صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 56789101112131415
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 148 , از مجموع 148

موضوع: برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویک

Banned

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    شما چون سيتيزن نيستيد و با ويزا اومديد آمريكا بايد از طريق اينترنشنال آفيس دانشگاه اقدام كنيد. يك معرفينامه بهتون ميدن كه با پاسپورت و I20 و همچنين مدركي كه نشون بده آدرس خونه شما كجاست ميبريد اداره Social Security. وبسايت خودشون رو نگاه كنيد، جزييات بيشتر هست. حدود يك هفته طول ميكشه تا كارت SSN به دستتون برسه. موقعي كه مدارك رو تحويل ميديد، دقت كنيد كه توي فرم مشخصات كه ازتون امضا مي گيرن هيچ اشتباه يا خط خوردگي نباشه، چون اصلاح اشتباه حتي اگه از طرف خود SSN هم باشه دردسر داره.
    جناب مهراد درسته پست قدیمیه ولی مطمینین از طریق international office میشه مدارک رو برد اداره و SSN گرفت؟ یعنی بدون اینکه در یک دپارتمان مثلا مشغول به کار باشید؟ یکی از دوستان سر این قضیه حساب بانکی که میخواد باز کنه به SSN نیاز داره و میخواستم ببینم دانشجوهایی که تازه میان اگر اینطوری باشه بهشون اطلاع بدم اگر خبر نداشتن؟
    سیاست دانشگاهها یکی باید باشه اصولا دیگه در این مورد؟
    البته از IO هم میشه پرسید ولی اینجا هم پرسیدم.
    متشکر

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید

سلام مهراد عزیز، به سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

ظاهرا یکی از دغدغه های اولیه بچه ها باز کردن حساب توی یکی از بانکهای امریکا در بدو ورود هست تا بتونن با کردیت کارت یا دبیت کارت و... خریدهاشون مخصوصا خریدهای اینترنتی رو انجام بدن که البته شما و دوستان لطف کردین و کلی تاپیک واسه راهنمایی نوشتین.

حالا سوال من اینه که آیا میشه بجای اینکه همه پول خودمون رو به صورت نقدی ببریم امریکا ، اون میزان مبلغی رو که می خوایم تو کارت داشته باشیم رو قبل از رفتن توسط یکی از همین موسسات تبلیغاتی پرداختهای اینترنتی ایرانی که مدعی صدور ویزا کارت فیزیکی هم هستند تو یکی از کارتهای اعتباری این موسسات شارژ کنیم؟ و این کار چه فرقی با اقدام برای این کارتها از داخل امریکا داره؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط OrangeSunshine نمایش پست ها
    سلام مهراد عزیز، به سوال برام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

ظاهرا یکی از دغدغه های اولیه بچه ها باز کردن حساب توی یکی از بانکهای امریکا در بدو ورود هست تا بتونن با کردیت کارت یا دبیت کارت و... خریدهاشون مخصوصا خریدهای اینترنتی رو انجام بدن که البته شما و دوستان لطف کردین و کلی تاپیک واسه راهنمایی نوشتین.

حالا سوال من اینه که آیا میشه بجای اینکه همه پول خودمون رو به صورت نقدی ببریم امریکا ، اون میزان مبلغی رو که می خوایم تو کارت داشته باشیم رو قبل از رفتن توسط یکی از همین موسسات تبلیغاتی پرداختهای اینترنتی ایرانی که مدعی صدور ویزا کارت فیزیکی هم هستند تو یکی از کارتهای اعتباری این موسسات شارژ کنیم؟ و این کار چه فرقی با اقدام برای این کارتها از داخل امریکا داره؟!!
    کارمزد شون بالاست. و اگه در آمریکا کار نکرد یقه کی رو می خواین بگیرن؟ چون این ها اکثرا گیف کارد هستن و وابسته به حساب نیستن.

یک مثال می زنم برای گیفت کارت ها. فرض کنیم 1000 دلار می خوام کارت بگیرم ازیک شرکت برای صدور کارت(مثلا ش:ت .پ) 15 دلار می گیره+ 70 دلار(7درصد) کارمزد می شود 85 دلار! غیر قابل شارژ هست. اون قابل شارژ ها هم برای هر شارژ بین 10 تا 25 یا 30 دلار بسته به مبلغ شارژ می کنه بعلاوه درصد دلاری که گرونتر می ده.
    یعنی برای 10000 دلار شما حدود 700 تا 800 دلار اضافه می دین!. همون 85 دلار هم زیاده خرج یک هفته خورد و خوراک یک نفر است.اکثربچه های فرم دانشجو هستن و خودشون و خوانواده هاشون ریال جمع کردن برای درس خواندن. به نظر من برای دانشجو با صرفه نیست.حالا اگه کسی توریستی میره و محدودیتی نداره می تونه بعنوان پلان بی این کارت ها رو هم بگیره.

Junior Member

دوستان ببخشید ولی من تاپیک دیگری بابت این سوالم پیدا نکرم.
    کسی میداند منظور از mail payments چیست؟من بابت پرداخت شهریه ام دچار مشکل شده ام چون تنها یکروز برای پرداخت آن فرصت دارم و از طرفی اگر حساب بانکی باز کنم فکر میکنم چک و یا کارت بانکم مدتی بعد دستم برسد و از طرفی نقدی هم امکانش نمیباشد. راه دیگری که در سایت دانشگاه زده است mail payments است که میخواستم بدانم به چه صورتی است؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط spritmal نمایش پست ها
    دوستان ببخشید ولی من تاپیک دیگری بابت این سوالم پیدا نکرم.
    کسی میداند منظور از mail payments چیست؟من بابت پرداخت شهریه ام دچار مشکل شده ام چون تنها یکروز برای پرداخت آن فرصت دارم و از طرفی اگر حساب بانکی باز کنم فکر میکنم چک و یا کارت بانکم مدتی بعد دستم برسد و از طرفی نقدی هم امکانش نمیباشد. راه دیگری که در سایت دانشگاه زده است mail payments است که میخواستم بدانم به چه صورتی است؟
    Mail payment يعني اينكه چك بنويسيد و براي دانشگاه پست كنيد. اينكه خيلي بيشتر طول ميكشه. راه خيلي بهترش اينه كه توي وبسايت دانشگاه در قسمت پرداخت صورتحساب با دادن شماره حساب checking accou t كه باز كرديد و همچنين routing number پرداخت رو انجام بديد. همون لحظه پرداخت انجام ميشه و رسيد هم با ايميل بهتون ميدن. اصلا هم نيازي به دبيت كارت و چيز ديگه نيست.
    ویرایش توسط mmsh81 : July 28th, 2014 در ساعت 07:28 PM دلیل: درخواست کاربر
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان من یک مقدار ایهام برام ایجاد شد
    برای پرداخت اولین اجاره ما باید چک بدیم به صاحب خانه دیگه
    یا راهی دیگری هم هست؟
    مثلا میشه wire transfer کرد؟
    با توجه به اینکه ما دسته چک نداریم روز اول میشه
    certified cheque از بانک بگیریم؟ هزینه چقدر هست؟

مرسی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط frontwise نمایش پست ها
    دوستان من یک مقدار ایهام برام ایجاد شد
    برای پرداخت اولین اجاره ما باید چک بدیم به صاحب خانه دیگه
    یا راهی دیگری هم هست؟
    مثلا میشه wire transfer کرد؟
    با توجه به اینکه ما دسته چک نداریم روز اول میشه
    certified cheque از بانک بگیریم؟ هزینه چقدر هست؟

مرسی
    اولین اجاره رو می تونید به صورت نقدی بدید و رسید بگیرید از صاحبخونه. علاوه بر اجاره ماه اول معمولا به اندازه کرایه یک ماه وثیقه هم می گیرن. در این مورد در پستهای قبلی توضیح بیشتر هست.

در مورد چک خیلی نگران نباشید. معمولا موقع افتتاح حساب چند تا چک میدن که معروفه به starter check. بعدش می تونید تقاضای دسته چک بکنید. بسته به اینکه چه نوع حساب جاری باز کنید، ممکنه برای دسته چک مقداری کارمزد هم بگیرن. حساب جاری که من توصیه میکنم Discover Cashback Checking هست که تقریبا هیچ نوع کارمزدی نداره و دسته چک رایگان میدن. البته بهتره که اول ورودتون به آمریکا علاوه بر حسابهای آنلاین مثل Discover در یک بانک محلی هم حساب جاری داشته باشید. در تاپیک بانکی توضیح بیشتر هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 56789101112131415

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)