صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 148

موضوع: برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویکی)

در عین حال که با وحید صد در صد موافق هستم، اما اگر بخواهید خط pre paid بگیرید در اون صورت باید گوشی رو جداگانه بخرید، من بچه هایی رو دیدم که خط pay as you go میگیرن (هر چند که اگر مکالمات شما زیاد باشه مقرون به صرفه نیست) حالا به هر دلیلی، مثلا نمیخوان ودیعه برای پلان های ماهانه رو بدن (به عنوان مثال اگر بخواهید از at&t پلان ماهانه بگیرید چون ما credit history نداریم ودیعه 500 دلاری لازم هست) ، به نظر من اگر قرار هست گوشی تون بدون استفاده ایران بمونه بهتره همراه خودتون بیارید

Banned

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویکی)

من گوشیم قدیمیه: Nokia 7610 و اگر ایران هم میماندم، باید بعد از 5سال استفاده، تا آخر سال میرفتم عوضش میکردم واسه همین ایرادی نداره واسم گوشیم را بزارم ایران بمونه چون یه گوشی اضافی تو خونه هست که سیم کارت ایرانم هم توش هست و برای موارد ضروری خویه!!
    سوال اصلی من جواب داده شد. حالا چیزه دیگه اینکه برای قرارداد بستن با این شرکت های موبایل حتماً باید deposit اولیه را بدهیم؟ آخه بچه ها میگن چون history نداریم، چه SSN داشته باشیم و چه نداشته باشیم، باید این deposit پرداخت بشه و پولش هم تا انتهای قرارداد دست شرکت ارایه کننده سرویس میمونه اما عده دیگری میگن که بدون deposit هم میشه سیم کارت گرفت و قرارداد دوره ای به همراه گوشی بست. حالا من این وسط گیرکردم که باید پیش بینی deposit را در هزینه های ماه اولم کنم یا خیر؟ آخه دانشگاه ما پول 3ماه اولمان را در ماه سوم یک جا میده و ما باید برای حدوداً 2.5ماه اول هزینه هارو از جیب بدیم واسه همین من باید بیشتر از بقیه بچه های توی فروم حساب کتاب کنم چون اگر پول کم بیارم، گرفتن پول از ایران کار سختیه!
    خلاصه به مورد فوق اضافه کنید این را که آیا برای بازکردن حساب بانکی و گرفتن دبیت کارد در ابتدا و پس از مدتی کردیت کارت، حتماً باید deposit مثلاً 500 دلاری داخل بانک گذاشت؟ بعضی بچه ها میگن داشتن SSN همه deposit های اینجوری را waive میکنه. آیا چنین حرفی درسته؟ یعنی با این حساب من تا صادر شدن SSN صبر کنم و بعدش سیم کارت و گوشی + حساب بانکی و دبیت کارت را بدون deposit درخواست بدم؟

ApplyAbroad Champion

داشتن SSN در خیلی از مواقع باعث لغو سپرده (deposit) می‌شه، اما معمولا به این خاطر باعث لغو سپرده می‌شه که کسی که SSN داره تاریخچه اعتباری هم داره. شما بلافاصله بعد از گرفتن SSN تاریخچه اعتباری ندارید و باز احتمالش وجود داره که ازتون بخوان که سپرده بگذارید.
    ضمنا برای گرفتن debit کارت احتیاج به سپرده ندارید. برای گرفتن کردیت کارت احتیاج به سپرده هست. اون رو هم می‌تونید روز اول نگیرید. می‌تونید حساب باز کنید و بعد از ۲-۳ ماه درخواست کردیت کارت دانشجویی کنید.

این رو هم یادتون باشه که داشتن cosigner (ضامن) در خیلی از مواقع باعث می‌شه که سپرده رو از شما نگیرند. در نتیجه اگر دوست نزدیکی دارید که چند سالی در آمریکا بوده و حاضره ضامن شما باشه، می‌تونه کمک مؤثری باشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    داشتن SSN در خیلی از مواقع باعث لغو سپرده (deposit) می‌شه، اما معمولا به این خاطر باعث لغو سپرده می‌شه که کسی که SSN داره تاریخچه اعتباری هم داره. شما بلافاصله بعد از گرفتن SSN تاریخچه اعتباری ندارید و باز احتمالش وجود داره که ازتون بخوان که سپرده بگذارید.
    ضمنا برای گرفتن debit کارت احتیاج به سپرده ندارید. برای گرفتن کردیت کارت احتیاج به سپرده هست. اون رو هم می‌تونید روز اول نگیرید. می‌تونید حساب باز کنید و بعد از ۲-۳ ماه درخواست کردیت کارت دانشجویی کنید.
    بابک جان با این حساب فقط کافیه من برای سیم کارت پیش بینی deposit کنم و برای حساب بانکی و ... نیازی به deposit نخواهم داشت دیگه؟ راستی برای افتتاح حساب دانشجویی باید از دانشگاه نامه ای داشته باشیم یا با I20 کارمون راه میافته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    راستی برای افتتاح حساب دانشجویی باید از دانشگاه نامه ای داشته باشیم یا با I20 کارمون راه میافته؟
    خیر نیاز به نامه از دانشگاه ندارید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Member atish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فارغ التحصيل مكانيك ـ‌كارشناسي ارشد ـ علم وصنعت ايران

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویک

سلام دوستان
    كلا قيمت اينجور وسايل برقي مثل گوشي يا ريش تراش نسبت به ايران چطوره؟
    به صرفه تر نيست كه اينجا گوشي بخريم بياريم اونجا؟
    گل بکاریم بیا، تا مجال علف هرز فراهم نشود
    بی گل آرایی ذهن، نازنین، نازنین، هرگز آدم،آدم نشود.

پیش فرض پاسخ : برخی از کارهایی که احتمالا بعد از ورود به آمریکا باید انجام بدهید (لینک به ویک

اميدوارم سوالم رو جاي مناسبي پرسيده باشم.
    با توجه به گفته هاي دوستان در مورد SSN, با فرض اينكه به من SSN ندن, ميخوام بدونم پس چجوري اونجا بايد حساب بانكي باز كرد؟
    Iraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط khak نمایش پست ها
    اميدوارم سوالم رو جاي مناسبي پرسيده باشم.
    با توجه به گفته هاي دوستان در مورد SSN, با فرض اينكه به من SSN ندن, ميخوام بدونم پس چجوري اونجا بايد حساب بانكي باز كرد؟
    باز کردن حساب بانکی نیاز به SSN نداره. با I20 و پاسپورت حساب دانشجویی مجانی براتون باز می شه
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    AT&T که آیفون 299 دلار روی خط بهت میده فکر میکنم آیفون 299 دلاری از اینکه مثلا نوکیا اینجا بخری بهتر باشه.
    شاید از موضوع منحرف بشیم اما در این حد بگم که توی ایران ما از موبایل های نسل جدید به معنای واقعی چیزی تجربه نکردیم و گوشی هایی که میخریم نصف قابلیت هاشون هم کار نمیکنه اما اونجا کارهایی میشه با موبایل کرد که آدم مخش سوت بکشه.آیفون هم خیلی برای اونجور چیزا مناسبه.
    من یه سوال هم دارم.
    کسایی که توی لاتاری گرین کارت برنده میشن میرن آمریکا بهشون SSN میدن؟اصلا نیازی هست؟از کجا باید گرفت؟
    اجازه اشتغال به کار چطور؟
    ممنونم
    عزیز جان وقتی گرین کارت داری یعنی اجازه اقامت دائم داری که یعنی هم اجازه کار هم ssn هم شهریه کمتر دانشگاه هم 100 تا چیز دیگه
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

They have to go to any of the Social Security Administration offices to request a SSN.

Having a Green Card or even being a citizen does not reduce the tuition rates. The requirement is to be a state resident. And still, it only holds for public universities, not private ones.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)