاعات زیادی راجع به روسیه ندارید؟
    یا من اشتباه میکنم؟
    مطمئنا روسیه در جایگاه اول تا سوم قرار نمیگیره، حتی شاید چهارم یا پنجم هم نباشه اما کشوریه که به شدت پزشکی درش مطرحه و بیشترین بورسیه و بهترین امکانات و خلاصه این جور چیزا رو داره. یعنی درکل جاییه که برای پزشکی میشه بهش فکر کرد، تصورم اینه این مثال به درد بخوره:
    چطوره که توی کشور خودمون،ایران، طالبان رشته های نظری مخصوصا تجربی اونقدر زیاده که کاملا اشباع شدس و رتبه های معمولی برای قبولی در یک دانشگاه مناسب شانسی ندارند پس ممکنه اگر از مثلا مثلا مثلا رشته ریاضی بیان برن و توی دانشگاه کم کم تجربی بخونن (میدونم ریاضیم خودش طالب زیاد داره برای مثال عرض کردم) به طور قطع نسبت به خیلی ها خیلی جلوتر میوفتن و ممکنه موفق تر بشن چون درگیری های بخصوصو نداشته باشن! یعنی با اینکه ازیه راه دیگه و از یه جای دیگه و یه طور دیگه اقدام کردن اما نهایتش به چیزی که باید رسیدن، چه بسا بهترم شد براشون!یتس به چیزی که باید رسیدن، چه بسا بهترم شد براشون!
    حالا ممکنه روسیه در حد این کشور ها نباشه اما کشوریه که جای پیشرفت بسیار داره و بجای اینکه بری تو امریکا دردسر و سختی بکشی میری روسیه و کلی به نفعت میشه حالا درسته در حد امریکا نیست ولی خب اینطرف قضیرم باید دید : )
    ویرایش توسط ElittA : March 15th, 2017 در ساعت 07:19 PM
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط student167 نمایش پست ها
    سلام. مرسی از جوابتون.

درود
    با اجازه اساتید چیزی که صرفا نظر خودمه رو میگم...:
    تنها رنک و سطح علمی دانشگاه مهم نیست
    پارامتر های زیادی باید در انتخابات شما دخیل باشه
    ممکنه سطح علمی دانشگاه رتبه اول باشه
    اما شما نمیتونی بیخیال زبان، سطح زندگی مردم و... بشی
    حالا من نمیدونم دانشگاه Temple که شما عرض میکنید همونیه که توی فیلادلفیا ست یا نه، ولی من که اسمشو نشنیده بودم و همین الان سرچ زدم،
    خودتون که میدونید امریکا همیشه سختی های خودشو داشته و با این حال امریکا مونده! بنظرم فقط تاپ ترین دانشگاه ها میتونند یکیو گول بزنند که نهایت امریکا رو با تمام مصائبش انتخاب کنه وگرنه یه دانشگاه سطح معمولی ارزش به جون خریدن کلی سختی اونم تو این شرایطو نداره... تاکید میکنم به نظر من!
    در عوض میتونید یه دانشگاه سطح معمولی به بالا تو یه کشور اسکاندیناویایی با شرایط زندگی بی برو برگرد و بی بحث بسیار مناسب انتخاب کنید...
    موفق باشید
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Junior Member

QS Higher Education System strength ranking:
    1- United states
    2-United Kingdom
    3-Germany
    4-Australia