صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 148

موضوع: برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویک

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویکی)

نقل قول نوشته اصلی توسط leysha
    پس یعنی افرادی که fund ندارند نمیتوانند SSN داشته باشند؟
    تا اونجا که من می‌دونم، نمی‌تونند SSN بگیرند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویکی)

من شنیده ام برای بعضی ایالتها گرفتن این SSN برای گواهینامه گرفتن لازمه. حالا چطوری میشه؟ مثلا یکی که فاند نداره نمیتونه رانندگی کنه؟ کسی که F2 داره چی؟ استخدام جایی شدن با ویزای دانشجویی که میگن تقریبا غیر ممکنه توی آمریکا.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarhb
    من شنیده ام برای بعضی ایالتها گرفتن این SSN برای گواهینامه گرفتن لازمه. حالا چطوری میشه؟ مثلا یکی که فاند نداره نمیتونه رانندگی کنه؟ کسی که F2 داره چی؟ استخدام جایی شدن با ویزای دانشجویی که میگن تقریبا غیر ممکنه توی آمریکا.
    با ویزای F-2 که مطمئنا در کالیفورنیا (و احتمالا در کل آمریکا) نمی‌شه SSN گرفت، اما در کالیفورنیا برای گرفتن گواهینامه SSN لازم نیست و با I-20 و I-94 و پاسپورت می‌تونید گواهینامه بگیرید.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    با ویزای F-2 که مطمئنا در کالیفورنیا (و احتمالا در کل آمریکا) نمی‌شه SSN گرفت، اما در کالیفورنیا برای گرفتن گواهینامه SSN لازم نیست و با I-20 و I-94 و پاسپورت می‌تونید گواهینامه بگیرید.
    ممنون بابک جان از راهنماییهات. اما یک سوال برام پیش اومد. Fellowship هم جزو استخدام حساب میشه؟ من از CGU این فاند رو گرفتم. در این صورت SSN می تونم بگیرم یا نه.
    اگه از کارهای دیگه پارت تایم در دانشگاه (به غیر از TA/RA) بگیریم چی؟ این قبوله؟
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    Social Security Number تقریبا هویت شما در آمریکاست و نداشتن Social Security در خیلی مواقع دردسر سازه. به عنوان مثال بدون SSN نمی‌شه کردیت کارت داشت (debit card می‌شه).
    در مورد شرایطش برای دانشجویان هم باید بگم که فقط کافیه که استخدام دانشگاه باشید، مثلا TA یا RA داشته باشید. برای Apply کردن هم دانشگاه خودش به شما یک نامه‌ای می‌ده که شرایط و مدارک رو نوشته و معمولا بهتون می‌گن که به کدوم اداره مراجعه کنید. خلاصه‌اش اینه که نامه‌ی استخدام دانشگاه، I-20 و فکر کنم I-94 رو به یکی از ادارات نزدیک خودتون می‌برید و درخواست می‌دهید و معمولا ظرف یک تا چهار هفته کارت رو می‌گیرید.
    مثل اینکه بدون SSN کردیت کارت هم میشه داشت. من خودم هم دبیت کارت و هم کردیت کارتم رو وقتی گرفتم که هنوز SSN نداشتم.
    البته من هم شنیده بودم کردیت کارت نمیشه و یکبار هم رفتم بانک گفتن نمیشه! اما آنلاین درخواست کردم و Approve شد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarhb
    من تا به حال نشنیدم در هیچ ایالتی برای گرفتن گواهینامه SSN لازم باشه ... البته همه جا برای گرفتن گواهینامه SSN رو ازتون میپرسن و حتما باید بگید اما اگر به طور کلی SSN نداشته باشید میتونید یه نامه از social security بگیرید که توضیح میده این فرد گرچه SSN نداره اما میتونه گواهینامه بگیره ... به هر دانشجوی اینترنشنال هم اگر این نامه رو بخواد میدن و شرایط خاصی نداره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali
    ممنون بابک جان از راهنماییهات. اما یک سوال برام پیش اومد. Fellowship هم جزو استخدام حساب میشه؟ من از CGU این فاند رو گرفتم. در این صورت SSN می تونم بگیرم یا نه.
    اگه از کارهای دیگه پارت تایم در دانشگاه (به غیر از TA/RA) بگیریم چی؟ این قبوله؟
    اگر فقط Fellowship داری نمیتونی SSN بگیری، چون برای SSN داشتن لازمه جایی مشغول به کار باشی. (مثلا در دانشگاه RA یا TA باشی).
    اما من هم Fellowship بودم ولی از advisor ام خواستم یه نامه برام جور کنه که من اینجا RA هستم! اون هم پیگیری کرد و این کار رو برام کرد! میدونم که یکی دیگه از دوستام هم همین کار رو کرده ... در حالت کلی اگر نتونی 2تا نامه از دانشگاه بگیری که 1)نشون بده شغلی در دانشگاه به شما پیشنهاد شده و 2)شما در اون شغل مشغول به کار شدی اداره Social security به شما SSN نخواهد داد.

SSN داشتن خیلی خوبه، اما نداشتنش اونقدر هم مشکل زا و نگران کننده نیست.

من از اطلاعات نوشته شده در اينجا فهميدم كه كسي كه فاند نداره SSN هم بهش نميدن. من دارم با ويزاي J1 براي فرصت مطالعاتي ميام آمريكا و خودم بايد هزينه ها را تقبل كنم (Self Support) آيا به من هم SSN نميدن. مثل اينكه بدون اين SSN آدم تو US بيچاره ميشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rohamrafiee
    من از اطلاعات نوشته شده در اينجا فهميدم كه كسي كه فاند نداره SSN هم بهش نميدن. من دارم با ويزاي J1 براي فرصت مطالعاتي ميام آمريكا و خودم بايد هزينه ها را تقبل كنم (Self Support) آيا به من هم SSN نميدن. مثل اينكه بدون اين SSN آدم تو US بيچاره ميشه
    SSN is not important. Don't worry. They use it just for tax calculations

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rohamrafiee
    خوب بدون داشتن SSN ممکن هست واسه بعضی چیزها به دردسر بیفتید. مثلا ممکن هست نتونید تلفن همراه بخرید چون معمولا SSN میخوان و یا اینکه نتونید کردیت کارد بگیرید. نکته مهم این هست که اینجا معمولا برای هر کاری مثل باز کردن حساب یا خریدن تلفن همراه از شما 2 تا کارت شناسایی میخوان. یکیش میتونه پاسپورت باشه ولی مثلا برای گرفتن state id باید حتما SSN داشته باشید. برای گرفتن driving license هم فکر کنم حتما باید SSN داشته باشید. خلاصه چیز مهمی هست و ممکن هست تو خیلی کارها به دردسر بیفتید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)