صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 136

موضوع: اقدام همزمان برای ویزای آلمان و کشورهای دیگر؛ مشکلات و راه حل ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام همزمان برای ویزای آلمان و کشورهای دیگر؛ مشکلات و راه حل ها

دوستان من برای ویزای دانشجویی فنلاند اقدام کردم و بعد از اون پذیرشم از یه دانشگاه آلمانی هم اومد. بخاطر مطالبی که برخی دوستان بدون اطلاع کافی مینویسن کلی استرس گرفتم برای ویزای آلمان. از سفارت فنلاند از طریق ایمیل سوال کردم و اونا گفتند که این دو موضوع ( اقامت دانشجویی فنلاند و آلمان ) هیچ ارتباطی با هم ندارند. در موقع اقدام برای ویزای آلمان هم حضورا از کارمندی که مصاحبه و بررسی مدارکم رو انجام میداد سوال کردم ایشون هم گفتن هیچ ارتباطی با هم ندارند. فقط ازم پرسید چرا همچین کاری کردی که جوابش مشخص و همزمان نبودن اعلام نتایج دانشگاه ها بود.

سلام دوستان عزیز. من حدود یک ماه پیش ویزای دانشجویی ایتالیا رو گرفتم و امروز مصاحبه داشتم برای ویزای دانشجویی آلمان. آفیسر پاسپورتم رو دید و متوحه ویزام شد حتی یک سئوال هم نپرسید و ایرادی نگرفت و پاسپورتم رو مهر زد. گفتش بعد 6 هفته سایت رو چک کن که ویزات اومده یا نه. البته من با اطلاع در این مورد که وجود دو ویزای دانشجویی همزمان در پاسپورت حتی از اتحادیه اروپا هیچ مشکلی نداره رفتم مصاحبه. هر افیسر یا سفارتی ایراد بگیره از بی اطلاعی خود اون سفارت هست و با پیگیری حل میشه. نگرانی در این مورد وجود نداره. این قبیل موارد به جز خودم چهار یا پنج مورد دیدم..ویزای دانشجویی همزمان المان و اتریش هم دیدم.

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

سلام دوستان؛
    من ویزای دانشجویی آلمان رو باید 1 سپتامبر پیک آپ کنم. از طرفی هم میخوام آگوست برم سفر اسپانیا. آیا امکانش هست که اگر ویزامو زودتر بگیرم از آلمان و با ویزای توریستی برم اسپانیا. از طریق اسپانیا وارد آلمان بشم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Sum1 نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    من ویزای دانشجویی آلمان رو باید 1 سپتامبر پیک آپ کنم. از طرفی هم میخوام آگوست برم سفر اسپانیا. آیا امکانش هست که اگر ویزامو زودتر بگیرم از آلمان و با ویزای توریستی برم اسپانیا. از طریق اسپانیا وارد آلمان بشم؟
    شما چطور ویزایی میخواین بگیرین که این طوری بشه آخه؟! یعنی یه ویزا بگیرین از 1 آگوست تا 31 آگوست، ویزای توریستی شنگن. 1 سپتامبر به بعد ویزای دانشجویی آلمان رو؟!
    ویزاتونو زودتر بگیرین یعنی چی؟! وقتی به شما گفتن 1 سپتامبر بیا، خب شما همون تاریخ باید برین دیگه. نمیشه که تو جولای بلند شین برین بگین به من ویزا بدین که!
    به هر حال، به هر طریقی اگه شما 1 آگوست آلمان بودین، برای رفتن به اسپانیا نیاز به درخواست ویزا و ویزای توریستی و این حرفا ندارین. فقط برین از اداره اقامت شهرتون بپرسین که آیا برای رفتن به اسپانیا نیازی به ویزای موقت دارین یا نه؟ چون بعضی جاها میگن با اون ویزای سه ماهه ای اول اجازه ندارین از آلمان خارج بشین. اما بعضی جاها براتون یه ویزای موقت میزنن تو پاسپورت که فک کنم 30 یورو هم می گیرن، و با اون میتونین برین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شما چطور ویزایی میخواین بگیرین که این طوری بشه آخه؟! یعنی یه ویزا بگیرین از 1 آگوست تا 31 آگوست، ویزای توریستی شنگن. 1 سپتامبر به بعد ویزای دانشجویی آلمان رو؟!
    ویزاتونو زودتر بگیرین یعنی چی؟! وقتی به شما گفتن 1 سپتامبر بیا، خب شما همون تاریخ باید برین دیگه. نمیشه که تو جولای بلند شین برین بگین به من ویزا بدین که!
    به هر حال، به هر طریقی اگه شما 1 آگوست آلمان بودین، برای رفتن به اسپانیا نیاز به درخواست ویزا و ویزای توریستی و این حرفا ندارین. فقط برین از اداره اقامت شهرتون بپرسین که آیا برای رفتن به اسپانیا نیازی به ویزای موقت دارین یا نه؟ چون بعضی جاها میگن با اون ویزای سه ماهه ای اول اجازه ندارین از آلمان خارج بشین. اما بعضی جاها براتون یه ویزای موقت میزنن تو پاسپورت که فک کنم 30 یورو هم می گیرن، و با اون میتونین برین.
    نه نه شاید درست بیان نکردم مسئله رو. البته به سفارت هم زنگ زدم پاسخی که گرفتم این بود: " سوال خوبیه ...!" !!!!!

من ویزای آلمان از 1 سپتامبر دارم. ویزای شنگن توریستی اسپانیا هم بالفرض از 2 سپتامبر شروع میشه. حالا من با ویزای اسپانیا میرم اونجا بعد دیگه بر نمیگیردم از اسپانیا وارد آلمان میشم.

موردی که شما فرمودین برای وقتیه که من بخوام از آلمان برم اسپانیا!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Sum1 نمایش پست ها
    نه نه شاید درست بیان نکردم مسئله رو. البته به سفارت هم زنگ زدم پاسخی که گرفتم این بود: " سوال خوبیه ...!" !!!!!

من ویزای آلمان از 1 سپتامبر دارم. ویزای شنگن توریستی اسپانیا هم بالفرض از 2 سپتامبر شروع میشه. حالا من با ویزای اسپانیا میرم اونجا بعد دیگه بر نمیگیردم از اسپانیا وارد آلمان میشم.

موردی که شما فرمودین برای وقتیه که من بخوام از آلمان برم اسپانیا!
    تا جایی که میدونم شما اصلا اجازه ندارین دو تا درخواست همزمان در حال بررسی برای حوزه ی شنگن داشته باشین. دو تا ویزای معتبر برای حوزه ی شنگن هم نمیزنن تو پاسپورتتون. اگه زدن، لطفا بیاین اینجا بگین که ما هم بدونیم قضیه چیه و چطوری میشه اقدام کرد.
    حتی تو همون خود آلمان اگه شما از ویزاتون 2 روز مونده باشه، یه ویزای جدید بخواین، اون ویزای قبلی رو روش مهر باطل شد می زنن، ویزای جدید رو از همون روز شروع می کنن. یعنی حتی 2 روز همپوشانی هم نمیذارن بین ویزاهاتون باشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

سلام
    دوستان کسی میدونه آیا میشه همزمان درگیر دو پروسه ی ویزا بود یا نه؟
    من بعنوان دانشجو و همسرم بعنوان همراه همزمان با من میخواد اقدام کنه اما ازونجایی که نگرانیم که همزمان بهش ویزاندن و من مجبورشم تنهایی برم وبعد اون بیاد .میخواد با یه دعوتنامه ازیه شرکت اروپاییه همکار با شرکتشون برای ماموریت کاری باویزای شنگن اقدام کنه.سوالم اینه به نظر شما اول همراه اقدام کنیم اگه دیدیم طول میکشه اونوقت شنگن درخواست بدیم؟؟یا نه همون اول روزه شک دار نگیریم و بدون درخواست ویزای همراه ,ایشون ازاول شنگن واسه ماموریتش اقدام کنه و بعد که من مستقرشدم برگرده وهمراه اقدام کنه؟؟؟
    ممنون میشم اگه کسی نظر و راهنمایی ایی داره کمکمون کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidjoon نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی میدونه آیا میشه همزمان درگیر دو پروسه ی ویزا بود یا نه؟
    من بعنوان دانشجو و همسرم بعنوان همراه همزمان با من میخواد اقدام کنه اما ازونجایی که نگرانیم که همزمان بهش ویزاندن و من مجبورشم تنهایی برم وبعد اون بیاد .میخواد با یه دعوتنامه ازیه شرکت اروپاییه همکار با شرکتشون برای ماموریت کاری باویزای شنگن اقدام کنه.سوالم اینه به نظر شما اول همراه اقدام کنیم اگه دیدیم طول میکشه اونوقت شنگن درخواست بدیم؟؟یا نه همون اول روزه شک دار نگیریم و بدون درخواست ویزای همراه ,ایشون ازاول شنگن واسه ماموریتش اقدام کنه و بعد که من مستقرشدم برگرده وهمراه اقدام کنه؟؟؟
    ممنون میشم اگه کسی نظر و راهنمایی ایی داره کمکمون کنه
    بنظرم اگر همزمان یکی برای اقامت و دیگری برای شنگن درخواست بدید یکم شبهه برانگیزه و همچنین هزینه ی اضافی رفت و امد دوباره به ایران و پرداخت کارمزد ویزا رو هم در نظر بگیرید. امکان این که ویزای همراه همزمان بیاد هم وجود داره (بسته به ایالت البته). کلا مستقیما برای ویزای همراه اقدام بشه فکر کنم بهتر باشه.
    بر فرض ویزای شنگن هم دادند، در این صورت باز هم باید برگردید ایران و درخواست ویزای همراه بدید و تنهایی منتظر بمونید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط poooo47 نمایش پست ها
    بنظرم اگر همزمان یکی برای اقامت و دیگری برای شنگن درخواست بدید یکم شبهه برانگیزه و همچنین هزینه ی اضافی رفت و امد دوباره به ایران و پرداخت کارمزد ویزا رو هم در نظر بگیرید. امکان این که ویزای همراه همزمان بیاد هم وجود داره (بسته به ایالت البته). کلا مستقیما برای ویزای همراه اقدام بشه فکر کنم بهتر باشه.
    بر فرض ویزای شنگن هم دادند، در این صورت باز هم باید برگردید ایران و درخواست ویزای همراه بدید و تنهایی منتظر بمونید!
    مرسی از پاسختون
    اما خب مسلما تنهایی منتظر موندن با تنهایی برای اولین بار رفتن خیلی فرق میکنه
    شما یا بقیه دوستان اطلاع دارن از کجا میتونم مطلع بشم کدوم ایالت ها به همراه ویزای همزمان با دانشجو میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidjoon نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    اما خب مسلما تنهایی منتظر موندن با تنهایی برای اولین بار رفتن خیلی فرق میکنه
    شما یا بقیه دوستان اطلاع دارن از کجا میتونم مطلع بشم کدوم ایالت ها به همراه ویزای همزمان با دانشجو میدن؟
    من کلا فکر میکنم اینجوری ممکنه فرایند ویزا پیچیده تر بشه (در ضمن شما فقط تصور کنید مجبور باشید دوباره وقت مصاحبه بگیرید!!) ! ولی خب نمیشه قطعی گفت.
    در ضمن وقتی همراه چند وقتی دیرتر بیاد و مراحل گرفتن خانه و ... طی شده باشه بنظرم راحت تره...
    بلیط مستقیم هم پیدا میشه.
    واقعیت این که خود منم دنبال جایی هستم که این قانون ها را بشه پیدا کرد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)